Sobota 13. července 2024, svátek má Markéta
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

MÉDIA: Poučení vojína Vrány

Propadu do trudnomyslnosti, a do ní bych bezpochyby upadl, mi brání vzpomínka na vojína Vránu. Vojenská léta jsem strávil v hodnosti poddůstojníka absolventa a pak na cvičeních už jako důstojníka.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
MP

Amatérská píseň, doporučená (jako vstupní informace) pro nastupující experty, kdysi pracující na Kubě, začínala takto: "Jednou jsem po ránu, narazil na Vránu. Ten se mému sloganu na triku podivil."...

"Vrána" byl nějaký pověřený ideologický pracovník v Havaně. Zatímco na triku kubánského experta, ze socialistické země ČSSR, se nacházelo nějaké propagační zvolání kapitalistické firmy Napako.

0 0
možnosti
VK

Z pamětí dálnopisného mechanika z let sedmdesátých (cca 1963?) minulého století:

Opotřebované "vyběhané" součástky (různá táhla a páčky) v dálnopisech se (v čeksloveslenské socialistické republice) opravovaly originálními náhradními součástkami od německého výrobce (Siemens?).

Náhradní díly ale bylo možno náhle koupit (za podstatně nižší cenu!) od výrobce v CCCP. Bude se tedy nakupovat od Rusů. Vyjednáno - provedeno.

Opravdové zděšení nastalo, když mechanici zjistili, že součástky CCCP mají VĚTŠÍ !!!!!! toleranci rozměrů, nežli vyměňované opotřebované originální typy.

Po dotazu u CCCP dálnopisných mechaniků přišla odpověď, že: "je potřeba z více náhradních dílů vybírat zkusmo součástku vyhovujících rozměrů" (díly k sobě "napasovat")!!!!!!

Nákup se kajícně vrátil k osvědčenému (byť dražšímu) německému dodavateli originálních náhradních dílů.;-D;-D;-D

0 0
možnosti
Foto

Ono by se to dalo úspěšně aplikovat v opačném gardu. Moc se mi na vojnu nechtělo, ale byl jsem úspěšnější než v jedné písni opěvovaný zbojník. Takže mě nedostali ani za dvakrát tři dny, ale až v mých 23 letech. Ale to jsem stačil absolvovat vojenskou katedru, takže jsem cítil i jako úplný bažant jistý nadhled. A také se naučil vyvíjet aktivitu jen v případech, kdy jsem byl pod dohledem. Což mělo tu výhodu, že jsem zastával funkci určenou pro důstojníky.

0 0
možnosti
JV

Nesouhlasím. Není to jen o tom, že média dnes zvýrazňují negativa. Svět se změnil. Na třech různých ostrovech dokonce na různých světadílech jsem v posledním tydnu objednával na letišti auto pro dobu pobytu. Ve všech lokacích mi vyhledávač nabídl podvodně nízké ceny, které byly po přechodu ke konkrétnímu poskytovateli nasobně překročeny. Bez výjimky. Podvod a klam se staly normou. Hlavní problém není v morálce, hlavní problém je, že fungovat v takovém světě není efektivní. Nutnost eliminovat podvody, které stoprocentně nastanou jednoduše zdržuje.

0 0
možnosti
HR

Taky jsem stejné zkusila. Musela jsem v Praze z Hl.N. do blízké čtvrti. Cena taxíku mne doslova ohromila. Zět mi známí objednali taxík někde jinde u jim známé společnosti. Cena byla méně než poloviční. Zajímavé je že ve Vídni jsem se doposud kdekoli a kdykoli nikdy s obdobným jednámím nesetkala.

0 0
možnosti
OM

O60. 19M11.

23. 5. 2023 9:15

Hlási se stručně "Soudruhu majore, během mé služby se nic zvláštního nestalo!", to ví každej dévéťák.

A jen v případě provaleného průseru se vám dostane odpovědi "Ale stane sa, Kefalín, stane sa!" ;-)

0 0
možnosti
JK

J64a70n 37K60a65r90z33a

23. 5. 2023 9:11

Vidím velký špatný. Peníze docházejí rychleji, než si kdokoli dokázal představit. Nejspíš se je nepodaří sehnat s pomocí balíčků. Žádný vojín Vrána.

0 0
možnosti
JA

Krásně řečeno, je to tak.

Jestli jsou média takový dálnopis, co pak sociální sítě a diskuze?

Místo padesáti tajných dálnopisů miliarda veřejných s nekonečnou zásobou papírových proužků.

:-)

0 0
možnosti
FN

To je jen takový vojenský folklór. Mnohem horší je, když vojíni Vránové obsadí Strakovku.

0 0
možnosti
Foto

Jenomže ty dálnopisy a ČSLA se tím neživili, jako vy prostituti, kteří mačkáte prachy právě ze špatných zpráv.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz