Neviditelný pes

MÉDIA: Slonková na straně svoloče?

16.2.2009

Novinářka Slonková, dnes pracující na www.aktualne.cz, se kdysi proslavila tím, že ji chtěl jeden vlivný vysoce postavený státní zaměstnanec za vlády ČSSD zavraždit. Byl za to odsouzen a nyní sedí ve vězení. Slonková se nyní aktivně zapojila do boje proti „cenzuře“, jak nazývá svůj odpor proti nedávno schválenému zákonu, zakazujícímu zveřejňovat kradené odposlechy. Jak známo, vzhledem k tomu, že odmítla uveřejnit zdroj, který jí předal ukradený záznam z hotelu Savoy, na němž byla zaznamenána schůzka Šloufa s Weiglem, dostala pokutu. Přitom i z toho, co je až dosud o celém případu známo, záznam ze schůzky byl zcela jasně získán nezákonně. Navíc mělo jeho zveřejnění zcela zjevný cíl poškodit jednoho z kandidátů na prezidenta. Setkání Šloufa s Weiglem bylo potom využito zelenými k odmítnutí tajné volby. Roli poslankyně Jaquesové, která poté „kontrolovala“, zda veřejné hlasování probíhá podle jejích představ, televize v mnoha záběrech z loňské volby prezidenta potvrdila.

Nyní Slonková v dalším článku Vyšetřování: BIS vyrobila politikům důkaz k aféře Savoy, obviňuje BIS z toho, že pro vládu, respektive ODS, „vyrobila“ k případu krádeže z hotelu Savoy zprávu. Topolánek se už vyjádřil o tom, že uvažuje o odtajnění této zprávy, Slonková už ale „ví“, co v ní bude, a navíc zpochybňuje i motiv, který vedl k tomu, aby se BIS o krádež z hotelu Savoy zajímala. Slonkové je tedy nutné připomenout, že zveřejněním kradené informace došlo k výraznému ovlivnění prezidentské volby. Bez ohledu na to, co si myslíme o roli českého prezidenta v našem ústavním systému a o důležitosti této funkce, je tedy v zájmu státu, aby věděl, kdo a proč si krádež z hotelu Savoy objednal. Pokud se snad BIS dopátrala toho, kdo si celou kauze objednal, je jenom dobře, aby to bylo odkryto. Slonková dnes nepokrytě kope za českou levici a je její hlásnou troubou. Nelze navíc vůbec pochybovat, že právě tyto krádeže včetně odposlechů jsou na českém mediálním trhu výnosným zbožím, který minimálně zvyšuje rating média a něco jistě ukápne i zlodějům.

Je proto velmi odvážné, pokud se jeden z novinářského cechu (Petr Kamberský) vyjádří o novinářích v souvislosti s uveřejňováním kradených odposlechů jako o svoloči (viz Jsem novinář. Ale souhlasím s Klausem: Jsme svoloč). Mezi novinářskou svoloč tak má Slonková hezky nakročeno, a bohužel nejen ona.



zpět na článek