25.9.2022 | Svátek má Zlata


Diskuse k článku

MIGRACE: Plíživá islamizace

Už dost dlouhou dobu čtu různé nepříliš dobré zprávy o potížích místních obyvatel s lázeňskými hosty arabského původu ve městě Teplicích a přiznám se, že jsem tomu zprvu nevěnoval žádnou větší pozornost.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. David 10.11.2016 22:50

Kéž by byl příštím premiérem místo Bohuslava Slabotky

nějaký Donald Trump.

J. Kanioková 10.11.2016 20:11

Ano, plíživá taktika, strategie.. a hamižnost místních..

Nenápadná infiltrace muslimů do Teplic v Čechách a okolí za lázeňské petrodolary pokračuje; kde asi vyroste první mešita? V Modlanech; v jejích částech Kvítkově, Drahkově či v Suché..

Zatím jsou arabští muslimové v Teplicích a Rožnově, muslimské aktivity jsou zaznamenávány též u Karlových Varů, Ostravy a Karviné, zatím obnášejí 7 mešit a 13 modliteben. Tak vypadá islámská realita v Česku; jen prstíček strčíme ohřejeme se a hned zase půjdeme, vlastně jen si své choré údy a revma vyléčíme a hned za půjdeme do svých apartmánů v Modlanech...- http://jdem.cz/cjnrj6

J. Kanioková 10.11.2016 20:18

Jen ještě -

že nesouhlasím s jednoznačným odsuzováním Kubery. Neznám podrobnosti tamních vlastnických vztahů a taky ne možnosti, jak by mohl jeden člověk tomu zabránit.. A hledat podrobnosti.. abych mohla přesně rozeznat podíl "viníků" .. to je o času na tohle téma..

J. Vintr 10.11.2016 19:24

S Islámem je to jako s otravou olovem

nebo radioaktivním ozářením. Neexistuje bezpečná dávka. Každá další dávka se přičítá k tomu, co už se do organismu dostalo. Muslimové se nikdy "nevstřebají" v domácí populaci. To by museli přestat být muslimy - a to jim zase Islám zakazuje.

J. Spousta 10.11.2016 11:28

Jestli z článku něco vyplývá

pak je to stará pravda, že prachy jsou až na prvním místě. I u těch majitelů lázní, penzionů, developerů, krajských úředníků... V této souvislosti je asi potřeba začít v první řadě důsledně zveřejňovat a "interpelovat" tyto "podnikatele" jejichž "klienti" soustavně narušují pravidla veřejného soužití. (vzpomeňme na Dubí za starých časů) - když budou zahraniční "hosté" dělat bordel, tak aby to v první řadě odskákal majitel těch lázní, či penzionu. S úředníkam je to těžší... Dobrou metodu předvedl Zeman se Schapirem - parafrázuji - "je to celkově darebák a hlavně nebyl 28. na státním svátku" (Zeman je starý lišák, že se tam velvyslanec fyzicky vyskytoval nejspíš dobře věděl, nebo si to snadno mohl zjistit) - a z milého američana se najednou stává žáček, který si trapně musí hledat omluvenku - věc mezi dospělými, sebe respektujícími lidmi nemyslitelná. A když si jí konečně najde, tak zjistí, že právě propásl příležitost pořádně bouchnout do stolu, protože takovou nehoráznost si k americkému velvyslanci nikdo dovolovat nesmí.

Z. Lapil 10.11.2016 14:12

Re: Jestli z článku něco vyplývá

Ne! Dělá-li někdo binec, je odpovědný ten někdo. Nebo si představujete, že když nájemce mého pokoje (ne host! To je eufemismus z turistických příruček) někoho okrade, tak já půjdu do vězení? Když uteče z hospody, tak já zaplatím účet a budu bez oběda?

A to nedej pámbu, aby byla majitelem hotelu a.s., ten hotel pronajímala spol. s r. o. a ta svěřila pronájem pokojů několika soukromníkům a ty nabídky z několika serverů se sešly na něčem jako ubytovani.cz.

J. Spousta 10.11.2016 14:58

Re: Jestli z článku něco vyplývá

Bylo by dobré rozlišovat mezi náhodně vzniklým problémem a dlouhodobým zneužíváním "obecního statku" - v tomto případě bezpečného a poklidného soužití. Pokud se někdo zaměřuje na z tohoto hlediska problematickou klientelu, na kterou nestačí ani nástroje běžného dozoru (např.obecní policie), pak je podle mého názoru naprosto nepřijatelné, aby tyto "vedlejší negativní náklady" nesla v tomto podnikání nezúčastněná veřejnost. Vy ty "hosty" můžete pouze nějak policejně buzerovat (přímý finanční náklad z veřejných zdrojů), nebo je nechat dělat bordel (nepřímý ještě mnohem větší společenský náklad) Čili, pokud by je někdo měl usměrňovat, tak je to právě pan hoteliér - který je může a také nemusí ubytovávat.

