Středa 17. července 2024, svátek má Martina
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

MÉDIA: Ústava a svoboda

Oni jsou tu totiž lidi, co by opravdu chtěli vlastnit noviny, psát si v nich co chtějí a ještě se nechat někam zvolit! Taková nehorázná drzost! Jak k tomu přijde soudruh Michálek, který neměl na pořízení vlastní televize dost peněz a tak jí nemá?!
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
VS

... DEMAGOGIE a MANIPULACE toho "nejhrubšího zrna"!!!

0 0
možnosti
VS

2.) V textu článku se pak také uvádí, že (prý) i ty ostatní politické strany mají svůj "stranický" tisk.

A k tomu:

- Takové tvrzení je zcela LŽIVÉ (!) resp. jde o MANIPULATIVNÍ (!) MATENÍ POJMŮ!!!

Ve skutečnosti totiž žádná relevantní polit. strana - snad s výjimkou KSČ(M) - "Haló novin" (pokud ještě existují) - žádný svůj "stranický" tisk ("stranická" média) nevlastní!!!

Z vyjádření, že "je hází lidem do schránek", lze vydedukovat, že jde o nějaké "volební letáky" - což je ovšem něco úplně jiného, než "klasický" tisk (médium), pravidelně periodicky (denně, týdně, měsíčně) vycházející v průběhu celého roku, každého roku, tedy nejen před volbami. Přičemž i obsahové zaměření takové "volební tiskoviny" je zcela odlišné!!!

Takže nám tu ten "Neviditelný pes" - součást "Lidovek" záměrně mate pojmy a manipuluje, což je vzásadě HORŠÍ NEŽ LEŽ!!!

- Zásadní problém není ani tak v samotném vlastnictví nějakého "stranického" tisku ("stranických" médií), nýbrž ve skutečnostech jiných -

- Např. - a to zejména - v nepřiznání (!) toho faktu, že jde o "stranický" tisk. Vždyť přece ani "MF Dnes" ani "Lidovky" nikde neuváděly, že jsou stranickými periodiky strany ANO, dokonce naopak sám Babiš to vehementně popíral a tvrdil - samozřejmě lživě (!) - že (prý) na obsah těchto novin on nemá "žádný vliv".

- A pak je tu také problém neférovosti spočívající v tom, že pokud už by politické strany měly (resp. chtěly mít) svůj "stranický" tisk, založily by si skutečně svoje (tedy nové) médium, kde by na zájmu odběratelů (čtenářů) musely samy zapracovat jaksi "od píky"!

Ale tady došlo k tomu, že Babiš (jeho Agrofert) odkoupil už velmi známou a dobře zavedenou "značku" s vysokým zájmem odběratelů (čtenářů) - a této "značky" pak manipulativně zneužil ve svůj politický prospěch!

Což tedy je z hlediska otázky férovosti voleb naprosto neférové! Prostě si volební výhodu KOUPIL!!! A i tohle všechno ten dotyčný článek na "Neviditelném psu" - součásti "Lidovek" - prostě a sprostě ZAMLČUJE!!! Což tedy je DEMAGOGIE

0 0
možnosti
VS

1.) Text článku se opírá o "vlastnická práva" podle čl. 11 odst. 1 Listiny zákl. práv a svobod.

Jenže - už nezmiňuje (záměrně ?), že tento článek (čl. 11 LZPS) má také další odstavce, zejm. pak odst. 3:

Čl. 11 odst. 3 Listiny zákl. práv a svobod

„Vlastnictví zavazuje. NESMÍ BÝT ZNEUŽITO na újmu práv druhých anebo V ROZPORU SE ZÁKONEM CHRÁNĚNÝMI OBECNÝMI ZÁJMY...”.

Takovým OBECNÝM ZÁJMEM (- zákonem chráněným) bezesporu je i FÉROVOST (!) demokratických VOLEB!

A tedy ani podle LZPS (čl. 11 odst. 3 LZPS) vlastnictví třeba médií nesmí být zneužíváno k získání nefér výhody v (demokratických) volbách!!!

Tohle nám "soudruzi" z "Neviditelného psa" - spadajícího pod "Lidovky" - nějak ZAMLČELI!!!

A bez tohoto je jejich "tvrzení" jen POLOPRAVDA (!), která má stejný výsledný efekt jako LEŽ!!!

0 0
možnosti
VS

Tak tenhle takzvaný "článek" je totálně MANIPULATIVNÍ (!) - plný POLOPRAVD (!), příp. i LŽÍ (!).

0 0
možnosti
LN

Média slouží k výplachu mozků těch, kteří je sledují. Alespoň ta, která se živí reklamou. Pak jsou "novináři", křeří výplach mozků provozují na zakázku zájmových skupin a vlády. Články, které píší. Denně vidíme mnoho takových výplodů, je jich nejspíš víc, než seriózně napsaných nezávisle na tom, "kdo maže". Včetně veřejnoprávních. A jestliže se v jedné osobě spojí politik s ministerskou funkcí a vlastnictvím médií, je to napováženou. Jak jsme to viděli i v "uhnutém" psaní Lidovek a iDnes v době, kdy byly vlastnictvím Babiše...

Takže dnes autor kecá a manipuluje. Jinak to nazvat nelze. Rv [>-]

0 0
možnosti
PV

P42e94t12r 75V21a46ň28u12r11a

19. 9. 2023 15:32

Já rozhodně nechci v politice ideology a "spasitele lidstva" všeho druhu!

0 0
možnosti
JJ

J90u40r76a 79J72u29r67a34x

19. 9. 2023 17:52

Pak ovšem nemáte koho volit.

0 0
možnosti
PS

P21a24v98e48l 85S17u63r69a

19. 9. 2023 13:41

Dokud nepochopíte, že lidi co nevědí co s penězi nemůžou (lépe nesmějí) do politiky, bude politika vypadat tak jak vypadá. A čím dál hůř.

0 0
možnosti
MK

Přesněji řečeno lidi, co rádi zacházejí s cizími penězmi.

0 0
možnosti
KL

Když se z čehokoli, zde tedy z ústavního pořádku, vytrhají jen věci, které se hodí, lze vyargumentovat cokoli. Což pan autor udělal nepochybně vědomě (přečíst celý text Ústavy a Listiny zas nedá tolik práce), a celý text tedy hovoří především o něm. Na což má samozřejmě plné právo.

0 0
možnosti
ET

Ano. Dnes ti co mají nejvíc plnou pusu demokracie, jakmile se pokusí prosazovat jejich vize uspořádání společnosti, tak demokratické postupy jsou poslední, co je napadne. Torpédování zastupitelských procesů politickými neziskovkami, ohýbání nebo rovnou pokusy o změnu ústavy atd.

0 0
možnosti
KA

K65r77e86i39d83l 77A84.

19. 9. 2023 9:11

Tak oni už někteří politici loutky jsou, např. Fiala a Pavel :) Lex Babiš je samozřejmě nesmysl, spíš je problém vliv korporací a miliardářů na politiku. Soros nikdy oficiálně do politicky nevstoupil a má větší moc než premiér kterékoliv 10milionové země. Jenže co s tím?

0 0
možnosti
ŠH

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz