19.10.2019 | Svátek má MichaelaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


MIGRACE: Sluníčko, sluníčko, popojdi maličkoŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 55, poslední: 6.1.2016 22:40, přehled diskusí

Konvičkův citát :
Autor: M. Drašner Datum: 6.1.2016 17:58

Už pár měsíců čtu nejrůznější kritická vyjádření k tomu, co kdy doc. Konvička řekl či napsal. Mohl by ale někdo být tak laskav a seznámil mne s tím, co skutečně na tom facebooku napsal (sám tohle pamédium nepoužívám)?

Protože jinak to je jako kritizovat Mein Kampf, aniž jsem ho kdy měl v ruce (já ano a je to na úrovni koránu, takže kvalita čtiva nízká).

Re: Konvičkův citát :
Autor: Š. Hašek Datum: 6.1.2016 19:07

Vtip jest v tom, že doc. Konvička si dovolil říci "hovno smrdí". Totéž Klaus, Zeman, Putin ........

Současná "elita" nás (póvl) poučuje o tom, že když to zadeklujeme, hovno nesmrdí.

Zjednodušeno, velice zkráceno.

:))))))):
Autor: J. Kanioková Datum: 6.1.2016 22:40

Re: Konvičkův citát :
Autor: JarkaF Datum: 6.1.2016 20:54

Také nefacebookuji, ale Gůgl pomohl. J. Fialová

"A jako vítězové voleb vás, milí muslimové, nameleme do masokostní moučky."

BTW: K tomu poznamenal arabista a muslim, bratr ministra Pelikána: "A kdyby to docentu Konvičkovi udělalo radost, rád bych ho někde osobně ujistil, že by mne také nikdy nenapadlo chápat jeho formulace o namletí muslimů do masokostní moučky doslovně. Je ostuda, že i mezi našimi právníky jsou omezení pozitivisté, kteří nechápou hyperbolu, podobenství, širší souvislosti, vtip."

Zdroje: :
Autor: JarkaF Datum: 6.1.2016 20:55

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Konvicka-promluvil-nejen-o-koncentracnich-taborech-pro-muslimy-Kdyz-to-reknu-pateticky-394958 http://echo24.cz/a/wUwmr/nestihejte-konvicku-rika-ministruv-bratr--muslim

Myslíte, že jim to dojde?:
Autor: J. Mach 793 Datum: 6.1.2016 15:52

Já se jen divím, pane Trojane, že tihle vítači si nepustí nějaká videa na netu (a že se to tam jimi jen henží!!), kde se můžou na vlastní oči přesvědčit, co za verbež (v mnoha případech) se sem chystá. Evropa jde ke dnu. Naše republika je v samém centru Evropy a tudíž její nedílná součást a i když zatím nám miliony imigrantů nehrozí, je jen otázkou času, než se nám sem nahrnou.

Třeba se mýlím, ale pro jistotu: nevíte náhodou, co je potřeba k opatření zbraně a zbrojního pasu?

Re: Myslíte, že jim to dojde?:
Autor: B. Hamáček Datum: 6.1.2016 20:04

V první řadě navštívit příslušnou (místně) policii ČR , Oddělení pro zbraně a bezpečnostní materiál. Podat si přihlášku, sehnat si dobrého instruktora a složit zkoušky.

Jsem fašista, protože nemám rád a neuznávám:
Autor: J. Urban Datum: 6.1.2016 15:26

kamenování žen, usekávání paží, vraždění homosexuálů a prznění holčiček. Byl jsem tak vychován, nechci se změnit a přizpůsobit uctívačům pedofila, nechci je ani tolerovat, snášet či vídat ve svém okolí a v tomtéž fašistickém duchu vychovávám své děti.

Re: Jsem fašista, protože nemám rád a neuznávám:
Autor: J. Mach 793 Datum: 6.1.2016 15:54

Nejste sám, pane Urbane. Doufejme, že nás fašistů bude v tomto státě naprostá většina.

Re: Jsem fašista, protože nemám rád a neuznávám:
Autor: H. Lukešová Datum: 6.1.2016 18:46

Ano, i já se k takovému fašismu hrdě hlásím.

Re: Jsem fašista, protože nemám rád a neuznávám:
Autor: Š. Hašek Datum: 6.1.2016 19:13

Jsem póvl, "fobvšechno", co platí daně, nebije manželku, neplive v tramvaji pod sebe, nevolí socany (Schwarzenberga), neděsí se lednového sněhu, ..............

A ten nýmand Dienstbier spolu s německou kancléřkou mě budou kádrovat!!!!!!!!!!!!!!!!!! A Štětina (komouš) řekne, že ČR bude tříbarevná ...........!!

Re: Jsem fašista, protože nemám rád a neuznávám:
Autor: B. Hamáček Datum: 6.1.2016 20:10

Vzhledem k tomu , že nejsem Ital (ano fašismus je pouze italskou záležitostí, to pouze bolševik nechtěl slyšet o nacismu , protože to nebezpečně připomínalo bolševismus, no nacismus a bolševismus jsou sourozenci -nacismus hlásá rasovou nenávist , bolševismus třídní , a fašismu má rád ty co spolu mluví a uznávají jednotné vedení bez rozdílů ras a tříd a nenávidí zbytek , je to jejich strejda ) , tak jsem raději EXTREMISTA a XENOFOB, navíc jsem parazit , dle socanů.

