1.10.2022 | Svátek má Igor


Diskuse k článku

MEDIA: Zkažená „zlatá vejce“ Václava Moravce

V pravidelné nedělní publicistice v České televizi došlo 26. června v pořadu Otázky Václava Moravce i na téma drahých energií, jež devastují rodinné i podnikové rozpočty. Co jsou „zlatá vejce“ v majetku ČEZ?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Novak 3.7.2022 20:34

R^R^R^

J. David 3.7.2022 15:01

Von ten Moravec má vejce, a zlatá? Já myslil, že má laple.

V. Povolný 3.7.2022 9:02

Pár poznámek: ČT v dnešní podobě by měla být zrušena, protože už dávno neplní roli, kterou ji předepisuje zákon. ČT je státní nebo spíš bruselská propagační stanice. Současný stav je v rozporu se zákonem o ČT. Jakto, že na porušování zákona nikdo neupozorňuje?

Tendr na dostavbu JE už tady byl a nebylo to nanic. "Indikativní nabídka" mi připadá jako hořký vtip. Už se mělo dávno stavět, ale je to politikum. Politici nerozhodují podle prospěchu pro republiku a její občany, ale podle politických nálad a bruselských not. Vyhnat tu verbež klackem!

H. Kotaz 3.7.2022 8:20

Jó, samet -

otevřené stavidlo zájmům jednotlivců, před zájmy a potřebami společnosti.

Sociální smír - sprosté slovo !!

F. Kusák 3.7.2022 8:11

To, že Němci hájí své zájmy, je pochopitelné. Mimořádně hloupé, řekl bych až protistátní, je chování naší polistopadové reprezentace ve vztahu k energetické koncepci naší země. Jen díky mimořádnému úsilí odborných kruhů jsme za minutu dvanáct dokončili Temelín. Česká firma stavěla za státní peníze, tedy za prachy daňových poplatníků. Proto nyní musíme platit předraženou elektřinu a poslouchat pindy jakéhosi brněnského politika, spřaženého s tajemným Křetinského EPH. Ten má mnohem větší vliv na energetiku ve střední Evropě než proklíný ČEZ skrze těsných vazeb na brněnskou ODS. V tomto světle se Babišův Agrofert jeví jako provinční manufaktura.

J. Karza 3.7.2022 8:03

Jedinou nespornou výhodou "zelené transice" by bylo omezení vysílání ČT na max. 1000 hodin ročně. A v dobrých letech i výrazně méně.:-)

F. Kusák 3.7.2022 7:44

Vzpomeňme na drsné chování ČEZ v Albánii (albánské poměry musely být ČEZ dobře známé, ale ziskuchtivost je hnala až k deseti miliardovému maléru) a v Bulharsku. Tam se ČEZ choval jak svého času bílý muž v černé Africe při výběru otroků. Když Bulharům zvýšil ceny na takovou úroveň, že to nebyli ze svých bídných platů schopni utáhnout, vyhnali ho ze země. Bohužel, s nevyjasněným prodejem tamní pobočky, zřejmě s kriminálním pozadím. Tak se o tom raději mlčí.

F. Kusák 3.7.2022 7:32

Tak na výsledek výběrového řízení na dodávku JE jsem zvědav, ale snad mohu obecně říct, že ani jeden z potenciálních dodavatelů není nic moc. EDF a Westinghouse Elelectric (ní nevíme komu patří, říká se, že významným akcionářem je saúdskoarabský princ, podezřelý z brutální vraždy jistého novináře v Turecku) jsou spíše pokusem o sabotáž naší jaderné energetiky. Třetí, korejský dodavatel KHNP dodává reaktory snad dobré, ale koncepčně velmi zastaralé. Tak to bude asi krokem zpět. Ten stav je právě způsoben zastavením jaderného výzkumu, omezením společenské podpory a přechodem na jiné formy získávání elektřiny. Rosatom, který je zřejmě na čele výzkumu a praktického využití v této oblasti, nepřichází v úvahu, přestože stávající reaktory u nás fungují velmi dobře a naši odborníci je dobře znají. A na modulární reaktory bych zatím nespoléhal. Mají jiné nedostatky, a hlavně, o jejich ekonomice nic nevíme a dosud jsou jen ve zkušebním provozu. Bohužel, hlavně v Rusku a Číně. Prostě, zase zvítězila ideologie nad raciem.

H. Kotaz 3.7.2022 6:02

1 - to samé se zelenými fanatiky

L. Zídek 2.7.2022 22:55

Komentovat pomateného , uhřátého propagátora Vašíka je ztráta času.

P. Brecík 2.7.2022 22:25

Sahara = technický nesmysl, vážený. Papír snese všechno. Projekt už je zapomenut !!

P. Brecík 2.7.2022 22:21

Tuto krizi bych vyřešil za týden !! Jak ? 1, Růžovým natíračům bych zmaloval zadky na modro. 2, Rodině Kolářů bych nařídil vrátit soudruha maršála na původní místo. Museli by mu vyleštit metály + boty. 3, Lipavského poslat do Moskvy - jako šel jeden do Canosi. Abychom dostávali Ruský plyn od rusů, a ne 3x předražený od Němců. Zásobníky máme ( Německé ) a roury jdou přes naše území !! PS: Kdo nechce podporovat Putina, bude podporovat islámský terorismus. Toho už máme v EU dost. Když dostane další peníze, bude se opakovat Hitlerova varianta. Ten také dostal peníze z USA - např. od Forda, potom Kruppa ..... a demokraticky zvítězil 8-o

M. Pivoda 2.7.2022 21:03

Progresivisty by museli podpořit vojáci, aby progresivisté mohli začít se stavbou projektu Desertec. T. j., jak dopravit levnou solární energii ze Sahary až do Evropy.

M. Pivoda 2.7.2022 20:57

Autor Milan Smutný je smutný, že mu zatím nikdo nenakopal do jeho zlatých vajec.

F. Zrcek 2.7.2022 17:19

Obávám se dost hodně, že 70% v čezu neznamená vůbec nic. Nerad bych se mýlil, ale myslím, že třesoucí se čez už žádné prachy nemá, ty už jsou bezpečně odkloněny. Jediný, kdo to ještě neví, je český stát.

Jiný scénář si nedovedu představit.

J. Požárová 2.7.2022 15:12

Moravec by měl se svými pořady skončit,jsou trapné. A ČT by hodně ušetřila třeba pro sportovní přenosy.Tam se většinou nelže.

H. Kotaz 2.7.2022 15:09

Bejvávalo !!

A trvalo to jen chvíli.

J. Jurax 2.7.2022 14:40

To nelze.

Jsme v EU a tam je zdravý rozum sprosté slovo. A pochybuju, že by to naše bačování v Radě mohlo změnit.

J. Jurax 2.7.2022 14:37

I jako vtip blbý ...

J. Vrabec 2.7.2022 14:30

Pán Moravec je výborný žurnalista ! Takových by Česko mělo mít víc. Mnohým jiným trčí ještě bolševický průkaz v kapse. EU[>-]

J. Nevrkla 2.7.2022 11:38

Tak to samozřejmě, ale doporučoval bych dobře počítat, odejít od všemožných dotací a povolenek a vrátit se ke zdravému rozumu a kupeckým počtum, jinak splaceme nad výdělkem.

M. Drašner 2.7.2022 10:48

oprava: článku

M. Drašner 2.7.2022 10:48

R^

M. Drašner 2.7.2022 10:47

Rozhodně lepší energobloky, rozprostřené na 18 let (podle články), než tytéž peníze, vyhozené na OZE (občasné zdroje energie), pane.

F. Navrátil 2.7.2022 10:21

Proč berete vážně Moravcův propagandistický pořad? Víte přece, že Moravec a fakta se naprosto míjejí. Zajímavé je, že Moravec se nevěnuje okolnostem kolem mafiózního gangu v čele s Redlem a Hlubučkem. Není to snad proto, že v kauze figuruje i poradce europoslance Pospíšila, jeho intimního přítele?

P. Hák 2.7.2022 10:11

No, takže v článku jsme se dočetli, že ČT je banda progresivistů, to jsme doteď nevěděli.

Ne, teď jsem nespravedlivý. Tyhle články je třeba psát, protože jinak to bude vypadat, že všichni souhlasí s Moravcem a spol. Takže - díky, pane autore.

J. Nevrkla 2.7.2022 9:15

Staňura jako ministr financí, který sliboval vyrovnaný rozpočet a nakonec udělá sekeru kolem 400 miliard, financím evidentně nerozumí. A tak klidně sní o několika nových jaderných blocích. Stěží ho omlouvá, že je ekonomický analfabet.

J. Novák 2.7.2022 8:47

Správným jednáním politiků je takové jednání, které pomáhá obyvatelům vlastní země, nesprávné je takové, které jim ubližuje. Fialova ODS a jeho bratrstvo kočičí pracky tutu zemi devastuje a mělo by být co nejdříve odstraněno.

J. Vavříček 2.7.2022 8:30

Článek plně odpovídá realitě.R^

I. Mentlík 2.7.2022 6:24

O panu Moravcovi je známo, že kromě žurnalistiky se jiným oborům nevěnoval. Lze tedy předpokládat, že jim ani nerozumí, ale snaží se moderovat diskuse o všem možném. Zve si na ně samozřejmě pouze lidi, se kterými nemohou jeho představy o světě utrpět šrámy, neboť by musel bez správné ideologické přípravy odpovědět např. na otázku, jestli se s těmi soláry nedostaneme do závislosti na někom jiném. Proto jsou jeho veřejnoprávní diskuse naprosto bezcenné (ekonomické, technické a díky své orientaci i sociální) a jako lakmusový papírek vypovídá o kvalitách ČT časový prostor mu dávaný.