14.5.2021 | Svátek má Bonifác


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
dajanaj 3.7.2006 20:31

Povídání jen tak.

Jo, proč jste si je neschoval,jako památku na tak opěvovaného dědečka. Já mám doma věci, které sice nejsou třeba zrovna k užitku, ale jsou to připomínky mého šťastného dětství,které jsem prožívala právě u babiček a svět let 50. šel kolem mě: Dodnes jsem rodině za to vděčná,že mě nechali žít můj dětský život,i přesto,že dědeček jako prvorepublikový policejní inspektor,byl odejit, i přes to,že druhá babička musela ukončit živnost,že můj otec byl jako věřící ve funkci ekonomického náměstka a jeho pan ředitel,dosazený komunista to nemohl strávit a dělal všechno proto,aby se ho zbavil. I státní bezpečnost si pamatuji,jak zvonívali u našich dveří. Jediné co mě postihlo,bylo to,že jsem se nedostala na VŠ i přes to,že jsem přijímací zkoušky udělala.Přišla mi obálka s obligátním-pro velký počet uchazečů,jste nebyla zařazena  bla,bla........Nakonec jsem se díky tomu dostala k práci, kterou jsem měla velmi ráda. Takže věci po předcích uchovávám s láskou a pokaždé,když je vidím,nebo beru do ruky(věci i používám) si na ně vzpomenu a myslím si,že je to pouto sounáležitosti s nimi. Většině lidí,už toto moc neříká,žijí život jiný,kde není místo pro "sentiment".  A to mě velmi mrzí. 

jb 3.7.2006 14:24

Pane autore,

copak hole, ale zkuste si koupit kšandy alias šle. To je malér. 

;-( 3.7.2006 16:52

?? to snad ne Re: Pane autore,

"Dědo, serete si na kšandy" "Na kšandy? Na ty já seru"

ale k věci: jednak běžně v galanterii a určitě ve fundusu v Holywoodu, bo tam každý nesmpatický sheriff má šraky na 2 inche. Tedy měl před pásovou výrobou "akčních" filmů.

jb 3.7.2006 18:06

Re: ?? to snad ne Re: Pane autore,

Jak říká klasik, optimismus je opium lidstva. Zkusil jste to?

Švrk 3.7.2006 14:12

Vím kde.

Hledejte po starožitnictvích. Kromě špacírek s koulí, či hlavicí, najdete i kusy s kordíkem uvnitř. Super. 

R 3.7.2006 13:52

hůl

Já myslím, že prostě kdysi lidi mnohem více chodili pěšky. Ne pro zábavu, ale proto, že museli, viz různí podomní obchodníci, dráteníci a další. Často museli ujít za den až desítky kilometrů a často v členitém kopcovitém  terénu  V době, kdy nebyla ortopedie, operace kloubů a takové věci pomáhala kvalitní hůl prostě odlehčit při chůzi bolavým kloubům a tím usnadnila nebo v horším případě umožnila chození a tím pádem se mohli tito lidé ve starším věku i nadále živit  jakžtakž sami a nezůstali na krku rodině nebo obci.  Hůl byla tehdy pro některé profese podobnou nezbytností jako je dnes pro současné profese bez stálého pracoviště auto.

Olina 3.7.2006 13:42

Vycházkové hole

mají v Praze ve Vodičkově ulici v prodejně tašek a kabelek. Po levé straně, když se jde od Václaváku. Mívají tam i ty s koňskou hlavou.

Netřeba 3.7.2006 12:07

Brno dnes dopoledne.

Zdravotnické potřeby, ul. Rašínova 10, upravené a lakované sukovice, materiál buk, cena přibližně 150,- až 200,- Kč. Mosaznou koňskou hlavu, pravda, nemají. Ale i tak.

Jestliže tedy někde nemají ty správné hůlky, chce to praštit vedoucího po hlavě aspoň tou hliníkovou, snad se mu v té hlavě rozsvítí a naučí se psát objednávky.

Michal 3.7.2006 9:12

Počet konců hole

Jak říkal Jarda Hutka, z hlediska dialektického materialismu má hůl konce tři: začátek, konec, a zánik té hole.

Švrk 3.7.2006 14:14

Re: Počet konců hole

Nejkrásnějším dialektickým výtvorem je pozdrav: "Čest vaší kapitalistické práci, soudruzi v kristu!"

V.H. 3.7.2006 7:55

Ale no tak,

mily pan Slajchrt, nepovedzte, ze ste tomu patraniu venoval obzvlast velke usilie. Len som si tak skusmo vygugloval "vychazkove hole" a voila: http://www.delmas.cz/katalog.asp?CatID=VHL&SubcatID=10

:-P

A to je len prvy z odkazov, je ich tam cela hromada.

Ale esej to bola mila, to vam uznam.

bp 3.7.2006 11:42

Jupí!!!

Díky za odkaz a díky panu Šlajchrtovi za článek. Vyřešili jste můj problém, do dát tatínkovi svému i tatínkovi své ženy k vánocům! (Až se zima zeptá... ;-) ) Oba mají trochu potíže s chozením a z hole č. 21478 budou nadšení: "V dutině hole je skleněná ampulka na tekutinu."

JS 3.7.2006 6:19

Sociální dávka

No jo, ale za běžnou hůl, není sociální dávka. To za francouzkou je sociální dávka na každou 100Kč/měsíc na ošoupání šatů.

KROKODYL 3.7.2006 12:33

Re: Sociální dávka

Vyzvednete francouzkou a ulozte ji do skrine a pak choddte s nejakou paradni :) :-)

JS 3.7.2006 22:07

Re: Re: Sociální dávka

Žádnou naštěstí nepotřebuji. Já jen proč je o ně takový zájem, proč jsou v kurzu

Prokop 3.7.2006 3:06

Pořádnej špacírštok

jak si přál kdosi v jedné episodě Rady Vacátka.

Kdybych byl blíž, rád bych Vám hůl vyrobil na míru - za toto krásné počtení nebo za Suroviny a Laskominy a nebo třeba jen proto, že jsem také vinohraďák.

Zdenek Jura 3.7.2006 2:38

vycházková hůl

No pane doporučuji udělat si výlet do španělského Toleda. Tam mají holí tolik, že si jen těžko budete vybírat.. :-))

Lapil 3.7.2006 1:12

Došly nám tiskopisy na objednávky tiskopisů!!!

Vidíte, te je blbý. Ono by se patřilo na neuctivé ;-O obchodníky a prodavače hole nemající vzít hůl, jenže kde ji vzít, když ji nemají ;-).