25.5.2020 | Svátek má Viola


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 115, poslední: 17.8. 2009 17:07, přehled diskusí

26.7.2009 0:38

Re: to se to mluví, pane Bystrov

pane Bystrov, ja jsem ani slovem nenaznacil, ze ODS ma neco spolecneho s dotcenym problemem . Termin propagandista ODS je pouze vase osobni charakteristika.

.Mimo informaci od vaseho dedecka byste si mel precist neco od Solzenicina nebo jinych autoru, kteri gulag prozili na vlastni kuzi a jejichz dilo nema tendencni nater. Vas postoj se me zda velmi nehumani, protoze mimo usilovani o bezzivoti, se me zda nejtezsi provinen i proti lidskosti upirat cloveku jeho prozita utrpeni a zlehcovat je. No, s tim Haskem mame holt smulu, ze nas nejznamejsi spisovatel byl komunista

26.7.2009 13:32

Re: to se to mluví, pane Bystrov

Rv Pana Bystrova jste onálepkoval jako propagandistu - to znamená, pro čtenáře, že to, co píše, můžeš být nevěrohodné, neboť jde o propagandu.

Pokud je Hašek nejznámější, neznamená to pro mne rozhodně, že je i důvěryhodným zdrojem informací. A pokud byl bolševik, pak ani náhodou.

26.7.2009 13:52

Re: to se to mluví, pane Bystrov

ano, tak to bylo mysleno.  K Haskovi jen tolik: Pro mne je Hasek Hasek,   to jen pan Bystrov ho zde prokadroval na komunistu. Vsimete si , ze charakteristickym znakem propagandistu je kadrovani.

pani Evo, at je Vas osobni vztah k Haskovi jakykoliv, vyjadruji sve presvedceni, ze umeni je nejpravdivejsim svedectvim doby ,ve ktere bylo stvoreno, mnohem pravdivejsim nez jsou statistiky nebo zaznamy StB, KGB a podobnych instituci. Pokud mate jiny nazor , jiste nebude  trvaly.Doporucuji, verte Haskovi!

25.7.2009 9:08

Jak někdy život s člověkem krutě zatočí

Článek pana Bystrova ve mně vyvolal vzpomínku z dětství na jednoho Rusa, který za války žil vedle nás s naší sousedkou. Byl to emigrant, ale bohužel si nepamatuju jeho jméno a nevím ani, kdy a proč z Ruska emigroval. Pamatuju si, že ve čtyřicátém pátém pro něj přišli ruští vojáci a odvedli ho do nějakého střediska. Pak jsme o něm víc neslyšeli, rodiče říkali, že asi skončil na Sibiři. Nevím, jestli ta paní potom po něm pátrala, v devadesátých letech už byla asi mrtvá. A nevím, jestli po něm v Čechách zůstal nějaký potomek, tenkrát se říkalo, že sousedka od něj čeká dítě.

Proč to píšu? Jméno neznám, další podrobnosti taky ne, ale člověk si najednou uvědomí, jak může být život k malému člověku krutý a nelítostný. On ten Rus byl opravdu malý "bezvýznamný" člověk, živil se jako nádeník a v sobotu obvykle skončil opilý v hospodě. Proč ho museli Sověti odvléct "domů"?

25.7.2009 10:18

Re: Jak někdy život s člověkem krutě zatočí

Ano, takové případy existovaly, zvůle NKVD byla nekonečná. Takové oběti - pokud proti nim nebylo vymyšleno nějaké obvinění z kriminálního deliktu - byly však zpravidla umisťovány do táborů pro válečné zajatce a internované, přičemž internovanými byli myšleni Němci a různí jejich - skuteční nebo domnělí - spolupracovníci, mobilizovaní na práci při obnově válkou zničeného národního hospodářství SSSR. To byl například případ masových deportací Slováků ze Slovenska. Na práci se hodil každý. Tábory pro válečné zajatce a internované se od gulagu lišily právě "větší péči" o lidskou pracovní sílu a nezbavovaly internované jejich státní příslušnosti. Za porušení discipliny se však mohl internovaný rovněž rychle ocitnout v gulagu.

25.7.2009 6:43

Do Gulagu jen po predchozim odsouzeni?

Byl na priklad odvlecen svedsky diplomat Walenberg sov. NKVD a zmizel beze stopy, odsouzen nebyl, stejne tak general cs. armady Vojciechovski rovnez odvlecen NKVD a zmizel beze stopy. V gulazich zmizely miliony, na tolik souzeni tezko bylo dost soudcu.

25.7.2009 8:52

Re: Do Gulagu jen po predchozim odsouzeni?

Nesoudili soudci, ale šlo o administrativní rozhodnutí mimosoudních orgánů NKVD (MVD) s pravomocí vynášet rozsudky. Většinou se "případy" projednávaly bez účasti "obžalovaného" a velice často se prostě schvalovaly seznamy jmen a rozhodnutí bylo přijímáno an bloc třebas pro několik set či dokonce tisíc osob najednou. Samozřejmě, že se v táborech gulagu objevovali i tzv. "neevidovaní" (rus. bezučotnyje), kteří se ocitli v soukolí táborů zcela bezdůvodně, ale to se netýkalo - alespoň o tom nevíme, politických vězňů. Pokud jde o Walenberga, jsem přesvědčen, že byl vězněn pod nějakou falešnou identitou a v ruských archivech by se jistě našlo, kdyby to dovolily, vysvětlení.

