29.1.2022 | Svátek má Zdislava


Diskuse k článku

MÉDIA: Vyvážené či nevyvážené zpravodajství

Co očekávám od zpravodajství. Pokud možno pravdu o určité události. Nezajímá mě vyváženost zpravodajství, protože nevím, co to vlastně je. Chci informaci rychlou a objektivní.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
F. Houžňák 5.2.2017 19:01

A čemu že moje výstupy odpovídají?

To by mě moc zajímalo, já se rád nechám poučit. Len do teho, nešetřete mě, na takových otevřených slovech stojí Rakousko.

F. Houžňák 5.2.2017 18:53

Lidem jako vy jsme vždycky říkali

"samonasírací", vy se vždycky sami vemluvíte do ráže pomocí údajných příkoří, které vám činí vaše okolí. Já jsem vás pochopil dobře, vy máte potřebu všem nutit vaši vlastní pravdu a berete jako těžkou urážku, že vás vaše okolí či diskusní partner nechtějí brát vážně a vaši pravdu s posměšky zlehčují. Nikdo se vás neprosil, abyste moje příspěvky četl a na ně podrážděně reagoval, takže si se svým poučováním, co kdo má a co nemá, a se svými tituly, které jste, oproti svému ujišťování o opaku, z toho šuplíku právě vytáhl, namažte laskavě prsa. Že si tak přesně pamatujete, kdy jste je získal, když podle svých slov jste je nikdy nepoužíval. Že vy se vyžíváte ve falešné skromnosti, stavěné pokud možno celému světu na odiv? Když si myslíte, že jsem trouba, tak si to spánembohem myslete a vzteky třeba pukněte. A ještě jednou, trénujte si porozumění čtenému textu, pak se třeba nebudete tak rozčilovat a nebudete se plíživými kroky blížit nevyhnutelnému infarktu myokardu či mozku. To se dá provozovat i 52 let po získání jakýchkoli titulů, i těch, které člověk "nikdy nepoužívá". A ještě jednou nakonec přátelská výzva: Up yours!

I. Mertl 5.2.2017 16:06

Re: Že vás to baví. Kdybyste dal radši něco srandovního

Milý pane Houžňáku, obávám se, že jste leccos nepochopil. Nejde o Vaše názory - máme svobodu slova - ale, otevřeně, o toto: Vaše tituly jsou jistě velká věc, Vaše paní matka a její sousedky si je mohou dobře užívat. Ale v diskuzi jsou na nic, takových tady je, takových jsem pracovně i dost poznal, od brilantních k těm k ničemu použitelných. Ostatně i já mám v šuplíku dva tituly již 47 a 52 let, ale v životě jsem je skutečně nepoužil jinak než při vyplňování dotazníku. Ještě tak jsou dobré na štítku u postele v nemocnici pro zvýšení pozornosti sestřiček (ale v mém věku ani to moc nefunguje). Avšak protlačování názorů s tím, že jsem obrněn tituly, nejméně nesvědčí o velké inteligenci, tedy té sociální. Tu druhou neposuzuji, ale většinou korelují. Takže, pane - děláte ze sebe trapného, hloupého troubu. Možná zbytečně, ale urputně. Toto je mé poslední slovo. Díky za rozhovor.

V. Kotas 5.2.2017 15:58

Re: Rekapitulace

Už se mockrát ukázalo, že titul nezaručuje u člověka zdravý rozum, moudrost.

J. Václavíková 5.2.2017 13:56

Re: Nechápu, co se vám nelíbí, vy sám píšete, že vy

Tenhle bude hlavně lhář. Poněkud to přehnal s tím svým přehledem, nehledě na to, že jeho výstupy neodpovídají tomu, co deklaruje-

P. Rudolf 5.2.2017 12:32

Re: Rekapitulace

Pane Mertle bacha na to, tento pán není žádný dobytek, je to, jak prohlašuje, vysokoškolský profesor a inteligentní človêk, což o něm ví i jeho němečký zaměstnavatel. A přece by na netu nelhal?!

F. Houžňák 5.2.2017 10:19

Že vás to baví. Kdybyste dal radši něco srandovního

do placu, místo snah demonstrovat, jak jste intelektuálně povznesen nad ostatní. Ale kde nic není, ani čert nebere, že ano. Up yours.

I. Mertl 5.2.2017 8:54

Rekapitulace

F.H. "Jistý Rottenberg mne nepřímo zařadil mezi prosťáčky, důvěřivé, méně vzdělané, frustrované svými neúspěchy, a závistivce, kterým je poctivá práce cizí (tuhle frázi si ještě pamatuju z Rudého Práva). Tak jsem se ohradil: Jakoby bych měl honem vrátit svůj inženýrský a doktorský diplom z oboru věd přírodních a dal výpověď ze svého univerzitního místa."

"Pak mne napadl jistý čtenář tím, že tituly ještě neznamenají všechno. A nestačilo mu ani to, že jsem mu sdělil, že já se považuji za inteligentního a dtto i můj zahraniční zaměstnavatel. Tak jsem mu dal verbálně přes držku - a pěkně anglicky, aby viděl s kým má tu čest!"

I.M. Ano, už vím, s kým jsem měl tu čest.

F. Houžňák 4.2.2017 22:57

No, to rozhodně byl, ovšem opakuji vám svou radu,

trénujte si porozumění čtenému textu, you are sorely lacking in that. Abyste se zase neztrapňoval by berating people for something stemming from your imagination only.

I. Mertl 4.2.2017 22:00

Re: Nechápu, co se vám nelíbí, vy sám píšete, že vy

Sorry, ale ten, kdo se vytahuje svými tituly a sám veřejně hodnotí svou inteligenci je hlupák. Nic jiného jsem Vám nechtěl říci. DIskuze s Vámi proto byl omyl.

A. Sedláčková 4.2.2017 20:58

Ale, ale, pane Rottenbergu,

docela dlouhý článek, pořád jsem čekala, co se z toho vyvrbí, až jsem pochopila. Vy mne vlastně varujete před těmi nesprávnými servery! No to jste hodný. Jenom drobná připomínka: méně znamená více, jinak se v tolika slovech my prosťáčci ztratíme. Přesto díky,Váš záměr jsem pochopila a do paměti uložila: p. Rottenberga nečíst, mám ho už přečteného.

D. Polanský 4.2.2017 20:30

Já od zpravodajství nečekám vůbec nic,

protože objektivnost neexistuje.

B. Hamal 4.2.2017 19:59

"A jsem u vyváženosti.

Jak může být takové zpravodajství vyvážené, když informuje o vrahovi, zloději nebo teroristovi? " ♦

To má být ve zprávě, že vrahem, zlodějem, teroristou je prezident, politik, parlament? V zájmu vyváženosti má následovat zpráva, kolik tisíců, statisíců, milionů bylo zabito, zraněno, vyhnáno ze svých domovů? Nezastřelených však bylo více. Zpráva o zloději by mohla být vyvážena číslem, v kolika případech se nekrade, ale jde jen o dobytí strategického území jako nástupiště pro další vojenská a podvratná dobrodružství. To však nebude vyvážené, protože většina států nezabíjí, nekrade, a nevyhání uprchlíky do Evropy a Ameriky..

F. Houžňák 4.2.2017 19:03

Nechápu, co se vám nelíbí, vy sám píšete, že vy

vysokoškoláci jste dobytek. Já patřím k těm vysokoškolákům, co dobytek nejsou, takže si to laskavě vyřiďte sami, mezi vámi dobytky, a neotravujte mě s tím. Nenahrazují, samozřejmě, ale já se cítím inteligentní dost a můj německý zaměstnavatel je se mnou stejného mínění. Máte ještě nějaký problém?

I. Mertl 4.2.2017 18:58

Re: Já za to nemůžu, že jste dobytek, to si stěžujte

Fuj, to jsou argumenty vysokoškoláka? Ne, tituly inteligenci nenahrazují, pane.

F. Houžňák 4.2.2017 18:52

No, to už asi

ne, spíš bambulka noční čepice.

F. Houžňák 4.2.2017 18:51

Nevšiml jsem si. Většina informací "serverů" se za krátkou

dobu ukáže jako pravdivá. Rozhodně daleko víc, než informací oficiálních médí.

F. Houžňák 4.2.2017 18:47

Já za to nemůžu, že jste dobytek, to si stěžujte

u svých rodičů. Rottenberg nepíše o morálce, tedy přímo ne, ale o tom, že Trumpy volí hlupáci. Zkuste trénovat porozumění čtenému textu.

J. Farda 4.2.2017 16:58

Re: Největší protiunijní propagandu provozují

Není, ale přesto se činí! :-)

J. Mrázek 4.2.2017 16:50

Ve fonopoště ještě fungoval logicky

...jenže doba velmi pokročila, roků neubylo a důsledky začínají být hodně znát. Byl dobrý, čas minulý ...

J. Mrázek 4.2.2017 16:48

Sám zaujatý autor...

Také tu máme profesionální prounijní dezinformátory, kteří hlásají, jak je vše v pořádku a báječné.... tímto VYVAŽUJI !!!

V. Kotas 4.2.2017 15:32

Re: Samozřejmě má autor pravdu,

Pin dík ?

P. Zinga 4.2.2017 15:26

Samozřejmě má autor pravdu,

že komentář není objektivní, o čem svědčí jeho vlastní. Ještě jednou si ho přečtu, ale mám dojem, že opomněl zmínit lhaní "hlavního proudu". A nelíbí se mi hodnocení lidí, kterým "trčí sláma". Co trčí jemu?

P. Klíma 4.2.2017 13:59

Re: To mě těší, že mě Rottenberg zařadil mezi prosťáčky,

Vracím diplomy a připojuji se k vám.

Vzdělance dráždit nebudu.

:-)

P. Klíma 4.2.2017 13:54

Autor říká že neví, co je vyvážené zpravodajství

Zato zcela jistě ví, že protiunijní servery jsou zaměřeny na občany mdlého rozumu a na nepoctivce.

Informace adorující zrůdu Clintonovou a špinící jejího konkurenta mu zajisté jako nevyvážené nepřipadaly.

Svatá prostoto!!!

J. Chaloupka 4.2.2017 13:48

Můžete sdělit název nějaké pravicové stanice?

To, co zatím je v naší TV, je samá levice nebo bulvár.

I. Mertl 4.2.2017 13:39

Re: To mě těší, že mě Rottenberg zařadil mezi prosťáčky,

Jakoby vysokoškolské tituly zaručovaly kvalitu člověka! Dobytků mezi námi vysokoškoláky je zrovna tolik, jako mezi absolventy pomocných škol. Jen to umíme lépe maskovat.

T. Pansky 4.2.2017 11:57

Objektivni zpravy neexistuji !!! Proc? Rekneme, ze ..

... mame na stole 100 udalosti, ktere se staly, ale muzeme jich zaradit do vysilani pouze 10. Uz selektivnim vyberem se dopoustime neobjektivnosti, ale budiz. Ten, kdo se trochu zabyval stylem komunikace, dobre vi, ze informace muzeme modifikovat pomoci slovniho vyberu a zpracovani. Je tedy mozne dostat zpravy v objektivni forme? NE. Co tedy muzeme delat? Osobne jsem si vybral jednu pravicove a jednu levicove orientovanou zpravodajskou stanici a delam si zavery sam, co se stalo. Myslim si, ze se musime vymanit ze socialistickeho mysleni, ktere se spolehalo na informace v jedine, te "spravne" forme.

F. Houžňák 4.2.2017 10:50

To mě těší, že mě Rottenberg zařadil mezi prosťáčky,

důvěřivé, méně vzdělané, frustrované svými neúspěchy, a závistivce, kterým je poctivá práce cizí (tuhle frázi si ještě pamatuju z Rudého Práva). To abych šel honem vrátit svůj inženýrský a doktorský diplom z oboru věd přírodních a dal výpověď ze svého univerzitního místa, abych Rottenberga nerozzlobil, že mu to nepasuje. Jó, Rottenbergové do toho vidí.

F. Houžňák 4.2.2017 10:43

Největší protiunijní propagandu provozují

oficiální sdělovací prostředky (méďá, jak říkával pan Kaplan), pak Juncker s Tuskem a ti ostatní z unijní bandy. Na to není třeba nějakých obskurních "serverů".