30.9.2023 | Svátek má Jeroným, Ráchel


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Ludmila Kožená 1.12.2006 13:48

Problematický je prezident

který  to  dost  blokuje  -  je  z  ODS,  avšak  Pražák,  což je  možná  pro  hodně lidí  důležitější  než  cokoliv  jiného   a  Paroubek  je  také  skoropražák,  Cibulka  už  skoro  ne,  ale  Topolánek, je jen pražské  nedochůdče, navíc  ho  podtrhla  manželka,  když  mu infantilně  ofrňuje  nos  nad pletkami.

Angelo 16.6.2006 17:50

Prezidentský systém

Jediný produktivní politický systém je prezidentský ala USA. Funguje tam sakra dlouho, úspěšně a spolehlivě. Jde hlavě o to, že exekutiva a legislativa je volena nezávisle a vzájemně se mohou vyvažovat. Žádný systém v kterémkoliv státě EU na něj v principu nemůže proto mít.

Rolen 16.6.2006 16:56

Omyl: Čechy nejsou modré

Stále dokola se  tu obehrává písníčka o plichtě. Ale situace je taková:ODS: pravice (prý), KDU-ČSL: střed, Zelení: ??? ale bude to středo-levá strana (alespoň), KSČM + ČSSD: levice

Zkrátka, kromě Prahy všude převažuje levice, když střed=0 !!!

:-P;-P;-P

rollfree 16.6.2006 16:27

Cervena Morava x modre Cechy

Jsem z Moravy (tedy - su z Moravy). Kdyz jsem videl v TV povolebni oranzovomodre mapky, tak muj okamzity pocit z toho byl, ze se stydim, ze jsem Moravak. Pred ritualni sebevrazdou me zachranil jen fakt, ze primo v mem volebnim obvode by ta mapa byla modra.Kdyz se ale divam na celkove vysledky a na rozdeleni mandatu, tak uz tak jednoznacne pocity nemam. Napr. za muj Jihomoravsky kraj je na modre strane barikady 12 mandatu, na cervene strane 11 mandatu. Kdezto treba v Plzenskem kraji (nekdo tu psal, ze pokrok prichazi ze zapadu - obecne je to dlouhodobe pravda, ale tady nevim ;-) bylo na modre strane 5 mandatu, na cervene 6.

Poznamka na zaver : chapu, kdyz nekdo voli pravici. Chapu kdyz nekdo voli levici. Co ale nechapu, jak muze byt tak obrovske mnozstvi lidi v katagorii "nerozhodnuty". To ti lide ziji bez interakce s vnejsim prostredim ? To je opravdu vubec nezajima, kam a jak bude zeme dale smerovat ? Zajimave a (pro me) dost nepochopitelne.

Jarmila B. 16.6.2006 17:27

Re: Cervena Morava x modre Cechy

cože ? v Plz. kraji teda ODS 38,46 proc., ČSSD  31,69,  KSČM 14,03.

Jenze se tu nedostali ani zelení a KDU ( obě přes 5 procent, ale jak top počítá ten zákon nechápu)

Jenda 16.6.2006 18:24

Re: Re: Cervena Morava x modre Cechy

No pokud v nejakem volebnim obvodu rozdelujete jenom 11 mandatu tak musite mit celkem dost aby vam to vyslo aspon na jednoho poslance. Co jsem si to tak pocital tak by zeleni museli dostat o 3200 hlasu vic aby toho 11. poslance dostali oni a ne komunisti. Cimz by se pri zapocitani jenom tech peti stran dostali na 7.40% hlasu zatimco ve skutecnosti meli jen 6.31% (upozornuji, pocitam jen tech pet stran, celkove meli 5.91%!)

Zkousel jsem si to jen tak pro srandu kralikum prepocitat tak, ze postupne odebiram strany pod 9.09% (1 / 11 mandatu) a prepocitavam procenta na soucet zbyvajicich stran a stejne mi zbude jen ODS, CSSD a KSCM a kdyz ta procenta vynasobim 11 a zaokrouhlim tak mi zase vyjde 5, 4 a 2. Male volebni obvody jsou proste pro mensi strany vrazedne. A nanestesti KSCM dostala dost na to aby se ji to moc nedotklo. Obcas prave naopak. :-(

Pawel 16.6.2006 15:32

Asi špatně chápu

Nějak jsem autora asi nepochopil??? Kvůli špatnému volebnímu systému by chtěl rozdělit  naši malou republiku na dvě nebo tři ještě menší a v případě špatného volebního systému v těchto malinkatých republikách tyto dále dělit na ještě a ještě menší republiky, místo toho aby se změnil úplně jednoduše volební systém??

JK 16.6.2006 14:50

Asi se míchají jablka s hruškami

Nositelem centralizačních tendencí je přece ČSSD,  ta chce přeci velký stát. ODS je chce naopak stát malý, tj. decentralizovaný. Podle logiky článku, by měli moraváci volit ODS. Opak je pravdou. volili ČSSD, protože  ta je zabezpečí.  Zdá se mi, že celý článek je blbost, protože ve volbách se nehlasovalo o decentralizaci, ale o sociálních dávkách. 

terra 16.6.2006 15:01

Re: Asi se míchají jablka s hruškami

Drobná poznámka - hlasovalo se O SLIBU sociálních dávek... Nikde totiž není záruka, že ti, kdo jsou ochotni se těch sociálních dávek zříci, na ně dokážou za těchto okolností vydělat :-(

čtenář 16.6.2006 14:49

Před předčasnými volbami

je třeba upravit volební zákon, aby počty poslanců odpovídaly obdrženým procentům hklasů pro jednotlivé strany.

Jenda 16.6.2006 18:29

Re: Před předčasnými volbami

Coz znamena hlavne jeden volebni obvod. To rozdeleni totiz dela mnohem vic nez nejaka upravena d'Hondtova metoda.

clay 16.6.2006 11:12

schválně

kterej debil začne pomlčkovou válku tentokrát

VH 16.6.2006 14:02

Re: schválně

Že by procitla Morava a Slezsko? Možné je všechno.

clay 16.6.2006 11:11

někteří lidé jsou zkrátka nepoučitelní

viz pan Rous

Malý Aston 16.6.2006 10:11

Vyřeší to čas a nová generace!

Předčasné volby nebo nové volby nic neřeší. Vše se vyřeší až občané pochopí,že jsou hrdí a svéprávní občané a budou si svá práva ve všech oblastech života nejen vážit ale i bránit.Já to pozoruji v obchodech,na úřadech, u policie i v jednání mezi sebou.Úředníci na všech stupních státní správy se chovají arogantně a bez úředních hodin nemáš nárok něco projednat.A to je situace,která vyhovuje všem politickým stranám bez rozdílu,zda jsou praváci nebo leváci.Přímá demokracie nic nevyřeší,pokud ji občané nenaplní svým občanským postojem.V těchto volbách vyhrála ODS,je to dobrá zpráva bez ohledu na to,že ještě nemusí vládnout. Do příštích voleb se zapojí nová generace,která ještě nemohla hlasovat a výsledek bude výrazný.Občané pochopí,že když má někdo rozhodovat o našich daních,tak taky musí vytvořit podmínky pro jejich tvorbu.A ti občané,kteří vytváří finanční zdroje pro plnění státní pokladny nejsou ani z ČSSD ani z KSČM ale jsou to pravičáci živnostníci,podnikatelé kteří zajišťují práci pro jiné občany a občané svobodní nejen ekonomicky ale zejména svým postojem k životu a svému osudu.Dále to jsou občané,kteří znají,jak a kdo tady vládl od roku 1948 do roku 1989,občané kteří chtějí změnu ale ne pod ideologií stejných žaludků,ožebračování těch,kteří pracují a dávání podpory těm,kteří nikdy nepracovali a pracovat nebudou.Dále občané,kteří chápou,že Česká republika má 10 mil.obyvatel což má kdejaké hlavní město ve světě a přitom je řízeno takovým úřednickým aparátem,který není schopna ekonomika této země trvale financovat. Jsem s výsledky voleb spokojený a i když nakonec může zase vládnout Paroubek,bude to pro řadu občanů učebnicový příklad,jak volit v příštích volbách. Zejména občané čekají,zda a za jak dlouho budou prověřeny všechny kriminální případy na které upozornil pan Kubice. Ono se dříve či později ukáže,kdo měl pravdu a občan volič to sám vyhodnotí a rozhodne.

franta 16.6.2006 14:10

Do příštích voleb se zapojí nová generace,která ještě nemohla hlasovat a výsledek bude výrazný

A třeba taky vstanou noví bojovníci

peon11 16.6.2006 9:59

nechci federaci

Jestli se vám pane Rousi s náma nelíbí, klidně se udělejte pro sebe. Ale žádný zákon o zákazu majorizace prosím. Pamatujete? Bez kyselého vína se obejdeme a mnoho moravských taťků konečně získá funkce. Všichni budou spokojeni.

Michal 16.6.2006 9:32

Nepřesné tvrzení

Tvrzení o vítězství ČSSD na Moravě je poněkud nepřesné. Na Moravě byl o dost vyšší podíl hlasů pro KDU než v Čechách. KDU má blíž k ODS, a mapa s ODS+KDU by vypadala jinak.

Pokud se týká úvah o federalizaci, již v době kolem dělení republiky se objevil originální návrh - federace Švyramo (Švýcarsko, Rakousko a Morava:-)

A víte, proč praotec Čech vystoupil na Říp? Původně chtěl vylézt na Pálavu, ale praotec Moravák ho svinským krokem hnal až k Praze.

flip 16.6.2006 15:22

Re: Nepřesné tvrzení

S federací Švyramo souhlasím, stejně byla škoda, že se rozbilo Rakousko. O praotci Čechovi jsem slyšel i jinou verzi - ve stáří se popletený toulal, až dospěl na Říp, tam se mu zatočila hlava a bál se jít dál. Ale - kdo ví ? Plichat je průšvih tak jako tak, protže nepřinese nic, než mírný pokrok v mezích zákona.

Jenda 16.6.2006 18:33

Re: Re: Nepřesné tvrzení

A mate pocit, ze by byla takova vyhra byt dal s Madarama? Jo, mozna kdyby se to stiplo na zapadni a vychodni cast (co s jihem to by se videlo) ... Jinak bysme pod vedenim Rakouskych uredniku industrializovali nejen Slovensko ale i Madarsko. Tedy vlastne Horni i Dolni Uhry.

franta 16.6.2006 8:54

Člověk se nesmí nikdy vzdávat

To by v tom byl čert abychom ty volby už jednou nevyhráli pořádně. Změníme volební zákon - nepomohlo to ? Změníme územní uspořádání - zase to nepomohlo ? Jednou to sakra přece vyjít musí. A řešení je tak prosté, stačí se ohlédnout do minulosti. Před několika desítkami let tady byla tak stabilní vláda, že svět zíral.

VH 16.6.2006 8:44

volební rébusy

by mohlo vyřešit sloučení v rámci evropské unie a tím pádem celoevropské volby do jednoho celoevropského sboru . Stejně se sami neumíme chovat .......

Jenda 16.6.2006 18:36

Re: volební rébusy

Takze bude nejlepsi kdyz se to budem ucit treba od Francouzu. Ze?

solitér 16.6.2006 8:35

A co takhle....

Když jste u dělení republiky-a co takhle postavit opět drátěné zátarasy.Okolo Prahy.A hlídat je zvenku.

třetí 16.6.2006 12:36

Re: A co takhle....

Jedině s takovýmto dělením bych souhlasil, ba i sponzorsky nemalou částkou přispěl a ruku k dílu přiložil.

Jenda 16.6.2006 18:27

Re: A co takhle....

Zajimava predstava. Jenom nevim jak byste ty zatarasy ubranil proti ten statisicum co do Prahy kazdy den prijizdeji pracovat.

