23.4.2024 | Svátek má Vojtěch


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
A. Reček 2.3.2011 18:55

Je to tak.

Pokud mediální pracovníci chtějí někoho za každou cenu znehodnotit, tak budou hledat i ten chlup na dlani.  A obvykle to nebývá zadarmo.  Ovšem faktem je také to, že někteří politici a zvláště tzv. umělci se ještě jim nabízejí a předvádějí.  Vůbec jim nevadí zda je to pro bulvár či jiná média.

B. Brousková 2.3.2011 16:21

Už to není co bývalo

Doba se změnila. V padesátých letech novináři obcházeli celebrity po špičkách a nanejvýš jen naznačovali. To se týkalo  filmových hvězd i politiků. Když se tehdy slavný Gérard Philipe poprvé objevil na nějakém plese se svojí pozdější manželkou, celá Francie se divila , kde se vzala a kdo to vlastně je. Dnes by hned tentýž den byly bulvární plátky i podobně zaměřené televizní stanice plné fotek jejích bývalých milenců a případných afér , ať už skutečných či vymyšlených. Prezident Kennedy byl známým sukničkářem , podobně jako jeho otec, či oba bratři. Přesto žurnalisté po podrobnostech nepátrali. Proč?  Když se Bílém domě objevil Bill Clinton bylo už vše jinak. U nás je to podobné. Za první republiky prošlo filmovým hvězdám bez povšimnutí novinářů téměř vše. Adina Mandlové ve své knize vzpomínek píše, že se jí kdysi její největší konkurentka Lída Bárová během rozhovoru dotkla, když jí  řekla , že by si pro případné setkání bývalých milenců musela najmout Velký sál v Lucerně. Ona jí údajně odsekla, že Bárové by pro podobný účel nestačil ani Strahovský stadion. Pak se prý tomu obě zasmály. Jak to vypadá dnes, ví každý. Co je lepší, je otázka. Ale jistě tomu bude stejně i nadále. A možná bude hůř. Budou jistě kvalitnější a výkonější technologie a tím větší možnosti pro pronikání do soukromí. A lid si to žádá lid to potřebuje a vždy se nejde někdo, kdo mu to rád za příslušný obolus poskytne.

J. Schwarz 2.3.2011 11:43

Ovšemže pravda

je lepší než lež a láska než nenávist - ovšem pravdoláskař není člověk preferující pravdu před lží a lásku před nenávistí. Pravdoláskař  je člověk, který dokáže sám sebe přesvědčit, že pravda=lež a nenávist=láska.

K. Janyška 2.3.2011 8:46

To je v pořádku, ať je rožněn ! Je to také test jeho kvality ! Dzp.

F. Eliáš 2.3.2011 9:58

Re: To je v pořádku, ať je rožněn ! Je to také test jeho kvality ! Dzp.

Ať je zavřenej, když páchá něco nekalého, ale ať si novináři nějakými umělými fámami nezvyšují čtenost svých plátků.

J. Poláček 2.3.2011 10:42

Re: To je v pořádku, ať je rožněn ! Je to také test jeho kvality ! Dzp.

"ale ať si novináři nějakými umělými fámami nezvyšují čtenost svých plátků " - to je pane Eliáš výzva , morální appel, povzdech, nebo plán vaší soukromné politické strany. Já vím, máte právo říkat a psát co se vám zachce, to je OK. Já jenom přemýšlím nad tím slohem. Nejste sám co začíná svoje myšlenky "ať si ......někdo , něco , někde, tak a tak. Je to bohužel asi to největší co je jedinec ochoten u nás vykonat pro třeba i dobrou věc. Jak předvést novinářům že nás jejich umělé fámy nezajímají, NEPLAŤME JIM JEJICH PRÁCI. Nekupujme jeich články. Nebudou-li zaplaceni, přestanou psát.

O. Kadlec 2.3.2011 11:11

Re: To je v pořádku, ať je rožněn ! Je to také test jeho kvality ! Dzp.

Tak to bohužel nefunguje. Platí je zaměstnavatel. Pouze bulvární tisk je závislý na nákladu. Televize ani internet ne. Anebo jak můžete neplatit když SEM někdo napíše něco, co rozpoutá mediální štvanici?

T. Pansky 2.3.2011 6:43

Autor rika jinymi slovy, ze obcanska moralka je velmi nizka ... nebo ne?

Myslim, ze ano.  Prehlednuli fakt, ze Evropa (vseobecne receno) je levicove socialni, je treba si opet pripomenout, ze ceske obyvatelstvo bylo padesat let masirovano komunistickym spolecenskym marasmem.  A to ma sve nasledky: lide vidi nabytou svobodu v nalestenych autech a televiznich telenovelach.  To se samozrejme odrazi i v necem tak podstatnem, jako jsou media.  Media pouze reaguji na poptavku verejnosti !!!  Verejnost neni schopna a ochotna odmenovat praci kvalitnich zurmalistu, ba naopak, skace po brakovitych senzacnich zpravach.  Zmena potrva mnoho let, mozna nekolik generaci.  ... Muj predrecnik mluvil o Americe.  Jeho nazor neni uplne spravny.  Tento problem nelze delit podle statu, ale spise mezi konzervativni a liberalni chapani spolecnosti.  top0625top@hotmail.com

F. Eliáš 2.3.2011 9:56

Re: Autor rika jinymi slovy, ze obcanska moralka je velmi nizka ... nebo ne?

Vidíte, to mě nenapadlo. Lidé u nás čtou Blesk proto, že si zažili zrůdnosti komunistů. Je to možné. Potom ale by měl být v těch nepostižených zemích čten bulvár méně, než u nás. Nevím. Když ale slyším, že v Německu mají zelení podporu u 20% voličů, přemýšlím, co dohnalo Němce k tomu, že zblbli.

J. Slanina 2.3.2011 10:58

Re: Autor rika jinymi slovy, ze obcanska moralka je velmi nizka ... nebo ne?

Nebylo by to poprvé, zrovna jako tady!

O. Kadlec 2.3.2011 11:13

Re: Autor rika jinymi slovy, ze obcanska moralka je velmi nizka ... nebo ne?

...a víte že článek není o vašich politických preferencích?

M. Trhlík 2.3.2011 16:28

Re: Autor rika jinymi slovy, ze obcanska moralka je velmi nizka ... nebo ne?

Pane Kadleci,ale všechno souvisí se vším.V některých příspěvcích se objevuje názor,aby se každý postaral sám o sebe.Myslíte si,že je vše tak jednoduché? Já jsem takovou situaci nezažil,protože jsem se vždy staral sám o sebe i se svou rodinou a manželkou.Teď jsem 2 měsíce vdovcem a musel jsem se zase urychleně starat jak dál.To není otázka osobních politických preferencí,ale celého systému.Jste schopen definovat dobrého a špatného novináře?

O. Kadlec 2.3.2011 21:26

Re: Autor rika jinymi slovy, ze obcanska moralka je velmi nizka ... nebo ne?

No jistě! Co je na tom? Špatný novinář často lže, podvádí, manipuluje, vytváří a pouští fámy, a vůbec škodí.

M. Trhlík 2.3.2011 10:59

Re: Autor rika jinymi slovy, ze obcanska moralka je velmi nizka ... nebo ne?

Myslím si pane Paqnský,že toto téma není na pár řádků.Mluví se o bulvárním tisku,který hledá brakové zprávy,které  zajímají širokou veřejnost.Nepatřím k těm,kteří bulvár vyhledávají,i když občas mám možnost do něj "nakouknout" bez kupování.Kvalitní žurnalisté je kdo?Tento výraz je poněkud jednoduchý a kvalitu novináře neurčuje.Pokud píše Blesk o paní Neumannové,jako nepovedené manažerce,nevím proč má být názor jiného novináře poctivější,když tvrdí opak.To  stejné platí o politicích,kteří při podzření z korupce,či jiné činnosti,která odporuje tomu s čím vstupovali do politiky,místo korektního přístupu a trvání na vyřešení informací,které jsou podle "nekvalitních" žurnalistů špatné a podle ostatních dobré(to jsou ti kvalitnější),kolem sebe kopou a hledají cestu ve všem jiném než v sobě.Lidé nedůvěřují ani těm,kteří tyto politiky řeší,protože se často jedná o politiky s vlivnými známostmi a někdy stačí jen náznak viny či neviny z hradu a není co řešit.Jenom si troufnu tak trochu i k Vašemu příspěvku,kde píšete,že naše obyvatelstvo bylo "masírováno"  padesát let komunistickým marasmem.Jak jste k tomu došel?Únor 1948 komunistům "vybojovala" generace lidí,která se narodila za první republiky a potom už se jenom připojovali lidé,kteří hledali v členství v KSČ prospěch.Nepochybuji,že i v té době bylo nemálo naivních ,kteří si mysleli,že bude líp.Ono po roce 1989,si řada lidí také představovala,jiné vyrovnání s komunistickým režimem a místo toho řešíme po 21 letech,co s tím.Názory o vybití všech komunistů,jsou podfobné těm jejim,kdy chtě+li stejně tak zatočit s kapitalisty a třídními nepřáteli.Dnes mi to připadá opravdu jako zakrývání současných problémů a navíc i kdyby se podařilo KSČM zrušit a zakázat,problémy zůstanou o tom nepochybuji,protože všechno se řeší liknavě a podle toho,kdo je u moci a vládne.

O. Kadlec 2.3.2011 0:32

Já myslím,

že to souvisí také s nedostatkem hrdosti. Lidé (teda ne všichni ale mnozí) pohrdají svým státem a jeho institucemi.  To není třeba v Americe a ve Francii normální. Ale tady je to normální. Nenormální je úcta k právu a respekt k institucím.

Novináři vesměs rovněž pohrdají svým státem a jeho institucemi, a navíc jsou děsivě cyničtí. A cítí náladu lidu jako červy pod listím. A vycházejí lidem vstříc, protože jim to konvenuje. Neberte to jako paušalizaci, protože znám jména publicistů a novinářů, jejichž názorů a toho, co veřejně píšou a říkají, si vážím. Ale to neustálé vyhledávání, jak škodit těm kdo jsou "v pozici", dělají ti ostatní a nikdo je nezastaví.

T. Kočí 2.3.2011 9:21

Re: Já myslím,

S Vámi i článkem je třeba souhlasit.Je to vysvětlení velmi pravděpodobné,až mne děsí.

J. Schwarz 2.3.2011 11:48

Re: Já myslím,

Paradoxem je, že titíž lidé, kteří pohrdají státem a jeho institucemi chtějí tento stát posilovat, aby jim mohl "poskytovat veřejné služby". Kdyby  lidi byli konzistentní a pohrdání státem doplnili odmítavým postojem ke státním "jistotám" a starali se sami, mohli bysme mít poloviční daně a odvody a - kromě zastydlých levičáků a cikánů,  by  mohli být všichni spokojeni.

O. Kadlec 2.3.2011 12:16

Re: Já myslím,

To samozřejmě nelze očekávat, a navíc by to daně ani odvody podstatně neovlivnilo. To chce trochu počítat. Spokojenější by byli jen lidé co se "starají sami", o to víc by nakradli. Čím slabší stát, tím snadnější kořist.