Z. Lapil 10.11.2016 15:45

Re: Jestli z článku něco vyplývá

Zůstaňme u hotelů/lázní/dovolené. Zahrnutím trvalého bydlení bychom se utopili v možnostech.

To zní rozumně, ale stejně se mi pořád nelíbí, že někdo je odpovědný za někoho jiného. Na žádném hoteliérovi přece nemůžete spravedlivě požadovat, aby vykonával dozor nad hosty hotelu (to je má vodit na procházku jak děti ve školce?) nebo dokonce jejich předběžnou lustraci. Přinejmenším by velmi rychle skončil jako rasista - například realitní makléř NESMÍ hodnotit "společenskou kvalitu" kupců podle vizáže; narážím samozřejmě na "cikánsko ombudsmanskou" provokaci.

Jestliže stát neumožňuje občanům udržování pořádku něčím na způsob pomocné stráže VB nebo, řekněme, policejní domobrany, pak nezbývá, aby udržování pořádku bylo vyžadováno po státu. Buď na místě (zesílený dohled nebo třeba vstup do parku přes vrátnici na bumážku odebratelnou za třetí vyčůrání u stromu), nebo už na hranicích, pro mě za mě prostřednictvím víz podmíněných písemnou zkouškou ze slušného chování. Alternativou je reálná povinnost hoteliérů zaměstnávat pro každého potenciálně problémového hosta dozorce - černocha znalého bojových umění (černoch, dle mnohých, nemůže být rasista). Že je to nesmysl? Samozřejmě, ale tam váš "požadavek" vede.

Tvrdím, že pořádek je tam, kde funguje důsledná logika. Není-li občan povinen uklízet sníh, pak není povinen ani uklízet, dovolíte-li, howna a už vůbec není povinen zasahovat proti osobám rušícím noční klid nebo hygienický komfort babiček v parku.

J. Spousta 10.11.2016 17:25

Re: Jestli z článku něco vyplývá

Víte, když to řeknu hodně polopaticky, tak ten hoteliér musí být buď hodně blbej, nebo hodně vyčů... když ani po třetím turnusu z blízkého východu nezjistí, že je někde nějakej problém, notabene když naštvaní občani sepisujou petice a podobně. Je to úplně stejnej problém, jako když různí podnikavci skupovali bytovky na ústecku a cpali do nich nepřizpůsobivé. Sice z toho měli slušné zisky, ale pro okolí to je pohroma. A takovejch případů, kdy si různí dobrodějové šikovně zúřadujou veřejný prostor jsou mraky. Takže ano, nemůžeme po tom hoteliérovi chtít, aby každýho jednoho "hosta" vodil za ručičku a vysvětloval mu funkci záchodu, ale je stejně demokratické chtít po něm vysvětlení, když kvůli jeho ziskům komplikuje život celému okolí.

Otázka, jestli jakýkoliv podnikatel smí svobodně odmítat klienty bez udání důvodu je na dlouhé povídání. Bohužel současná situace je taková, že asi "nejmorálnější" v tomto ohledu jsou provozovatelé výherních automatů, kterým je fakt jedno, kdo tam ty prachy nastrká.

Domobrana, nebo bumážky při vstupu do parku - to je dost šílená představa. To už je stokrát lepší to tomu podnikavci nějak srozumitelně vysvětlit.

J. Jurax 11.11.2016 0:42

Re: Jestli z článku něco vyplývá

Nějak srozumitelně vysvětlit ... jak?

Platící host je platící host, hoteliér na něm vydělává své živobytí. Navíc tihle hosté nejspíš platí - nebo za ně někdo platí - dobře. A pokud mu nebourají hotel, tak je mu to jednak jedno, jednak stejně nic moc nemůže. Může odmítnout hosta jenom proto, že je muslim? Vždyť by ho všelicí obránci lidských práv v čele s ombudsmáňou ukřižovali a soud by mu mohl napařit pokutu za diskriminaci, až by se prohnul - odzkoušeno už na cikánech.

No a veřejný pořádek - policajt státní ani obecní nemůže být za každým rohem. Pochybuju, že by ti moslemíni uměli česky; přitom počet policistů vládnoucích arabštinou se bude limitně blížit nule a běžný pochůzkář u nás obvykle nevládne ani plynnou angličtinou. Takže jak zakročit, aby z toho nakonec nebyla policejní brutalita a chudák policista nepřišel o chleba, když bude mít proti sobě dobře placené advokáty; spravedlnost je, jak známo, slepá. A že si tu kupují půdu a staví domečky - protizákonné to není. Zákon je tady nejspíš zcela bezmocný.

Nerad to píšu a doufám, že k tomu, co tu píšu, nebude muset dojít - ale bude-li problém eskalovat, nejspíš dojde na nějakou občanskou svépomoc. Bojůvky s násadami od krumpáčů nebo nějaký hotýlek vyhoří; není to nic pěkného a bude z toho pěkný průser, ale nevidím možnost, jak jinak bránit takovémuto plíživému zamuslimení. Stát tady stěží může pomoci - ledaže by islám byl u nás zakázán nebo tak něco, jenže svoboda vyznání je k naší škodě za posvátnou krávu, na niž se nesahá. Stát je prostě proti takovéto taktice zamuslimování bezzubý - jestli zasáhne, tak leda proti té občanské svépomoci.

Anebo se na to vykašleme a necháme si to tu zamuslimit - demokraticky a podle zákona - a dožijeme se moslemínského hejtmana jako se v Londýně dožili moslemínského starosty. A sami budeme kontrolovat, aby naše ženy nosily patřičně uvázaný šátek, aby čouhající vlas nepobouřil vyznavače Alláha, jenž jest bohem jediným a pravým.

V. Kain 10.11.2016 17:57

Re: Jestli z článku něco vyplývá

To je jasný důkaz jak současná koalice podvádí a lže svým občanům.A to hnutí ANO má nejvíce preferencí.Tak si říkám zdali se ty průzkumy nedělají mezi slabomyslnými.

J. Jurax 11.11.2016 0:44

Re: Jestli z článku něco vyplývá

Slabomyslných v tomto punktu je, moc si vybírat nemusí ...

J. Chaloupka 10.11.2016 11:25

V Teplicích nejsou bohatí, ale chudí Kuvajťané,

kterým pobyt platí kuvajtský stát. To mi říkala jedno teplická doktorka, pracující v lázních. Také nedodržují žádné časy a chovají se, jako by jim to patřilo. Ale co naplat, peníze jsou peníze a ty nesmrdí, že?

Jestlipak víte, že Lázně Teplice zprivatizoval pan Popovič a firma je evidovaná v Nizozemí? No a protože pan Popovič je již osmdesátník, tak předsedou představenstva je kdo? No přece Popovič Pavel, podle narození asi synek. V představenstvu ani vedení žádný Nizozemec není.

J. Kindl 10.11.2016 16:23

Re: V Teplicích nejsou bohatí, ale chudí Kuvajťané,

Akciová společnost lázně Teplice vznikla 1. 5. 1992.RADEK POPOVIČ je statutání ředitel od dne 20. 6. 2014 Takže žádný Popovič lázně nezprivatizoval. Jasné ?

J. Chaloupka 10.11.2016 18:08

Podívejte se, kdo byl předsedou představenstva

před ním.

S. Donát 10.11.2016 11:03

Nadšený z toho nejsem,

čím méně muslimů bude v této zemi, tím lépe, řekl bych. Ale když vidím, jaké obrátky to bere jinde v Evropě, neřekl bych, že by nás tenhle problém měl nějak moc pálit. Než se tady muslimové plíživě usadí a bude jich dost na to, aby začali něco významně ovlivňovat, dávno to v Evropě bouchne.

R. Morava 10.11.2016 10:37

Ale naši marxisti

Říkají že tady přece žádní imigranti nejsou! Tak až mi zase někdo začne něco takového tvrdit, strčím je po pěti do kufru u auta a půjdeme se podívat do Teplic, Modlan a Kvítkova Nevím jak to dnes je. Mám pocit, že pozemky může skupovat jen občan EU (v tomto případě jde asi o s.r.o.). Pokud to tak není, je třeba okamžitě takový zákon udělat!!! Právě kvůli Arabům a Číňanům, abychom se nestali cizinci ve vlastní zemi!

Pak se divíte že Slováci volí Kotlebu. Je to sice fašista, ale proč nikdo jiný neřeší islamizaci naší republiky, proč?!

J. Kavalír 10.11.2016 11:03

Re: Ale naši marxisti

V Teplicích a okolí nejsou migranti, ale bohatí Kuvajťané a občani Saudské Arábie. Asi by bylo dobré zeptat se starosty Teplic a senátora za ODS Kubery, kdo jim ty pozemky prodal.

