12.4.2021 | Svátek má Julius


Diskuse k článku

MIGRACE: Uklidňující popírání reality

Zdá se, že poslední teroristické útoky přinesly do mediálního prostoru nový prvek: O jejich pachatelích se nyní hovoří především jako o duševně narušených jedincích.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Braun 5.8.2016 22:20

Nikdo duševně zdravý nebude znovu a znovu opakovat věci, kte

Jestli to opakování samozřejmostí nepramení z toho, že řada lidí vyznává pološílené konspirační teorie. I když je pravda, že opakování samozřejmostí takové lidi asi nepřesvědčí. Kdo věří na chemtrails informaci o kondenzační stopě věřit nebude.

Jistý rozdíl je ovšem v dopadu. Kdyby se podněcování obav z islámu týkalo jen oněch podněcovatelů tak ok. Nejhorší je sice smrt z leknutí, ale byla by to jen jejich věc. Co mi ovšem silně vadí je, že tito lidé ohrožují mou bezpečnost a bezpečnost mé rodiny, protože svými aktivitami a aktivismem brání racionálnímu řešení situace.

J. Vintr 5.8.2016 23:02

Re: Nikdo duševně zdravý nebude znovu a znovu opakovat věci, kte

A co si představujete pod tím racionálním řešením?

V. Braun 5.8.2016 23:17

Re: Nikdo duševně zdravý nebude znovu a znovu opakovat věci, kte

Rozhodně ne vymýšlením konspiračních teorií typu:

"Zdá se, že poslední teroristické útoky přinesly do mediálního prostoru

nový prvek: O jejich pachatelích se nyní hovoří především jako o duševně

narušených jedincích." Kampak na to autor chodí? Jak moc investigativně se tomu věnoval a prozkoumal původ a motivy útočníků aby mohl tvrdit, že je to pohádka?

A další perlička "Už samotná četnost, s níž je tento výrok pronášen, nám signalizuje, že jde o tvrzení lživé." Ok, takže když se často zde v diskusích opakuje, že za vše může islám, tak je to dle stejné logiky lež. Jen mi řekněte, co s takovým často opakovaným výrokem 2+2=4?

J. Vintr 5.8.2016 23:31

Re: Nikdo duševně zdravý nebude znovu a znovu opakovat věci, kte

To není odpověď na otázku, jak si představujete řešení problému, který představují miliony lidí, které někdo vpustil do Evropy, a kteří se za žádných okolností nemají šanci začlenit do společnosti - i kdyby chtěli (jakože většina z nich zaručeně nechce, protože jim to zakazuje jejich "víra"). Jejich "uskladnění" v provizorních ubytovnách spolu s vyplácením velkorysého "kapesného" není řešením. Lidé nejsou brambory.

J. Jurax 5.8.2016 16:41

No

"Říká-li se, že teroristické útoky jsou dílem duševně nemocných lidí, pak z toho jakoby zákonitě vyplývá, že terorismus nemá nic společného s náboženstvím ani s islamistickou ideologií." - psáno v článku.

Tak mne napadají dvě věci - jednak že to zákonité vyplývání je hovadina a jednak je-li přesto míněna vážně, jestli se to nedá stejně vážně obrátit v tom smyslu, že islámské náboženství mohou vyznávat jen duševně nemocní lidé pášící následkem toho teroristické činy?

P. Harabaska 5.8.2016 15:56

Ve snaze narazit případy islámského terorismu

na kopyto duševní poruchy vidím značnou podobnost se stavem politické kultury v Sovětském svazu za vlády Brežněva. Tehdy také byl muž, který střílel na automobil vezoucí Leonida Iljiče bránou Kremlu označen za duševně chorého a byl (prý) umístěn v blázinci. V tom sovětském socialistickém ráji přece jen nějaký blázen mohl střílet na vedoucího představitele státu. A víme (nejen ze Solženicynových knih), že v sovětských blázincích byla zavřena - jako blázni - spousta lidí, politických a ideových odpůrců. Ergo: Není pravda, že muslim, či chcete-li islamista, nemůže být blázen, ale je pravda, že islámem proškolený blázen může být teroristou.

L. David 5.8.2016 15:11

Ale vždyť jde opravdu o duševní poruchu!

Každý člověk vyznávající satanský islám má své myšlení zasvěceno satanovi, který jednoduše a prostě muslimův mozek ovládá.

Pro ateisty je těžké pochopit, či přiznat, že na lidi může působit duchovní vliv konkrétních duchovních sil. A nepřesvědčí je ani ta ďábelská posedlost muslimů!

J. Jurax 5.8.2016 16:59

Re: Ale vždyť jde opravdu o duševní poruchu!

Hm ... a nedá se to zevšeobecnit na všechna náboženství?

Každý člověk dostatečně silně vyznávající své jediné pravé božstvo, resp. jediná pravá božstva, je v jeho či jejich jméně snáze manipulovatelný k násilí proti jinověrcům, kacířům, bezvěrcům a vůbec komukoliv, na něhož ta která náboženská autorita ukáže.

