Středa 22. ledna 2025, svátek má Slavomír
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Chceme pro vás bezpečné a kvalitní diskuse, proto mohou diskutovat pouze přihlášení uživatelé.

Využijte nejrychlejší přístup do diskuse pomocí přihlášení přes Bankovní identitu.

Přihlásit / Registrovat

PD

P62e35t54r 95D35o45l34á16k

14. 12. 2024 0:41

Taky náš pan prezident Trumpojc sice pogratuloval k vítězství, nicméně setkat se s tak odpudivou bytostí, to nepřipadá v úvahu. Takto hanebné chování klidně přenecháme tomu Putinojc, žejó.

PV

Jediné, co o Trumpových záměrech víme je to, že nic nevíme. Víme jen to, že je to mluvka. Ukončit válku za 24 hodin nedokáže

FN

Už jen chybí, aby Jenerál Pavel prohlásil, že dezinformátoři překroutili jeho výrok, který správně zněl:"Trump je bezvadný chlapík!"

ZJ

Měli bychom postoj ke způsobu ukončení války na Ukrajině řídit nikoli podle nejasných představ Donalda Trumpa, ale podle národních zájmů.

PS

Nezapomínal bych na to, že pan Trump má rád překvapené protivníky. Asi není proto dobré se soustředit na jeho sdělení, ale spíš na to, co by nejspíš neudělal. Podle mne by asi určitě neodepsal americkou a evropskou pomoc Ukrajině a desítky tisíc padlých Ukrajinců. To by nebyl osobnost roku, ale jouda roku, a to by určitě byl nerad. Zejména, když je každému jasné, že Rusko už nemůže zaútočit ani na Slovensko, natož na NATO.

JK

Trump to kvůli své ješitnosti, ale i kvůli americkému způsobu myšlení bude mít s konfliktem velice těžké. Nikoho v USA totiž nezajímá, jak současný stav, ale i původ války a hlavně budoucnost vidí Putin a Rusové obecně.

1. Do role mírotvorce se snaží postavit president té země, která je primární příčinou této války. Nejméně 15 let s větší či menší intensitou USA dělaly vše proto, aby opět začal hořet plamínek nenávistí mezi Ukrajinci a Rusy - v duchu principu "rozděluj a panuj". Kvůli dosažení tohoto cíle bez jakýchkoli skrupulí podporovaly to největší zlo na Ukrajině - nacisty. Původně nacisti tvořili téměř bezvýznamnou část populace, ale jen a jen díky Američanům se jim právě pomocí Majdanu podarilo obsadit klíčové silová ministerstva na Ukrajině. Amíci to dělali s jasným záměrem - velice dobře věděli, že Rusy v Rusku nic více nerozzuří, než když Rusy na Ukrajině začnou terorizovat a zabíjet novodobé nacistické bojůvky.

2. Do role mírotvorce se snaží postavit president země, která od rozpadu Sovětského svazu a Varšavské smlouvy opakovaně nedodržela žádné psané i nepsané dohovory a smlouvy. Těch významných případů by se našlo minimálně 10-15. Jak se dá takové zemi věřit? Trump může být třeba svatý, ale za pár let bude vystřídán někým jiným, přesněji dalšími presidenty. A nemůže žádným způsobem zajistit, aby jeho následovníci dodrželi jím dohodnuté smlouvy.

3. Samotný Trump ve svém prvním volebním období prokázal, že z nějakých přirozených nároků na vlastní zahraniční a obchodní politiku jiných zemí si velkou hlavou nedělá. Dohody dodržuje, jen dokud vyhovují USA. Když vyhovovat přestanou, prostě je anuluje. Můžeme si vzpomenout na čínsky Huawei, ale především na plynovod Nord Stream 2. Je to 5 let a něco, co Trump vydal nařízení, podle kterého jsou automaticky na každou firmu, která se podílí na stavbě tohto plynovodu, uvaleny americké sankce. Což v reálu znamenalo v podstatě její likvidaci. Proto švýcarská firma okamžite ukončila pokládku potrubí na dně Baltského moře. Trvalo více n

JK

... Trvalo více než rok, než nějaká ruská loď na pokládání potrubí ukončila práce na východě Ruska a doplula do Baltiku a pokračovala v nedokončené práci.

4. První návrhy, které Trump a lidé kolem něho předložili, byly doslovně výsměchem do tváře Putina: Ukrajina si ponechá zbraně, Západ možnost pokračovat v dodávání zbraní na Ukrajinu a Ukrajině se na 20 let zablokuje možnost vstupu do NATO. O několik dní se objevil nový návrh, ve kterém odklad pro Ukrajinu byl už jenom 10 let.

5. Z vyjádření Putina i Medvěděva je jasné, že Rusko je ochotno jednat jen o něčem, co se podobá bezpodmínečné kapitulaci Německa po druhé světové válce. I se vším, co po ní následovalo - hlavně vymezení vlivu velmocí.

6. Rusko pořád trvá na podmínkách, které stanovilo před 3 roky: ochrana obyvatel Ukrajiny mluvících rusky, trvalá stopka Ukrajině do NATO, denacifikace a demilitarizace Ukrajiny. Nic k těm podmínkám nepřidalo, a ani nic z nich neubralo. Rusové nejsou padlí na hlavu, aby nepochopili, že dosavadní americké mírové návrhy jsou v podstatě jen návrhy pro dlouhodobé příměří. Ukrajina i představitelé NATO otevřeně říkají, že dohoda má Ukrajině poskytnou čas na opětovné vyzbrojení západní technickou a dorostení nové generace ukrajinských mužů. Pak se vše má přehodnotit. Proto ten odklad 20 let vstupu do NATO.

7. Prioritou Ruska proto kromě těch 3 trvale platných ruských podmínek bude zejména zajistit, aby smlouva v žádném případě nebyla dočasné, ale trvalé řešení. I běžní Ukrajinci a Rusové totiž berou za téměř samozřejmost, že konflikt bude za 20-30 let pokračovat. Dnes se již otevřeně mluví o tom, že druhá světová válka byla v podstatě jen pokračováním té první. Důvod byl zřejmý: podmínky ve Versaillské smlouvě z roku 1919 neposkytovali záruky pro trvalý mír. Tomu se Rusové zcela jistě budou chtít vyhnout. Slovenský premiér Fico sice pořád opakuje, že je lepší 10 let jednat o míru než 10 let válčit, Rusko to ale - alespoň podle mně - vidí jinak. Je lepší teď 10 let bojovat než teď uzavřít příměř

Jestli je Trump americký Gorbačov se teprve ukáže...

PD

Panebože nedopust ...

Z toho by mohli mít radost jedině tak Rusáci, multiSvědku. Ani Číňani ne, neměl by kdo kupovat jejich výrobky.

Ať žije Trump! 👍🇺🇸 Aspoň zatočí s fašistickou Ukrajinou! Všechny fašisty pomlátit!

Jen tak dál 👍🇷🇺 Dobrá práce 👍🇷🇺 Ať žije Putin 👍 🇷🇺 Sláva Rusku sláva Putinovi 👍🇷🇺 Trump aspoň zatočí se všemi fašisty na Ukrajině! Všechny fašisty postřílet!

NN

Bez ohledu na to, že Trump vyhrál v USA prezidentské volby, je zjevné, že se jedná o psychopatickou osobnost, což se mnohokrát projevilo v jeho slovech i činech v nedávné minulosti. Lze s úspěchem pochybovat, že se na tom nyní něco změní.

Tak změní Určitě, radikálně, ale jestli to bude lepší těžko říci..

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz