17.10.2019 | Svátek má Hedvika


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
23.5.2006 22:58

Re: Klaus a důvěra

Váš prezident moji důvěru taky nemá Astone a nikdy jí nemůže docílit. No tak.. kdo ho miluje, s tím bych se ani setkat nechtěl..... To však vůbec neznamená, že si nepřeju aby ČSSD s bolševiky odtáhla co nejdřívě do p...... To je nezbytně nutný, jinak je tady "vymalováno" Doufám, že kromě nemakačenků a "rádobysociálů" je nikdo volit nebude...

23.5.2006 12:03

Re: Klaus a důvěra

Jen aby se jednou neukázalo, že Klaus není a nikdy nebyl tím, za koho ty ho považuješ.

22.5.2006 23:49

Re: Klaus a důvěra

Z mnoha a mnoha jiných důvodů Václav Klaus, ne můj, ale Váš prezident moji důvěru nemá

a nikdy mít nebude. Důvěřujte-li mu, je to Vaše věc. Mám výhrady vůči ČSSD a komunistickou

lůzu nesnáším.

22.5.2006 20:44

Re: Re: Re: Paní Petro

proč mám platit socanské flakače, kteří rozhazují moje daně? Já chci peníze dávat tam, kam uznám já za vhodné, a ne dotač Škromach.

22.5.2006 17:52

Klaus a důvěra

V tomto pohnutém čase volebním je to složité.Jedni ho nenávidí,druzí ho milují.Kdyby tam seděl Bureš,Zeman a ostatní kandidáti,které si ČSSD navrhla a nezvolila bylo by lépe.Pro mne jako občana,který se živí bez pomoci státu svýma ruka,je to jeden z posledních pilířů demokratického systému,který trvale hájí ty,kteří mrzli na náměstích a nechtěli,aby tady vládli  komunisté. A oni 17 let po změně,kterou si tak pěkně připravili,znovu se pokouší vládnout,zase nám vysvětlují světlé zítřky a život bez práce,všechno zadarmo.Když komunisté v ČSSD a bolševici v KSČM chtějí něco společně prosadit pro moje dobro,hned jsem ve střehu. Co zase mají za lubem,o co mě chtějí připravit a vždycky mě o něco připraví nebo vyhodí z mých daní. Ta jejich láska k potřebným je až dojemná.Když máš problém přijdi na sociálku,my ti nějakou žebračenku dáme. Ale já nechci žebračenku,já jen chci aby my dali pokoj a nechali mě v klidu pracovat. Takže patřím k těm,který má důvěru v prezidenta České republiky pana Václava Klause. A vy co se mnou nesouhlasíte,napište to na lampárnu.

22.5.2006 17:08

Autore díky za podrobné informace!

22.5.2006 14:18

Re: Václav Klaus má právem důvěru většiny občanů ČR

Ale soudruh Gregr je lepsi ekonom.

22.5.2006 13:56

určitě?

Václav Klaus má právem důvěru většiny občanů ČR - mohl by to tedy zkusit = přímá volba prezidenta

22.5.2006 13:37

Pane Svobodo, dík,

vaše analýzy momentálního stavu společnosti jsou vždycky ukrutně přesné a výstižné.  Pište dál a nedbejte zlostných řečí.

22.5.2006 13:24

Václav Klaus má právem důvěru většiny občanů ČR

No, když si to myslíte, co bych Vám to vymlouval.

22.5.2006 13:19

Re: Re: Paní Petro

proc mam proboha ty filmare platit?

22.5.2006 12:22

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kyselé hrozny III.

Je toho spousta - z dob minulých to pro mě jsou např. filmy Formana, Chytilové, Krejčíka, Němce, Vláčila, z 80.tých let třeba Vorla nebo byl velmi zajímavý film Karla Smyczka - "Proč", líbí se mi i filmy autora tohoto článku, ale to je jen velmi stručný výběr a škoda, že teď nevyjmenuju všechny filmy, které právem patří do filmové klasiky. Za připomenutí také stojí oskarové filmy - Obchod na korze a Ostře sledované vlaky. O současnosti nemluvím, protože u současných filmů to teprve ukáže čas.

22.5.2006 12:14

Re: Nejedná se o zdanění NENAHRANÝCH nosičů

Ne, poplatky nevybírají z prodeje nenahraných nosičů - poplatky se vybírají z audiovizuálního představení, z rozmnoženiny audiovizuálního díla a z vysílání reklamy nebo teleshoppingu v televizním vysílání.

22.5.2006 11:27

Re: Re: Re: Re: Re: Kyselé hrozny III.

