28.1.2022 | Svátek má Otýlie


Diskuse k článku

MIGRACE: Sluníčko, sluníčko, popojdi maličko

Třeba pro začátek k porozumění pojmům, které mᚠtak rádo. Třeba islamofobie. Původ slova je v řeckém fobos, což je děs či hrůza. Výraz fobie pak znamená v psychiatrii chorobný, iracionální a neovladatelný strach

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Drašner 6.1.2016 17:58

Konvičkův citát

Už pár měsíců čtu nejrůznější kritická vyjádření k tomu, co kdy doc. Konvička řekl či napsal. Mohl by ale někdo být tak laskav a seznámil mne s tím, co skutečně na tom facebooku napsal (sám tohle pamédium nepoužívám)?

Protože jinak to je jako kritizovat Mein Kampf, aniž jsem ho kdy měl v ruce (já ano a je to na úrovni koránu, takže kvalita čtiva nízká).

Š. Hašek 6.1.2016 19:07

Re: Konvičkův citát

Vtip jest v tom, že doc. Konvička si dovolil říci "hovno smrdí". Totéž Klaus, Zeman, Putin ........

Současná "elita" nás (póvl) poučuje o tom, že když to zadeklujeme, hovno nesmrdí.

Zjednodušeno, velice zkráceno.

J. Kanioková 6.1.2016 22:40

:)))))))

J. Fialová 6.1.2016 20:54

Re: Konvičkův citát

Také nefacebookuji, ale Gůgl pomohl. J. Fialová

"A jako vítězové voleb vás, milí muslimové, nameleme do masokostní moučky."

BTW: K tomu poznamenal arabista a muslim, bratr ministra Pelikána: "A kdyby to docentu Konvičkovi udělalo radost, rád bych ho někde osobně ujistil, že by mne také nikdy nenapadlo chápat jeho formulace o namletí muslimů do masokostní moučky doslovně. Je ostuda, že i mezi našimi právníky jsou omezení pozitivisté, kteří nechápou hyperbolu, podobenství, širší souvislosti, vtip."

J. Fialová 6.1.2016 20:55

Zdroje:

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Konvicka-promluvil-nejen-o-koncentracnich-taborech-pro-muslimy-Kdyz-to-reknu-pateticky-394958 http://echo24.cz/a/wUwmr/nestihejte-konvicku-rika-ministruv-bratr--muslim

J. Mach 6.1.2016 15:52

Myslíte, že jim to dojde?

Já se jen divím, pane Trojane, že tihle vítači si nepustí nějaká videa na netu (a že se to tam jimi jen henží!!), kde se můžou na vlastní oči přesvědčit, co za verbež (v mnoha případech) se sem chystá. Evropa jde ke dnu. Naše republika je v samém centru Evropy a tudíž její nedílná součást a i když zatím nám miliony imigrantů nehrozí, je jen otázkou času, než se nám sem nahrnou.

Třeba se mýlím, ale pro jistotu: nevíte náhodou, co je potřeba k opatření zbraně a zbrojního pasu?

B. Hamáček 6.1.2016 20:04

Re: Myslíte, že jim to dojde?

V první řadě navštívit příslušnou (místně) policii ČR , Oddělení pro zbraně a bezpečnostní materiál. Podat si přihlášku, sehnat si dobrého instruktora a složit zkoušky.

J. Urban 6.1.2016 15:26

Jsem fašista, protože nemám rád a neuznávám

kamenování žen, usekávání paží, vraždění homosexuálů a prznění holčiček. Byl jsem tak vychován, nechci se změnit a přizpůsobit uctívačům pedofila, nechci je ani tolerovat, snášet či vídat ve svém okolí a v tomtéž fašistickém duchu vychovávám své děti.

J. Mach 6.1.2016 15:54

Re: Jsem fašista, protože nemám rád a neuznávám

Nejste sám, pane Urbane. Doufejme, že nás fašistů bude v tomto státě naprostá většina.

H. Lukešová 6.1.2016 18:46

Re: Jsem fašista, protože nemám rád a neuznávám

Ano, i já se k takovému fašismu hrdě hlásím.

Š. Hašek 6.1.2016 19:13

Re: Jsem fašista, protože nemám rád a neuznávám

Jsem póvl, "fobvšechno", co platí daně, nebije manželku, neplive v tramvaji pod sebe, nevolí socany (Schwarzenberga), neděsí se lednového sněhu, ..............

A ten nýmand Dienstbier spolu s německou kancléřkou mě budou kádrovat!!!!!!!!!!!!!!!!!! A Štětina (komouš) řekne, že ČR bude tříbarevná ...........!!

