20.10.2020 | Svátek má Vendelín


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Fiala 5.1.2011 18:47

Politici a veřejnoprávní TV

Proč si politici pomocí poslanců udržují veřejnoprávní TV? Odpověď je, dle mne jasná, je to jediné reklamní médium pro naše politické strany, jiné nemáme, ostatní média jsou soukromá.

J. Skotnica 4.1.2011 17:11

Co se Vám nelíbí?

Jako důchodce se každé ráno dívám ne jedinou slušnou reality show - Panorámu. K tomu poslouchám takové relaxační zvuky (hudbu). Od nového roku nastala v rámci restrukturalizace revoluce. Místo zvuků běží přednáška o kultuře se stanice Vltava. Něco tak nesourodého dát dohromady může napadnout jenom úředníka. Ale ne druhou stranu, není to k zahození, neomylně mě to vyžene z postele.

J. Skotnica 4.1.2011 17:12

Re: Co se Vám nelíbí?

Oprava "na jedinou" a "ze stanice". Omlouvám se.

J. Fiedler 4.1.2011 17:03

ČT

Jediné rozumné řešení je zlikvidovat ČT jako takovou a nechat pouze veřejnoprávní jeden program./zpravodajství/ Sedm miliard bez veřejné kontroly je tunel jako hrom.Bohužel to nikomu nevadí.Nejsem asi jediný,který by raději přispěl na charitu než vyhazoval poplatky na ČT.

J. Dvorská 4.1.2011 13:31

ČT

Je zcela správné uvažovat  o  zrušení ČT . Jako soukromá televize by nemohla vysílat některé šílenosti, každý by  jistě několik uvedl. A ten komunista Janeček a spol. by si nemysleli, jak jsou výborní.

M. Matoušek 4.1.2011 12:07

Česká TV

potřebuje výměnu celého vedení.Janeček a spol. už jí nic nového neokáží dát.Kvalita pořadů stále klesá.Kdyby ČT neměla bohatý archiv z komunistické éry,nměla by pomalu co vysílat.Samé reprízy.Silvestr bylu ukázkou nemohoucnosti něco hezkého vytvořit.

J. Štrobl 4.1.2011 10:22

Kauza ČT a levicový puč

Zajímavý článek pana Svobody ovšem postrádá některé důležité aspekty. Podle mého názoru byl začátkem úpadku ČT levicový puč z přelomu let 2000/2001, kterého se účastnili mimo jiné i někteří známí levicoví intelektuálové. Nesmazatelně se mi vryla do paměti např. Jiřina Šiklová (patrně tím, jak byla sprostá na reportéra Novy). Tyto události komentoval tehdy jeden novinář takto:... „kdyby tito "profesionální oblbovači" chtěli svrhnout vládu nebo zařídit, aby dav vzal útokem Parlament, nebyl by to za dané situace problém. A to mě, přiznám se, trochu děsí, protože standardní politická reprezentace má přes všechny odporné vlastnosti jednu výhodu: na rozdíl od televizních redaktorů je volená. „ (zdroj Virtually-Jana Dědečková). Zvolení Jiřího Janečka po dvou letech je patrně důsledkem těchto událostí a zasloužili se o něj mimo jiné Vladimír Špidla a Lubomír Zaorálek (Reflex 2006, Jan Potůček- Poučení z krizového vývoje). Jiří Janeček vystudoval chemické učiliště. Poté dálkově vystudoval chemickou průmyslovou školu a v roce 1979 odmaturoval. Následně dálkově vystudoval tehdejší Fakultu žurnalistiky Univerzity Karlovy, promoval v roce 1989. Od roku 1979 byl kandidátem KSČ a do strany byl přijat od srpna 1981. Navštěvoval také VUML (Večerní univerzitu marxismu-leninismu)a patřil mezi několik desítek elitních komunistů v okrese Tábor. Od roku 1986 pracoval jako redaktor a později vedoucí redaktor táborského týdeníku Palcát, vydávaného Okresním výborem KSČ. Své členství ukončil koncem roku 1989. V životopise při kandidatuře na post generálního ředitele ČT pro první funkční období své členství v komunistické straně neuvedl, za což byl později např. předsedou senátní mediální komise Jiřím Oberfalzerem vyzván k rezignaci. (zdroj Wikipedie) Z tohoto pohledu se možná nemůžeme divit ani tomu, že se redaktoři ČT účastnili protiizraelské provokace u Gazy v roce 2010.

J. Štrobl 4.1.2011 10:22

Re: Kauza ČT a levicový puč

Velkým problémem je to, že nad ČT neexistuje žádná kontrola. Do zákona o ČT nebyla zapracována možnost kontroly ČT Nejvyšším kontrolním úřadem. Tato veřejnoprávní instituce dnes distribuuje 7miliard koncesionářských korun mezi soukromé subjekty, a to bez jakékoliv kontroly. Neobstojí ani námitka, že tuto kontrolu provádí dozorčí komise Rady, neboť i tam fungují lidé vybrání podle klíče kdo je čí přítel, což dokazuje i fakt, že členem dozorčí komise Čro byl dlouhá léta např. zpěvák Michal Prokop(Krásný ztráty). (zdroj Virtually) A tak už se naskýtá jenom jediná otázka: Komu tohle všechno vyhovuje?

J. Stejskal 4.1.2011 13:58

Re: Kauza ČT a levicový puč

No, jo. Ale Michal Prokop je vystudovaný pfilosof a na rozdíl od několika sportovců umí číst i psát. Pravdou je, že mi není známo že by naopak dokázal rohlík upéci, či koulí trefit výseč.

J. Krásenský 4.1.2011 18:11

Re: Kauza ČT a levicový puč

Stručné, jasné a pravdivé

T. Pansky 4.1.2011 0:52

Mohl by nekdo vysvetlit, proc mame verejnopravni ...

... televizi a rozhlas?  top0625top@hotmail.com