24.10.2020 | Svátek má Nina


Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
A. Jaroš 17.10.2020 11:55

Prožil jsem tu dobu před invazí v 1968 velmi intenzivně , tu dobu nadějí na změnu perzonfikovanou AD a přijde mi velmi nefér až odporné se tak vyjadřovat o zpěvačkách HV a MK za ten jejich čin, zdá se mi, že je to z pozice starého muže, co po všech bitvách minulých a současných ví jak to mělo být a co všechno bylo špatně a kdo měl tehdy co udělat , tedy že tomu AD místo kytice květu měly plivnout do tváře , to by bylo OK? z dnešního hlediska, když už všechno víme.

H. Rybnická 17.10.2020 13:42

A proč ne? Nemusely plivnout, mohly odmítnout tu "čest". Pasivní rezistence je také určitá lidská hodnota

A. Jaroš 17.10.2020 17:01

Proboha Rybnická, buď jste tu dobu od 1-8/1968 neprožila, anebo jste to už zapomněla, tenkrát jsme si AD považovali všichni,proč by ty 2 krasavice odmítnout setkání s AD?, po rocích kožených arogantních ksichtu Novotného, Jindry , Koldera aj. to byl konečně normální člověk, co dokázal jít mezi lidi na koupališté , skočit šipku do bazénu, pamětníci si vzpomenou na fotku v Mladém světě na titulce, byl to náš člověk, věřili jsme mu všchni, tedy , velká většina. To co se dělo po invazi a další osud a selhání AD je jiná věc, ale to ty 2 křepelky nemohly vědět , co bude , to jen se po letech vyrojili a vstali noví bojovníci.

J. Jurax 17.10.2020 16:34

No jo, já o AD ztratil veškeré iluze, když nás o rok později vebéci a milicionáři honili s pendrekama podle jím podepsaného pendrekového zákona.

V podstatě celé to slavné jaro 68 bylo jen rvačkou mezi dvěma bandami komunistů o moc a koryta, zaštítěnou sporem o to, jak lépe a správněji budovat socialismus, abychom dospěli ke komunismu; to předchozí tání bylo matoucí, i když dík za ně, aspoň jsme si čuchli k závanu svobody. Je fakt, že mi to došlo až o rok později, v srpnu 69.

Z. Lapil 18.10.2020 9:22

Nefér v čem? Mně ta příhoda připadá jako skvělá ilustrace doby a evidentně je to tak míněno. Iustrace o to skvělejší, že obě dámy posléze vyslal osud (nebo vyslaly samy sebe) každou úplně jinou cestou.

Jak znám Dubčeka z 89., tak určitě při té zářil jak měsíček na hnoji a možná i slzička ukápla.

Ano, mohl jsem použít citlivější formulaci, ale na počátku 90. let mi opravdu nepřipadal jako schopný politik. A ano - vím, že od r. 1968 uplynulo skoro čtvrt století a že ho z těch pár šotů z televize znám jako starého pána schopného nanejvýš vzpomínat na staré časy.