Středa 17. července 2024, svátek má Martina
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

MEDICÍNA: Sehnat lékaře je kumšt

Populistické výkřiky o jakýchsi nevolnických úpisech absolventů medicíny nutně narazí na evropskou legislativu o volném pohybu pracovních sil, nehledě na to, proč by toto mělo postihnout jen mladé lékaře a ne třeba inženýry nebo právníky.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
KK

Chtělo by to zpoplatnit vysokoškolské studium. Každé, ne jenom lékaři. Poplatky by musely krýt náklady, a platily by se až po ukončení studia. Odpracovaly by se.

0 0
možnosti
Foto

Tak a teď si pane Vodvářko dovolím doplnit co jste, jistě z vrozené skromnosti, opoměl zmínit.

Personální deficit zdravotníků je především výsledkem dlouholetého "snažení" vás samotných lékařů a vašeho lobbistického spolku ČLK (Česká lékařská komora). Znamená totiž luxusní platy a pracovní podmínky pro většinu z vás. Brblání nás chcípáků pak vždy odpálkujete srdceryvným proslovem o sebeobětování v podfinancovaném a byrokratickém systému zdravotnictví. Už však nedodáváte, že byste jej za nic neměnili. Ono se v tom bordelu totiž dá skvěle fixlovat a brát provize, že?

Takže. Deficit zdravotníků je lehce řešitelný systémovou reformou zdravotnictví a zvýšením kapacit ve školách. V krátkodobém horizontu pak jejich dovozem ze zahraničí. Jenže tohle nebezpečí znáte lehce jej zvládnete, že? Ostatně jako vždy...:-/

0 0
možnosti
Foto

A/ Opravdu nevím, jak by ČLK mohla ovlivnit počty lékařů v praxi. Pro Vaši informaci, počty přijatých mediků jsou v gesci Ministerstva školství. ČLK na to nemá absolutně žádný vliv.

B/ Pokud jste zaregistroval, nedávno řada lékařů v akci pořádané Lékařským odborovým klubem chtěla odejít z postředí, které Vy nazýváte luxusními platy a pracovními podmínkami. Pokud by tomu tak bylo, byli by proti sobě. ČLK volá řadu let po změně systému, avšak všechny vlády jsou hluché. Stačí si najít usnesení sjezdů ČLK.

C/ Je škoda, že nejste ministrem zdravotnictví, abyste "lehce vyřešil" reformu zdravotnictví, na které si vylámala řada lidí zuby a kterou svým přístupem zašmikl expremiér Jiří Paroubek poukazem na 30,- Kč za návštěvu. Názor lidí na tentoi problém se odrazil v krajských volbách, kde ČSSD výrazně zvítězilo, i když tento problém s volbami do krajů vůbec nesouvisel. Jak byste chtěl dělat onu reformu, když je český pacient rozmazlený a s každou banalitou ihned běží pokud možno za nejlepším specialistou v okolí? A ten ho nemůže odmítnout, na to je zákon.

D/ Dovoz ze zahraničí je momentálně řešená otázka. Vy byste si jistě nechal otevřít hlavu třeba lékařem z Nigérie či Mali, že? ČLK trvá na tom, aby lékaři, kteří chtějí u nás pracovat, prošli atestací v českém jazyce a v oboru, v němž chtějí pracovat. Nedělá to pro sebe, ale bezpečí českých pacientů.

E/ Jaké provize máte na mysli? Vy si opravdu myslíte, že lékaři dostávají nějaké peníze od farmafirem za preskripci? Zkuste si o tom něco zjistit, nežř plácnete podobnou pitomost.

0 0
možnosti
MH

Vychovávat odborníky - lékaře, techniky - pro zahraničí, ano, tady jsi vystudoval, tak si tady studia odpracuj nebo za studium zaplať. To by se asi EU nelíbilo.8-o

0 0
možnosti
KK

Co se EU nelíbí, na to serepes. Rv

0 0
možnosti
PS

,, Sehnat lékaře je kumšt ".... bodejť, když místo aby se věnoval pacientům, je přikován ke klávesnici a rozdává svá,, moudra" nám, lůze. ..

0 0
možnosti
Foto

Při veškeré snaze nemohu za to, jak se cítíte, pane Sykoro.

0 0
možnosti
MH

Občané by si měli uvědomit, že dnes nejde o nějaké zkažené zuby přitroublých obyvatel! Dnes nám jde především o blaho Ukrajiny!!!

0 0
možnosti
Foto

J39a40n 52R82y86b46n84í92k

9. 12. 2022 7:53

Až ke krachu zdravotnické péče to dotáhli polistopadoví kindrmanažeři. Celonoční fronta na zaregistrování k zubaři v Hustopečích i jinde je toho důkazem.

0 0
možnosti
IP

I61g58o40r 81P93á24v54e61k

9. 12. 2022 7:45

Já jsem bral 4,8 - šéf zkušebny 7 - primář na chirurgii 8. Doktoři asi méně ale všichni byli spokojeni a nikdo neutíkal. Až nějací vodvařkove, havlove za zpěvu kubišove -

0 0
možnosti
KK

Nikdo neutíkal. Na hranicích stáli vrazi v zeleném a stříleli ostrejma.

Já znal doktora co utekl i s celou rodinou. Byl nasazenej jako "rozvojová pomoc" nékde v Africe a když ho odvolali do Prahy, tak vystoupil ve Frankfurtu z letadla. Měl štěstí. Udélal si rychle srovnávací zkoušky a do roka měl dobře jdoucí praxi v Bad Homburgu.

Jen se musel vzdát milované Alfy Romeo. V Německu musí mít doktor Mercedesa, to jinak nešlo. ;-D

0 0
možnosti
PF

Populistické výkřiky o jakýchsi nevolnických úpisech absolventů medicíny . . . já tedy nevím, co by bylo nevolnického na tom, kdyby studia byla placená - samosebou s přihlédnutím k prospěchu a sociální situaci (výhodné půjčky, stipendia). Ten, kdo by se upsal, by měl studia zdarma. To by samozřejmě platilo pro všechny obory. A to nemluvím o tom, co by se ušetřilo, kdyby placená byla studia těch "nepotřebných" oborů - politologové, sociologové, gender atd. Jistě, jsou i takové obory snad potřeba, ale to by se snad mohla tato studia a počet studujích korigovat podle potřeby státu. Ostatní si to plaťte.

0 0
možnosti
VB

Koukám, že autoři případných kritických poznámek byli pro jistotu tak nějak předem označeni za kverulanty a byla jim přisouzena vina za současný stav ve zdravotnictví. Pane Vodvářko, jak jsou jinak vaše články psány s lidským nadhledem, tak tady vám to ujelo. Že by vás nedávno naštval nějaký pacient?

0 0
možnosti
Foto

A víte, že ano? V blogu idnes se jeden pacient mého kolegy v Ostravě (je to praktický lékař 75 let, stále v ordinaci 5 dní v týdnu), o něj otřel hodně nevybíravým způsobem jen proto, že kolega vyžadoval v ordinaci roušku. Nazval jej senilním jedincem. Mám za to, že si nemusíme nechat kálet na hlavu od kteréhokoliv frustrovaného pitomce.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz