Neděle 21. července 2024, svátek má Vítězslav
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

MÉDIA: Už máme instrukce, co si myslet o Notre-Dame

Byly doby, kdy média nepsala pravdu. Každý to věděl. Pravda se filtrovala mezi řádky. Totéž v písničkách a v divadelních hrách. Cenzura všude. Autoři museli psát tak, aby divák pochopil, cenzor nikoli. Šílená doba. A je tu zas.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
FN

F. Navr8til

18. 4. 2019 21:00
Není důvod k hysterii

Naštěstí se oficiálním zdrojům nestal ten lapsus, že by byla vydána zpráva o jedině správné příčině požáru ještě před jeho vypuknutím.

0 0
možnosti
KL

18. 4. 2019 22:14
Re: Není důvod k hysterii

viník může být znám ještě před vypuknutím požáru.

Pokud katedrála neměla průkaz o energetické náročnosti budovy, nebo revizi komínů od certifikovaného komeníka s razítkem, tak je to požadují předpisy EUrosojuzu, pak je vinen jednoznačně vlastník budovy.

V tomto případě je to stát, tedy konkretně jeho představitel. A proto za požár by byl zodpovědný nějakej Eman Macronů.....

0 0
možnosti
DM

18. 4. 2019 20:45
To není spekulace, je to jen statistika.

Média píší a čtenáři čtou, diváci se dívají a posluchači poslouchají. A v boji o čtenáře, diváka či posluchače jsou média (a nejen ta veřejnoprávní) nucena přinášet stále nové a nové informace, nebo divák začne přepínat a už nepočká na reklamy, které i veřejnoprávnímu médiu něco do rozpočtu přisypávají. To, že požár vznikl pravděpodobně nějakou chybou na stavbě ovšem není žádná konspirační teorie. To je holá statistika! Pokud začne hořet budova, na které se v rámci rekonstrukce pohybují dělníci (třeba jako na rekonstrukci Národního muzea v Praze), je to drtivou většinou vinou nějakého zanedbání stavebních dělníků. Televize tedy jen vychází ze statistik a bude se mýlit jen výjimečně. To by člověk se zkušenostmi v matematickém modelování, které paní Šichtařová má, měl vědět. Na půdu spekulací se tedy spíše blíží její příspěvek, protože podvědomě máme nabít dojmu, že se televizní zpravodajství mýlí, či nám dokonce lže. Ale ono to tak není.

0 0
možnosti
JV

18. 4. 2019 22:23
Re: To není spekulace, je to jen statistika.

Konkrétně v Paříži ta statistika vypadá jinak. Třeba drtivá většina případů požárů aut nevzniká při nehodě nebo z technických příčin. I kostely v Paříži i jinde ve Francii nehoří náhodou. U požáru nejvýznamnější křesťanské památky pár dní před největším křesťanským svátkem, je zdaleka nejpravděpodobnější příčinou úmyslné zapálení. Ale vsadím se, že právě téhle stopě se bude policie zcela vyhýbat, aby náhodou na něco nepřišla.

0 0
možnosti
KJ

18. 4. 2019 18:48
Kde domov můj ? Evropa. Volební kampaň bruselské ČT.

Tak sprostým názvem hanobícím naši hymnu, tedy jeden z našich státních a národních symbolů, přispívá jejich, tedy bruselská, tedy Česká televize podprahově k tomu, abychom si konečně uvědomili, kdo je našim nynějším nadřízeným místo SSSR. Volby do EP se blíží a ona dostala příkaz od eurudočerných z Bruselu.

Hanba České televizi, hanba všem, kteří si to svinstvo neumějí uvědomit nebo ho dokonce podporují.

0 0
možnosti
DM

18. 4. 2019 20:47
Re: Kde domov můj ? Evropa. Volební kampaň bruselské ČT.

Pane Janyško, jak je to s tím vaším léčením?

0 0
možnosti
MM

M. Mikulec

18. 4. 2019 17:56
Terorismus

očima sluníčkářského blba:

https://i.nahraj.to/f/2h4B.jpg

0 0
možnosti
JP

18. 4. 2019 17:05
Souhlas.

0 0
možnosti
IM

I. Mertl

18. 4. 2019 15:35
Odkudpak má

asi paní Šichtářová instrukce, co si máme myslet o Notre Dame?

0 0
možnosti
JK

18. 4. 2019 15:51
Re: Odkudpak má

Paní Šichtařová nepíše, co si máme myslet, paní Šichtařová poukazuje na média, co píší, co si máme myslet, i když ještě výsledek vyšetřování není zdaleka znám. Viz níže.

0 0
možnosti
JJ

J. Jurax

18. 4. 2019 15:22

Dobře nakladená slova.

0 0
možnosti
VC

V. Církva

18. 4. 2019 14:31
Beztak, udělal to Macron se Smetanou

Stačí si dát do googlu Emma Smetana Notre Dame. A Macron? Ten ja jako Nero, je jasné že si to zapálil sám.

0 0
možnosti
JK

18. 4. 2019 13:53
Už máme instrukce, ano,

bylo to nápadně brzy, když jsme slyšeli poznámku, že ten oheň není důsledkem násilného činu. Trapné, podezřelé. Zapůsobilo to jako rudý hadr na býka.

0 0
možnosti
JH

18. 4. 2019 14:06
Re: Už máme instrukce, ano,

Však jsem se na to konto okamžitě pustil do vymýšlení konspiračních teorií a "elfové" se mohli, k mé nesmírné a škodolibé radosti, zbláznit. :-)

0 0
možnosti
KJ

18. 4. 2019 13:37
Ano, máte pravdu. Smrdí to tím, paní autorko.

Ovládání hloupých lidí lidmi hloupými, ale bohatými, je velmi jednoduché. Nakecat jim cokoliv opravdu jde, když jsou prachy. Lidstvo je nevzdělané vědeckou kompozitivní teorií a tak nemá neutrální relevantní kotvu, které by se drželo a podléhá mýtům a pověrám velmi lehce. A pak to tak vypadá... Dzp.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz