23.5.2022 | Svátek má Vladimír


Diskuse k článku

NÁZOR: Volební rok 2006

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Honza 9.6.2006 20:39

paranoia

jinak se to neda nazvat. Je mi to lito, ODA jsem volil, byla to sympaticka parta lidi, a rozpadla se hlavne proto, ze nemela tak hrosi kuzi jako ODS a neustala relativne nevinne financni skandaly. Pan Hofhanzl pak spoluzalozil Konservativni stranu, stal se predsedou jejiho Smirciho soudu (!!) a na stara kolena sprada spiklenecke teorie. Smutny osud drive tak sympaticke strany.

Mimochodem, cim jsem starsi, tim min na spiklenecke teorie verim. Mam pro Vas spatnou zpravu, pane Hofhanzle: svet za dratky nikdo netaha, a kdyz nahodou zataha, tak to stejne dopadne jinak, nez si to predstavoval. Havel, komunisti, Calfa, Ruml, Klaus, Jakes - kazdej z nich neco chtel a neceho se bal, o neco se snazil a neco zanedbal, k tomu pripoctete podobne zmatene usili dalsich deseti milionu lidi v Cechach a par miliard na celem svete - a dohromady se tomu rika dejiny.

vili 9.6.2006 13:44

Co nás čeká?

Všichni tu bojují, s takřka mrtvým stalinským komunismem, ale že president Klaus šíří zvrhlé a úchylné učení ruské židovky Alissy Rosenbaumové, které se může stát tím nejhorším -ismem třetího tisíciletí,na to ještě žádný novinář nezareagoval! www.aynrand.cz

Antivlastenec 9.6.2006 12:09

DODNEŠKA JSEM...

...nepochopil,proč se Češi tolik bojí pravicových stran(nebo strany),když pravice v česku nikdy nevládla(možná ve 20-30 letech).Může to někdo vysvětlit?

Kolemjdoucí (J.Š) 9.6.2006 11:05

Ministr vnitra Richard Sacher, bývalý učitel marxismu

Sláva, pan Hofhanzl zná R.Sachera, tak se snad konečně dozvím, co to bylo za člověka - jak bylo možné, aby hluboce věřící katolík za komunistů cítil potřebu realizovat se tím, že se nechá zaměstnat na Vysoké škole politické KSČ a tam vyučovat marxismus (!), tj. ryzí materialismus.  Za druhé si nedovedu představit, že ho komunisti mezi sebe vůbec mohli pustit, když si vzpomenu, že např. můj spolužák ze základní školy,  jsa evangelík, byl pod dozorem i jakožto řadový strojní zámečník – údržbář ve fabrice.  Za třetí si nedovedu představit, že by si lidovci nedovedli zjistit, kde byl pan Sacher zaměstnán, že by to mohl před nimi zatajit – vždyť tehdy musel mít každý razítko svého zaměstnavatele v občanském průkazu.

 

Tak pane Hofhanzle, prosím pěkně, prozraďte konečně, co to bylo vlastně za člověka, za koho „kopal“?

Ota 9.6.2006 22:45

Re: Ministr vnitra Richard Sacher, bývalý učitel marxismu

Ministr Sacher měl za poradce gen. Lorence až do dubna 1990!!!

A po dohodě s Havlem vytvořil Z fond, aby znemožnil zveřejnění minulosti tehdejších vládních činitelů.

Učil na stranické škole ÚV strany lidové.

Bambus 9.6.2006 10:16

Hnutí za zakonzervování středověku

Ještěže jsem v neustálém kontaktu s cizinci co žijou v Praze. Diskutuju s nimi, a po letech čím dál tím víc obdivuji tu naší českou zaprděnou povahu. My jsme totiž národ, který se naučil jednat s blbci, a kašle na autority - jak na Ježíše, tak na Marxe, i Klause. Díky tomu např. balkánci nemůžou pochopit, jak jsme se se Slováky dokázali rozdělit bez jediného výstřelu. Poláci zase nechápou jak u nás funguje systém "za co mě nikdo nezjebe, to je povoleno." Ať si pán Hofhanzl strčí svoje historické morální zásady někam - Česko je prostě liberální země, kde lidi myslí na sebe a nepřemýšlejí o tom, co by se v zájmu "morálky" mělo kolektivně  zakázat. A to je jedině dobře. Jenom se bojím, že pod vedením konzervativců začně v USA druhá celosvětová ekonomická krize - a to se bude týkat i nás, co si na nic nehrajem.

jiri 9.6.2006 17:40

Re: Hnutí za zakonzervování středověku

Mozna ze i nekteri liberalove maji urcite moralni zasady... Ono je to cele mozna trochu slozitejsi...

Joska 10.6.2006 0:40

Re: Hnutí za zakonzervování středověku

To není dobrej názor...