B. Hamáček 6.1.2016 20:10

Re: Jsem fašista, protože nemám rád a neuznávám

Vzhledem k tomu , že nejsem Ital (ano fašismus je pouze italskou záležitostí, to pouze bolševik nechtěl slyšet o nacismu , protože to nebezpečně připomínalo bolševismus, no nacismus a bolševismus jsou sourozenci -nacismus hlásá rasovou nenávist , bolševismus třídní , a fašismu má rád ty co spolu mluví a uznávají jednotné vedení bez rozdílů ras a tříd a nenávidí zbytek , je to jejich strejda ) , tak jsem raději EXTREMISTA a XENOFOB, navíc jsem parazit , dle socanů.

I. Schlägel 6.1.2016 15:11

Dávám karmu.

Několikanásobnou.

V. Čermák 6.1.2016 13:14

Sluníčka mají i jiné strategie,

jak se vyjadřovat bez věcných argumentů. Autor je opomenul, tak je doplním. Kromě již profláknuté a četné petiční činnosti známých "velikánů" je to především Stydlínství. Takové slunéčko, nemající žádný reálný argument se prostě za svého protivníka zastydí a tím ho jako zdrtí. Argumentů netřeba, stydlím zůstane vysoko nahoře a sestupovat k věcné diskuzi on nebude, nebo by se pošpinil. To přece musí pochopit každý. Stydlínů je mnoho, počínaje "ideologickou myslitelkou" Němcovou až po samotného knížepána. A ti nejrafinovanější ze sluniček také občas své odpůrce pokrytecky "politují". To není ale tak úderné.

J. Kanioková 6.1.2016 18:41

:)))))))))))))

J. Pražák 6.1.2016 10:23

Toto by měla být povinná četba

především pro poslance, "novináře" a "komentátory" (presstituty).

Š. Hašek 6.1.2016 12:20

Re: Toto by měla být povinná četba

Tak nějak.

Souhlas.

K. Janyška 6.1.2016 10:14

Tzv. sluníčkáři byli vždy. Jsou to zbabělí lidé, kteří

věří, že to, čeho si užívají, že to samo a že není třeba se kvůli tomu s kýmkoliv pouštět do křížku. Ano, zbabělost, to je jejich hlavní charakteristika. Hlava v písku, hrát mrtvého brouka a věřit, že to stačí. To jsou jejich upocené vlastnosti. To, že jejich naivitu nakonec odnesou a odpracují jiní je nezajímá. To by je také rozrušilo, zbabělce.. Dzp.

D. Ondrejkovič 6.1.2016 9:44

Zbytečně mnoho slov. Ten člĂĄnek by ĹĄel shrnout jednou větou: "Hej vy sluníčkovĂ­ debilovĂŠ co tvĂĄĹTMĂ­ v tvĂĄĹTM ozdobenĂŠmu vĂĄnočnĂ­mu stromku na bruselskĂŠm hlavnĂ­m nĂĄměstĂ­ odmĂ­tĂĄte uznat, Ĺže tu pĹTMeci ŞådnĂ ̋ vĂĄnočnĂ­ stromeček nenĂ­ (kvĹŻli muslimĹŻm samozĹTMejmě, kteĹTMĂ­ u sebe doma schvĂĄlně simulujĂ­ vĂĄlku, aby nĂĄs mohli pod touto prĹŻhlednou zĂĄminkou obsadit), pĹTMestaňte nĂĄs nĂĄlepkovat, protoĹže to pĹTMece mĹŻĹžeme dělat jenom my, jak vĂĄm sprĂĄvně ĹTMekl nĂĄĹĄ nejvyĹĄĹĄĂ­ VĹŻdce 17.listopadu.

D. Ondrejkovič 6.1.2016 9:44

Zbytečně mnoho slov. Ten článek by šel shrnout jednou větou: "Hej vy sluníčkoví debilové co tváří v tvář ozdobenému vánočnímu stromku na bruselském hlavním náměstí odmítáte uznat, že tu přeci žádný vánoční stromeček není (kvůli muslimům samozřejmě, kteří u sebe doma schválně simulují válku, aby nás mohli pod touto průhlednou záminkou obsadit), přestaňte nás nálepkovat, protože to přece můžeme dělat jenom my, jak vám správně řekl nᚠnejvyšší Vůdce 17.listopadu.

J. Karel 6.1.2016 9:41

Sluníčka

mají přehřáté hlavičky. Nechtějí vidět, slyšet ani diskutovat. Není o čem. Holandský Rotterdam má za starostu muslima a původní obyvatelé se stěhují jinam. A nám sluníčkové vysvětlí, jak si představují koexistenci práva našeho a práva šaria.

D. Ondrejkovič 6.1.2016 9:52

Dobrá, můžeme začít: Napište nějaké konkrétní ustanovení práva šaríja (prosím o přesnou identifikaci, ne o citáty z hoaxů), popište k němu aplikační praxi a judikaturu v nějaké sekulární muslimské zemi (Indonésie, Turecko...), pak případně najděte nějakou judikaturu Evropského soudního dvora anebo alespoň judikaturu ESLP (dost případů najdete ve Francii, v Itálii, kupodivu méně v Německu) a potom vedle něj postavte nějakou konkrétní normu našeho práva (opět včetně aplikační praxe a judikatury) a nakonec popište co nejpřesněji v čem konkrétně spatřujete příslušný rozpor.

