24.9.2023 | Svátek má Jaromír


Diskuse k článku

MÉDIA: Poučení vojína Vrány

Propadu do trudnomyslnosti, a do ní bych bezpochyby upadl, mi brání vzpomínka na vojína Vránu. Vojenská léta jsem strávil v hodnosti poddůstojníka absolventa a pak na cvičeních už jako důstojníka.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Pivoda 23.5.2023 14:04

Amatérská píseň, doporučená (jako vstupní informace) pro nastupující experty, kdysi pracující na Kubě, začínala takto: "Jednou jsem po ránu, narazil na Vránu. Ten se mému sloganu na triku podivil."...

"Vrána" byl nějaký pověřený ideologický pracovník v Havaně. Zatímco na triku kubánského experta, ze socialistické země ČSSR, se nacházelo nějaké propagační zvolání kapitalistické firmy Napako.

V. Kolman 23.5.2023 13:48

Z pamětí dálnopisného mechanika z let sedmdesátých (cca 1963?) minulého století:

Opotřebované "vyběhané" součástky (různá táhla a páčky) v dálnopisech se (v čeksloveslenské socialistické republice) opravovaly originálními náhradními součástkami od německého výrobce (Siemens?).

Náhradní díly ale bylo možno náhle koupit (za podstatně nižší cenu!) od výrobce v CCCP. Bude se tedy nakupovat od Rusů. Vyjednáno - provedeno.

Opravdové zděšení nastalo, když mechanici zjistili, že součástky CCCP mají VĚTŠÍ !!!!!! toleranci rozměrů, nežli vyměňované opotřebované originální typy.

Po dotazu u CCCP dálnopisných mechaniků přišla odpověď, že: "je potřeba z více náhradních dílů vybírat zkusmo součástku vyhovujících rozměrů" (díly k sobě "napasovat")!!!!!!

Nákup se kajícně vrátil k osvědčenému (byť dražšímu) německému dodavateli originálních náhradních dílů.;-D;-D;-D

L. Harvánek 23.5.2023 13:25

Ono by se to dalo úspěšně aplikovat v opačném gardu. Moc se mi na vojnu nechtělo, ale byl jsem úspěšnější než v jedné písni opěvovaný zbojník. Takže mě nedostali ani za dvakrát tři dny, ale až v mých 23 letech. Ale to jsem stačil absolvovat vojenskou katedru, takže jsem cítil i jako úplný bažant jistý nadhled. A také se naučil vyvíjet aktivitu jen v případech, kdy jsem byl pod dohledem. Což mělo tu výhodu, že jsem zastával funkci určenou pro důstojníky.

J. Vágner 23.5.2023 10:28

Nesouhlasím. Není to jen o tom, že média dnes zvýrazňují negativa. Svět se změnil. Na třech různých ostrovech dokonce na různých světadílech jsem v posledním tydnu objednával na letišti auto pro dobu pobytu. Ve všech lokacích mi vyhledávač nabídl podvodně nízké ceny, které byly po přechodu ke konkrétnímu poskytovateli nasobně překročeny. Bez výjimky. Podvod a klam se staly normou. Hlavní problém není v morálce, hlavní problém je, že fungovat v takovém světě není efektivní. Nutnost eliminovat podvody, které stoprocentně nastanou jednoduše zdržuje.

H. Rybnická 23.5.2023 12:37

Taky jsem stejné zkusila. Musela jsem v Praze z Hl.N. do blízké čtvrti. Cena taxíku mne doslova ohromila. Zět mi známí objednali taxík někde jinde u jim známé společnosti. Cena byla méně než poloviční. Zajímavé je že ve Vídni jsem se doposud kdekoli a kdykoli nikdy s obdobným jednámím nesetkala.

O. M. 23.5.2023 9:15

Hlási se stručně "Soudruhu majore, během mé služby se nic zvláštního nestalo!", to ví každej dévéťák.

A jen v případě provaleného průseru se vám dostane odpovědi "Ale stane sa, Kefalín, stane sa!" ;-)

J. Karza 23.5.2023 9:11

Vidím velký špatný. Peníze docházejí rychleji, než si kdokoli dokázal představit. Nejspíš se je nepodaří sehnat s pomocí balíčků. Žádný vojín Vrána.

J. Anděl 23.5.2023 8:55

Krásně řečeno, je to tak.

Jestli jsou média takový dálnopis, co pak sociální sítě a diskuze?

Místo padesáti tajných dálnopisů miliarda veřejných s nekonečnou zásobou papírových proužků.

:-)

F. Navrátil 23.5.2023 7:14

To je jen takový vojenský folklór. Mnohem horší je, když vojíni Vránové obsadí Strakovku.

F. Kusák 23.5.2023 8:13

A Hrad

H. Kotaz 23.5.2023 9:20

R^ !

R. Mrovec 23.5.2023 6:43

Brilantní

T. Kubín 23.5.2023 6:05

Jenomže ty dálnopisy a ČSLA se tím neživili, jako vy prostituti, kteří mačkáte prachy právě ze špatných zpráv.

H. Kotaz 23.5.2023 6:22

R^