20.9.2020 | Svátek má Oleg


MÉDIA: Tohle uveřejníme, tohle ne...

5.2.2018

Běloch střílel na migranty? Na hlavní stránku! Migrantem  rozřezaná běloška? Pssst!

Určitě jste si museli všimnout té bleskové reakce některých našich a zahraničních médií na střelbu italského občana na migranty. Čin okamžitě v médiích uveřejněn a nervy drásající obrázky a komentáře přidané.

V Itálii střílel 28letý Ital na šest migrantů, které postřelil, někteří museli být hospitalizováni v nemocnici. Určitě smutný a odsouzeníhodný čin, ale:

Pachatel byl běloch, byl odpůrcem migrace a navíc členem antiimigrační strany! A to je nejspíš důvod, proč média, jako jsou iDnes, Seznam zprávy nebo ze zahraničních renomovaná BBC, informují na svých hlavních stránkách jako headline news.

Vzhledem k tomu, že se takovýto politováníhodný čin stal ve stejné čtvrti, kde byla před několika dny zavražděna italská dívka, kterou pak pachatel rozřezal nožem, a že z vraždy je podezřelý nigerijský migrant, v jehož příbytku se našla dívčina krev na oblečení a další hematické stopy, je více než jasné, proč ke střelbě na migranty došlo právě tam.

Co je ale ještě zajímavější, že zpráva o rozřezané Italce (bělošce) podezřelým nigerijským migrantem se ve výše zmíněných médiích vůbec neobjevila!

Kde je objektivita a hlavně vyváženost těchto médií?

Takže máme tomu rozumět, že životy původních obyvatel, resp. trestné činy spáchané na nich nejsou důležité, zatímco střelba na migranty se musí okamžitě zdůraznit a ukázat na kriminalitu původní populace?

Nebo jde o záměr pokud možno neinformovat obyvatele o kriminalitě nelegálních migrantů či dokonce jejich potomků z druhé nebo třetí generace, kdy útoky nožem, kyselinou nebo fyzická napadení se záměrně nezveřejňují a pokud již ke zveřejnění dojde, tak jen v případech, které jsou již tak „profláknuté“ na internetových sítích, že je v tisku nejde ututlat?

Záměr, nebo neprofesionalita?

Je zajímavé, že některé kauzy hromadného skupinového znásilnění páchané muslimskými gangy vybírajícími si své oběti mezi původní bělošskou populací ve Velké Británii nebyly zveřejněny vůbec z důvodu možné rasové podjatosti. A je zajímavé, že když se již konečně pravda o kriminalitě těchto gangů tvořených migranty nebo jejich potomky objevila v tisku, ihned se vynořila kampaň MeToo. Jaká náhoda!

Jak již známe z předešlých i uměle vyvolaných kauz stržených hidžábů, což média „dokázala“ náležitě zveličit a hystericky odsoudit, v případě útoků kyselinou, znásilnění nebo napadení ze strany migrantů nebo jejich potomků nastává vždy v těch samých médiích nepochopitelný mrtvolný klid.

A co v Itálii? Čelní politici nelenili a odsoudili jednání střelce, což je v pořádku. V dalším kroku média „nastartují“ srdceryvné rozhovory s postřelenými, kteří budou většinovou italskou společnost obviňovat z nedostatku empatie a absence tolerance, ale v tomto případě alespoň budou mít tyto plátky s kým dělat rozhovor na rozdíl od umučených a posléze zastřelených obětí ve francouzském Bataclanu nebo roztrhaných těl obětí včetně malých dětí v britském Manchesteru, což spáchali přímo muslimští migranti, resp. jejich potomci.

Těžko se zbavit dojmu, že výše uvedená média na útok „bělocha“ a ještě k tomu zarytého odpůrce migrace čekala, aby mohla vítězoslavně a „podprahově“ sdělovat:

„Nejsou to jenom migranti, ale i původní obyvatelé, kdo páchají trestné činy.“

Jenže v tomto případě jde o záměnu příčiny za následek, dnešní střelba je reakcí na včerejší vraždu Italky migrantem a ne naopak.

Dojde-li k tomu,že oficiální média musí přiznat kriminalitu migrantů, nastupuje celý „zásobník“ výmluv a důvodů, proč k činu došlo - od psychicky narušených jedinců přes osobní frustraci až k urážce náboženské víry, přičemž o kterou nejmenovanou víru jde, víme všichni.

Pokud jsou právě v Itálii původní obyvatelé dennodenně konfrontováni se zvýšenou kriminalitou narůstající migrantské populace ať již se jedná o vyhrožování, krádeže, znásilnění nebo v krajním případě i vraždy, můžeme se pak divit, že v této roztočené spirále násilí a pokrytectví určitým jedincům slabší povahy rupnou nervy a začnou jednat zkratkovitě!?

Nezaměňujme příčinu s následkem. A k médiím jednu malou poznámku: informujte, ale aspoň někdy přidejte k těm tunám politické korektnosti i trochu objektivity a vyváženosti.

Převzato z blogu autora s jeho svolením
 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.