Dokonce tohle po mém soudu platí i na ideologie, které jako náboženské nejsou běžně vnímány, byť požadavkem a vyžadováním nepochybující víry v onu ideologii se náboženství podobají - nacismus, komunismus třeba, taky ekologismus.

I když, samozřejmě, ta silná a horoucí víra zpravidla slouží jako ideologický podšprajc záměrů mnohem pragmatičtějších - boji o moc, majetek, kořist, územní zisky, což se prostým bojovníkům pro sichr neprozrazuje.

F. Houžňák 5.8.2016 12:54

Text je pekny, ale autor si samozrejme neodpusti spicky jako

"že se další islámský terorismus stane nepředstavitelným. Pokud to však

porovnáme s dějinami křesťanství, pak taková proměna může trvat nějakých

200 let" - mozna to byla jenom jeho ovlivnenost vsudypritomnou protikrestanskou propagandou, a ne spicka, nicmene: krestanstvi nikdy neprovozovalo "terorismus", jak se tomuto slovu rozumi, a jak ho provozuji dneska privrzenci Mohameda. Kdyz muslim zabiji nemuslimy, cim vic tim lip, kteri mu nic neudelali, naopak mu velmi casto pomohli se dostat z bidy, jedná podle prikazu koranu a Mohameda, chvalyhodne podle sveho nabozenstvi prikazujiciho mu nemuslimy (a predevsim pak ateisty) zabijet. Krestan jedna proti svemu nabozenstvi, protoze jemu jeho nabozenstvi prikazuje sveho blizniho milovat a nekrestanum neublizovat.

R. Morava 5.8.2016 13:45

Re: Text je pekny, ale autor si samozrejme neodpusti spicky jako

Přesně tak. Nový Zákon mluví jasně. O zabíjení ani slovo, o lásce k bližnímu téměř všechno. Pokud mluvíme o válkách a vraždění Evropanů za křesťanské éry je třeba se jasné jestli ti válečníci buď nebyli opravdu Křesťané, nebo byli ve hříchu, protože jednali proti základním kamenům Křesťanství.

Naopak Korán a "Hadisy" obsahují termíny "zabíjejte nevěřící" i to že Mohamed byl válečník, tedy vedl lidi k zabíjení. I kdyby se Islám mohl stát mírumilovným bude mít dost problém chování Mohameda vysvětlit. Islám je možná náboženstvím, ale jiným než křesťanství.

Pokud zabíjení a války Islám podporuje, je to možná jejich právo (pokud nevíme, které náboženství je správné) ale pak nepatří do Evropy, kde je zabíjet nevěřící protizákonné.

J. Jurax 5.8.2016 17:11

Re: Text je pekny, ale autor si samozrejme neodpusti spicky jako

Jen tak mne napadá - nejsem ovšem znalec - a co Starý zákon? O zabíjení ani slovo?

Ono je to stejně slovíčkaření a okecat se dá všechno, je-li dobrá vůle a neštítí-li se jeden demagogie.

Třeba když katolící vraždili hugenoty, činili tak pro větší slávu Boží, ač jednali v hříchu, že ano. No a husité i křižáci si na vrchu Vítkově navzájem rozbíjeli lebky pro větší slávu téhož Boha, jejich kněží třímali ruce vysoko zdviženou tutéž bibli, akorát se neshodovali, zda při mši smí popíjet toliko velebníček nebo se má dopřát ušlechtilého moku i sprostným věřícím.

A ve skutečnosti šlo o boj o moc, statky a peníze, jako vždycky.

D. Polanský 5.8.2016 20:37

Re: Text je pekny, ale autor si samozrejme neodpusti spicky jako

Omyl křesťansví se formovalo minimálně 400 let.

O. Prokop 5.8.2016 12:45

dodatek

A. je pravda, že spoustu kriminálních činů dělají psychopati- 1. typu sedí v kriminálech, 2. typu jsou v politice a na manažerských místech. Ale pochybuje, že by se prostí nevzdělaní lidi v arabských zemích byli schopni a ochotni učit něco o této poruše osobnosti.

B. vzhledem k tomu, že mešity v západní Evropě jsou líhní džihádistů, bylo by správné, aby STÁT měl nad nimi dohled, t.j. aby se tam "vyučoval" jenom korán, prostě imamové by měli být jmenováni státem...

O. Zuckerová 5.8.2016 13:00

Re: dodatek

No a když se nám tak pěkně vyrojili ti duševně narušení a frustrovaní atentátníci, co takhle s českými anarchisty, co chystali útok na vlak? Nejsou taky duševně narušení, případně frustrovaní z "neradostného děctví", nedostatku bezplatných erotických služeb a podobně - jako jejich exotičtější (např. skandinávští, samozřejmě) kolegové? To by, prosím, měl slavný soud zvážit, neb jest třeba každému měřit stejným metrem!

O. Prokop 5.8.2016 13:29

Re: dodatek

Lidi s poruchou osobnosti( psychopaty I. typu, II. typu- deprivanty) není lehké hned poznat. Až retrospektivně, když napáchají zlo( Hitler, Stalin...), pak dochází taky k soudnímu řízení ( Bernard Madoff, Breivik...) často zůstávají skryti, mají nadprůměrnou inteligenci. Není to nemoc. Ale je to dobře charakterizováno testem PCL-R dle Harea. Více např. v knize od Koukolíka- Vzpoura deprivantů, nebo v ČT- Ryba smrdí od hlavy a dalších pořadech...

