26.3.2023 | Svátek má Emanuel


Diskuse k článku

MONARCHIE: Krásná nebesa, milovaná královno Alžběto

Kdysi jsem se jako novinář bavil s jedním z našich letců, kteří bojovali ve Velké Británii proti Německu, a ten mi řekl, že na nějakém bále tančil s budoucí královnou Alžbětou. I kvůli ní mám raději monarchii než republiku.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Černý 12.9.2022 5:42

Nejsem matka ;-D

H. Rybnická 12.9.2022 11:37

Nedovtípil jste se.

O. Zuckerová 11.9.2022 12:01

pí Rybnická - správně: JEHO dětí

H. Rybnická 11.9.2022 13:39

Paní Zuckerová, žasnu. Jiné starosti nemáte? Jak to vypadá třeba s vaší němčinou

P. Diviš 11.9.2022 15:30

A na tom je něco špatně?

H. Rybnická 10.9.2022 14:08

Každá rodina má své strasti a slasti. Když se dívám na ty aktuální záběry elegantních truchlících ceremonií nemohu si pomoci, ale přímo vidím onu princeznu Dianu, která přinesla dvoru nejen následníky trůnu další generace ale také svým zjevem a osobností doposud neznámou obrovskou publicity na celém světě. Něco takového nezažila tato dynastie po staletí před Dianou a po ní už vůbec ne.

Nynější pan král ovšem začal krátce po narození druhého syna paní manželku podvádět. Tato se v tu dobu z různých důvodů nemohla u vlastní matky, jedinou osobností, která před svatbou varovala, vyplakat a možná poradit, Obrátila se tedy na paní královnu Alžbětu, svoji zákonitou tchyni a matku pana nynějšího krále. Paní královna tchyně ovšem, držící se tisíciletých starých velkopansko-šlechtických zvyklostí. Dianu odbyla, poradila jí, takové věci prostě ignorovat, noblesse oblige..

Pan budoucí král se tedy i nadále choval jak se velkopánové chovají , Diana později prozradila, že v manželství byli tři a to bylo o jednoho moc. začala zoufat a všechno dopadlo, jak to dopadlo.

Jeden z pánů synů královny čelí těžkému obvinění ze sexuálních deliktů i s nezletilými, v mezidobí se vzdal všech čestných a vysokých funkcí, město New York mu odebralo propůjčené čestné občanství. Je samozřejmé, že za zvráceného synátora paní královna nemůže.

A právě jsem přečetla dnešní noviny, článek o novém anglickém králi. Snad prý pěstuje rozsáhlé vztahy k řadě korunovaných hlav arabských zemí, kteří mu pravidelně přispívají na charitativní účely a údržbu historických rodinných zámků. Stojí tam výslovně „obrovskými obnosy“ Tuhle jej snad dokonce přistihli, tedy toho krále, s velkým kufrem s 500stovkovými euro-bankovkami které převzal od dřívějšího premiéra Kataru. No nechť. Je to ostatně hlavní a nejserióznější bádensko-württemberský deník, můžete si článek najít na internetu

Tož tak. De mortuis nil nisi bene ??????? Ale přímo brečet bych nemusela.

J. Vlček 10.9.2022 15:24

Nevzpomínám si, paní Rybnická, zda jsem se někdy k vašemu příspěvku zde na NP vyjádřil kladně, každopádně dnes tomu tak je. R^

H. Rybnická 10.9.2022 15:32

Už to je důkazem, že je příspěvek pravděpodobně špatný.

J. Vlček 10.9.2022 16:00

Z mého pohledu ne. Je to ale váš pohled a názor, jež vám samozřejmě neberu, ani nevyvracím.

Sama jistě víte nejlépe, se kterými příspěvky zdejší účastníky diskuse, a konkrétně mne, naladíte kladně, a kterými naopak rozladíte, nebo dokonce naštvete, což bývá poměrně často, ale tento příspěvek mezi takové nezapadá. :-)

H. Rybnická 10.9.2022 16:05

Vážený pane Vlčku, dovolím si poznamenat, že nepíši příspěvky s cílem někoho rozladit, kladně naladit nebo dokonce i naštvat, Toto jsou osobní pohledy, který každý může zvolit dle své vlastní libosti. Píši zpravidla fakta. Poměrně často nejsou známa, poměrně často proto že jsou fakta někdy nepříjemná.

J. Vlček 10.9.2022 16:28

Vážená paní Rybnická, vámi uváděná fakta jsou, z vašeho pohledu ublížené osoby, ve většině případů jednostranně zaměřená, neberoucí v úvahu příčiny a následky, které jsou ve většině těchto vámi uváděných "faktů" zpravidla zaměňovány.

Nedivte se tedy, že takováto vaše "fakta" dokáží někoho rozladit, či dokonce naštvat. Každopádně v tomto oboru se vám daří dokonale. :-)

H. Rybnická 10.9.2022 16:57

Pane Vlčku jen klid, nedivím se ve svém stáří již ničemu.

J. Vlček 10.9.2022 17:27

I vám, paní Rybnická, přeji klid ve vašem stáří, kterého se vám jistě dostane vyrovnáním se se vším, co vám tento klid nabourává, což je ztráta toho, co vám bylo vždy drahé, a o co jste přišla ne vlastní vinou, ale díky nepříznivým okolnostem doby, ve které prožili život ti před námi, což následně ovlivnilo i životy naše. Bohužel. :-)

H. Rybnická 10.9.2022 18:09

Pne Vlčku to jediné co mi bylo v životě drahé byli rodiče, ale s osudem nediskutuji. Oba zemřeli ve vysokém stáří. Jinak jsem celkem vzato ničeho nepozbyla, spíše naopak. Ovšem svůj zájem o historii nehodlám nijak skrývat a příště se zase ozvu. S fakty.