Saša 16.6.2006 8:17

Určitě to není úplná pitomost.

Místo 14 samosprávných krajů, které nekopírují ani hranice 7 správních krajů, ani historické zemské hranice, ani etnické hranice, měly vzniknout raději země, a to 5: moravská, slezská, jihozápadní Čechy, severovýchodní Čechy a Praha. A mohli jsme zde mít spolkové uspořádání s pěti zeměmi a minimem působnosti celospolkových orgánů. Ale pozdě plakat nad bez revoluce nevratnými změnami. Federace ze 14 prťavých subjektů je ovšem nesmysl.

Větší dekoncentrace a decentralisace veřejné správy je však nanejvýš žádoucí. Zejména je však třeba lepší rozdělování výnosu daní, a to takové, které by odlišné ekonomickopolitické chování jednotlivých krajů a obcí vůbec umožnilo.

Doporučuji přepracovat systém rozdělování výnosu daní tak, aby (v principu): 1/4 výnosu daní připadla domovské obci poplatníka (trvalé bydliště, sídlo), 1/4 výnosu daní připadla kraji, v němž poplatník zdaněné peníze "vyrobil" (místo pracoviště, místo provozovny), 1/4 výnosu daní připadla státu a konečně 1/4 daně podléhala daňové asignaci - tedy poplatník by sám určil, na jaké účely bude část jeho daní použita (to by samozřejmě šlo jen u osob fysických). Tento princip je v různých obměnách aplikovatelný i na daň z příjmu fysických osob (ze závislé i z nezávislé činnosti), i na daň z příjmu právnických osob, i na DPH.

Saša 16.6.2006 8:26

Uteklo mi to dříve, než jsem to dokončil.

Mimo sféru tohoto principu jsou cla (celé státu), poplatky správní i místní (výběrčímu), daň z nemovitostí (celá obci), daň z převodu nemovitostí (celá státu), daň dědická a darovací (dělit mezi obec a kraj). Specifikem jsou spotřební daně: daň z lihu by měla být dělena mezi obec (trpí důsledky) a zdravotní pojišťovny (léčí následky); daň z tabáku by měla být celá určena pro zdravotní pojišťovny (kouření je škodlivé a stát by tedy neměl své potřeby nemorálně financovat ze zdraví škodlivé činnosti poddaných).

Čím méně bude mít stát peněz, tím méně toho politikové rozšpidlají a tím méně nás budou buserovat různé úřady a zbavovat nás svobody. Naopak čím více peněz budou mít obce, tím lepší budou chodníky, kanalisace, parky, městská doprava... a místní politiky si snáze ohlídáme, aby nehospodařili systémem "malá domů".

Jenda 16.6.2006 17:35

Re: Uteklo mi to dříve, než jsem to dokončil.

Proc dan z nemovitosi obci a z jejiho prevodu statu??? Abych rekl pravdu tak mi smysl dane z prevodu nemovitosti jaksi unika. Spravni poplatek kvuli zmenam v registru jiste ale dan? Z neceho co jsem si poridil za uz zdanene penize? Proc?

A dedicka dan je uz vubec svinarna. Hlavne kdyz si clovek uvedomi, ze se plati i z nemovitosti. A z jakesi odhadni ceny. Takze po tatinkovi podedite barak ve kterem zijete cely zivot, ktery jste mu pomahal udrzovat (a ke konci ho spis udrzoval sam) a napari vam dan z jakesi papirove ceny. Samozrejme tim vyssi cim lip jste se o ten dum staral. A v dobe kdy mate resit tak maximalne pripravu pohrbu budete zkoumat kde proboha vzit najednou tolik penez.

Mard 16.6.2006 9:53

Re: Určitě to není úplná pitomost.

Ano. Zákon prosazený ČSSD o místním určení daní je lumpárna a nechutnost. Je třeba opět vrátit stav do sprevedlivého stavu, kdy se většina daní vybraných v daném místě též v daném místě spotřebobává.