Neviditelný pes

MÉDIA: Ústava a svoboda

19.9.2023

Slyšeli jste o tom, že tu máme nějakou Ústavu a Listinu práv a svobod? Asi ano. Zdá se ovšem, že nikoliv soudruzi z Pirátské strany a vládní koalice. Obzvlášť jim zřejmě unikly následující články, které bych jim rád připomenul:

Článek 11 odst. 1 Listiny zaručuje každému právo vlastnit majetek a možnost jeho dědění. Můžete vlastnit třeba dům, zahradu, noviny (ve formě jednoho výtisku i ve formě celé Mladé fronty i s barákem), nebo televizní stanici.

Článek 17 odst. 1 Listiny zakotvuje právo na svobodu projevu a garantuje základní politická práva, to znamená svobodu projevu, právo vyjadřovat své názory, jakož i svobodně vyhledávat, přijímat a rozšiřovat ideje a informace. Můžete si prostě v té své televizi říkat co si myslíte.

Volební právo v článku 21 Listiny garantuje jednotlivci účast na politickém a veřejném životě. Právo volit a být volen. Podle odstavce 4 mají občané za rovných podmínek přístup k voleným a jiným veřejným funkcím. Můžete si teda založit stranu a stát se třeba premiérem, nebo prezidentem.

Jenže soudruh Michálek z Pirátů se rozhodl, že takhle by to nešlo! Oni jsou tu totiž lidi, co by opravdu chtěli vlastnit noviny, psát si v nich co chtějí a ještě se nechat někam zvolit! Taková nehorázná drzost! Jak k tomu přijde soudruh Michálek, který neměl na pořízení vlastní televize dost peněz a tak ji nemá?! To se musí zatrhnout!

Představte si, že vybudujete/vlastníte velké médium. Třeba proto, že se vám nelíbí, kam se politicky ubírá vaše země a chcete to nějak pozitivně ovlivnit. Podaří se vám to a máte kýžený společenský vliv.

A pak se rozhodnete, že chcete jít do politiky a aktivně se do ní zapojit. Jenže ouvej. Naše milá „demokratická koalice“ se kvůli Babišovi rozhodla, že když máte médium, tak nemůžete do politiky. Musíte to prodat, vy darebáci!

Dobrá, máte syna, který po vás převezme rodinný byznys. Kdepak! „Demokratická“ koalice rozhodla, že to nemůžou mít ani vaše děti a rodina! Takže kromě toho, že „demokrati“ omezují zákonem Lex Babiš 2 ústavní práva vaše (hned několik), tak omezují práva i vašich příbuzných. A jak to vlastně je, když televizi založila a vlastní vaše manželka před dvaceti lety, vy s tím nemáte nic společnýho, vzali jste se před rokem a chcete teď jít do politiky? Musí to taky prodat?

A to nebudu ani řešit situaci, kdy budete mít kupříkladu televizi a nikdo jí od vás nebude chtít jako na potvoru zrovna koupit. To jako abyste mohli realizovat svoje ústavní právo účastnit se politického života, budete muset zrušit třeba televizi Nova, pokud jste její majitel? A co diváci Ordinace? Co si pak počnou?

Takže Zach, Dospiva, Španěl, Lukačovič, Křetínský a další nemají nárok jít do politiky?

A aby to bylo ale úplně debilní a bylo jasné, že to dohromady dávala parta korunovaných blbců, tak se to nevztahuje na internetová média, která dnes mají násobně větší vliv než rádio a noviny!

Otázka je proč? Protože soudruzi nedokázali nadefinovat, co je to internetové médium? Protože by museli svým konkurentům zakazovat i facebookové profily, youtube kanály, nebo blogy s moc velkým počtem sledujících? A jelikož je sami mají (na rozdíl od novin a televizí), tak si přece nebudou sami sobě škodit?

A aby to bylo ještě debilnější, tak Babiš a další „oligarchové a populisti“ sice nemůžou mít noviny a rádio, ale politické strany, třeba ANO, ODS nebo Piráti, noviny mít můžou a můžou je zadarmo házet lidem do schránek ve statisícových nákladech. Což dělají. Takže Babiš může převést Mladou Frontu na ANO, udělat z ní stranický list, házet to lidem zadarmo do schránek a vesele fungovat dál. Ještě že tady máme ten Michálkův zákon!

A co teprve bude soudruh Michálek dělat až zjistí, že jmenovaní oligarchové místo sebe do politiky můžou poslat bílé koně, nějaké herce třeba, které 100% ovládají (financují jim kampaň třeba) a vesele si ovlivňovat politiku a vlastnit média i tak?

Nějaký zlý dezolátní miliardář, třeba Marek Španěl, může vesele vlastnit noviny, časopisy a rádia co si teď nakoupil, zaplatit nějakému ošklivému dezolátovi, třeba mně, volební kampaň, ve svých médiích populisticky šířit „propagandu a dezinformace“ za účelem mého zvolení a měj se „demokrate“ Michálku i se svým protiústavním přílepkem!

Bude pak soudruh Michálek dělat Lex Babiš 3, přilepený k zákonu o normovaném tvaru lahůdkových klobás, kde zakáže bohatým lidem vlastnícím média sponzorovat politické strany?

Já bych řekl, že soudruzi z vládní koalice nejenže nejsou demokraté, za které se neustále tak rádi označují a při tom páchají podobné protiústavní zvěrstva. Já bych řekl, že to jsou navíc ještě naprostí pitomci, protože ty jejich pitomé bolševické protiústavní nápady, jak sami sebe nekale zvýhodnit v politické soutěži, jim stejně k ničemu nebudou. Jen se hezky vybarvují co jsou zač, tím jak dávají na odiv, jak si s ústavou vytírají svoje autoritářské zadnice.

Předpokládám, že ústavní žalobu ANO ústavní soudci jmenovaní komunistou Pávkem a pod vedením komunisty Baxy smetou ze stolu a doporučí nám nějaké dobré rady jak na ejakulaci (po vzoru dalšího Pávkova kandidáta na ústavního soudce). A to pak možná těm, co říkali, že prezident je jen taková okrasná funkce dojde, že není.

V souvislosti se vším zmiňovaným bych jmenoval ještě článek 23 Listiny - právo na odpor. Uplatnění práva na odpor nepočítá s účastí státu, předpokladem je naopak rozklad státních struktur nebo jejich uchvácení antidemokratickými formacemi.zpět na článek