23.10.2019 | Svátek má Teodor, Theodor


MÉDIA: Skandální lži nejen v ČT

18.10.2018

12. října uveřejnil NP páně Stejskalovu glosu Skandální lež České televize. Lhát o situaci v Izraeli je dnes v mainstreamových médiích bohužel běžné. Na serveru Novinky.cz můžeme najít např. takovýto zpravodajský klenot:

Situace na hranicích Gazy a Izraele je několik měsíců vyhrocená kvůli palestinským protestům, při kterých izraelští vojáci zastřelili přes 200 Palestinců...

Palestinci v Gaze od konce března a většinou v pátek protestují proti blokádě a za možnost vrátit se na území, která byla kdysi domovem jejich předků, ale dnes leží v Izraeli.

Tento týden při páteční demonstraci zastřelili vojáci sedm Palestinců.

Nepodepsaný autor podává situaci tak, že zatímco v podstatě neškodní a mírumilovní Palestinci pouze demonstrují za své právo návratu do země, kterou byli jejich rodiče před 70 lety v důsledku války vedené arabskými státy proti Izraeli nuceni opustit, izraelští vojáci do tisícových davů střílejí a pokojné demonstranty zabíjejí po desítkách. Pochopitelně ani slovo o tom, že třeba těch sedm zastřelených minulý pátek patřilo k tlupě, která násilím prolomila hraniční plot a pronikla na izraelské území s úmysly zajisté docela jinými než potřást si přátelsky rukou s izraelskými pohraničníky. Ani slovo o raketách, kterými Palestinci ostřelují izraelské území. Ani slovo o tunelech pod hranicí, kterými se pokoušejí do Izraele infiltrovat teroristé. O zápalných dracích, balonech a lahvích, nebo dokonce ručních granátech, které létají přes plot a ničí úrodu na pohraničních polích, jen malá zmínka kdesi dole, a to ještě pouze v nápovědně pochybovačném odkazu „podle izraelské armády...“. To všechno jsou přece jenom drobné detaily, kterých si izraelská armáda vůbec nemá všímat, natož na ně odpovídat palbou.

Právo na návrat do země svých předků mají zřejmě všichni lidé kromě Židů. Právo bránit své hranice proti násilnému narušení mají všechny státy na světě kromě Izraele. Chartou OSN zaručovaného práva žít na svém území bez neustálého ohrožení své bezpečnosti a života se smí dovolávat každý národ - s výjimkou Izraele.

To, čemu se v médiích politicky korektně říká „palestinské protesty“, je ve skutečnosti z palestinské strany nepřetržitými provokacemi permanentně živený válečný stav, řešitelný podle izraelského ministra obrany Avigdora Liebermana po vyčerpání ostatních prostředků pouze masivním zničujícím úderem proti Hamásu a nejspíš i opětovným obsazením Gazy, kterou Izrael před dvanácti lety tak neprozřetelně vyklidil. Jak to napsal ve své analýze J. D. Lewis: Neexistuje žádná alternativa k vítězství.KRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo
KRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo

Měli jste možnost si přečíst o mém porodu a o pobytu v porodnici na šestinedělí. Nyní bych chtěla rozvést poslední a nejtěžší část mého příběhu. První půlrok mého mateřství.


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.