21.1.2021 | Svátek má Běla


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
milan 17.8.2007 18:57

ČT1

ČT 1 zrušit,úplně rozpustit celej aparát.Je tam přelidníno,protože se tam móc dobře platí a práce žádná.Platíme si takovej moloch,kde se ztrácejí miliony a nikdo neví kam, Soukromé televize fungují za třetinu peněz se čtvrtinou lidí. A rada ČT ??? To je sebranka k pohledání.....ále sype jim to a kritika žádná.

GRUNTORÁD 17.8.2007 15:43

TV je prolezlá agenty nejrůznějších služeb, těch starých i nejnovějších, začínaje přikyvovačem Klepetkem a konče věrchuškou Šámalem

Eva D. 17.8.2007 18:19

Re: TV je prolezlá agenty nejrůznějších služeb, těch starých i nejnovějších, začínaje přikyvovačem Klepetkem a konče věrchuškou Šámalem

Zvonku to tak vyzerá!

tatina 17.8.2007 15:34

Autorka má pravdu,

já jsem se díval na ten pořad po celou dobu,ale ani na konci jsem nepochopil,oč v této kauze šlo.Podnikání pana Dalíka je v normálu.Tak podnikají tisíce lidí.Podle mne to bylo cílené na pana Topolánka a pana Dalíka.O nic jiného paní Drtinové a jejím"vyváženým" hostům nešlo.Jen tak dále,a přestanu platit koncesionářské poplatky.

Lucie 17.8.2007 12:57

Jde jen o divadlo a předstírání "veřejné služby",

Základním dramaturgickým záměrem České televize je "mlátit prázdnou slámu". To je direktiva přímo z poslanecké sněmovny zprostředkovaná Radou ČT. Janeček, Lambert, Šámal, Drtinová, Wolner a spol jsou jen splachovací onuce a jsou za to dobře placený.

Proto těch dalších půl mega pro soudruha Janečka.

Xaver 82.117 17.8.2007 14:58

Hrome, které dvě partaje mají tu televizní radu pod palcem?

8-o

Eva D. 17.8.2007 18:17

Re: Hrome, které dvě partaje mají tu televizní radu pod palcem?

Myslíte ČSSD a KSČM? ;-D

PetrN 17.8.2007 11:35

Už to tu psal Ladislav

Už to tu psal Ladislav, ale stejně... Ten slavný Reportérský pořad by se měl na žurnalistických školách pouštět jako ukázka toho, jak se "investigace" dělat NEMÁ!!! Byla to prostě fušřina, dohady, nepodložené spekulace, difamace... Děs a hrůza...:-/

Starý J. 17.8.2007 10:51

Jaká souvislost?

....zajistit „z důvodu velké citlivosti kauzy její nejhlavnější aktéry, kteří musí být maximálně vyvážení“, ....

Pehe byl "nejhlavnější aktér", nebo "maximálně vyvážený"???? Spíše ani jedno z toho!

PetrK 17.8.2007 10:45

Co se divíte?

Nějak si Janeček musí tu půlmilionovou prémii musí zajistit. Pak může také odměnit své satrapy. A Daniela Drtinovámi připomíná moderátorského křížence Ratha s Janem Krausem.

Eva D. 17.8.2007 18:15

Re: Co se divíte?

Ale s IQ o hoooodně nižším. A to ty chlapy fakt nemám zrovna v oblibě.

Milena 17.8.2007 10:31

Autorovi reportáže ušmiknout přirození!