Dávám karmu.:
Autor: I. Schlägel Datum: 6.1.2016 15:11

Několikanásobnou.

Sluníčka mají i jiné strategie,:
Autor: V. Čermák 376 Datum: 6.1.2016 13:14

jak se vyjadřovat bez věcných argumentů. Autor je opomenul, tak je doplním. Kromě již profláknuté a četné petiční činnosti známých "velikánů" je to především Stydlínství. Takové slunéčko, nemající žádný reálný argument se prostě za svého protivníka zastydí a tím ho jako zdrtí. Argumentů netřeba, stydlím zůstane vysoko nahoře a sestupovat k věcné diskuzi on nebude, nebo by se pošpinil. To přece musí pochopit každý. Stydlínů je mnoho, počínaje "ideologickou myslitelkou" Němcovou až po samotného knížepána. A ti nejrafinovanější ze sluniček také občas své odpůrce pokrytecky "politují". To není ale tak úderné.

:))))))))))))):
Autor: J. Kanioková Datum: 6.1.2016 18:41

Toto by měla být povinná četba:
Autor: J. Pražák Datum: 6.1.2016 10:23

především pro poslance, "novináře" a "komentátory" (presstituty).

Re: Toto by měla být povinná četba:
Autor: Š. Hašek Datum: 6.1.2016 12:20

Tak nějak.

Souhlas.

Tzv. sluníčkáři byli vždy. Jsou to zbabělí lidé, kteří :
Autor: K. Janyška Datum: 6.1.2016 10:14

věří, že to, čeho si užívají, že to samo a že není třeba se kvůli tomu s kýmkoliv pouštět do křížku. Ano, zbabělost, to je jejich hlavní charakteristika. Hlava v písku, hrát mrtvého brouka a věřit, že to stačí. To jsou jejich upocené vlastnosti. To, že jejich naivitu nakonec odnesou a odpracují jiní je nezajímá. To by je také rozrušilo, zbabělce.. Dzp.

:
Autor: D. Ondrejkovič Datum: 6.1.2016 9:44

Zbytečně mnoho slov. Ten člĂĄnek by ĹĄel shrnout jednou větou: "Hej vy sluníčkovĂ­ debilovĂŠ co tvĂĄĹTMĂ­ v tvĂĄĹTM ozdobenĂŠmu vĂĄnočnĂ­mu stromku na bruselskĂŠm hlavnĂ­m nĂĄměstĂ­ odmĂ­tĂĄte uznat, Ĺže tu pĹTMeci ŞådnĂ ̋ vĂĄnočnĂ­ stromeček nenĂ­ (kvĹŻli muslimĹŻm samozĹTMejmě, kteĹTMĂ­ u sebe doma schvĂĄlně simulujĂ­ vĂĄlku, aby nĂĄs mohli pod touto prĹŻhlednou zĂĄminkou obsadit), pĹTMestaňte nĂĄs nĂĄlepkovat, protoĹže to pĹTMece mĹŻĹžeme dělat jenom my, jak vĂĄm sprĂĄvně ĹTMekl nĂĄĹĄ nejvyĹĄĹĄĂ­ VĹŻdce 17.listopadu.

:
Autor: D. Ondrejkovič Datum: 6.1.2016 9:44

Zbytečně mnoho slov. Ten článek by šel shrnout jednou větou: "Hej vy sluníčkoví debilové co tváří v tvář ozdobenému vánočnímu stromku na bruselském hlavním náměstí odmítáte uznat, že tu přeci žádný vánoční stromeček není (kvůli muslimům samozřejmě, kteří u sebe doma schválně simulují válku, aby nás mohli pod touto průhlednou záminkou obsadit), přestaňte nás nálepkovat, protože to přece můžeme dělat jenom my, jak vám správně řekl nᚠnejvyšší Vůdce 17.listopadu.

Sluníčka:
Autor: J. Karel Datum: 6.1.2016 9:41

mají přehřáté hlavičky. Nechtějí vidět, slyšet ani diskutovat. Není o čem. Holandský Rotterdam má za starostu muslima a původní obyvatelé se stěhují jinam. A nám sluníčkové vysvětlí, jak si představují koexistenci práva našeho a práva šaria.

:
Autor: D. Ondrejkovič Datum: 6.1.2016 9:52

Dobrá, můžeme začít: Napište nějaké konkrétní ustanovení práva šaríja (prosím o přesnou identifikaci, ne o citáty z hoaxů), popište k němu aplikační praxi a judikaturu v nějaké sekulární muslimské zemi (Indonésie, Turecko...), pak případně najděte nějakou judikaturu Evropského soudního dvora anebo alespoň judikaturu ESLP (dost případů najdete ve Francii, v Itálii, kupodivu méně v Německu) a potom vedle něj postavte nějakou konkrétní normu našeho práva (opět včetně aplikační praxe a judikatury) a nakonec popište co nejpřesněji v čem konkrétně spatřujete příslušný rozpor.

