Úterý 14. dubna 2026, svátek má Vincenc
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 99 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

NÁZOR: Úpadek a bída lékáren?

Nové protesty a nové stávky, znovu se vyjde do ulic. Volají ti nejbědnější v Česku – lékárníci. Na sobotním sněmu minulý týden potvrdili, že jsou připraveni demonstrovat a lékárny opět zavřít. Akce budou připravovat krajské krizové štáby, které se postupně rodí v celé republice, aby ubránily našich 2200 lékáren, které melou z posledního.

Lékárníci si náš soucit zaslouží, protože jejich bída začíná drcat o nebesa. Transparent z loňské demonstrace lékařů na Palackého náměstí JSEM SYN LÉKAŘE, MÁM HLAD se jen lehce upraví. Lékaře vystřídá „lékárník“ a k hladu se přidá přívlastek „velký“ pro zvýšení údernosti.

Čeští lékárníci už prostě nevědí, jak dál. Po likvidačním tříprocentním poklesu marží je totiž ve vzduchu ještě hrůznější zákon o léčivech, který má umožnit výdej léků i přímo v ordinacích lékařů, ba připouští možnost vyzvedávat recepty přes internet. Děs běs.

Příznivá zpráva nakonec (LN, 13.3.): V sobotu na 1. apríla se my konzumenti dočkáme bomby. Všechny lékárny v ČR budou dopoledne otevřeny náhradou za lednový tříhodinový protestní výpadek, a tak se nám dostane kromě odborných rad i vysvětlení o protestech a odměnách lékárníků, o maržích i doplatcích. Osobně se spokojím s odpovědí na jedinou otázku:

Když v našem okresním městě dlouhá desetiletí stačily čtyři lékárny a nyní jich je dvanáct, dokazuje to úpadkovou až zhoubnou situaci na lékárnickém hřišti?

Miloslav Grundmann
14. 4. 2026

Proč absolutní transparentnost narušuje samotnou podstatu peněz

Aston Ondřej Neff
14. 4. 2026

Naše odvěké „co tomu řekne cizina‟ je skutečně zbytečné a směšné.

Ivo Fencl
14. 4. 2026

Zemřel takřka v devadesáti sedmi.

Ahmed Charai
14. 4. 2026

Tato válka odhalila pravdy, které příliš mnoho lidí odmítalo léta vyslovit nahlas.

Tomáš Guttmann
14. 4. 2026

Úvaha Vratislava Hlubučka popsala podrobení národa jako chytrou strategii.

Zbyněk Petráček
14. 4. 2026

Je dobře, že Viktor Orbán odešel z nedělních maďarských voleb poražen. Už z principu. Sedět 16 let...

Lidovky.cz, ČTK
13. 4. 2026

Fotbalisté Manchesteru United nepotvrdili roli jasného favorita a v dohrávce 32. kola Premier...

ČTK, Lidovky.cz
13. 4. 2026

Americký prezident Donald Trump na své sociální síti Truth Social sdílel obrázek, na němž je oděný...

Lidovky.cz, ČTK
13. 4. 2026

Až sedmý zápas rozhodne semifinálovou sérii hokejové extraligy mezi Spartou a Pardubicemi. V šestém...

jhr Jakub Hromada
13. 4. 2026

Že se při šestém semifinále hokejové extraligy mezi Spartou a Pardubicemi emoce uklidní a příznivci...

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz