29.11.2022 | Svátek má Zina


Diskuse k článku

MIGRACE: Plíživá islamizace

Už dost dlouhou dobu čtu různé nepříliš dobré zprávy o potížích místních obyvatel s lázeňskými hosty arabského původu ve městě Teplicích a přiznám se, že jsem tomu zprvu nevěnoval žádnou větší pozornost.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Jurax 11.11.2016 0:44

Re: Jestli z článku něco vyplývá

Slabomyslných v tomto punktu je, moc si vybírat nemusí ...

J. Jurax 11.11.2016 0:42

Re: Jestli z článku něco vyplývá

Nějak srozumitelně vysvětlit ... jak?

Platící host je platící host, hoteliér na něm vydělává své živobytí. Navíc tihle hosté nejspíš platí - nebo za ně někdo platí - dobře. A pokud mu nebourají hotel, tak je mu to jednak jedno, jednak stejně nic moc nemůže. Může odmítnout hosta jenom proto, že je muslim? Vždyť by ho všelicí obránci lidských práv v čele s ombudsmáňou ukřižovali a soud by mu mohl napařit pokutu za diskriminaci, až by se prohnul - odzkoušeno už na cikánech.

No a veřejný pořádek - policajt státní ani obecní nemůže být za každým rohem. Pochybuju, že by ti moslemíni uměli česky; přitom počet policistů vládnoucích arabštinou se bude limitně blížit nule a běžný pochůzkář u nás obvykle nevládne ani plynnou angličtinou. Takže jak zakročit, aby z toho nakonec nebyla policejní brutalita a chudák policista nepřišel o chleba, když bude mít proti sobě dobře placené advokáty; spravedlnost je, jak známo, slepá. A že si tu kupují půdu a staví domečky - protizákonné to není. Zákon je tady nejspíš zcela bezmocný.

Nerad to píšu a doufám, že k tomu, co tu píšu, nebude muset dojít - ale bude-li problém eskalovat, nejspíš dojde na nějakou občanskou svépomoc. Bojůvky s násadami od krumpáčů nebo nějaký hotýlek vyhoří; není to nic pěkného a bude z toho pěkný průser, ale nevidím možnost, jak jinak bránit takovémuto plíživému zamuslimení. Stát tady stěží může pomoci - ledaže by islám byl u nás zakázán nebo tak něco, jenže svoboda vyznání je k naší škodě za posvátnou krávu, na niž se nesahá. Stát je prostě proti takovéto taktice zamuslimování bezzubý - jestli zasáhne, tak leda proti té občanské svépomoci.

Anebo se na to vykašleme a necháme si to tu zamuslimit - demokraticky a podle zákona - a dožijeme se moslemínského hejtmana jako se v Londýně dožili moslemínského starosty. A sami budeme kontrolovat, aby naše ženy nosily patřičně uvázaný šátek, aby čouhající vlas nepobouřil vyznavače Alláha, jenž jest bohem jediným a pravým.

L. David 10.11.2016 22:50

Kéž by byl příštím premiérem místo Bohuslava Slabotky

nějaký Donald Trump.

J. Kanioková 10.11.2016 20:18

Jen ještě -

že nesouhlasím s jednoznačným odsuzováním Kubery. Neznám podrobnosti tamních vlastnických vztahů a taky ne možnosti, jak by mohl jeden člověk tomu zabránit.. A hledat podrobnosti.. abych mohla přesně rozeznat podíl "viníků" .. to je o času na tohle téma..

J. Kanioková 10.11.2016 20:11

Ano, plíživá taktika, strategie.. a hamižnost místních..

Nenápadná infiltrace muslimů do Teplic v Čechách a okolí za lázeňské petrodolary pokračuje; kde asi vyroste první mešita? V Modlanech; v jejích částech Kvítkově, Drahkově či v Suché..

Zatím jsou arabští muslimové v Teplicích a Rožnově, muslimské aktivity jsou zaznamenávány též u Karlových Varů, Ostravy a Karviné, zatím obnášejí 7 mešit a 13 modliteben. Tak vypadá islámská realita v Česku; jen prstíček strčíme ohřejeme se a hned zase půjdeme, vlastně jen si své choré údy a revma vyléčíme a hned za půjdeme do svých apartmánů v Modlanech...- http://jdem.cz/cjnrj6

J. Vintr 10.11.2016 19:24

S Islámem je to jako s otravou olovem

nebo radioaktivním ozářením. Neexistuje bezpečná dávka. Každá další dávka se přičítá k tomu, co už se do organismu dostalo. Muslimové se nikdy "nevstřebají" v domácí populaci. To by museli přestat být muslimy - a to jim zase Islám zakazuje.

O. Uživatel 10.11.2016 19:00

Uživatel požádal o vymazání
J. Chaloupka 10.11.2016 18:08

Podívejte se, kdo byl předsedou představenstva

před ním.

V. Kain 10.11.2016 17:57

Re: Jestli z článku něco vyplývá

To je jasný důkaz jak současná koalice podvádí a lže svým občanům.A to hnutí ANO má nejvíce preferencí.Tak si říkám zdali se ty průzkumy nedělají mezi slabomyslnými.

J. Spousta 10.11.2016 17:25

Re: Jestli z článku něco vyplývá

Víte, když to řeknu hodně polopaticky, tak ten hoteliér musí být buď hodně blbej, nebo hodně vyčů... když ani po třetím turnusu z blízkého východu nezjistí, že je někde nějakej problém, notabene když naštvaní občani sepisujou petice a podobně. Je to úplně stejnej problém, jako když různí podnikavci skupovali bytovky na ústecku a cpali do nich nepřizpůsobivé. Sice z toho měli slušné zisky, ale pro okolí to je pohroma. A takovejch případů, kdy si různí dobrodějové šikovně zúřadujou veřejný prostor jsou mraky. Takže ano, nemůžeme po tom hoteliérovi chtít, aby každýho jednoho "hosta" vodil za ručičku a vysvětloval mu funkci záchodu, ale je stejně demokratické chtít po něm vysvětlení, když kvůli jeho ziskům komplikuje život celému okolí.

Otázka, jestli jakýkoliv podnikatel smí svobodně odmítat klienty bez udání důvodu je na dlouhé povídání. Bohužel současná situace je taková, že asi "nejmorálnější" v tomto ohledu jsou provozovatelé výherních automatů, kterým je fakt jedno, kdo tam ty prachy nastrká.

Domobrana, nebo bumážky při vstupu do parku - to je dost šílená představa. To už je stokrát lepší to tomu podnikavci nějak srozumitelně vysvětlit.

J. Pražák 10.11.2016 16:38

Re: Musíme si zvolit lepší vládce

A co tím chcete říct? Že zvířata trpí úplně stejně? Že na to musí být výjimka ze zákona?

J. Kindl 10.11.2016 16:23

Re: V Teplicích nejsou bohatí, ale chudí Kuvajťané,

Akciová společnost lázně Teplice vznikla 1. 5. 1992.RADEK POPOVIČ je statutání ředitel od dne 20. 6. 2014 Takže žádný Popovič lázně nezprivatizoval. Jasné ?

J. Kindl 10.11.2016 16:15

Re: pane Kindle

To je začátek. Tak to začalo ve Francii, Norsku, Dánsku, Belgii. Tam byli lidé, kteří říkali to samé co vy. Dnes jsou to oblasti, kam pokud vstoupí policista, tak v neprůstřelné vestě a s hlemou na hlavě. Tam platí jenom jejich zákony. To i přesto, že zde žije už třetí generace muslimů. Zakázat to nejde, ale pokud je zde nechci, tak jim dům neprodám.

J. Kindl 10.11.2016 16:09

Re: Musíme si zvolit lepší vládce

Porážka halal je stejná jako porážka košer. V tom není rozdíl

J. Kindl 10.11.2016 16:08

Re: pane Moravo

To z jakého důvodu domy nekoupily nikdo neví. Nákup něktrých domů a pozemku probíhá tak, že je pro ně nakupuje muslimka s naším občanstvím a jejím manželem je občan Kuvajtu,

J. Kindl 10.11.2016 16:05

Re: Ale naši marxisti

V Teplicích jsou ti nejchudší z Kuvajtu. Kuvajt jim zaplatil cestu do Teplic a dal jim peníze na útratu. Pokud nevěříte, přijeďte se podívat, jak chodí oblečení. Kubera nikomu neprodal ani centimetr půdy.

Z. Lapil 10.11.2016 15:45

Re: Jestli z článku něco vyplývá

Zůstaňme u hotelů/lázní/dovolené. Zahrnutím trvalého bydlení bychom se utopili v možnostech.

To zní rozumně, ale stejně se mi pořád nelíbí, že někdo je odpovědný za někoho jiného. Na žádném hoteliérovi přece nemůžete spravedlivě požadovat, aby vykonával dozor nad hosty hotelu (to je má vodit na procházku jak děti ve školce?) nebo dokonce jejich předběžnou lustraci. Přinejmenším by velmi rychle skončil jako rasista - například realitní makléř NESMÍ hodnotit "společenskou kvalitu" kupců podle vizáže; narážím samozřejmě na "cikánsko ombudsmanskou" provokaci.

Jestliže stát neumožňuje občanům udržování pořádku něčím na způsob pomocné stráže VB nebo, řekněme, policejní domobrany, pak nezbývá, aby udržování pořádku bylo vyžadováno po státu. Buď na místě (zesílený dohled nebo třeba vstup do parku přes vrátnici na bumážku odebratelnou za třetí vyčůrání u stromu), nebo už na hranicích, pro mě za mě prostřednictvím víz podmíněných písemnou zkouškou ze slušného chování. Alternativou je reálná povinnost hoteliérů zaměstnávat pro každého potenciálně problémového hosta dozorce - černocha znalého bojových umění (černoch, dle mnohých, nemůže být rasista). Že je to nesmysl? Samozřejmě, ale tam váš "požadavek" vede.

Tvrdím, že pořádek je tam, kde funguje důsledná logika. Není-li občan povinen uklízet sníh, pak není povinen ani uklízet, dovolíte-li, howna a už vůbec není povinen zasahovat proti osobám rušícím noční klid nebo hygienický komfort babiček v parku.

J. Spousta 10.11.2016 14:58

Re: Jestli z článku něco vyplývá

Bylo by dobré rozlišovat mezi náhodně vzniklým problémem a dlouhodobým zneužíváním "obecního statku" - v tomto případě bezpečného a poklidného soužití. Pokud se někdo zaměřuje na z tohoto hlediska problematickou klientelu, na kterou nestačí ani nástroje běžného dozoru (např.obecní policie), pak je podle mého názoru naprosto nepřijatelné, aby tyto "vedlejší negativní náklady" nesla v tomto podnikání nezúčastněná veřejnost. Vy ty "hosty" můžete pouze nějak policejně buzerovat (přímý finanční náklad z veřejných zdrojů), nebo je nechat dělat bordel (nepřímý ještě mnohem větší společenský náklad) Čili, pokud by je někdo měl usměrňovat, tak je to právě pan hoteliér - který je může a také nemusí ubytovávat.

Z. Lapil 10.11.2016 14:49

Re: Musíme si zvolit lepší vládce

Kde končí tolerance? U zákona. S přípodotekem, že kde není žalobce, není soudce. Viz příležitostní navrátilci z hospody: toleranci není třeba předepisovat, mez je stanovena zvednutím telefonu a vytočení 158.

Z. Lapil 10.11.2016 14:12

Re: Jestli z článku něco vyplývá

Ne! Dělá-li někdo binec, je odpovědný ten někdo. Nebo si představujete, že když nájemce mého pokoje (ne host! To je eufemismus z turistických příruček) někoho okrade, tak já půjdu do vězení? Když uteče z hospody, tak já zaplatím účet a budu bez oběda?

A to nedej pámbu, aby byla majitelem hotelu a.s., ten hotel pronajímala spol. s r. o. a ta svěřila pronájem pokojů několika soukromníkům a ty nabídky z několika serverů se sešly na něčem jako ubytovani.cz.

Z. Lapil 10.11.2016 14:02

Re:

Na cizincích není špatného nic. Do důsledku vzato - prázdninové rezorty v Egyptě a širokánském okolí taky nejsou nic jiného, než uzavřené oblasti pro cizince, kteří se neumějí a nechtějí(!) chovat, jak káže místní mrav. Jenže, co je to platné, pravdu máte jen v téhle nepříliš podstatné části.

V Teplicích jsem byl v poslední době jednou, muslimy jsem tam potkal jednou - mladá rodina, on fousatý, ona nevím, neb byla zahalená :-), jedno dítě za ruku, druhé v kočárku. Nepáchali žádné nepravosti, pomalá dumavá vycházka, jak se píše v Medvídkovi Pú.

