Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
L70u73i84s 87Z59í18d24e47k
A co by pak měli pošahaní progresivní liberálové za práci ?
K66r40e14i27d43l 64A56.
Konzervatismus se už liberalizoval dávno. Např. celá ideologie volného trhu je liberální, a nikoliv konzervativní. Většina konzervativců jsou liberálové 1.0, kteří nevědomky připravila půdu liberálům 2.0 - tedy progresivistům. Autentičtí konzervativci jsou dosti vzácní. (Ostatně stejně jako autentická levice.) Dnes si může volič vybrat jen mezi dvěma liberalismy.
P20r30o71k12o64p 65D58i74v70i46š
Progresivisté jsou socani, ne liberálové.
Liberálů je tak málo, že skoro žádní (třeba v Česku, od doby, kdy se Sbobodní spojují s SPD).
V55l35a73d84i95m32í13r 66P57o67v63o42l20n35ý
Dnes pana Jakla nepochválím. Ale ne za obsah, ale za formu. Květnatost rozbujelá až do nesrozumitelnosti. Ale k věci. Liberalismus v dnešním pojetí je Orwellovsky posunut až do formy nesmiřitelné nenávisti ke všemu konzervativnímu. Dokonce se z něj stal jakýsi přívěsek k demokracii a vznikla liberální demokracie, dnes skloňovaná ve všech pádech. Ale nebylo tomu tak vždy, soupeři konzervativců nebývali označováni tímto slovem. Ani liberální demokracie nebyla. Vzniklo nám tady něco podivného a obávám se, že taky nebezpečného. Novodobý liberál je nepřítelem všeho neliberálního, uznává a respektuje jen sebe sama. Jeho nepřítelem (pozor, nepřítelem, ne soupeřem) je nejen politická konkurence, ale i demokratické zákony a pravidla, která se mu nehodí. "Nevhodné" zákony a pravidla nerespektuje. Je mistrem v jejich obcházení a porušování za rétorického doprovodu o svobodě a demokracii. Čeká nás boj s touto hydrou a nebude to snadné.
P64r69o20k31o96p 94D68i29v18i92š
Novodobý "liberál" je socan. Za liberála se jen vydává.
J72a12n 90K13r52á70s21e98n23s51k13ý
Většina dnešních konzervativců jsou bývalí liberálové, kteří jen konzervují své hodnoty. Liberalismus bez progresivismu se stává konservatismem. "Nevstoupíš dvakrát do téže řeky"
P81e49t61r 70A17d11á60m84e95k
To, že Nejvyšší soud uzákonil, že žena je člověk, který se narodil jako biologická žena, jen ukazuje, že šedivá je teorie, jen strom života věčně zelená se. Skotským ženám vadí, že se jim na "ženská" místa cpou přešití chlapi. Podle výkladu Nejvyššího soudu ovšem může na "ženské" místo zasednou původně biologická žena, dnes přešitá na chlapa s vousy a hlubokým hlasem. Prostě nadekretovat pohlaví, jak s tím původně přišel Doník, taky není to nejlepší řešení.
P91r77o20k45o46p 94D55i36v76i75š
Nějak se v tom motá dohromady klasický liberalismus, popsaný v závěru a to, co se za liberální dnes vydává.
J76a35r27o80m22í92r 40H98a23n86z55a63l
Dobře napsáno, pane Jákle
Jen bych ještě dodal, že spousty těchto, vámi popisovaných, liberálů se ohání právy na to a ono. Ale slovíčko povinnost, k sobě, k sousedovi, k obci kde žije, i koneckonců ku státu, jim ve slovníku chybí. Ovšem to by mělo býti před slovem právo, splním-li si povinnost mám právo, ale toto moje myšlení je nejspíše pravěk
P29r67o31k81o29p 57D60i88v93i18š
Pak to ale nejsou liberálové, i pokud si tak drze říkají, ale socani a progresivisté.
F44r22a10n94t91i54š66e57k 25N84a31v47r73á77t64i68l
Feminismus je jiný název pro šílenství. Četl jsem nedávno, jak americké feministky argumentovaly ženami socialistického tábora, že mohou pracovat jako havíři (havířky) nebo zedníci (zedničky).
M48i76r76e11k 46P96e49s38a58t
no v USA jsem zil dost let, americke soudruzky makaji v prumyslu naprosto bezne, mineno skutecne fyzicky
M51i23c63h74a96l 75K87a80n68d90a
Já tedy pro kvóty jsem.
Nedávno nám zedníci dělali na domě fasádu. Samí chlapi. Moc hezký pohled na ně věru nebyl. To je sakra tak těžké v rámci těch kvót uzákonit nějaké procento ženských v každé zednické partě?
Kdyby tam po lešení pobíhalo i pár ženských, hned by to vypadalo veseleji.
M15i79r27o11s84l41a65v 71K70o42c80i93á53n
Dokud se stavěly domky svépomocí, nebylo to nic neobvyklého (pane Lorenz, uvezu to?)
D26u60š18a82n 22P91o70l46a71n71s45k49ý
Liberál: Dělej si každý, co chceš. Konzervativec: Dělám pouze to, co neškodí jiným.
P40r12o82k27o19p 43D66i14v85i59š
Socanská představa.
Skutečnost: Liberál: Dělej si každý, co chceš, ale nes za to zodpovědnost a neškoď jiným. Konzervativec: Dělej si každý, co chceš, pokud možno tak, jako dříve. Ale nes za to zodpovědnost a neškoď jiným.
Vyhledávání
TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA
Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.
ondrejneff@gmail.comRubriku Zvířetník vede Lika.
zviretnik.lika@gmail.comHYENA
Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.
https://www.hyena.cz