8.2.2023 | Svátek má Milada


Diskuse k článku

MINULOST: Hitler a Stalin

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Němec 7.12.2022 12:42

Pane Zieglere, předevčírem jste měl článek "KOMUNISTICKÉ ZDRAVOTNICTVÍ: Bídné! Chyběly léky a přístroje"

Tak jiný článek ze včerejška:

Seznam, 6.12.2022:

"Systém péče o děti se hroutí. Rodiče pláčou u ordinací, že je nemá kdo vzít."

A. Renjascu 7.12.2022 13:05

Tak léky chybí i nyní...

https://www.novinky.cz/clanek/domaci-v-lekarnach-chybi-nektere-leky-40414351

https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalosti/728344/virozy-a-horecky-kosi-deti-jenze-leky-nejsou-nebo-zdrazily-az-o-stovku-co-stoji-za-vypadky.html

https://cnn.iprima.cz/lekarny-hlasi-vypadky-chybi-antibiotika-prasky-na-tlak-a-cholesterol-i-leciva-pro-deti-192269

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekonomika-firmy-na-trhu-chybi-asi-60-leku-sledujte-weby-velkych-nemocnic-radi-sef-lekarny-212999

https://www.vitalia.cz/clanky/leky-nedostupne-v-cr-2022/

V. Pavelka 7.12.2022 21:51

No máme o půl milionů víc lidí ,a jeden rozpočet !?

T. Diblík 7.12.2022 12:19

Já vidím jedno z největších nebezpečí Evropy v příbuznosti Rusů a Němců. Němci jsou Evropští Asiati. Mají skolon k mysticismu a obdiv pro džingischánství. Tohle je vždycky znova přivede k Rusům. To jsme viděli v první válce a pak zas, když Ribbentrop smíchal ten svůj Rheinwein s Molotovovou vodkou. Příšerný nápoj. A nic bych se nedivil, kdyby nám ho jednoho dne servírovali znovu.

Jan Masaryk

R. Toman 7.12.2022 16:49

Jo, můj dědeček který přežil obě WW říkal skopčáci a rusáci je jedna pakáž, radši od nich dál. Dnes to říkají už naše vnoučata.

H. Lukešová 7.12.2022 17:20

Jistěže existují zločiny, které odpustit nelze. Paní, co přežila holocaust (šoa), odpověděla, že nelze zapomenout a nelze odpustit, ale o tom jste, myslím už, psal.

R. Toman 7.12.2022 17:27

Ano, ta stará paní byla Židovka Evelýna Mayerová a přežila Osvětim. A řekla to při letošním výročí osvobození tohoto vyhlazovacího tábora na otázka redaktora ČT24 zda Němcům odpustila.

H. Rybnická 7.12.2022 20:41

Vidéte a já zase pozoruji nesčíslné množství lidí a jejich potomků,, kteří byli při tom tak zvaném "odsunu" nesmírně persekuování, nemluvě o krádeži majetku, a kteří se dnes vrací a pomáhají kde mohou. Na příklad jen u těch náročných (i finančné) restaurací historických památek A to nemluvím o vládních zřízení, která vynakládají nepředstavitelné obnosy do rehabilitačních úkonů kdekoli na světě.

H. Lukešová 7.12.2022 21:26

Platí odpověď níže. Neodsuzuji a necítím nenávist ke všem Němcům, už je přes 78 let po válce, dnešní generace Němců nenese zodpovědnost za válečné zločiny svých dědů a babiček.

Obviňovat dnešní Němce za válečné zločiny už je mimo mísu. Vína se nededi z generace na generaci, nevěřím v učení dědičného hříchu.

Ani nepopírám, že docházelo ke zločinům během odsunu, nejednalo se o kruté esesmany, ale o ženy, děti a starší lidi, nevinné lidi. Navíc, pro mě je nejdůležitější a srdeční záležitostí Stát Izrael a události s ním spjaté. Nebojuji minulé války.

H. Rybnická 7.12.2022 21:41

Paní Lukešová, netrefila jste do černého. Nejde o obviňování dnešní generace, jde spíše o neznalost historie a neznalost dneška. Historie proto, že se o odpůrcích nacistů, kterých bylo véc než dost a kteří byli perzkuováni stejně jako Židé, alespon v CZ nic neví. Ostatně byla to před skoro stoletím tehdejší levice, kterou tak nemáte ráda.

Stejně se nic neví o těch muslimech, kteří se řádně integrovali a dnes bez nicht alespon ve Spolkové Republice nic nejede. Lékaři, řemeslníci, politikové. Jejichž druhou a třetí generaci od původních obyvatel rozeznáte snad jen podle vnějšku, tedy trošku černějších vlasů než jiní atd. To je všechno.

H. Lukešová 7.12.2022 22:05

Paní Rybnická, soudobou levici skutečně nemám ráda, a je Vám zajisté zřejmé proč. Je propalestinská a antisemitská. Veškerý současný antisemitismus pochází od levice, islámu a obecně z propalestinského hnutí. Dnešní levice nemá nic společného s ušlechtilou sociální demokracií z 19. a počátku 20. století, které se nedá nic vytknout.

V. Pavelka 7.12.2022 22:21

Bez toho patlání se v historii , by Češi nemohli být, Němci a Sověti si si toho za války a po ní užili ,,dost"!A Němci už nechtějí do dalšího problému s Ruskem ,proto se s Francouzi, drží zpátky ! USA je tlačí do podpory Ukrajiny a vyzbrojila Poláky ! Nemá to smysl a nikdo by s většího konfliktu nic neměl ? Jen hromady mrtvých a zničená země !? Nehledě na to že nikdo neví jak by to všechno dopadlo ! Jestli by tady vůbec nějaké ČESKO ,zůstalo ! Nezahrávejme si z blbými emocemi ,které jsou mín než vítr !

J. Vlček 7.12.2022 21:46

A je to v naprostém pořádku.

Jsme tu vesměs potomci těch, kteří dobu okupace, rozbití Československa a následných poválečných události zažili na vlastní kůži, a proto s těmito událostmi my nemáme vlastně nic společného.

Co se tehdy dělo, stejně tak jako příčiny tehdejších událostí jsou dostatečně známy a zaznamenány, je tedy namístě tyto události nechat za sebou a hledět dopředu.

Vzájemným vztahům mezi Čechy a Němci rozhodně neprospívá neustálé vyčítání, kdo co zavinil, a kdo komu ublížil víc. Přestože důvody k tomu mohou mít obě strany, nikam to stejně nevede, a k vzájemné náklonnosti a přátelství to rozhodně neprospívá.

Bylo by jenom dobře, paní Rybnická, kdybyste si to konečně jednou provždy uvědomila. :-)

H. Rybnická 7.12.2022 21:51

Pane Vlčku jedno nevylučuje druhé. A je stará známá pravda, že pokud se minulost řádně nezpracuje, tak se ten pohled na budoucnost jaksi nevydaří. Němci to zvládli, Češi ne.

J. Vlček 7.12.2022 22:16

Aha, já si zase myslím, že už ta minulost je dávno za námi, vyřešena vzájemnou deklarací vzájemných českoněmeckých vztahů, a že dál není co řešit.

To jenom vy máte neustálou potřebu se v tom rýpat a plivat na Česko své jedovaté sliny. Vaše češství z vás přímo sálá a vyzařuje. [>-]

H. Rybnická 8.12.2022 0:47

No pokud se bude neustále rýpat a plivat na ty zlé Němce tak budu i já nadále připomínat fakta. Ty o zločinech vlastních, tedy českých. Opravdu za to nemohu že nejste vstavu se vyrovnat se skutečností která se nehodí do Vašeho obrazu světa.

J. Vlček 8.12.2022 8:29

Já snad plivu na Němce? Nebýt vašich neustálých keců o českých prohřešcích,a ani bych se o Němcích nezmínil.

K tomu abyste pro Němce měla vždy tisíce omluv a pro Čechy jen vaše kárání a urážky, si tu neustále hrajete na Češku, ale ve skutečnosti jste pouze německá fúrie. Okolo úst sladký med, na rukou ostré drápy.

Vašimi hereckými výkony nikoho neomráčíte, ostatně jsou v tomto ohledu mizerné, a navíc zcela zbytečné. Hrajte si na něco, co nejste.

Ten, kdo se nedokáže vyrovnat s reálnou skutečností současnosti, jste pouze vy. Proto se neustále rýpáte v dávno odeznělé minulosti. Chcete-li se zžírat minulostí, je vám z mé strany srdečně přáno, paní Rybnická. :-)

V. Pavelka 7.12.2022 22:28

Obávám se p. Rybnická že už je to jen patláma patláma ! Nechte to už spát ,nic nového už stoho nevytřískáte ...

V. Pavelka 7.12.2022 21:44

Toman ? Tak si tu Českou zemskou kru! Odtáhněte někam jinam ! Trdlo !

V. Pavelka 7.12.2022 22:04

Taková Nora Fridrichová ,ve svém pořadu 168 se stejně uvažujícími Soudruhy ?! Veřejně uráží a pomlouvá lidi ! Kteří mají jinný názor než oni v ČT ! Takto se chová ženská která o sobě tvrdí že je demokratka ! Co to je za drzou Partu ! Která používá naše společné peníze z rozpočtu ,k dehonestaci ! Za to by měli být policií vyšetřeni a pohnáni před soud za šíření nenávisti ! Na co si to hrají ,Darebáci !!!

J. Krásenský 7.12.2022 11:50

Lidé, kteří tvrdí, že se jim za německé okupace zas tolik nestalo, jsou buď hlupáci, nebo kolaboranti, protože Němci si nás chovali jako otroky pro válečný průmysl a až po vítězné válce plánoval prostor Čech a Moravy vyčistit od "slovanského xindlu". Část vyvraždit, část vystěhovat a rasové i ideové vhodné poněmčit. Že se nasim rodicum a prarodičům ve srovnání s Polskem a státy tehdejšího sovětského svazu tolik nestalo, není zásluhou Němců, ale Rudé armády, která Němce porazila a naprostou většinu našeho území osvobodila (jen hovada dnes tvrdi, že dobyla, není předkové by jim po válce za toto tvrzení s chutí rozbili ústa).

R. Langer 7.12.2022 12:29

Kolaborant je ten správný výraz, přesně to jsou totiž ti bolševici z Brusele, jako je Ziegler a ostatní zdejší soudruzi. Kteří například ještě nedávno nadšeně tleskali soudružce Merkelové z NDR pod vedením soudruha Putina z Moskvy. Teď jsou z toho chudáci najednou celí zmatení. ;-)

V. Němec 7.12.2022 12:50

Však pana autora si dovedu velmi lehce představit jako horlivce za minulého režimu. V padesátých až sedmdesátých letech by určitě rád sbíral podpisy pod různé odsuzující petice nebo dělal nástěnkáře.:-)

S. Kalužík 7.12.2022 13:03

Hovado jsi sám, samozřejmě, že nás dobyli a následně se i tak chovali! A dobyli jen asi 17% území ČR, zbytek pouze obsadili až po kapitulaci a rozbití úst bys zasloužil sám!

J. Krásenský 7.12.2022 15:40

Takže jste hlupák a kolaborant. Jen si najděte, kdy se na našem území přestalo bojovat, jen připomenu, že poslední bitva na našem území se skončila u Milína 12. 5. 1945, čtyři dny po zdánlivé kapitulaci.

J. Vrabec 7.12.2022 16:36

Ano, po skončení války byly RG (rudé gardy) největší hrdinové. Vraždili ženy, děti staré lidi. Každého kdo mluvil německy. Mimo to kradly a rabovaly co mohly. Proto se jím také říkalo rabovací gardy.

Z. Grygar 7.12.2022 17:13

RG byly Revoluční gardy, nikoliv Rudé.

H. Rybnická 7.12.2022 16:48

Ano. Byli to rudí gardisté někde v Jižních Čechách a zlikvidovali skupinu Vlasovců.

J. Vlček 7.12.2022 17:14

Nebýt německého nacismu, nebyly by ani rudé gardy. Jedno svinstvo bývá příčinou vzniku jiných svinstev, což se bohužel stávalo i v tomto případě.

Nutno dodat, že bez strastiplných zkušeností s německými okupanty by v Československu komunisté nikdy nezvitezili. Taková je bohužel skutečnost. [>-]

H. Rybnická 7.12.2022 17:26

Nenamlouvejte si nesmysly. Komunisté zvítězili protože je český národ, očištěn od německých občanů ve svobodných volbách zvolil sám. Snažíte se z národa dělat holubičku, kterou nikdy tento národ nebyl.