S. Rehulka 6.1.2016 10:45

Re:

Pane Ondrejkoviči, byl jste v Indonesii, že jí nazýváte "sekulární" zemí ? Ano, Turecko bylo dlouho sekulární, díky odkazu Mustafy Kemala - Ataturka, po mnoho let. Proto se zcivilizovalo a mohlo být i platným členem NATO, ale v současnosti je Erdoganem stáčeno na úroven staré, Osmanské říše, tedy "nemocného muže na Bosporu" !

J. Pražák 6.1.2016 11:15

Re:

Věřím, že na tomto úkolu pracuje už více právníků. Evidentní je rozpor islámu s §§ tr.z 260,261, 403, 364 až 367.......

§ 5, posled. odst. zákona o církvích,...

J. Karel 6.1.2016 11:43

Re:

Nejsem právník, Vᚠpožadavek je správný, nicméně přemrštěny. Můžete nás poučit, uvést základní shody a rozpory. Ač nejsem právník, tuším, že rozpory jsou značné. Vidím muslimské ženy, zahalené jako mumie, min. však s nehezkymi šátky. Korán praví, že žena má hodnotu 50% muže. Není to v rozporu s naším právem? IS dává jasně najevo svou představu o světě podle IS. Oni nebudou řešit shody a rozpory, oni své právo zavedou a Vy si své shody a rozpory budete moci strčit za klobouk, pokud ho budete mít na co posadit.

Œ. Svobodová 6.1.2016 11:55

Re:

Zjednodušme to: V nedávném rozsudku ve věci Refah Partisi proti Turecku rozhodl velký senát Evropského soudu PLP následně: princip sekularismu je jedním ze základních principů dodržování lidských práv a demokracie. Podle názoru Soudu systém založený na právu sharia, tj. na islámských náboženských pravidlech a dogmatech, je neslučitelný se zmíněným principem a se základními požadavky demokracie a pluralismu.

www.nssoud.cz/dokumenty/ODA/Rozpousteni_politickych_stran.doc

R. Morava 6.1.2016 13:40

Re:

Pane Ondrejkovič. Jak vidíte odpovědí jste dostal dost. Mám ale pocit že Vám to nestačí a plácate se v bludech dál. Doporučím Vám teda něco jiného. Navštivte osobně v noci tzv. No-go zóny v Bruselu, Paříži, Londýně. Škoda že nejste žena, pak bych doporučil minisukni. Nebo řekněte, že nemáte rád imigranty, ale myslím, že to nebude potřeba. A pak filozofujte o tom, jestli je v Evropě dodržováno právo či nikoliv. To jestli v těchto zónách někdo zavádí právo Šaria nebo ne je ireleventní, protože tady nejde jen o Islám, ale o to, jak Evropa nezvládá imigraci.

P. Smid 6.1.2016 15:03

Napadlo vas spocitat, kolik ze statu, kde prevazuji muslimove, je sekularnich? Pokud nahodou dojdete k marginalnimu procentu, polozit si otazku proc to tak je?

B. Rybák 6.1.2016 19:24

Re:

Shánět doklady o jednotlivostech práva šaría pro Vás (který by jste je pak "velkomyslně" posoudil), je pane Ondrejkoviči opravdu špatný nápad a především by to byla úplně zbytečná práce!

K poznání, že korán je nezměnitelný, protože je zápisem slov Alláhových a definuje muslimský stát výhradně jako muslimskou teokracii, stačí nebýt slepý a hluchý! Právě demonstrativně předváděná krutost práva šaría je trvalým zdrojem bojovníků chalifátu IS (z celého sunnitského světa)!

D. Ondrejkovič 6.1.2016 9:52

DobrĂĄ, mĹŻĹžeme začít: NapiĹĄte nějakĂŠ konkrĂŠtnĂ­ ustanovenĂ­ prĂĄva ĹĄarĂ­ja (prosĂ­m o pĹTMesnou identifikaci, ne o citĂĄty z hoaxĹŻ), popiĹĄte k němu aplikačnĂ­ praxi a judikaturu v nějakĂŠ sekulĂĄrnĂ­ muslimskĂŠ zemi (IndonĂŠsie, Turecko...), pak pĹTMĂ­padně najděte nějakou judikaturu EvropskĂŠho soudnĂ­ho dvora anebo alespoň judikaturu ESLP (dost pĹTMĂ­padĹŻ najdete ve Francii, v ItĂĄlii, kupodivu mĂŠně v Německu) a potom vedle něj postavte nějakou konkrĂŠtnĂ­ normu naĹĄeho prĂĄva (opět včetně aplikačnĂ­ praxe a judikatury) a nakonec popiĹĄte co nejpĹTMesněji v čem konkrĂŠtně spatĹTMujete pĹTMĂ­sluĹĄnĂ ̋ rozpor.