Viděla jsem náhodou tu úterní diskusi Drtinové s Pehe a spol. , a ty pondělní Reportéry jsem neviděla. Nicméně z diskuse jsem usoudila, že ten Dalík musel provést něco opravdu strašného. Diskutující se sice vyjadřovali velmi nekonkrétně, ale cíleně se snažili implementovat v divákovi dojem, že ten Topolánek s Dalíkem, propojení na nějaké gaunery, provádějí pěkná svinstva.  Tak jsme si našla na webu ČT ten pondělní pořad a podívala jsem se na něj. Začalo to tím, že nějaký Mareček seřval kameramana ČT, který natáčel na soukromém pozemku. Několik minut se v pořadu rozebíralo, jaký to je hulvát.  Jak to souvisí s Dalíkem? Zatím nijak, ale je tu oslí můstek, ten hulvát Mareček má totiž bratra.  A o tom bratrovi Dalík tvrdí, že ho nezná. A ejhle, chrabří investigativci našli jejich podpisy na jednom lejstru, tudíž Dalík lže. Co na tom, že lejstro (o prodeji  "spící firmy") mohli připravit právníci a Dalík se skutečně nemusel s Marečkem osobně setkat a nebo jen letmo, takže si to po tolika letech nemusí pamatovat.  Co na tom, že koupit "spící firmu" (tj. firmu, kterou někdo založil, ale z nějakého důvodu v ní přestal podnikat a prostě ji "uspal") je věc zcela legální, nic nevypovídá o vazbách mezi prodávajícím a kupujícím a dělá se zpravidla proto, že je to administrativně méně náročné, než v tomto přebyrokratizovaném státě vyběhávat založení firmy nové. Přirovnala bych to k situaci, kdy si od někoho koupíte ojeté auto, ale zprostředkuje to za provizi nějaký autobazar a vy tím pádem původního majitele ani nemusíte znát, natož si po mnoha letech pamatovat jeho jméno. další sérií ještě mnohem chatrnějších oslích můstků se reportérům ČT podařilo do pořadu vecpat všechny známé lotry jako Mrázek, Pitr, Krejčíř, a taky Kalouska s jeho bytem a dotaci na odstranění ekologických škod, se kterou nemá Dalík společného absolutně nic (aspoň to z uvedených faktů nijak nevyplynulo, i když reportéři dělali, co mohli, aby to "správně" nasvítili).

Milena 17.8.2007 10:31

Re: Autorovi reportáže ušmiknout přirození! - pokr.

Pořád jsem čekala nějakou pointu, že se konečně dozvím, co strašného ten Dalík provedl. Ale žádná pointa se nedostavila. Na závěr se pouze rozčilovali nad tím, že Topolánek jejich písemné  dotazy  (týkajích se Dalíkovy činnosti v dobách, kdy ještě neměl s Topolánkem nic společného a kdy Topolánek ještě nebyl předsedou ODS) předal k zodpovězení Dalíkovi. Z toho reportéři ČT opět oslím můstkem usoudili, že Dalík se může zmocnit utajovaných skutečností a použít je pro svůj byznys. A já si stejným oslím můstkem myslím, že  by autorům reportáže měli pro jistotu  ušmiknout jistý orgán, který by - čistě hypoteticky , žádné důkazy nemám, ale ta možnost tady přece je a vyplývá z toho,  že určitě už někdy s nějakou ženu (nebo mužem?) pohlavní styk měli -  mohli použít ke znásilnění nějaké nevinné dívenky!

amiZ .M 17.8.2007 10:43

Paní Mileno, přiznávám, že mě

Vaše finální úvahy se sexuální tematikou oslovily. Jestliže ale kombinujete v narážkách ve směru Dalíkovy participace na nesporném Topolánkově úspěchu v této oblasti, musím Vám vytknout, že děláte přesně to, co ČT vytýkáte, zacházíte příliš daleko, aniž byste vyčkala testu DNA. To by se tak ostré profesionálce Vašeho formátu nemělo stát.

Starý J. 17.8.2007 10:49

Re: Re: Autorovi reportáže ušmiknout přirození! - pokr.

R^R^R^Jako vždy - velmi přesné?

PROKOP BUBEN 17.8.2007 11:18

Re: Re: Autorovi reportáže ušmiknout přirození! - pokr.

Pokud hodláte ŠMIKAT, pak nadále ty vámi nenalezené pointy......Netvrdím, že reportáž byla výkvět informování, ovšem již to, že do ní byly zahrnuty i příklady ze zahraničí, svědčí o snaze přiblížit divákovI problém v širším měřítku, než jen vámi viděný Dalbalík s partou vykutálenců, kteří nevytvážejí žádné hodnoty, ovšem dojit řádně státní kasu - TO JIM JDE.....

nup 17.8.2007 13:03

Re: Re: Autorovi reportáže ušmiknout přirození! - pokr.

Varadinková, ta tu chyběla. A ostatní modrá smečka, jako obyčejně, když se provalí něco na odesáky, tak spustí o "neprofesionálních" novinářích. Ještě jste měli dodat nekorektní (to už ostatně zastrašené vedení ČT dodalo) a nestátotvorní. Jó kdyby to bylo něco na ČSSD, byť jen takové nepodložené plky jako třeba ty Kubiceho, to by hned byla zjevená pravda, důkazy nedůkazy.

H.K. 17.8.2007 15:47

Re: Re: Re: Autorovi reportáže ušmiknout přirození! - pokr.

Co se provalilo?

GRUNTORÁD 17.8.2007 15:48

Re: Re: Autorovi reportáže ušmiknout přirození! - pokr.

no stýkal se s. ředitel ČTV s panem Bernardem (pivo) i sexuálně?

Eva D. 17.8.2007 18:13

Re: Re: Re: Autorovi reportáže ušmiknout přirození! - pokr.

Co tu dělá Bernard? Já myslela, že pan ředitel měl Ivetu, prý se s ním po osmiletech rozešla. Ale ne tu Jordánovou, aby se to taky nějak nepropojilo! ;-D

Anonym 17.8.2007 9:24

Nelitujte

Ačkoli jsem neviděl původní reportáž, ujišťuji vás, že nemusíte litovat, že jste se nezúčasnila pořadu, o kterém píšete. Byl tak špatný, že nebylo naprosto jasné, o co v něm autorům jde. A to by nezachránila ani účast Klause, Zemana, Šloufa, Topolánka a Dalíka dohromady.

Eva D. 17.8.2007 18:07

Re: Nelitujte

R^ No, vždyť to moderovala Drtinová, nemýlím-li se. Po chvilce jsem přepla, kdekoliv jinde to bylo zábavnější ( naštěstí mám kabelovku). Pan Pehe jako nestranný expert a paní Drtinová, no nekup to ....;-P

CS 17.8.2007 9:18

Ten pořad byl skutečně průser

označování  soudem nevinných lidí za pochybné existence a  naznačování nedůvěryhodnosti výpovědi p., Dalíka  jen proto. že se nikdy nesetkal s majitelem firmy kterou později koupil, je skutečně hloupé. Tyto věci totiž většinou ( u tzv. spících firem kterou v době koupě zcela jasně fy. New deal byla ) provádějí právníci a agentury. Neznalost, amatérismus a snaha poškodit tak čněly jako velké memento nad tímto pořadem veřejnoprávní televize.

amiZ .M 17.8.2007 9:33

Jste zřejmě,

tak jako Dalík expert, který kupuje firmy podle rady nějakého náhodného novotného, aniž by se o nich, včetně managementu, maximálně informoval. Proč ale označujete za průser skutečnost, že ČT na tuto specificky českou kvalitu, kterou se pyšníte, upozornila? (BTW: Všude jinde by Vás považovali při Vámi obhajovaném postupu za diletanta, nebo za bílého oslíka)

vládík 17.8.2007 9:58

Re: Jste zřejmě,

Spící firmy se kupují dnes a denně.  Prostě je už založena (českou specialitou je leda délka zakládání), má teoreticky tradici".   Nevím, proč to má být právě u toho jediného člověka tak špatně.

amiZ .M 17.8.2007 10:16

Kdo říká, že

je to "u toho jednoho člověka tak špatně"? Reportéři pouze ukázali, jak to u něho je, včetně finanční smyčky, která by v civilisované zemi byla přezkoumána policií, protože se v ní objevili svérázné vazby.

vládík 17.8.2007 10:30

Re: Kdo říká, že

Kterou že finanční smyčku ukázali?

amiZ .M 17.8.2007 10:34

Z Vaší otázky vyplývá,

že nevíte, o čem je řeč, Podívejte se na to a potom budeme mít jinou výchozí pozici k debatě.

PetrK 17.8.2007 10:41

Re: Milé amiZ.M

hlavně že vy víte, o co se jedná. Kde jste sehnalo tu křišťálovou kouli, ze které hádáte?

amiZ .M 17.8.2007 11:59

Ta křišťálová koule, to

je Dalíkova hlavička (ta větší), přiznám, že se nejedná o právě seriózní zdroj.