30.3.2020 | Svátek má ArnoštDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


MIGRACE: Změnit se musíme myŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 69, poslední: 11.9.2015 2:12, přehled diskusí

Mně už nevýslovně:
Autor: J. Schwarz Datum: 10.9.2015 22:06

sere stále opakovaná mantra "musíme se s tím smířit" a "migranty už odtud nikdo nedostane"... Jak je možné, že z Blízkého východu židy, křesťany a bezvěrce "dostali" než bys řekl švec, a musulmana odtud "nikdo nedostane"? Tenhle sebevražedný "humánismus" je k zblití.

PONĚKUD SE:
Autor: B. Hamáček Datum: 9.9.2015 21:15

Poněkud se zapomíná na historickou podporu SSSR různým " národně osvobozeneckých hnutí" , ze kterých vznikli a povstali mnozí diktátoři a teroristé , mohutně podporovaní sovětským svazem . Dodnes je Rusko velmi zaháčkováno v Africe. Kořeny většiny problémům ve světě , a zvláště v Africe hledejme v SSSR a dnes v Rusku. Takže by bylo nejlepší nasměrovat imigranty do Ruska , ať si to plně užijou co světu nadrobili. Ona vlna uprchlíků zcela jistě Rusku naprosto vyhovuje, Evropa má jiné starosti a nezajímá se o Ruské výboje.

Autor se evidentně nažral námelu a blábolí z cesty. :
Autor: P. Mach Datum: 9.9.2015 20:40

Jeden blbost stíhá druhou, počínaje těmi bláboly o jakési hypotetické invazi západu, rozkládání islámských zemí západem (přičemž pouze a jen islámské země jsou zodpovědné za vlastní rozklad, případně jsou za to zodpovědní diktátoři, kteří jim dlouhá desetiletí vládli s psychopaty asadem, kaddáfím a saddámem v čele )a těmi biblickými hovadinami a konče.

Neskutečný blábol:
Autor: Z. Frys Datum: 9.9.2015 16:58

asi jako Kniha Knih.

Re: Neskutečný blábol:
Autor: J. Kernal Datum: 9.9.2015 17:41

2 Tm 3,16 Veškeré Písmo pochází z Božího Ducha a je dobré k učení, k usvědčování, k nápravě, kvýchově ve spravedlnosti, aby Boží člověk byl náležitě připraven ke každému dobrému činu.

Kaz 9,17-18 Slova moudrých v klidu vyslechnutá, jsou lepší než křik toho, který panuje nad hlupáky. Moudrost je lepší než válečné zbraně, mnoho dobrého však zničí jadiný hříšník.

Re: Neskutečný blábol:
Autor: J. Sova Datum: 9.9.2015 19:17

1. Kor 1,19 Je psáno: ‚Zahubím moudrost moudrých a rozumnost rozumných zavrhnu.‘ Kde jsou učenci, kde znalci, kde řečníci tohoto věku Neučinil Bůh moudrost světa bláznovstvím? Protože svět svou moudrostí nepoznal Boha v jeho moudrém díle, zalíbilo se Bohu spasit ty, kdo věří, bláznovskou zvěstí.

26 Pohleďte, bratří, koho si Bůh povolává: Není mezi vámi mnoho moudrých podle lidského soudu, ani mnoho mocných, ani mnoho urozených; ale co je světu bláznovstvím, to vyvolil Bůh, aby zahanbil moudré, a co je slabé, vyvolil Bůh, aby zahanbil silné ...

Ale lze dostat muslimy z Evropy:
Autor: J. Jurax Datum: 9.9.2015 16:32

ale není na to politická vůle. Ještě není dost zle.

A ano, mezi námi a muslimy probíhá boj, i kulturní, ale ne hlavně kulturní. Jenže to těm, kdož jsou v Evropě u moci, zatím nedošlo.

A ano, musíme se změnit. Nesmíme totiž sebevražedně tolerovat islám a jeho rozpínavost. Nesmíme mešity stavět, ale musíme je bourat. Je třeba přitvrdit. Ale jak pravím výše, ještě není dost zle ...

Dobrý článek:
Autor: J. Kernal Datum: 9.9.2015 15:43

Žalm 7,12 Bůh je spravedlivý soudce, každý den má Bůh proč vzplanout hněvem. Boží soud může být i v podobě migrujících muslimů. Starý zákon nám to na mnoha místech potvrzuje, že si může Bůh  použít  národ k potlačení jiného. Jsme velice blízko na pokraji světové války/ pokud již nezačala/ a mohou přijít i velké morové rány. Odvrácení od Boha má své důsledky. Žalm 7,16,17 Kope jámu, vyhloubí ji, spadne však do pasti, kterou chystá. To čím jiné trápí, jemu se na hlavu vrátí, jeho násilnictví na lebku mu padne. Je potřeba činit pokání a odvrátit se od hříchu a začíná to u každého z nás. Němci jsou namyšlení a pyšní a proto je prioritou rozvrátit nejsilnější ekonomiku  a ostatní padnou dominovým efektem a Evropa bude jiná, nesvobodná  a začne zavánět pouští. To co vybudovali naši dědové a otcové jsme velice  v krátkém čase promrhali. Pokoj,pokoj,radujte se v Pánu.

Re: Dobrý článek:
Autor: Z. Frys Datum: 9.9.2015 17:17

28.září bude konec světa. Pokoj,pokoj,radujte se v Pánu.

http://magazin.aktualne.cz/krvavy-mesic-v-zari-prijdou-zemetreseni-a-konec-sveta/r~71d908104d6311e599c80025900fea04/

Změnit se musíme my...:
Autor: B. Hamal Datum: 9.9.2015 14:39

Asi to tuší i v Americe:

Skutečnou příčinou toho že tolik lidí utíká z míst jako je Sýrie, Libye, Afghánistán a Irák je, že US a evropská intervencionalistická zahraniční politika tyto země destabilizuje bez naděje na oživení ekonomiky. Tato masová migrace z oblasti Středního východu a dalších je přímým důsledkem neoconské zahraniční politiky vynucování změn režimů, invazí a protlačování "demokracie" s namířenými pistolemi.  / Reálné řešení uprchlického problému existuje: přestat se vměšovat do záležitostí cizích zemí. Volit prosperitu přicházející smírumilovnou politikou, ne chudobu související s impériem. Skoncovat s tím impériem. Citováno z Ron Paul: The Real Refugee Problem – And How To Solve It

 http://www.informationclearinghouse.info/article42780.htm

Citace z diskuse k tomuto textu: Docela se stydím, že jsem Američanem... / Je mnohem snadnější plundrovat cenné zdroje nějaké země, když ne-rváči odejdou a rváči se tvrdě věnují vzájemnému zabíjení. / Konec impéria je jediným řešením, bez něho příval uprchlické mizérie bude pokračovat. To co USA dělají ve skutečnosti definici impéria neodpovídá. Je to spíš extrémní planetární zabiják, zloděj a vandal. / Evropa je od roku 1945 okupována Spojenými státy a musí plnit jejich příkazy. Její přestavitelé by měli pochopit co je příčina a následek a že pomoc a účast v US válečnictví, ničením zemí znemožňovat v nich život,  vede k tomu, že oběti přicházejí do Evropy. Francie to zřejmě dosud nepochopila, protože dnes oznámila, že pomůže USA v bombardování IS a Sýrie.

Re: Změnit se musíme my...:
Autor: J. Lancik Datum: 9.9.2015 16:31

Evropa je od roku 1945 okupovana Spojenymi staty a musi plnit jejich prikazy? Asi jste spadl z visne soudruhu Hamale, USA kdyz uz okupovaly Evropu tak jen jeji zapadni polovinu. Nevim jak moc musela plnit americke prikazy, k jejich vynucovani ale nemusely nikdy pouzit to co SSSR v Madarsku 1956 a u nas v roce 1968 a v Polsku neprimo brutalnim natlakem v roce 1980.

