29.5.2020 | Svátek má Maxmilián, Maxim


MÉDIA: Vítězství ducha nad mozkem

3.11.2018

Občas musím, abych viděl, kdo všechno se označuje za médium šířící svobodné informace, také nahlédnout do internetového deníku Forum24. Jeho upoutávky mně vlezle na Googlu vlevo dole vlétávají na monitor a mizí. Asi proto, že se soudruh Google trochu za ně i stydí. Prostě taková vyrážka internetová.

V pátek 2. 11. tam na mě jukl titulek, který tvrdí, že neumožnění umístění billboardu deníku Forum24 je důkazem, že u nás je ohrožena demokracie. To mě pobavilo a zaujalo, a tak jsem prokliknul k těm talibancům z Fora24 a tušení legrace mě nezklamalo.

Ten billboard je opravdu vydařené dílko autorů mdlého ducha. Je na něm Andrej Babiš a Miloš Zeman, jak si podávají ruce, mají asi půl metru dlouhé nosy jako princezna Bosana ze Tří veteránů, které se k sobě vinou, pod tím je text „Tato země není Babiše a Zemana“ a pak loga Forum24. To je popis té prvoplánové invenční ptákoviny. Kdyby autorem nebylo Forum24, řekl bych, že je to taková nevkusná a docela nevydařená recese. Že to ale jsou pan Šafr a spol., tak vím, že to oni opravdu takto bojují proti premiérovi a presidentovi. Bojují za demokracii a žádají firmy, aby billboard vyvěsily na své budovy. A teď si to představte, celkem tři firmy odmítly! Tomu neuvěříte. A tu dospěli modiální talibanci ke smrtelně vážnému závěru, že právě toto odmítnutí tří firem je důkazem ohrožení demokracie u nás. Protože, jak se tam také praví, by se tyto firmy mohly jistě dostat do konfliktu s Andrejem Babišem a mohly být za vyvěšení billboardu postiženy. Ale co postiženy, týrány určitě.

Tak strašně to v této zemi vypadá s demokracií. Kdyby za mnou přišel někdo z Fora24, abych to vyvěsil na plot svého domu nebo na dům, kde mám kanceláře, hnal bych ho svinským krokem. Ne kvůli tomu, že se bojím Andreje Babiše nebo Miloše Zemana, ale protože mám (jak myslím) vkus a smysl pro uměřenost výrazu např. politického názoru a jeho vizuálního ztvárnění. Ten billboard je prostě trapný a nevkusný a neříká ani tak nic o dvou vrcholných politicích, ale o procesech probíhajících v hlavách autorů.

Já jsem nevolil Andreje Babiše, volil jsem Miloše Zemana, ani jeden z nich není moje kafe, byť mimo Miloše Zemana tady zatím nevidím žádnou vhodnou personu s dostatečnými politickými zkušenostmi na funkci presidenta, ale jsem názoru, že ústavní činitelé se veřejně nedehonestují, jsou-li demokraticky zvolení. A to ti dva byli, i když to redaktoři Forum24 dosud nepochopili a neskousli.

Vytvořit hovadinu s oprávněným očekáváním, že se jistě najde někdo, kdo tu volovinu odmítne vyvěsit, a hned z toho prdu uplést bič s tvrzením, že je u nás demokracie v háji, to může vymyslet jen duševní nudista. Forum24 je ještě horší, než jsem si kdy myslel.

Podporujte posláním peněz Foru24 demokracii. Čtěte Forum24, abyste věděli, o čem si nemáte s nikým nikdy povídat.

A takhle my tady žijeme.Slavíme Mezinárodní den dětí s Canpol babies: Hrajte o dárečky po celý týden
Slavíme Mezinárodní den dětí s Canpol babies: Hrajte o dárečky po celý týden

Připomeňte si s námi den, který oslavuje to nejdůležitější – naše děti. Rozmazlete ty svoje s krásnými a originálními dárky od značky Canpol babies. Sledujte náš týdenní kalendář a vyhrávejte každý den.


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.