28.7.2021 | Svátek má Viktor


MÉDIA: Televizní zprávy? Už jen Černá kronika

5.6.2017

„Když jsem byl mlád, bývala Askalóna ...,“ ale né! Když jsem byl mlád, bývaly televizní zprávy plné zpráv. Sice politicky velmi pochybných, ale zpráv. A vedle nich existovala Černá kronika. Dnes už jsme pokročili. Máme rozsáhlou Černou kroniku doplněnou několika zprávami.

Některé dny skutečně tvoří informace o neštěstích a lidských tragédiích většinu „zpravodaj­ských“ bloků celostátně vysílajících televizních stanic. Snažím se pochopit, proč tomu tak je. Zatím marně.

Jsou však jen dvě možnosti. Buď by se lidé na zpravodajské bloky bez vražd, tragických do­pravních nehod, nalezených mrtvol a utopenců odmítli dívat, nebo provozovatelé preferují toto složení záměrně, aby odvedli pozornost svých diváků a posluchačů od daleko závažnějších té­mat k bulvárnímu pohledu na svět.

Bohužel marně přemýšlím, co je to za lidi, kteří naprosto nutně potřebují vědět, kdo se s kým právě rozvádí, kdo umírá na rakovinu, která „umělkyně“ si nechala udělat nová prsa a zadek, který homosexuální pár adoptoval černé či žluté miminko. Bulvarizace naší společnosti nabírá na obrátkách.

Ze zpravodajských kanálů dnes místo informací teče krev. Většina z diváků to vítá a nadšeně sleduje. Práh naší citlivosti na lidské tragédie se stále snižuje. Dnes se ještě tragicky zahy­nuvším Evropanům snažíme po jejich smrti projevit alespoň úctu, ale desítky a stovky mrtvých neEvropanů už nás nechávají naprosto chladnými. Například jen v jednom dni došlo v Bagdádu ke dvěma tero­ristickým atentátům údajně zorganizovaným takzvaným Islámským státem, při nichž 22 lidí za­hynulo, mnoho dalších bylo těžce zraněno. Zhasne na jejich počest Eiffelovka? Nikoli, vždyť je to tak daleko. A jsou ti mrtví vůbec lidé?

Byl by pro islamisty problém rozpoutat podobnou četnost teroru i v Evropě? Nebyl a ani ne­bude. Kvůli nesmyslné politice současných představitelů EU jejich počet na území Evropy každý den vzrůstá. A evropské „elity“ jen žvaní a prakticky nic pro naši ochranu nedělají. Pravděpo­dobně čekají na Godota, který, jak známo, nikdy nepřišel.

Lze předpokládat, že v nejbližší době dojde k dalším útokům, spousta lidí zbytečně zemře. A nebude trvat příliš dlouho, kdy ty nešťastné oběti přestaneme počítat. Citová degenerace oby­vatel Evropy úspěšně probíhá. Navíc se proti potenciálnímu násilí ani aktivně nebráníme, pro­tože je nám to v podstatě jedno. Hlavně že máme bulvární zprávy, pořady o vaření a teleno­vely.
 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.