Ten co co se stydi za to, ze je American a ti co podobne psali protiamericke texty je psali jako svobodni obcane bez jakehokoliv postihu. V sovety okupovane casti Evropy byla situace zcela jina. Napr. v CSR existoval zakon o hanobeni statu svetove socialisticke soustavy a jejiho predstavitele. V US okupovane casti Evropy nemuseli nokoho rehabilitovat jako unas justici zavrazdene jako generla Piku, M. Horakovou a dalsich 245, 12 000 odsouzenych na vice nez 10 let a desetitisice dalsich odsouzenych atd. Bezte se bodnout soudruhu Hamale, za tim ostnatym dratem jsne byli My.

Svoboda má svá úskalí, demokracie:
Autor: P. Vaňura Datum: 9.9.2015 17:23

není dokonalá. Ale nikdy jsme nemuseli stavět žádnou zeď, abychom lidem zabránili odejít, aby nemohli VEN.

(C) J. F. Kennedy

Zato se mnoho zemí musí bránit před těmi, kdo by se rádi dostali dovnitř a zmocnili se tamních zdrojů. Hradby Jericha jsou 10000 let staré!

Re: Změnit se musíme my...:
Autor: B. Hamáček Datum: 9.9.2015 21:17

Asi se vám to nebude líbit , ale mír v Evropě po dobu 70 let je pouze díky USA. Díky Bohu za to !

Re: Změnit se musíme my...:
Autor: J. Jurax Datum: 9.9.2015 16:35

Tak ať moslemíni prchají s destabilizovaných islámských zemí do zemí stabilních, leč taky islámských. Taková Saúdská Arábie je vzor stability - arciť taky proto, že si tam své prchající souvěrce nepouštějí ...

Jinak ovšem s názory ve Vašem příspěvku uvedenými naprosto nesouhlasím.

Re: Změnit se musíme my...:
Autor: J. Schwarz Datum: 10.9.2015 22:10

Blbost. Na středním východě se válčí a následně z něho prchá protože populace během posledních 50-ti let  vzrostla desetinásobně! Přemnožení arabští moslemíni a černoši ze subsaharské afriky se cpou do Evropy, když jim přemnožení umožnil evropský levicový dobroser. Neoconi s tím nemají spúolečného nic...

My ale můžeme přijmout jiné:
Autor: P. Vaňura Datum: 9.9.2015 13:37

náboženství, a tím je NOVÝ NACISMUS (tj.

bez antisemitismu a plynových komor). EU pro tento vývoj dělá vše, co je v jejich silách. Nacismus ty muslimy z Evropy dostane. A protože v islámském státě stejně žít nemůžeme (je to ta absolutně nejhorší varianta, která nás může potkat, takže NEMÁME CO ZTRATIT), je KAŽDÝ, kdo nás islámu zbaví náš spojenec.

Pán se podobá člověku:
Autor: J. Vintr Datum: 9.9.2015 13:25

který na Titaniku filozofuje o tom, jak by se měly stavět lodě bezpečnější. Nás už žádná změna politiky nezachrání, my už máme díru v trupu a je jen otázkou nedlouhého času, kdy se potopíme ...

A co tak poslat všechny věřící:
Autor: R. Langer Datum: 9.9.2015 13:00

do prd*le, ať s těma kravinama neobtěžují ostatní slušné lidi. A pokud obtěžují, tak je za to patřičně odměnit. Co si dělají v soukromí je jejich věc, ale na veřejnosti ať si to nechají pro sebe. :-P

Re: A co tak poslat všechny věřící:
Autor: J. Ráž Datum: 9.9.2015 14:20

A co tak poslat do p*déle Vás? A co tak neobtěžovat s kravinami fundamentálního ateismu slušné věřící?

Když nerozumíme historii a kulturnimu dědictví zanechané má našimi předky, v naprosté většině věřícími, raději se nevyjadřuje.

