23.3.2023 | Svátek má Ivona


Diskuse k článku

O BRUTALITĚ: Zlo je lidské dílo (1)

Ačkoliv se lidstvo pyšní tím, co všechno dokázalo a dokáže, ve skutečnosti je to pouhý přírodní druh, který prošel statisíciletým vzestupným procesem vývoje z primitivních tlup primátů až do nepříliš povzbudivé současnosti, která se díky jeho nerozumnosti, nevědomosti a hlouposti postupně stává procesem sestupným.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
H. Kotaz 8.9.2022 5:52

R^ !

P. Dvořák 8.9.2022 7:29

Ale no tak!

Mírumilovné křižácké výpravy byly ve své době něco jako "Speciální vojenská operace" . :-)

H. Kotaz 8.9.2022 7:45

:-):-)

J. Pokoutný 8.9.2022 9:56

Znovudobytí (reconquista) území je překvapivě dost běžná záležitost. Bez ní by dnes Morava možná nepatřila k ČR - po smrti Boleslava III. se jí totiž zmocnilo Polské knížectví. A o Těšínsko (a možná Kladsko či jeho část) byl ochoten bojovat ještě Beneš při vzniku republiky.

A mimochodem, ty "křižácké" výpravy opravdu začaly jako vojenská operace, kterou si vyžádal byzantský císař Alexios Komnénos - Latinové měli dobýt Východořímské říši zpět území, o niž ji připravili pomuslimštění Seldžukové po r.1071.

B. Bublina2 8.9.2022 2:45

pudovou agresivitu lze vypozorovat u nenažraných oligarchů z USA, Ruska, Germánie, Británie, Číny...mám ukončit ten seznam? Tak tedy i z Česka, Slovenska a z Nigérie...a pokračující seznam si najděte na seznamu členských států OSN..i v ostrovním státě Vanuatu se určitě nachází nejméně jedno takové hovado.....všude žijí tato hovada...:-P