26.11.2020 | Svátek má Artur


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
jasan 8.12.2006 21:43

hehehehe

jediny vysledekbude, ze se s medii uz nikdo nikdy bavit nebude... dobre jim pitomcum tak

Solitér 8.12.2006 14:36

Máte pravdu

Co se týče skrytého nahrávání máte pravdu.Ale opomenuli jste jednu věc-nahrávka nebyla zveřejněna jako doplnění článku Kmenta,ale až poté co jej Dalík označil za lháře.A to poněkud mění situaci a na to se rádo zapomíná.Qui bono?

Karim 8.12.2006 14:22

Pani predrecnici se evidentne domnivaji, ze politici maji svate pravo....

...rikat neco jineho a delat neco jineho. Toto je svate pravo v totalitnich statech a orientalnich autokratickych despociich.

Ve vyspelejsich statech se ctenari a volici zajimaji, do jake miry jim politici mluvi pravdu a do jake miry lzou. Zde se nejedna o nejake mimomanzelske vztahy atd.

Jedna se o to, zda politicke strany se snazi ci nesnazi kupovat poslance.  Samozrejme se tvrdi, ze ne, ze napr Koristka je paranoidni lhar. Pak Dalik v hospode rekne, ze se snazi koupit Pohanku a dalsi, pak rekne ze to nerekl, pak rekne ze to rekl co rekl, ale ze to byluy jan takove tlachy.

Kdyz nic jineho, tak si verejnost muze dat vesti pozor na motivy poslancu prebihajicich zleva doprava ci zprava doleva.  Mozna by si verejnost mohla vsimat i vice toho, kdyz rodina nejakeho politika ma vice nemovitosti nez si mohla normalne vydelat (Kraus, Kalousek atd atd)  V USA nebo UK by se jiz davno vedelo, kdo co komu zaplatil, pujcil atp  a kdy a proc.  

Jenik 8.12.2006 13:33

Pokud vím

Pokud vím, pan Kmenta pozval pana Dalíka k neoficíálnímu soukromému rozhovoru "mimo záznam". O čem a jakými slovy pan Dalík mluvil je mi celkem jedno, v soukromí a v hospodě se mluví jinak než do TV. Protože si ale pan Kmenta tento soukromý rozhovor natočil a poté zveřejnil, předpokládám, že již NIKDY NIKDO mu podobný soukromý rozhovor neposkytne, a tím pan Kmenta za svou novinářskou kariérou poměrně hlasitě zavřel dveře. 

Karim 8.12.2006 14:04

Re: Pokud vím a pokud si vzpominam...

tak rozhovor "off-record" poskytl MFD i jisty blazen Koristka, ze mu Dalik cosi nabizel (koryto velvyslance v Bulharsku, alternativne cash, pokud buyde nejak hlasovat ci nehlasovat). Pre prani Koristky toto bylo ventoiliovano v tisku a lokaj Dalik i jeho pan Topolanek byli nakonec ocisteni jako pravdomluvmni poctivci a zazalovali Koristku jako paranodniho lhare.

Aniz bych se chtel Koristky zastavat zda je nebo paranodni lhar, par veci  vi ted verejnost jiste, pokud si chce dat veci dohromady:

Dalik lze taky. Dale ze Dalik lze - svete dive se -  jmenovite o kupovani poslancu. Dale ze  Dalik lze blbym zpusobem - mohl si spocitat ze kdyz MFD podtrhla Koristku, ze jej taky asi taky podtrhne.   Nesdilim nazor predrecnika pana Jenika ze Kmenta s "off-record" hovory skoncil. Blbci typu Dalika mu je asi budou davat i nadale - nedivil bych se, kdyby tak za nejakou dobu ucinil i Dalik a zase Topolovi trochu zavaril.

Dle pi Topolankove je Dalik neformalni muz ODS cislo 1 - evidentne ponekud jednodussiho Topola ridi. Prisel za koristkou a ten se mylne domnival to co pani Topolankova - ze dalik je dulezity. Dale se domnival, ze co mu nabizi je mineno vazne. Slovy pana Jenika vsak asi slo jen o nezavazne hospodske tlachym ktere mel Koristka ignorovat.   prestoze bychom meli blazny typu jak Koristky tak dalika ignorovat i s jejich hospodskymi tlachy, Dalik i nadale sedi na uradu vlady a kohosi tam neofrmalne ridi. ne ze by SocDem byli nejak moralne lepsi. Jen se podivuji, jaci prostacci a zvanilove Ceskou republiku  ridili a ridi.  

Nastesti jak pro ODS tak pro SOCDEM strany jejich fanaticti volici se nijak nevzrusuji, jestli jejich oblibeni vudci ziji v pravde nebo ve lzi.  Na druhe strane je porad urcite procento ctenaru, ktere zajima, jestli politici lzou, do jake miry lzou, v cem konkretne lzou, jestli alespon lzou verohodne  atd.    

janoryna 9.12.2006 10:32

Re: Re: Pokud vím a pokud si vzpominam, koristka byl poslanec za...

partaj, která byla v socanské vládě. takže uveřejnění rozhovoru bylo na místě. ale dalíka nemohlo, jakožto bafuňáře ODS napadnout, že si MFD dovolí něco takového proti vedoucí síle společnosti - ODS.

I.M. 8.12.2006 14:14

Re: Pokud vím

Souhlas.

Valach 8.12.2006 7:40

Novodobí inkvizitoři

Bohužel, musím konstatovat, že na téma novináři a etika probíhá jen okrajová diskuse. Z vlastní skušenosti vím, že z části novinářů (nejen bulvárních, ale také veřejnoprávních) se stávají samozvaní ochránci "práva", kteří jsou schopni pro investigativní reportáž, která má odhalit "údajnou pravdu" a bude mít velkou sledovanost , udělat cokoliv. Jejich metody si nezadají s metodami komunistické státní bezpečnosti , přičemž etika a objektivita jdou stranou. Podle hesla "účel světí prostředky" podává mnoho  novinářů zpravodajství úmyslně zkresleně a pokřiveně, přičemž  je jim naprosto jedno, jaké bude mít jejich konání důsledky. Velmi rádi staví na hranici kohokoliv a cokoliv, co by zvedlo koláč sledovanosti, často bez znalosti věci a opravdové snaze po podání objektivní informace.       

michal 8.12.2006 7:54

Re: Novodobí inkvizitoři

Celkem s Vámi souhlasím, jen s tím problémem, že novináři se chovají podle toho, co je jim dovoleno. Na jedné straně mají za sebou tlak majitele, kterého zákonitě zajímá pouze zisk. Na straně druhé nemají novináři žádný právní rámec. Novela trestního zákoníku neprošla zastupitelským sborem. A celkem právem. A tím to všechno skončilo. Tiskový zákon ve své obecné formulaci by měl být dostačující, ovšem tak jako většina českých právních norem postrádá ustanovení o postihu, takže zbývá pouze občanskoprávní cesta soudního sporu, která vychází z obrany osobnosti a naráží právě na to obecně formulované právo tiskového zákona.  Takže v současné době je jediným regulativem novinářské praxe pouze tlak inzerenta nebo politické reprezentace, viz ten ukřičený reportér z Novy, který vyletěl protože si někdo došlápl na jeho šéfy.  A přitom právě oni dávají prostor zesměšování úředníků a úřednic a tváří se jakou to skvělou službu odvádějí veřejnosti. To pravdou není, opět jde jen o to, že směšný úředník, kterého ten skvělý novinář pokoří a ukáže, jak je chytrý, je divádky zajímavější než obyčejně natočená reportáž s otevřenou kamerou a mikrofonem na stole. Koláč sledovanosti se plní.  Pokud nedojde ke změně v legislativě,  vrátí se naše chování do dob před listopadem. Místo rozhlížení po práskači se budu rozhlížet po skrytém mikrofonu a kameře a každý rozhovor bude politik a novinář začínat otázkou, zda není skrytě monitorován.

Papouch 8.12.2006 12:09

Re: Re: Novodobí inkvizitoři

mlceti zlato

evidentne to plati i pro politiky

ze malokdo z nich umi efektivne komunikovat s volici a vypadavaji z role, to snad neni chyba novinaru

michal 8.12.2006 19:57

Re: Re: Re: Novodobí inkvizitoři

Ano, máte pravdu. Politiků se nezastávám. Ale bohužel jsem se seznámil s případem, kdy novináři zveřejnili záznam z kamery na kterém byl zachycen tajemník jedné radnice v choulostivé situaci se svoji přítelkyní. Stalo se tak v nějaké zasedačce, navíc v mimopracovní době. Oba museli změnit zaměstnání, bydliště, partnery a děti. A stejní novináři pak píší o tom, že nevěra je v Česku normální.