R. Morava 10.11.2016 11:19

Re: Ale naši marxisti

Já nenapsal ilegální migrant. Vím o kom se tam píše. Ale i bohatý cizinec, který dostane trvalý pobyt na našem území migrant je! Jen legální. A víme že v Teplicích jsou lidé s trvalým pobytem a možná i občanstvím, kteří jsou legální migranti. Ani ty domy nebudou pro dočasné turisty.....

J. Kindl 10.11.2016 16:05

Re: Ale naši marxisti

V Teplicích jsou ti nejchudší z Kuvajtu. Kuvajt jim zaplatil cestu do Teplic a dal jim peníze na útratu. Pokud nevěříte, přijeďte se podívat, jak chodí oblečení. Kubera nikomu neprodal ani centimetr půdy.

M. Šejna 10.11.2016 11:11

pane Moravo

Vy si pletete imigranty s bohatými Araby z Blízkého východu. Pozemky a domy nakoupili samozřejmě přes s.r.o., jak jste správně napsal. Trvalý pobyt tihle Arabové nepotřebují, protože v těch nakoupených domech nebydlí. Pouze tam tráví dovolenou, případně lázeňský pobyt. nejspíš jim na to stačí turistické vízum.

Poikud byste si koupil dům například v Turecku, také byste nepotřeboval mít v Turecku trvalý pobyt, abyste tam jel do svého domu trávit dovolenou.

J. Hanzal 10.11.2016 11:26

Re: pane Moravo

Jenže, pane Šejno, ti vaši bohatí mohamedáni je stejná verbeš jako ti tzv. uprchlíci. Poněvadž oni nikdá a nikdy nebudou uznávat naše hodnoty ani naší kultůru. Na to vemte jed.

P. Smutný 10.11.2016 11:46

Re: pane Moravo

Šejno, vzpamatuj se. Vždyť promlouváš jako pátá kolona!

J. Kindl 10.11.2016 16:08

Re: pane Moravo

To z jakého důvodu domy nekoupily nikdo neví. Nákup něktrých domů a pozemku probíhá tak, že je pro ně nakupuje muslimka s naším občanstvím a jejím manželem je občan Kuvajtu,

J. Pražák 10.11.2016 10:22

Musíme si zvolit lepší vládce

Naši vládci by měli tvrdě požadovat dodržování zákonů a pravidel života, každý přestupek trestat maximální možnou sazbou. Ukázat tak těmto přistěhovalcům, že zde platí naše pravidla.

Je podivné, že dostali možnost trvalého pobytu u nás. Na dovolenou ano, dodržovat zákony, prohřešky trestat. A po vypršení víza zpět domů.

V. Braun 10.11.2016 10:27

Re: Musíme si zvolit lepší vládce

Souhlas, každému stejným metrem.

I když někdy není na škodu být trochu tolerantní, v létě mě pod otevřeným oknem často budí pokřikování opilců vracejících se z místní hodpody, zejména po nějakém fotbalovém zápase, a zatím jsem na ně nikoho pro rušení nočního klidu nevolal.

J. Pražák 10.11.2016 10:34

Re: Musíme si zvolit lepší vládce

To tak trochu patří k našíkultuře.

V. Braun 10.11.2016 10:46

Re: Musíme si zvolit lepší vládce

Osobně mě křikloun v noci vadí kultura nekultura. V každém případě rušení nočního klidu je přestupek a jak říká ta babička ve starém vtipu - když všechny tak všechny. Můj příspěvek byl ovšem spíše o tom, že občas je rozumnější být tolerantní.

J. Pražák 10.11.2016 11:04

Re: Musíme si zvolit lepší vládce

A kde by dle vás měla ta tolerance končit? U halal jídla, džihádu vedeného srdcem, nebo i jazykem, nebo i mečem? Tolerovat nenávistné projevy a snahu muslimů o dominanci? Chcete tolerovat muslimy prováděnou masovou distribuci drog, jimi vedené nevěstince, lenost, podporovat asociálními dávkami jejich zahálčivý způsob života,...?

Já si u nich nekoupím ani kebab, protože muslim z každého výdělku platí zakkát (náboženskou daň) a z ní je financován džihád a šíření islámu po světě a podpora muslimů tam, kde nemají dominanci.

M. Šejna 10.11.2016 11:13

pane Prážáku

mohl byste zdejšímu publiku sdělit, kdo od místních muslimů vybírá tu náboženskou daň?