Ale: když si přehraju, jak on se nesl - jak říkala moje babička - jako howno na voleji a mladá paní za ním kmitala kolem dětí - skloněná si s jedním povídala a přitom houpala tím kočárkem... TOHLE mi nedělá dobře, a TOMU žádné školení o splachovacích záchodech nepomůže. A můžou to být, a taky nepochybně jsou, osobně milí lidé, ale co je to platný, když čeho je moc, toho je příliš.

Což říkám, i když jsem si vědom, že kdybych se ocitl já tam, tak taky budu za cizince, v nejlepším případě směšného, v tom horším za protivného až na odstřel.

V. Braun 10.11.2016 13:17

Re: Jenže co s tím chcete dělat?

Píšu si. Časem si povíme jak to dopadlo.

J. Kulheim 10.11.2016 13:17

Re: Spíš než taktika islámu, nenažranost místních hlavounů.

https://patria.cz/pravo/2653912/cizinci-a-nakup-ceskych-nemovitosti-omezeni-padla-jaka-vlastne-byla.html

Půdu můžou koupi od soukromých osob nebo od developerů muslimové, kteří mají např. občanství některého státu EU. Je možném jenom požadovat, aby byly při výstavbě dodržovány zákony ČR

V. Braun 10.11.2016 13:13

Re:

Tak nevím jak vy, ale já pod okny vidím trávu zatím ještě zelenou. Nebude to dlouho trvat a přejde do žluté až hnědé. Jinak máte pravdu, na každé tvrzení to zatím asi aplikovat nelze, to jsem přehlédnul. Ovšem argumentovat na tvrzení, že se něco neděje tak, že "zatím se neděje" je také poněkud laciné.

J. Vintr 10.11.2016 13:12

Re: Jenže co s tím chcete dělat?

To si pište, že na násilí dojde v každém případě. A to z jejich strany, až budou mít pocit, že jich je na to tady dost.

R. Tichý 10.11.2016 13:02

Re:

Hloupý argument. Zkuste třeba - tráva je zatím zelená. Z hlediska češtiny správně, z hlediska logiky ubohé a spadající do kategorie rčení o holi a psu.

V. Braun 10.11.2016 12:52

Re: Musíme si zvolit lepší vládce

Spíše než o vyjadřování to bude o "zabetonovaném pohledu na svět", tedy že já mám jeden a vy jiný. Je to škoda, protože to nám brání nějak rozumně podiskutovat a případně se poučit z názorů oponenta. Jinak já osobně nepopírám, že je jistě řada muslimů, kteří si vykládají Korán doslova i za cenu chování se v rozporu se zákony Evropských zemí. Jen dodávám, že jsou i jiní muslimové, dle mých zkušeností je jich hodně a dle mého názoru většina, kteří Korán jako historický text doslova neberou a zákony dodržují.

V každém případě děkuji za diskusi, pane Pražáku.

J. Pražák 10.11.2016 12:44

Re: Musíme si zvolit lepší vládce

Buď se vyjadřuji nemotorně, nebo nechápete. Přečtěte si dnešní článek od Sulíka. Muslim jedná podle Mohameda, křesťan dle Krista. Tedy rozdíl je mezi násilím a láskou k bližímu.

ŽÁDNÝ MUSLIM, který praktikuje islám, nedodržuje zákony ČR. Přečetl jste si ty §§?

P.S.: asi křesťan nejste, protože nechápete rozdíl mezi násilím ve Starém zákoně a láskou k bližnímu v Novém zákoně. Takových je u nás asi hodně.

V. Braun 10.11.2016 12:33

Re: Co je tohle za logiku?

Souhlasím, že chování davu je jiné než chování jednotlivce. Třeba Němci zabití při divokých odsunech jsou důkazem toho, že i Češi v rozvášněném davu nejsou žádná neviňátka. Co to ovšem vypovídá o vás nebo o mně? I když jsme také Češi tak si troufnu tvrdit, že to nevypovídá nic, snad je to, že jsme lidi a někdy nedomýšlíme následky svých činů.

S. Donát 10.11.2016 12:32

Re: pane Prážáku

Dovolím si nesouhlasit. To že má jiný názor ještě neznamená, že je hloupý. Slušně a věcně argumentuje a diskutuje, proč mu nadáváte? Blbá je třeba Sohorová - Baldová, jako dlabaný necky. Pan Šejna dle mého názoru nikoliv. A to s ním souhlasím jen velmi zřídka.