Neviditelný pes

MÉDIA: Pořad 168? Zachraň se kdo můžeš!

23.11.2021

Česká televize inzerovala svůj další publicistický pořad 168 ve stylu: Infekce zrychluje, zachraň se kdo můžeš! Je to jen další důkaz ztráty soudnosti a objektivity, kterou ostatně tento pořad neměl nikdy.

S rostoucím tlakem na neočkované se zastírá, že očkování nemá vysněný stoprocentní účinek. Tak zvaná „bezinfekčnost“ je dnes prokazatelně falešný průkaz nejen u očkovaných a u těch, co nemoc prodělali. V Událostech ČT jsem 21. listopadu slyšel „kouzelný“ obrat o tom, že roste počet pozitivních případů i mezi zdravotníky, kteří ještě neobdrželi třetí dávku. A jaké to bude překvapení, až se zjistí, že budou pozitivní i ti, co obdrží dávku třetí, čtvrtou, pátou atd. Předseda ČLK Milan Kubek opět předpovídá lockdown, nastupující vláda se dušuje, že žádný lockdown nebude, takže bude takový „plíživý“ a selektivní. Někdo bude muset být doma – zákaz nočního vycházení pro neočkované se už údajně rýsuje. Lidé proti zákazům protestují nejen v Česku, ale i v Rakousku, Německu či Holandsku. Tam proti nim vyrazili i policisté na koních a používají i vodní děla.

Byl jsem v neděli za hranicemi v Německu. Zašli jsme se ženou do restaurace. Pustili nás dovnitř jen s rouškou, dostal jsem papírek, kam jsem měl napsat jméno a příjmení a kde jsem měl vyznačit, zda jsem očkovaný, nebo zda jsem nemoc prodělal. Vyplnil jsem to a odevzdal. Nikdo mě nekontroloval, byli evidentně rádi, že jsme tam a že si dáme jídlo. To bylo mimochodem skvělé, protože kuchař byl Čech a vařil „po česku“. Když se tedy informuje, jak je Německo či Rakousko „disciplinované“, je to spíše přání, které je otcem myšlenky. I tady jsou lidé, kteří covidismus považují za hrubý zásah do života. A který nás stojí další peníze.

Připomeňme si, že současné testy PCR stojí pojišťovny asi 900 Kč, dělá se jich kolem 40 000 denně, což je denní náklad asi 36 milionů korun. To by bylo léků a peněz na léčení finančně velmi nákladných nemocí! Vláda nařídila zákaz vstupu neočkovaných do restaurací a postiženým restauracím bude vyplácet podporu, pokud jim tržby klesnou o více než 30 procent. Další miliony korun. Jak za této politiky snížit deficit státního rozpočtu o nejméně 80 miliard korun – požadavek budoucího premiéra Petra Fialy – je úkol pro kouzelníka, kterým Zbyněk Stanjura, budoucí ministr financí, rozhodně není.

Ve světě bylo od počátku pandemie zaznamenáno přes 256 milionů pozitivních výsledků testů a s covidem nebo kvůli nákaze covidem zemřelo přes 5 milionů osob. Klasická chřipka jenom v Česku stojí za úmrtím asi 2000 osob. V celém světě na ni umírá průměrně půl milionu osob ročně. Při chřipkové epidemii v ČR roce 1995 nejsou přesné počty úmrtí na chřipku H3N2 známy, ale podle statistiky došlo k 6000 nadúmrtím, což bylo asi čtyřikrát více, než je běžný počet každoročních chřipkových úmrtí. Jsou tedy roky, kdy na chřipku může zemřít ve světě i několik milionů osob.

Je-li dnes v nemocnicích přibližně stejný počet nemocných jako loni na podzim a podobný počet pacientů leží na JIP, znamená to také, že účinnost očkování není vysoká a u seniorů nad 70 let je velmi malá. Přitom máme proočkovány asi dvě třetiny dospělé populace (loni nula) a v kategorii nad 70 let dokonce 80 %. Vakcína, kterou očkujeme, evidentně není přizpůsobena typu covidu, který právě dnes v populaci převažuje. I ze zkušeností s očkováním proti chřipce víme, že se každý rok připravuje nová vakcína podle předpokládaného typu chřipkového viru. A také je zřejmé, že očkování z jara nemá ten požadovaný efekt i z toho důvodu, že účinek vakcinace s časem rapidně klesá. A to jsou zřejmě hlavní příčiny, které s restrikcemi nijak nesouvisí. Navíc se v případě Česka i Rakouska zdá, že čím méně pozitivních záchytů bylo přes léto, tím větší je současná vlna (srovnej se statistikou Velké Británie). A navíc, jako třetí dávka se nabízí vakcína, která opět není přizpůsobena současné mutaci covidu. Přesto se propaganda státu soustřeďuje na vakcinaci a jen okrajově se zajímá o to, zda jsou rizikové skupiny léčeny. A nejde jenom o monoklonální látky, ale i o další farmaka, která jsou schválena k použití a kde se prokázal účinek proti nástupu těžkého průběhu nemoci covid-19. Dokonce se ukazuje, že účinná mohou být i některá antidepresiva. Přesto stále převažuje buzerace nad racionalitou.

Pouze s covidem jsme se dopracovali k takovým drakonickým opatřením, které nemají v historii obdoby. Covidismus dokázal společnost dramaticky rozdělit. Očkování, které mělo přinést zásadní úlevu zdravotnímu systému, se ukazuje jako méně účinné, než se čekalo. Proto i senioři po očkování tvoří až třetinu pacientů na JIP. Kastování lidí, zákazy vstupu pro neočkované a další podobné lahůdky rozhodně nepovedou k omezení průběhu infekce. A je pouhou propagandou tvrzení o „disciplinovaném“ Rakousku a „nedisciplinovaném“ Česku, když oba státy mají naprosto podobný, ba téměř shodný počet nárůstu pacientů v nemocnicích a na JIP. Z toho plyne, že na disciplíně vůbec nezáleží.

Česká televize se podílí na matení pojmů a šíření covidismu naprosto zásadně. Ještě, že je tu TV Nova, která svůj vysílací čas prodala miliardáři Karlu Janečkovi, který vládní opatření tvrdě zkritizoval. Televize se od Janečka distancovala. Tak to nyní chodí v zemi, která se v roce 1989 zbavila komunismu a dnes trpí pod diktátem covidismu. Janeček si svůj názor (možná i neobjektivní a propagandistický) draze zaplatil. A tomu máme tleskat?zpět na článek