Švec 9.6.2006 10:02

Pěkný závěr

"Máme jedinou naději a před sebou nekonečnou cestu: obnovit evropské

křesťanské hodnoty a morální systém. Z nich evropská svoboda a

demokracie vyrostla, bez nich není."

Co kdybychom v rámci obnovy křesťanských hodnot obnovili i původní pravomoce církevní inkvizice, která by sloužila jako záruka tradiční evropské svobody, demokracie a morálky?

janoryna 9.6.2006 11:09

Re: Pěkný závěr

máš pravdu, ale bude to spíše šaríja. Invizice si ani neťukne. asi toho moc o náboženství nevíš. praha se totiž chlubí tím, co ti církevní zabedněnci postavili v době temna.

Švec 9.6.2006 14:14

Re: Re: Pěkný závěr

Kdysi naši předkové pozvali Konstantina a Metoděje z Byzantské říše, aby v naší Velkomoravské Říši zavedli mírovým způsobem místo Peruna a spol. křesťanství. Chtěli se tak vyhnout válce, kterou tehdejší němci(?) chtěli prosadit křesťanství u nás. Tak nějak nám to kdysi vysvětlovala soudružka učitelka. Tak proč bychom nyní sem nezavedli mírovým způsobem islám, místo toho, aby nám ho tady násilím prosazovali nějací teroristé. Ale spíše než islám to bude čínský komunizmus v kombinaci s vhodnými prvky z křesťanství (např. inkvizice), neboť ten zde asi prosadí soudruh Paroubek mírovými prostředky, jen co se k tomu naskytne vhodná příležitost. Nebyl by to pěkný historický příklad i pro zbytek Evropy ?.-)

Pozorovatel 9.6.2006 9:54

Krátce.

Autor se svým viděním světa by měl nejspíše spáchat harakiri na japonský způsob !

Joska 9.6.2006 9:13

K článku

Pana Hofhanzla si z doby jeho působení pamatuju. Působil na mne dobře, byl radikální (a rozumný) v názorech a já měl ( a dodnes mám) za to, že radikalismu je konečně třeba. Zajímalo by mne, jak v rozporu s pravidly byl privatizován Barrandov a Lucerna, a také to, proč je Havel autorem tak nelítostně popsán. Moc to tak necítím.., ale třeba toho spoustu nevím. Odpoví mi pan Hofhanzl? 

LOJR 9.6.2006 9:21

Re: K článku

Odpovědi se nedočkáte, Hofhanzl to totiž slyšel kdysi dávno v parlamentním bufetu a už si zaboha nevzpomene od koho :-D

Pamětník I. 9.6.2006 9:26

Re: Re: K článku

LOJRE,

jestli opravdu o něčem nic nevíte, tak právě o tom co tady zrovna píšete.

LOJR 9.6.2006 9:48

Re: Re: Re: K článku

Pamětníku, pochlapte se a poučte nás všechny, jak to s těmi Havlovými restitucemi bylo. Nebo taky jen žaníte?

Pamětník I. 9.6.2006 12:46

Re: Re: Re: Re: K článku

Já jsem reagoval na vaše shazování Hofhanzla a jeho činnosti v parlamentu. Jak ho znám, tak velice dobře ví co kdy kdo řekl a taky proč.

LOJR 9.6.2006 14:57

Re: Re: Re: Re: Re: K článku

No to já nevím, zda dobře ví, co kdy řekl a proč, píše ale  faktuprosté žvásty a jeho spolustraník odkazuje na "vysvětlenou" na další  faktuprosté  žvásty. Pokud se vám někdo takový pozdává, mě tedy ne a jaksi nechápu vaše tvrzení na mou adresu. Ale klidně si poslužte.

Jan Kubalčík 9.6.2006 9:40

Re: K článku

Josko, pan Hofhanzl používá mail a internet jen velmi sporadicky. Nicméně můžu Vás odkázat sem

http://www.konzervativnistrana.cz/sksmain/clanky/konzervativciatidruzi/prez2003.htm

http://www.konzervativnistrana.cz/sksmain/clanky/konzervativciatidruzi/klaus_ch.htm

a pokud by Vám to nestačilo, tak se můžu zeptat na možnost dát Vám, takto vlastně anonymě, jeho telefonní číslo... Pokud máte zájem, ozvete se (mistopredseda2@konzervativnistrana.cz). S pozdravem Jan Kubalčík

LOJR 9.6.2006 9:54

Re: Re: K článku

Proboha pane Kubalčíku, kde se v těch odkazech píše o Havlově privatizaci? Vždyť to jsou přesně ty stejné žvásty jako článek!

dvd 9.6.2006 9:08

Tuším, že to byl Augustus

kdo řekl: Myslíš, že se ti děje bezpráví, když nevládneš? A Č.H. má pocit, že se mu děje bezpráví už hodně let.

HANA 9.6.2006 9:05

Kdo

mi tady na Neviditelném psu před asi rokem vytýkal, že slyším trávů růst???????????

M. Zima 9.6.2006 8:01

Pane Hofhanzl, myslím, že jednu personalii

opomíjíte. Myslím tím skutečného vykonavatele majetkové transformace zvané sametová revoluce, který v již Jakešem nastíněném způsobu přestavby skutečně konal. Ano , myslím kLausova bosse a Havlovu pravou i ochrannou ruku "našeho Mariana" (kLaus na CEPu). Čalfa je tím skutečným aktérem a pojítkem, na kterého to z velkého množství komunisty připravených kreatur v rozhodující chvíli padlo a on to zvládl. Kdyby to nezvládl, vyměnili by ho (také podle Jakeše).

LOJR 9.6.2006 7:20

Symbolem bylo Ježíšovo poselství, že lidé jsou si rovni?

Proboha, kde a kdy? Lidé si nikdy a nikde rovni nebyli a nebudou! Článek je neskutečná přehlídka paranoie a neznalosti, místy nechtěně přecházející v třeskutý humor. Jenom se nemohu rozhodnout, zda nejlepší špílec je tvrzení o upřednostňování Marxe ruskými vzdělanci, nebo tvrzení, že autoři nové české Ústavy jsou ti, kteří chtěli udržet a stabilizovat demokracii. Hofhanzla samozřejmě nikdo nezviklá, všechny nesouhlasící si zařadí mezi "hybatele", případně jejich pohůnky nebo zmanipulovaný dav. ODA se milej Hofhanzle rozpadla proto, že to byl jen výtah k moci partičky vesměs pražských neschopů. Klec spadla ve chvíli, kdy to voliči pochopili!

bombardak 9.6.2006 10:55

Re: Symbolem bylo Ježíšovo poselství, že lidé jsou si rovni?

Lidé jsou si rovni před Bohem - tak to stojí v Novém zákoně. V právním státě (který u nás nevládne) by si lidé měli být rovni před zákonem.

Vyčítat někomu "paranoiu a neznalost" a sám nevědět takto zásadní věci...být Vámi, jdu do koupelny a při pohledu do zrcadla nabrečím plné umyvadlo.

LOJR 9.6.2006 11:37

Re: Re: Symbolem bylo Ježíšovo poselství, že lidé jsou si rovni?

Poněkud mi uniká, proč bych zrovna já měl brečet nad vaší neschopností rozumět psanému textu. Já nikde nezpochybnil to, že Ježíšovi se takový výrok (ať už kdekoliv) skutečně přičítá. Já zpochybnil jen to, že by kdekoliv a kdykoliv platil. Jinak pokud tato covilizace skutečně stojí na lžích, o kterých navíc každý soudný člověk ví, že to lži jsou, potom nám asi opravdu v měření sil s islámem není pomoci. Polopaticky speciálně pro vás - pokud píšu lži, nazačínám žádný flamewar o existenci nebo neexistenci Boha, ať už mu budete říkat jakkoliv. A úplně na závěr: obávám se, že paranoia je naprosto přesný výraz. Autor v politice neuspěl, jeho strana nakonec také ne. Přičítat to kvalitám vlastním nebo kvalitám spolustraníků, to samozřejmě nepřipadá v úvahu, takže je třeba přijít se spikleneckou teorií jakýchsi hybatelů, kteří z jakéhosi tajemného zákoutí tahají za nitky a rozhodují o všem, ať se my malí mravenečkové snažíme sebevíc. Tomu také odpovídá obsah všech páně Hofhanzlových článků ze Psa. Všimněte si toho, že pokud se někdo dotáže na něck konkrétního, nedostane se mu odpovědi od autora nebo jeho compadres buď vůbec, nebo jen v podobě další porce žvástů. Třeba zrovna to tvrzení o Havlových restitucích  je přímo krystalická ukázka.

krajan 9.6.2006 0:55

autorovi

asi nekdo rozslapal hracky....  co delal v te politice on a ODA?

Ivan Nový 9.6.2006 4:43

Co dělala ODA?

To nechtějte ani vědět :-)))

HANA 9.6.2006 10:23

Krajane,

Vy se máte!!! Můžete vše vnímat z povzdálí a nežít v naší depresi z výsledku voleb na Moravě, Vysočině a ústeckém kraji. Rozumím tomu, že je vše popsané v článku pro Vás nepochopitelné., žijete zřejmě v úplně jiném prostředí a od roku 1989 jste tady nebyl. Přijeďte  na nějaký čas nasát a prožít atmosféru našeho moravského všedního dne!!!