Co je to filmová klasika? V této republice je opravdu už každý vůl klasik a nebo  každý  klasik vůl.

22.5.2006 11:23

Re: Paní Petro, Vaše povídání zde

Výborně, souhlasím. Filmaři a podobná havěť jsou šejdíři, jako všichni ostatní, žijící ze státních podpor.

22.5.2006 10:54

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kyselé hrozny III.

Lámale,

díky za informaci!!Ta investice za to stojí. :-)

22.5.2006 10:50

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kyselé hrozny III.

Stáří je stav mysli - což Vy nevykazujete - takže když už, tak mladej pamětník, což je výborná kkombinace. ;-)

22.5.2006 10:50

Re: Re: Re: Re: Re: Kyselé hrozny III.

To už existuje, satelit vysílá každý den od 12 do 24 hod. staré české filmy. Jmenuje se to CSkanál.I s tím diskem to přijde asi na 11 000 Kč.

22.5.2006 10:45

Re: Re: Re: Re: Re: Kyselé hrozny III.

Jo, Petro, já jsem, bohužel, starej pamětník...:-( ;-)

22.5.2006 10:30

Re: No - důvěru...

A já jich znám spoustu.

22.5.2006 10:13

Re: Re: Re: Re: Kyselé hrozny III.

Čumile,

díky za Váš přístup. Ač souhlasím s výtkami na adresu novely, přesto jsem ráda, že bude schválená - lepší něco než nic.

P.S. - Tajně doufám, že vznikne digitální kanál, kde půjde česká filmová klasika a já si doplním mezery - nechápu, kde jste se ke všem těm filmům dostal!

22.5.2006 10:02

Re: Re: Re: Kyselé hrozny III.

Petro, díky za informace!

22.5.2006 9:55

Paní Petro, Vaše povídání zde

je pro mne nejlepším důkazem toho, že ten fond by měl být zrušen úplně a že "kulturníci" jsou všichni šejdíři, intrikáni a příživníci a že by se jim rozhodně žádné dotace a subvence a příspěvky etc. etc. neměly z veřejných prostředků dávat.

To jste sice určitě nezamýšlela, ale přesně k tomu mne Váš příspěvek dovedl.

22.5.2006 9:44

Re: Re: Kyselé hrozny III.

Navíc volba do této rady probíhala ještě v atmosféře televizní krize, a protahování v jiných letech hladkého procesu bylo možné vnímat i jako určitý demonstrativní akt vůči filmové obci, v jehož kontextu bylo zvolení zejména Stránského vcelku nepravděpodobné. Navíc, po nečekaném zvolení, Dohnal, jehož producent Šlajer mezitím žádost o podporu podal, nabízel svoji rezignaci, ale rada (včetně Jiřího Svobody) ji odmítla s poukazem na zákon i zavedenou praxi, že v případě projektů, na kterých se jakkoli podílejí členové rady (což se občas stávalo i v minulosti), nejsou dotyční přítomni ani na jednání o projektech, ani při hlasování, což střet zájmů v maximální možné míře vylučuje. Též množství dosavadních zamítnutých případů, na kterých měli členové rady Fondu svůj deklarovaný podíl, tuto praxi potvrzuje. Politizace dotace projektu Štěstí (autorem scénáře je Jiří Stránský) je ještě absurdnější: tento film získal vratnou dotaci Fondu 3,5 milionu již v předchozím volebním období rady. Jeho rozběhnutá realizace byla drastickými škrty v ČT aktuálně ohrožena natolik, že hrozilo zrušení natáčení (a tedy i ztráta již vložených prostředků). Nejeví se tedy až tak překvapivé, že i tato rada, při žádosti o záchrannou půjčku, dospěla svým hlasováním ke kladnému rozhodnutí, tím spíš že tato druhá částka byla poskytnuta jako překlenovací půjčka, kterou producent musí vrátit Fondu do 18 měsíců zpět, bez ohledu na to, zda hotový film nějaké peníze vydělá či nikoli (narozdíl od častějšího režimu tzv. vratné dotace, kdy jsou prostředky poskytnuté Fondem vraceny až po pokrytí ostatních nákladů vložených do projektu - což je běžná praxe také u podobných fondů v jiných zemích).

22.5.2006 9:41

Re: Kyselé hrozny II.

A coby vrchol spravedlivého rozhořčení uvádí Svoboda fakt, že dvě nejvyšší dotace obdržely projekty spjaté s předsedou Fondu spisovatelem Jiřím Stránským a jeho místopředsedou, scenáristou a režisérem Luborem Dohnalem. Na první pohled tato okolnost vypadá krajně podezřele, ale Jiří Svoboda a následně několik deníkových novinářů, kteří z jeho textu čerpali, některé věci taktně pominuli: mezi 98 podanými projekty tohoto kola byl také Svobodův vlastní scénář (stejně jako - též neúspěšný - projekt dalšího člena rady Fondu Miloše Zábranského). Z celkového počtu projektů jich rada kladně posoudila 53, tedy víc než polovinu, přičemž jsou zde tradičně zahrnuty i dotace na distribuci filmů a rozvoj infrastruktury (podporu rekonstrukce a inovace kin a podporu filmových přehlídek a festivalů). Další zamlčenou okolností je skutečnost, že Stránský i Dohnal byli do rady Fondu zvoleni Poslaneckou sněmovnou až ve třetím kole, kdy během více než půl roku sněmovna nedokázala z kandidátů, navrhovaných dle dosavadního zákona především profesními organizacemi a akademickou sférou, vybrat optimální počet členů, přičemž projekt Pouta (autorem scénáře je Ondřej Štindl a Lubor Dohnal jej má režírovat) byl podán několik týdnů předtím, než se Stránský s Dohnalem členy rady stali."

22.5.2006 9:41

Kyselé hrozny I.

Autor kritzuje zákon ve chvíli, kdy prošel ve sněmovně - jakto, že jsem ho neviděla při debatě o podobě tohoto zákona - kritizovat je snadné - ale zapracovat na změně už trochu těší. Dovolím si citovat pana Víta Janečka, který postoj pana Svobody v mnohém vysvětluje: " Počátkem února se v jednom týdnu hned nadvakrát vynořila krátká kauza spojená se Státním fondem pro podporu a rozvoj české kinematografie. Poprvé: projekty, na kterých se účastnili dva ze členů rady Fondu, obdržely dotaci. Podruhé: režisér Jiří Svoboda o dva dny později rezignoval na své členství v téže radě a jako důvod v dopisu rozeslaném ministru Dostálovi, Poslanecké sněmovně a ČTK mj. uvedl, že se "domníval, že Státní fond ČR pro podporu a rozvoj české kinematografie bude podporovat v první řadě tvorbu děl kinematografických, určených pro distribuci v kinech, nikoli suplovat úlohu veřejnoprávních i soukromých televizí a finančně podporovat ve značném rozsahu projekty určené výhradně pro televizní šíření". Jako jeden z důvodů svého odstoupení uvádí výčet konkrétních filmů, které dotaci neobdržely, zatímco měly, přičemž coby nejkřiklavější případ uvádí odmítnutí projektu Juraje Jakubiska. Podobně jako v dalších případech i zde Svoboda argumentuje pouze emocí (Jakubisko nedostal na film!), ale neřekne přitom, že nešlo o žádný autorský projekt nesporně vynikajícího tvůrce, ale o film, který u společnosti Jakubisko film začal realizovat mladý režisér Marcel Bystroň, který byl producentkou Deanou Horváthovou, Jakubiskovou manželkou, vyměněn za Juraje Jakubiska doslova pár dní před projednáváním žádosti o grant, přičemž samotná žádost byla podána ještě na projekt Marcela Bystroně...

22.5.2006 9:16

Nojo, to je tak, když se někdo propadne do druhé tvůrčí ligy...

Upřímně řečeno, panu Svobodovi je opravdu jinak těžko rozumět. Ale sem se hodí...;-)

22.5.2006 8:41

Dotaz, opravdu se jedná o zdanění NENAHRANÝCH nosičů?

Pak je ovšem veto V. Klause naprosto v pořádku. Proč by měl kdokoliv odvádět jakémusi spolku peníze za něco, co třeba vytvořil osobně a nikoliv pro komerční potřebu. To už připomíná studenty. kteří musí poplatky za xerox VLASTNÍ diplomky financovat darebáky z OSA.

A proč by se neměly ty peníze dávat třeba Microsoftu, Adobe apod?

22.5.2006 8:07

No.

Chaun. To je ten nevychovaný spratek co si o sobě myslí že je umělec? A  co se vyznamenal u dalajlámy?

22.5.2006 7:42

Jo, to je dobrej komik

Pan profesor Svoboda. Fajnšmekry bych chtěl upozornit na jeho pravidelný potlachy s Petrem Žantovským na ČRO6. To už není rozhlas, to je umělecká tvorba.  Dadaizmus žije, dadaizmus bude žít. V Čechách zcela jistě.