29.11.2020 | Svátek má Zina


MÉDIA: Válka s Trumpem i Babišem, výsledky podobné

11.3.2019

Americký prezident Donald Trump a český premiér Andrej Babiš jsou srovnáváni jako velmi podobní. Babiš je podle médií dokonce bohatší než Trump. Oba jsou navíc vyšetřováni a mediálně dnes a denně lynčováni.

Právě na setkání amerického prezidenta Donalda Trumpa se severokorejským diktátorem Kim Čong-unem si opoziční demokraté naplánovali výslech někdejšího Trumpova právníka Michaela Cohena. Ten v době jednání Trumpa s Kimem označil svého někdejšího chlebodárce za „podrazáka a křiváka“. V době, kdy Trump označil Kima jako svého „přítele“, se moderátoři CNN vyjadřovali tak, že prezident se podbízí vrahovi. Trump pak jednání s Kimem ukončil o něco dříve a bez jakékoliv dohody. Na twitteru se potom vyjádřil, že na jeho rozhodnutí o předčasném ukončení jednání s korejským vůdcem mělo vliv i jednání Kongresu, kde Cohen vypovídal. Usoudil totiž, že tentokrát bude lepší s Kimem nic nepodepsat a zamezit tak dalšímu mediálnímu humbuku o tom, že mu opět ustoupil.

Server neovlivni.cz uveřejnil v den zahájení návštěvy Babiše v USA článek Sabiny Slonkové Policie prověřuje daňové úniky premiérovy farmy. Na tomto textu je nejzajímavější už samotný název. Podle Slonkové jsou vyšetřovány „daňové úniky“, jako by to byla již hotová věc. Správně by mělo být, že prověřuje možné daňové úniky, ale Slonková již o únicích píše jako o hotové věci. Takže už vlastně není co vyšetřovat? A samozřejmě, podobně jako v případě výpovědi Cohena před Kongresem, článek vyšel „náhodou“ v den zahájení návštěvy Babiše v USA proto, abychom nezapomněli, že Babiš je již jednou nohou v kriminálu. A jako v případu výpovědi Babišova syna se nejedná o žádné „načasování“, jak nás bude Slonková opět přesvědčovat, ale o „promyšlenou dlouhodobě připravovanou reportáž“. Na tuto „náhodu“ upozornil v ČT i mluvčí Agrofertu.

Co má společného vyšetřování Babiše a Trumpa? Věhlasná „Muellerova komise“ sice vyšetřuje údajné „spiknutí“ Trumpova volebního týmu s Ruskem, zatím ale není jejím výsledkem nic jiného než několik obvinění osob z Trumpova týmu za daňové podvody (!) z doby před řadou let. Když jsou vyšetřovatelé v úzkých, daňové podvody letí - jak v Česku, tak v USA. Trump pak čelí obviňování z toho, že se „nevhodně choval“ k některým ženám, což jsou případy staré i desítky let, a jistá pornoherečka je médii „vytěžována“ kvůli svému poměru s Trumpem z doby, kdy se Trump podruhé oženil a měl se mu narodit syn Baron.

Podobně v Česku není možné stíhat Babiše za politiku (to možná přijde později!), a tak se „vytěžuje“ kauza Čapí hnízdo a nyní i údajné daňové podvody z doby před vstupem Babiše do politiky. Podobností mezi Trumpem a Babišem si dokonce všimla i zahraniční média, jak o tom referují i média česká. Jako „třešničku na dortu“ považuji tvrzení onoho média, že Babiš je „chytřejší“ než Trump. Jak na to novináři přišli, skutečně nevím.

Existuje i další podoba, a to, jak mediální války s Trumpem a Babišem působí na veřejnost. Hnutí ANO si udržuje velký náskok před ostatními stranami v Česku, naprostá většina Trumpových voličů mu zůstává věrná i v USA. Něco je tedy v případě Trumpa, Babiše a „práce“ médií špatně. Že by jim lidé nevěřili?

Převzato se svolením autora z JanBarton.blog.idnes.czOtestujte s námi balíček kosmetiky JOHNSON’S®. Přihlášení je snadné
Otestujte s námi balíček kosmetiky JOHNSON’S®. Přihlášení je snadné

Vyzkoušejte sadu dětské kosmetiky JOHNSON’S® Bedtime™, která je určena pro všechna miminka od 6 měsíců. Složení se speciální esencí NaturalCalm™...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.