Re: :
Autor: S. Rehulka Datum: 6.1.2016 10:45

Pane Ondrejkoviči, byl jste v Indonesii, že jí nazýváte "sekulární" zemí ? Ano, Turecko bylo dlouho sekulární, díky odkazu Mustafy Kemala - Ataturka, po mnoho let. Proto se zcivilizovalo a mohlo být i platným členem NATO, ale v současnosti je Erdoganem stáčeno na úroven staré, Osmanské říše, tedy "nemocného muže na Bosporu" !

Re: :
Autor: J. Pražák Datum: 6.1.2016 11:15

Věřím, že na tomto úkolu pracuje už více právníků. Evidentní je rozpor islámu s §§ tr.z 260,261, 403, 364 až 367.......

§ 5, posled. odst. zákona o církvích,...

Re: :
Autor: J. Karel Datum: 6.1.2016 11:43

Nejsem právník, Vᚠpožadavek je správný, nicméně přemrštěny. Můžete nás poučit, uvést základní shody a rozpory. Ač nejsem právník, tuším, že rozpory jsou značné. Vidím muslimské ženy, zahalené jako mumie, min. však s nehezkymi šátky. Korán praví, že žena má hodnotu 50% muže. Není to v rozporu s naším právem? IS dává jasně najevo svou představu o světě podle IS. Oni nebudou řešit shody a rozpory, oni své právo zavedou a Vy si své shody a rozpory budete moci strčit za klobouk, pokud ho budete mít na co posadit.

Re: :
Autor: Œ. Svobodová Datum: 6.1.2016 11:55

Zjednodušme to: V nedávném rozsudku ve věci Refah Partisi proti Turecku rozhodl velký senát Evropského soudu PLP následně: princip sekularismu je jedním ze základních principů dodržování lidských práv a demokracie. Podle názoru Soudu systém založený na právu sharia, tj. na islámských náboženských pravidlech a dogmatech, je neslučitelný se zmíněným principem a se základními požadavky demokracie a pluralismu.

www.nssoud.cz/dokumenty/ODA/Rozpousteni_politickych_stran.doc

Re: :
Autor: R. Morava Datum: 6.1.2016 13:40

Pane Ondrejkovič. Jak vidíte odpovědí jste dostal dost. Mám ale pocit že Vám to nestačí a plácate se v bludech dál. Doporučím Vám teda něco jiného. Navštivte osobně v noci tzv. No-go zóny v Bruselu, Paříži, Londýně. Škoda že nejste žena, pak bych doporučil minisukni. Nebo řekněte, že nemáte rád imigranty, ale myslím, že to nebude potřeba. A pak filozofujte o tom, jestli je v Evropě dodržováno právo či nikoliv. To jestli v těchto zónách někdo zavádí právo Šaria nebo ne je ireleventní, protože tady nejde jen o Islám, ale o to, jak Evropa nezvládá imigraci.

:
Autor: P. Smid Datum: 6.1.2016 15:03

Napadlo vas spocitat, kolik ze statu, kde prevazuji muslimove, je sekularnich? Pokud nahodou dojdete k marginalnimu procentu, polozit si otazku proc to tak je?

Re: :
Autor: B. Rybák Datum: 6.1.2016 19:24

Shánět doklady o jednotlivostech práva šaría pro Vás (který by jste je pak "velkomyslně" posoudil), je pane Ondrejkoviči opravdu špatný nápad a především by to byla úplně zbytečná práce!

K poznání, že korán je nezměnitelný, protože je zápisem slov Alláhových a definuje muslimský stát výhradně jako muslimskou teokracii, stačí nebýt slepý a hluchý! Právě demonstrativně předváděná krutost práva šaría je trvalým zdrojem bojovníků chalifátu IS (z celého sunnitského světa)!

:
Autor: D. Ondrejkovič Datum: 6.1.2016 9:52

DobrĂĄ, mĹŻĹžeme začít: NapiĹĄte nějakĂŠ konkrĂŠtnĂ­ ustanovenĂ­ prĂĄva ĹĄarĂ­ja (prosĂ­m o pĹTMesnou identifikaci, ne o citĂĄty z hoaxĹŻ), popiĹĄte k němu aplikačnĂ­ praxi a judikaturu v nějakĂŠ sekulĂĄrnĂ­ muslimskĂŠ zemi (IndonĂŠsie, Turecko...), pak pĹTMĂ­padně najděte nějakou judikaturu EvropskĂŠho soudnĂ­ho dvora anebo alespoň judikaturu ESLP (dost pĹTMĂ­padĹŻ najdete ve Francii, v ItĂĄlii, kupodivu mĂŠně v Německu) a potom vedle něj postavte nějakou konkrĂŠtnĂ­ normu naĹĄeho prĂĄva (opět včetně aplikačnĂ­ praxe a judikatury) a nakonec popiĹĄte co nejpĹTMesněji v čem konkrĂŠtně spatĹTMujete pĹTMĂ­sluĹĄnĂ ̋ rozpor.