O. Zuckerová 5.8.2016 14:16

Re: dodatek

Ale jo, to je všecko známé. Svůj příspěvek jsem samozřejmě myslela ironicky. A pokud jde o ty nadprůměrně inteligentní deprivanty, tak ti nedávní a současní atentátníci tímto neduhem rozhodně netrpěli, ba naopak.

J. Jurax 5.8.2016 17:56

Re: dodatek

Zhruba jako za bolševika u nás?

Nevím ... ono to moc nefungovalo ... ale aspoň jako pokus by se to udělat mohlo. A kázání monitorovat ...

V. Klepetko 5.8.2016 12:41

Bezohledná mediální kampaň proti bezbranné menšině?

Spojování teroristických útoků s duševně nemocnými lidmi je necitlivé a hanebně osočující především vůči našim duševně nemocným spoluobčanům.

Jedná se o koordinovaný mediálně-náckovský útok proti našim bezbranným bláznům. Fuj!!!

http://www.epochtimes.de/politik/europa/top-psychiater-zerpflueckt-bild-des-depressiven-taeters-attentate-folge-hoechster-krimineller-energie-a1918639.html

J. Mrázek 5.8.2016 11:11

Když se lidi bojí, tak zapomenou...

...na tristní stav bank, na šílené zadlužení států, na čachry politiků..... a "votomtoje"...

R. Langer 5.8.2016 12:20

Re: Když se lidi bojí, tak zapomenou...

... nebo naopak!

F. Netopil 5.8.2016 10:27

Inu, není vražda jako vražda

Asi před 14 lety byl v Dubu nad Moravou také zavražděn starý katolický kněz a také v kostele. Při jeho pohřbu nezvonily zvony v půlce Evropy a pro zahraniční media to byla zpráva naprosto nezajímavá. Vrahem byl Čech, křesťan a s největší pravděpodobností asi katolík. Logicky by se dalo usuzovat, že když vraždí mohamedán, je to událost hodná umístění na první stranu, když vraždí křesťan, tak to není nic zajímavého, dalo by se říci že je to normální.

F. Houžňák 5.8.2016 11:24

Byl zavražděn kvůli svému katolicismu?

A vrah vraždil kvůli katolicismu? Když víte, že vrah byl křesťan, jakto že nevíte, jestli byl katolík nebo nějaká jiná denominace? Můžete uvést jméno onoho kněze a jeho vraha? Taky jste zapoměl uvést klasický argument, že vrah pil pivo (nebo mléko, a jedl chleba), a tudíž ... Holt vám ti muslimští vrazi, kteří vraždí nemuslimy proto, že jsou nemuslimové, přirostli k srdci.

J. Jurax 5.8.2016 18:11

Re: Byl zavražděn kvůli svému katolicismu?

No, podle http://www.katyd.cz/clanky/zabil-kneze-a-nyni-prijal-svatost-birmovani.html našel dotyčný vrah víru až v kriminále.

J. Jurax 5.8.2016 18:01

Re: Inu, není vražda jako vražda

Nebojte se. Až křesťan - nejlépe katolík - podřízne v mešitě imáma - stačí i v Evropě, nemusí to být zrovna v Saúdské Arábii - budou toho taky plná média.

D. Stirský 5.8.2016 10:16

Ale klidně by šlo napsat:

Migrace - záměrné vyvolávání paniky. Pravda bude asi někde uprostřed, jak už to bývá. Avšak v Česku se zatím chováme jako konkursní věřitel, jehož pohledávka činí 100 Kč, ale nadělá největší povyk.

F. Houžňák 5.8.2016 10:10

Samozřejmě se nejedná o strategii mediální,

ale strategii politickou, to, že se u teroristů jedná pouze o duševně narušené jedince, jací se vyskytují všude, a ne o muslimské vojsko, vytrubují do světa politici.

J. Šimek 5.8.2016 9:10

nenápadně podsunout - mediální strategie -

nějaká skupina lidí má mimořádný zájem ... vy jen šíříte myšlenky celosvětového spiknutí.

Jako opsáno ze Sputniku :o)

J. Kombercová 5.8.2016 9:42

Re: nenápadně podsunout - mediální strategie -

Včera pod úvodníkem byl nabídnut odkaz na "Migrační manifest", stvořený loni za podpory islandských, lichtenštejnských a norských fondů... taky skupina, přesvědčená o tom, co všechno musíme, musíme, MUSÍME!

Musíme akorát umřít.

J. Šimek 5.8.2016 10:13

Re: nenápadně podsunout - mediální strategie -

To jste odhalila to celosvětové spiknutí, které ovládá všechna média a vůbec všechno? :o)

J. Kombercová 5.8.2016 10:27

Re: nenápadně podsunout - mediální strategie -

Jak jste na to přišel?

Je zajímavý, ten manifest. Pohled z jiné strany, než ten můj.