Víru v něco, co přesahuje materiální formu bytí človeka, vyznává drtivá většina obyvatel planety, takže si svůj menšinový názor pěstujte, nic proti tomu, ale neposílejte nikoho kvůli víře do zadele!

Re: A co tak poslat všechny věřící:
Autor: Z. Frys Datum: 9.9.2015 16:38

Víru v něco, co přesahuje materiální formu bytí človeka, vyznává drtivá většina obyvatel planety...  Když bludem trpí jeden člověk, říká se tomu šílenství, když bludem trpí hodně lidí, říká se tomu náboženství (Robert M. Pirsig).  Pan Langer má pravdu...

Všechna náboženství jsou hloupá, směšná a nebezpečná. A každé náboženství je nepřítelem svobody, života a vůbec (42) ©

Re: A co tak poslat všechny věřící:
Autor: J. Jurax Datum: 9.9.2015 16:37

Řečeno sice expresívně, ale ano. Víra v bohy je relikt nehodný věku rozumu.

Re: A co tak poslat všechny věřící:
Autor: B. Hamáček Datum: 9.9.2015 21:20

No bude docela zajímavé jak bude blekotat u posledního soudu. A je naprosto jedno , jestli jste věřící , či nikoliv.

Re: A co tak poslat všechny věřící:
Autor: J. Sova Datum: 9.9.2015 21:31

Věřící snad nebudou u posledního soudu.

Jan 5,24 Amen, amen, pravím vám, kdo slyší mé slovo a věří tomu, který mě poslal, má život věčný a nepodléhá soudu, ale přešel již ze smrti do života.

Re: A co tak poslat všechny věřící:
Autor: J. Jurax Datum: 11.9.2015 2:12

Mně spíš přijde zajímavé, že blekotáte něco o posledním soudu ... že byste byl natolik pošetilý, že byste těm báchorkám věřil? Věříte taky na hejkaly?

:-)))

Asi to myslíte dobře...:
Autor: M. Kral Datum: 9.9.2015 12:09

...ale jsou to strašné voloviny!!! Takové "sluníčko Knihy".... Nemyslím, že váš recept by byl úspěšný....

Zavedeme inkvizicí!:
Autor: J. Dvořák 188 Datum: 9.9.2015 9:51

A náboženskou policii! Alláh je veliký! Ale blbec!

Re: Zavedeme inkvizicí!:
Autor: J. Jurax Datum: 9.9.2015 16:38

A Mohamed je jeho prorok. Amen.

Ano, musíme se změnit. Musíme přijmout islám za naše :
Autor: K. Janyška Datum: 9.9.2015 9:47

náboženství. Stejně nás Merkelová prostřednictví většinového  hlasování  v EP přinutí... Dzp.

To západní bohatství vzniklo nikoliv modlením, ale :
Autor: J. Chaloupka Datum: 9.9.2015 9:16

právě naopak. Císař zvítězil nad papežem. Země se staly sekulární a otázka náboženství byla vytlačena z veřejného prostoru do soukromí. To umožnilo, že se začala rozvíjet věda a technika, na základě SVOBODNÉHO bádání, tedy nikoliv opakováním známého, ale kladením otázek a hledáním neznámého. I proto třeba mobily nebo internet nevynalezl Asiat nebo Afričan, ale BÍLÝ muž naší civilizace. Ten, kdo nechá vládnout jednu středověkou knihu, kdo polovinu obyvatel nechá bez jakéhokoliv vzdělání doma a několikrát denně se modlí, ten je chudý. Kdo naopak pracuje od rána do večera a zapojí do toho celou rodinu (jak bylo ještě před cca 100 lety zvykem), ten zbohatne. Tedy některý. Ale rozhodně jistěji, než modlitbou, i kdyby se umodlil. Ten tzv. hédonismus jsme si tedy odpracovali, když ne my, tak generace našich předků a to jak chudí, tak bohatí.

Re: To západní bohatství vzniklo nikoliv modlením, ale :
Autor: M. Kral Datum: 9.9.2015 12:15

Přesně tak!