25.6.2021 | Svátek má Ivan


MÉDIA: Tak to jsem si zase počeť …

17.9.2010

Túhle jsem se dočet v jedněch novinách o tom, jak čteme a dostáváme naprosto neověřené a někdy doslova pitomé zprávy, jen aby to bylo rychle. Dotyčný to ukazoval na příkladu „bratislavského střelce“, co prý byl nejdřív bývalý voják, pak bývalý policajt, pan nebývalý nic, ale sběratel pušek, kterými vystřílel pokojné a milé sousedy, kteří ovšem za chvíli byli cikánskou rodinou, co terorizuje celý barák, aby nakonec střílel proto, že snad onen zavražděný 12letý Rom dodával drogy synům střelce a oni z nich pak byli feťáci….

Já patřím k staromilcům a kupuji si noviny a ne jen, že čumím na net. Dneska (tedy pro vás včera) jsme si šel na malém městě koupit Lidové noviny. Neměli. Na malých městech, jak vím ze zkušenosti, Lidovky obvykle už v půl jedenácté nemají. Nad tím se podivoval, že Lidovky prostě na malých městech jsou nedostatkovým zbožím, už ve svém fejetonu přímo bard Lidovek Ludvík Vaculík. Ale jak se ukazuje, bylo mu to (a nám, co občas sháníme Lidovky na stánku) platný jak mrtvýmu zimník. Tak jsem si koupil MfD.

Já jsem snad masochista nebo co! Kupuju si noviny a časopisy a tiše, někdy hlasitě při četbě trpím. Pamatuji ještě bolševické „noviny“ i obrozený tisk v osmašedesátém a nakonec porevoluční tisk. Množství blbostí - tedy těch faktických, tím nemyslím záměrné politické lži - co nacházím dnes, má snad s rozvojem „aktivní a korektní žurnalistiky„ přímou úměru. Čím je něco korektnější, tím jsou tam větší pitomosti a faktické nesmysly.

Předem se omlouvám autorům, které budu citovat a opravovat, že necituji někoho jiného, kdo by si to víc zasloužil. Ale v trafice už měli mimo MfD jen Právo a to nečtu. Mně stačilo těch 40 let.

Takže začneme komentářem „Papež v Anglii“ od pana Rostislava Matulíka. Koukám, čtu a hle: “anglický král a rozvodový maniak jedné osobě…. „ Jindřich VIII. sice byl anglický král, ale rozvodový maniak? On měl sice šest žen, ale zbavoval se jich ne proto, že by se chtěl z nějaké osobní vášně rozvádět. On ty krásky nechal popravovat. Protože to potřeboval z politických důvodů. Napsat o Jindřichovi VIII., že byl rozvodový maniak, je stejné jako napsat o Jacku Rozparovači, že se jednalo o milovníka „chladných zbraní“ – jako že když ty ženský rozparoval kudlou.

Také věta „papežova bratrance s Downovýn syndromem, kterého režim (nacistický) v roce 1941 popravil" je přímo ukázka „kvalitní informace“. Slovo poprava nebo též (spíše zastarale) exekuce je akt vykonání trestu smrti. To znamená, že někde musel být nejprve zločin který byl potrestán smrtí. Nacistická ideologie a nacistické Německo však osoby duševně anebo tělesně postižené nikoliv „popravovalo“, ale vraždilo. Ten rozdíl snad každý civilizovaný občan chápe. (No, nechápou jej politicky korektní, většinou levicoví novináři, kteří odporné a často sadistické vraždy páchané muslimskými fanatiky soustavně v mediích nazývají „popravami“. Takže poprava ne, pane, byla to rasistická vražda!)

Hned vedle v sloupku nás vyzývá paní Jana Klímová „Nechme zelený proud na pokoji“. I tam lze nalézt pravé informační perly.

Hned v druhém odstavci čteme: “...z dřívějšího miláčka publika, zelené energie, se stal otloukánek a vyvrhel.“ Milá autorka v této větě na sebe prozrazuje víc, než by se na první pohled zdálo. Tvrdá fakta ukazují, že „publikum“, tedy česky „přihlížející veřejnost“ či „diváci“, tedy ti, kteří přihlížejí hře (potažmo i politické), nikdy žádnou zelenou energii za miláčka neměli. Lid byl na zelenou energii od počátku silně alergický. A považoval to správně za intelektuálskou lumpárnu spojenou s pokusem „podojit jejich peníze“. Což byla doslova ukázka zdravého selského rozumu. Zelená energie byla miláčkem politiků a bruselských byrokratů, kteří si na tom dělali kariéru a zajišťovaly jim dobře placená místa, dále určitých mladých intelektuálů (nikdy však mezi nimi nenajdete studenty fyziky, chemie, přírodních věd či ekonomie - tedy „tvrdých věd“, takže jde spíš o pseudointelektuály) a osazenstva některých redakcí. „Publikum“ mělo zelené energie vždy plné zuby. Viz volební výsledky zelených ve všech evropských státech.

Nepřehlédnutelnou větou v článku je „Současná situace prostě trochu připomíná šílenství, kdy ještě před pár lety dav lynčoval každého, kdo se vyslovil pro jadernou energii…“

Tvrdí redaktorka Klímová. Pokud se pohybovala někde na manifestaci grýnpísáků, jihočeských Mutr placených z Rakouska zapomenutými čechožrouty, ale hlavně jistými energetickými giganty, že, (což je možné, vzhledem k jejímu věku a informačnímu dluhu) - tak mohla být někde v nějakém takovém pseudo-davu. Ten obyčejný dav, ti obyčejní obyvatelé přes obrovskou mediální masáž byli vždycky pro atomovou energii. Jen se to pomalu báli říci veřejně, protože metody „bojovníků proti atomu„ byly skutečně nevybíravé – v Rakousku, Německu a USA reálné zásahy včetně vyhazovů z práce a fakult, politické likvidace a podobně.

Milá paní Klímová, na celý ten mediální, politický a hlavně ekonomický humbuk nalítlo jen relativně málo lidí. A to většinou jen studenti zbytečných vysokých škol a „aktivisté“, kteří to měli nejprve jako hobby a potom jako byznys. Vždyť v celé Evropě byli na protijaderné demonstrace posíláni „profesionální demonstranti“ za peníze. Za ruské (nafta, plyn), arabské (nafta, plyn) a za prachy investorů do „alternativní energie“.

Hlavním viníkem je prý česká blbost. No já bych neřekl, že blbost. To rozhodně ne, milá paní. Šlo o peníze a o Brusel. Jeho nařízení a limity a jeho nevybíravý nátlak byly jednou z prvotních příčin. A hamižnost politiků a úředníků. Ne blbost, to ne!!! Podívejte se, kdo jsou majitelé solárních elektráren. Většina jich je ze zahraničí a není náhoda, že právě s námi sousedící Německo (hele, to skutečně není nic proti obyčejným Němcům, ti mají zelené energie také plné zuby) a jeho investoři a banky jsou spolumajiteli našich solárních polí a předtím byli němečtí zelení hlavním sponzorem a politickým „kmotrem“ našich zelených. Kteří „alternativní“ energetické zdroje prosadili. Bursík a jeho parta kvůli tomu dokonce absolvovali překážkový běh několika politickými stranami.

Také Martin Komárek, kterého jinak rád čtu, se tentokrát „vycajchnoval“. V článku „Česko hledá nového Sládka“ například tvrdí: „ .. fyzické násilí většinou (tedy my, Češi) nesnášíme ještě víc než práci…“ Pan Komárek se předvedl jako genius opakovaných blbostí. To si on a většina našich komentátorů skutečně myslí, že stomiliardové investice do země, která nemá stále (díky zeleným) vybudovanou dálniční a železniční moderní síť přišly proto, že jsou Češi banda líná? Oni sice zahraniční manažéři sice stále opakují, že zde existuje velice vzdělaná, kvalifikovaná a pracovitá pracovní síla, navíc dosti levná, a tak se sem hrnou automobilky, výrobci elektroniky, přesouvají se sem vývojové základny, leč fakta jsou pro naše novináře zbytečná zátěž, že?! OECD dokonce tvrdí, že našinci pracují – tedy většinou skutečně pracují, ne jen čumí v práci do počítačů – skoro nejdéle v celé Evropě. Ale pro pana Komárka jsme banda lenochů. Nemohli by vydavatelé novin a časopisů zorganizovat nějaké „výrobní brigády“ našich novinářů do soukromých firem? Aby konečně přestali plácat tyhle nesmysly? A aby někdy viděli, jak a že se pracuje i jinde než u PC v redakci?

A než skončím s prohlídkou MfD, jen bych se ještě zeptal pana Komárka: Nenapadlo vás někdy, že těmi, kdo skutečně donutí a dostrká obyvatele ČR a nejen je, ale celou Evropu k zvolení nějakých dalších Hitlerů a Stalinů, jsou všichni ti, co už dvacet let lžou? O vždy nevinných Cikánech, o kterých nařizují, aby se jim říkalo Romové. Kteří hlásají, že je jedině správné, když dovolíme muslimským přistěhovalcům na Západě demolovat celá města a proměňovat je na oblasti povalečství a agrese. Ti, kteří dovolili, aby nenávistní mulláhové přišli do evropských měst a hlásáním fanatismu, násilím a strachem vyrobili z potomků první vrstvy pracovitých a koexistujících muslimů fanatiky a příživnickou generaci? Z potomků těch, kteří do Evropy vlastně utekli nejen kvůli penězům, ale také pro pocit svobody? A my jsme tu hrůzu, před kterou utekli, za nimi dovezli do Evropy?

To žádného komentátora nikdy nenapadlo, že ti, co pracují a platí daně a posílají děti do školy, jsou čím dále tím více frustrovaní tím, že povinně živí čím dál tím větší skupinu nemakačenků? Tím myslím „bílé“, prosím!!! Ty, kteří nepracovali, nepracují a pracovat ani nemíní? A musí se kolem nic chodit po špičkách a hlavně je nerozzlobit? Neptejte se, kdy lidi zvolí nové a horší Sládky. Ptejte se, kdy je k tomu dnešní establishment , jehož jsou media významným prvkem, dovedou. Když se někomu moc dlouho vrchnostensky lže, moc dlouho je nafoukaně kárán a ponižován, když je zněj dělán hlupák, tím větší je předpoklad, že se nakonec ukáže u nás i v celé Evropě, že lidé nehledali a nečekali na nějakého nového Sládka. Ale na někoho daleko horšího.

Tak dost. To jsem si zase početl v denním tisku. Ach jo.Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.