J. Vlček 10.9.2022 19:08

Váš zájem o historii vás šlechtí, paní Rybnická. Je ovšem dobré nečerpat fakta pouze z jednoho pramínku, který zrovna lahodí vaší chuti a gustu, ale čerpat i z jiných pramenů, kterým, pokud nejsou pro vás zrovna laskominou, nevěnujete ani ždibec pozornosti a ráda je přejdete bez povšimnutí.

V takovýchto případech se z rádoby historika obvykle stává histerik. ;-)

H. Rybnická 10.9.2022 19:16

Noono těch pramenů je dost, člověk potřebuje se jen třeba zahloubit do tisku, zpravodajstí novinářů první republiky, ovšem nejen do českého ale také německého, nebo do stenoprotokolů parlamentní sněmovny. Ale pokud se člověk umí zahloubit jen do těch komunistických učebnic, je to, máte pravdu, trochu jednostranné.

J. Vlček 10.9.2022 20:02

Hlavně, že máte do čeho se zahloubávat. Přeji vám hluboké zahloubávání do historie, spojené s radostnými prožitky při něm.

Hlavně nezapomínejte žít také přítomností. Přestože není zrovna nejrůžovější, mnohdy přináší radosti, pro které stojí zato žít a radovat se z ní. Každopádně je pro každého z nás důležitější, než nějaká odehraná historie za námi.

Stojí zato se nad tím alespoň zamyslet. Není potřeba se do toho jakkoli zvlášť zahloubávat. :-)

H. Kotaz 10.9.2022 15:26

1***

R^

J. Sládeček 10.9.2022 15:41

👍

J. Sládeček 10.9.2022 15:41

👍

J. Černý 10.9.2022 20:55

Škoda, že Havel nenapsal nějakou knihu o věrnosti ;-D;-D

J. Ptáček 10.9.2022 12:40

Známý má doma zarámovanou fotografii. Je na ní on sám + Václav Havel + královna Alžběta II.

D. Stirsky 10.9.2022 12:05

To je jak z čítanek starého Rakouska, kde žáci museli memorovat barvotiskové historky typu "císař a dřevorubec." Já si myslím, že Alžběta byla - jako mnozí a mnozí jiní ve vysokých postech - zfetovaná drogou "vysoká funkce". Což není výčitka, jen konstatování. Té droze totiž odolá málokdo. Už dávno měla kvůli věku a zdraví rezignovat a předat vládu synovi. Jenže vysoká funkce je opravdu drogou větší sexu, skutečných drog či alkoholu. Dotyční si namlouvají, že slouží. Že nesou balvan. Že tak činí jen kvůli povinnosti. Omyl. Mají docela obyčejný strach, že bez funkce a pozornosti médií najednou budou "nikým." Výjimkou je pontifex Benedikt XVI., před nímž se hluboce skláním. Neb jako papež (a tam je to velmi neobvyklé) uměl říct: Končím. Jsem starý, slabý a nemocný. V dějinách ještě Karel V. a náš Vladislav I.

L. Harvánek 10.9.2022 12:15

Možná dost dobře nerozumíme britské mentalitě. Ostatně mnozí se s obdivem vyjádřili o jejím smyslu pro plnění povinností. A ona své vladařské povinnosti opravdu plnila poctivě a odpovědně. Takže s tvrzením, že by byla "zfetovaná drogou vysoké funkce" bych byl velice opatrný. V posledních letech už na tom nebyla zdravotně úplně nejlíp, ale onen pověstný britský smysl pro odpovědnost ji nutil i přes ně své povinnosti odpovědně plnit. Nebo víte o něčem, ž čeho by se nějak vyvlekla?

Jinak by bylo dobré se někdy ve vhodné chvíli se nad sebou zamyslet a připomenout si, že jste vždy a beze zbytku splnil to, co se od Vás očekávalo?

P. Novotný 10.9.2022 12:30

Setrváním královnou co nejdéle pomohla nedostat se k této roli ekologistickému fanatikovi dříve než to bylo nutné, což ji budiž přičteno jako další věc k dobru.

V. Chrastina 10.9.2022 11:02

Vřelý souhlas, pane Zieglere! V

J. Vlček 10.9.2022 10:20

Pane Zieglere, nikdo vás nemůže přinutit ztrapňovat se svojí účastí na prezidentské volbě. Klidně ji ignorujte a kašlete na ni.

Prezidentské volby nechte na těch, kteří ještě neztratili naději a víru v nalezení moudré a dobré hlavy našeho státu, podobné té, jakou představoval třeba prezident T.G. Masaryk, nebo alespoň takové úrovně, jakou dosahoval prezident Václav Klaus. [>-]

Vím, že je to hledání z říše snů a fantazie, ale zrovna takové je i snění o jakémsi našem novodobém králi z říše pohádek, které jak známo spadají a patří do světa dětí, a ne nás dospělých. Pokud ovšem nejste vyloženě dětina. :-)

J. Jurax 10.9.2022 13:39

Neztratit naději a víru v nalezení moudré a dobré hlavy našeho státu je dnes velmi obtížné.

J. Vlček 10.9.2022 15:15

Pane Juro X., máte jistě pravdu, ale jak jistě také víte, tak naděje umírá vždy jako poslední.

Dokladem snahy velké části našich občanů, takovouto hlavu našeho státu najít, je procento obyvatel naší země, zúčastňujících se právě voleb prezidenta republiky. [>-]

J. Jurax 10.9.2022 15:37

Jistě. Jenže nabídka těch, kdož o tuto funkci usilují, není nic moc ...