25.7.2009 9:58

Re: Do Gulagu jen po predchozim odsouzeni?

Tak pokud vim, tak posledni Walenbergova stopa konci v Ljublance( nebo jak se to pise), pak zmizel. Jak vite ze zmizel na Sibiri v gulagu?

25.7.2009 20:32

Re: Do Gulagu jen po predchozim odsouzeni?

Pane Simone , ani ja ani pan Bystrov se o sibirskych gulazich nezminujeme. Ctete pozorneji, ja pisu "beze stopy", pan Bystrov pise o falesne identite. Ani jednou se overitelna stopa o Walenbergovi nenasla. Verim, ze ruske autority si nepreji aby se nasla.

25.7.2009 0:48

Bystrove,

vy byste mohl odhalovat princezny Anastázie.

Snad si to jednou s Pánembohem srovnáte, pokud té "babce" křivdíte. Jistě se vás zeptá.

25.7.2009 8:54

Re: Bystrove,

Srovnám. Ale i ona si to tam nahoře srovná s mým otcem a jeho druhy.

25.7.2009 9:20

Re: Bystrove,

hm.

Víte, znala jsem osobně pána, který v Gulagu byl. Až do jeho smrti jsem nic netušila, i když mi jeho uzavřenost připadala zvláštní. Jeho žena mi příběh jejich rodiny vyprávěla až po sametovce a vše do sebe logicky zapadalo, stoprocentně jí věřím. Jejich příběh sice neobsahoval bělogvardějce a změny jména, ale byl tak absurdní, že byste zřejmě také vrčel, že nemůže být pravdivý.

Byl.

V soudech jsem velmi opatrná. Vím, co se snažïli udělat komunisti z odboje, kterého se účastnili mí příbuzní.

Bacha, pane Bystove, vystřelený šíp už zpátky vzít nemůžete.

25.7.2009 10:01

Re: Bystrove,

To mate sice pravdu, spousta osudu byla opravdu absurdnich, ale pan Bystrov preci kritizuje neco jineho.

A to to, ze CT by mela informace overovat a ne odvisilat vsechno co ji kdo navyklada. Zvlast kdyz je to takto podezrele. Samozrejme to vsechno muze byt pravda, ale overit by si to CT nejak mela. A nespolehat jen na to co rekne ta pani a jeji sestra.

25.7.2009 16:08

Re: Bystrove,

Otázkou ale zůstává, jak se Váš ruský otec a jeho ruští druhové vyrovnají s Vaší fanatickou rusofobií. Tedy pokud se na Vás odtamtud, shora, dívají.

25.7.2009 20:54

Re: Bystrove,

nemaje ruského otce je mi to zcela u (Y)

26.7.2009 11:16

Re: Bystrove,

Andy, nemaje, nemaje, pokud ovšem nemáte jný problém.

26.7.2009 11:40

Re: Bystrove,

problém mám s komentátory jako vy:))

25.7.2009 0:28

Ale vždyť je to stejně jedno

Bystrove.Novináři přece nejsou od toho, aby se pokoušeli hledat jakousi pochybnou pravdu.:-(

25.7.2009 4:33

Panove - to jste

hulvati od prirozeni,  nebo jenom co se tyce pana Bystrova? Bez ohledu na to, ze Vase komentare postradaji jakoukoli argumentacni hodnotu, bez ohledu na to, zda si dotycna dama vymysli cili nic (a je mi to vcelku fik) - hulvatstvi tohoto druhy se obvykle odrazi od dresata zpet na autora.

P.S> A ano, novinari jsou presne a prave od toho, aby se pokouseli hledat pravdu.

25.7.2009 8:49

Re: Panove - to jste

Ne.

25.7.2009 11:30

Aha

tak pravda je Vám - jak pravíte - fík. Tak to už je docela pěkná ukázka morální degenerace.

25.7.2009 15:39

Re: Aha

Nikoli, Bobesku. Je mi fik, jestli ta dama byla ci nebyla v Gulagu, nebot se o to nezajimam a nehadam. Co mi neni fik je hulvatstvi recenych prispevatelu.

25.7.2009 20:36

Re: Panove - to jste

 A ano, novinari jsou presne a prave od toho, aby se pokouseli hledat pravdu......Od kdy? Novináři jsou od toho, aby lidi jejich noviny kupovali, bez ohledu na to, jaké ptákoviny tam píšou.

25.7.2009 10:01

Re: Ale vždyť je to stejně jedno

Hledat pravdu může kdokoliv!

25.7.2009 12:12

Re: Ale vždyť je to stejně jedno

Je to smutné, ale o novinářích se říká že jsou "hlídací psi demokracie" a já nevím co ještě všechno. Nás na škole učili, že než uveřejníme informace právě takhle v mediich, že si ji máme ověřit ze tří nezávislých zdrojů. Učila nás profesorka co dělá v ČT, o to je to smutnější.

Na druhou stranu vzpomínám na druhou profesorku, která se právě zajímala o tvorbu dokumentárních filmů, a tam docela věřím, že by byla natolik uchvácena příběhem, že by na cokoliv jiného zapoměla. Taky z ČT.