4.7.2022 | Svátek má Prokop


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
K. 17.6.2009 13:24

Re: no, u lidí jako hájek, kteří

Ostatně, tohle je věc Američanů, ať si to vyřeší, jak uznají za vhodné. My jim v tom nepomůžeme.

čm 17.6.2009 13:20

Re: Je třeba čísti Hájkovu knihu.....?

Ale oni se nespletli ?! Ten pořad byl vědomě za účelem udělat z Hájka vola, Na to je neplatim, nehledě na to, že je to zbytečný, když to zfoukne sám a zadarmo. Dělaj to běžně, Moravec, matlák jeden. Přitom když mu tam přijdou skuteční experti na dělání volů z lidí, tak je neukočíruje ani náhodou a vypadá to, že tam ani neni! U soukromejch je mi to celkem fuk, dělaj to za svý.

K. 17.6.2009 13:17

Re: Je třeba čísti Hájkovu knihu.....?

Já jsem si myslel, že šlo o Hájka. Ještě se po tom podívám, měl jsem to vystřižené.

Chris Kelvin 17.6.2009 13:16

Re: no, u lidí jako hájek, kteří

Nezdáte se mi býti odborníkem na stavební konstrukce :-)

Toť vše, dále se nenechám do diskuse zatahovat.

čm 17.6.2009 13:13

Re: Je třeba čísti Hájkovu knihu.....?

To bylo právě vo Hájkovi, ten článek byl nějak  brzo po tom ,jak byla ta legrace s vopicema. Klíma to psal páč s nim byl v Reflexu a v Květech

Dodo 17.6.2009 13:12

Knihu jsem nečetla,

zato rozhovor s panem Hájkem ano.Hájek sám narážel na své úvahy o 11. září, aby vzbudil zvědavost. Bylo to v podstatě o tom, že si máme knihu koupit.Jak klausovsky pragmatické!

K. 17.6.2009 13:11

Re: hm...

To je u nás známý jev, že po několika letech v politice se člověk stává mírně paranoidní. Hezky to zobrazuje film "Musím tě svést" s Ivanou Chýlkovou jako lehce profesionálně deformovanou poslankyní.

Lerak 17.6.2009 12:55

Re: hm...

a proč ne, Chrisi. Je to přece pravda.

K. 17.6.2009 12:51

Re: no, u lidí jako hájek, kteří

No ona spadla i budova č.7, do které žádné letadlo nenarazilo. Během ani ne deseti sekund se rozpadla na prach. To bych teda chtěl vidět ten experiment, kterej by tohle dokázal.

A k tomu "studia, studia, studia" bych já dodal "praktická fakta, fakta, fakta". V teoriích se dá leccos "dokázat", ale v praxi to bývá jinak. Videa zachycující pád těch tří budov mluví sama za sebe. A je jich dostatek k dispozici.

Lerak 17.6.2009 12:50

Viděl jsem uvedený pořad

a přesně jak bylo napsáno - vůbec nechápu "odvahu" pana Fischera i moderující reportérky tak až stupidně vést onu diskusi. Nehledě k tomu, že za takové pořady povinně platímě poplatek ČT. V té souvislosti - ať se zavede kódovaný kanál ČT, a kdo bude chtít, ať si ho zaplatí. Já mám pořadů ČT plné zuby.

K. 17.6.2009 12:39

N.Chomsky o médiích

Ráno tady někdo trvdil (SŠ v 8:34), že tady na Psu vyšel článek N.Chomského kontrola médií - velkolepý úspěch propagandy.

Docela rád bych si ho přečetl, ale v archivu jsem ho nenašel. Byl by někdo ochoten ten článek najít a dát sem odkaz?

Chris Kelvin 17.6.2009 12:32

Re: no, u lidí jako hájek, kteří

Doporučuji hledat odkaz na stavební fakultu, kde nedávno provedli podobné zkoušky za účelem ověření reoretických předpokladů, jak působí požár v železobetonových konstrukcích. Tedy: za jak dlouho po vypuknutí požáru se zatížená konstrukce zhroutí. Upozorňuji, že "topili" pouze dřevem, tedy šlo o simulaci běžného požáru s běžným hořlavým inventářem (nábytek, stohy papírů), určitě nešlo o simulaci extrémní situace požáru způsobeného letadlem narvaným leteckým palivem.

Pak už Vám mohu doporučit jen studia, studia, a zase studia. Ničím jiným se svých nesprávných názorů nezbavíte. Nemáte-li však o technických záležitostech žádné povědomí, bude to dlouhá cesta :-)

IH 17.6.2009 12:29

Re: Pořad v televizi jsem viděl

K, já si tu knížku půjčím v knihovně, protože nemíním podporovat někoho, kdo využívá své funkce, aby se obohatil. Chci se vsadit, že kdyby byl Hájek člověk z ulice, tak takovou knihu by mu nikdo nevydal.

K. 17.6.2009 12:29

Re: Je třeba čísti Hájkovu knihu.....?

Připomněl jste mi článek v Lidovkách o nějakém takovém podivínovi, známém v minulosti mezi novináři tím, že se vždycky pro něco nadchne a kdekoho o tom přesvědčuje.

Myslím, že to bylo v rubrice Poslední slovo a že to napsal Josef Klíma, ale nemohu to tam v archivu najít. Pokud je někdo šikovnější ve vyhledávání, byl bych mu vděčný za odkaz, rád bych si ten článeček zopakoval.

K. 17.6.2009 12:22

Re: Pořad v televizi jsem viděl

Jak p.Hájek argumentuje, zatím nemohu posoudit, to uvidím, až si tu jeho knížku přečtu. Doufám, že není moc tlustá. :-)

Jan 17.6.2009 12:21

Re: Co se týká Hájka,

Ale to je volně podle divadelní hry Václava Havla Odcházení.

IH 17.6.2009 12:17

Re: Pořad v televizi jsem viděl

K, to máte pravdu, možná, že opravdu Bin Ládin není to co z něj media dělají, ale to nic nemění, že pan Hájek si vymýšlí fantas magorie, aby se zviditelnil a jeho argumentace je argumentace šílence. To kdokoliv z nás může tvrdit, že pan Hájek neexistuje, protože ho živého neviděl a v televizi jsou jen jeho  "řečičky" (citace Hájka)

Mistr Jan Hus 17.6.2009 12:17

Máš naprostou pravdu !!!

R^R^R^R^R^

Chris Kelvin 17.6.2009 12:09

Re: Je třeba čísti Hájkovu knihu.....?

Splést se může každý. Zvlášť když o Hájkovi najednou mluví všichni. A ČT je příliš snadný cíl.

Rád bych někdy četl podobně zapálenou kritiku na některou ze soukromých televizí.... a že by bylo o čem psát :-/

Chris Kelvin 17.6.2009 12:06

Re: Je třeba čísti Hájkovu knihu.....?

Já jsem si jeho názorů začal více všímat zhruba před dvěma roky, kdy v Mladé frontě uveřejnil článek o obraně chudáků kuřáků a ve kterém zcela jasně tvrdil, že kouření žádné vážné nemoci nezpůsobuje. Popravdě jsem zůstal civět s poklesnutou bradou a vytřeštěnýma očima.

Jeho "protidarwinovská anabáze" mi naopak hodně pomohla - pochopil jsem, co je ten člověk zač a kde se bere jeho zcestná argumentace. Pochopil jsem i mnohé dříve zdánlivě nepochopitelné dění v Klausově okolí; není to náhoda, že si Klaus vybral právě Hájka.

www racek 17.6.2009 12:04

Re: no, u lidí jako hájek, kteří

no, prosím, WTC,o tom může hájek něco vědět, asi má k dispozici svodky bis atd.... o kouření a darwinovi ty svodky asi nemluví :-D... no, takovejch je víc.

asi si to koupím...:-D

čm 17.6.2009 12:03

Re: Je třeba čísti Hájkovu knihu.....?

Ale von ukazuje na ten pořad!! Proč za mý prachy zvou člověka, vo kerym si předem myslej, že je magor, aby s nim vo tom, že je magor, diskutovali ? Nebo si myslíte, že tam Hájek v noci vlezl, nemohli ho vyhodit, a tak nezbylo, než s nim ten pořad udělat ? A proto  a jen proto diskutující z ČT knihu nečet ? To je exhibice, ostrakizace, a paradoxně  taky potvrzení Hájkovejch názorů na mediální manipulaci

K. 17.6.2009 11:56

Re: no, u lidí jako hájek, kteří

A viděl jste taky, aby nějaký mrakodrap po požáru celý shořel, jako by byl ze dřeva? Existuje dostatek záznamů o tom, jak taková budova po požáru (i mnohem rozsáhlejším) vypadá. Rozhodně nezmizí, nesesype se jako domeček z karet, beton neshoří a ocelová konstrukce nezmizí. Pokud někdo tvrdí opak, měl by to dokázat.

Jakub 17.6.2009 11:56

Re: Mephisto

ale jistě, to je vaše volba. Já jen poté, co jsem viděl hájkův způsob argumentace a práci s fakty v článku o evoluci, nemám potřebu číst jeho názory z jiné oblasti - prostě proto že nevěřím jemu a jeho vývodům (když jsem viděl co dokázal v případě tématu kde se trochu orientuju)

pružinskij 17.6.2009 11:51

Re: Permanentní kampaň

Zvu Vás na kafé a dortík na hrad,brouku.Tvůj prezident.

hunter 17.6.2009 11:48

Re: Co se týká Hájka,

Přesná analýza a o Klausovi bych mohl vyprávět co dělal na sport.kolbišti prováděl ya nepřístojnosti,prostě machr za každou cenu ale opravdu.Proto je z něho v současnostikrásné chucpe a basta.

Beldor 17.6.2009 11:47

Re: hm...

U me je problem ze jsem knihu ani nedocetl do konce a dle meho nazoru je to celkem o nicem.Kazdopadne jsem videl i zmineny porad a paradoxne jsem po jeho zhlednuti temer zacal fandit Hajkovi:-PTak me byla snaha moderatorky a pozvaneho hosta trapna... Inu kdyz se media snazi nekoho az tak smesne ztrapnit ,tak se to casto obrati proti nim...Rv

K. 17.6.2009 11:47

Re: Je třeba čísti Hájkovu knihu.....?

To nemohu posoudit, já jsem páně Hájkovy názory na darwinismus nesledoval, protože mě to téma nic neříká. Zato otázky mediálního ovlivňování mi připadají velmi aktuální a důležité, proto si tu knihu asi přečtu.

Chris Kelvin 17.6.2009 11:46

Re: no, u lidí jako hájek, kteří

Viděl jsem dost podrobný dokument o nárazu třetího letadla. Pravda, pro Vás to byla asi manipulace vyrobená ve studiích Stevena Spielberga. Nicméně konspiračním teoriím v tomto případě nevěřím.

Chris Kelvin 17.6.2009 11:42

Re: hm...

Já bych se pod to podepsal také. Ale bude-li Vám Hannibal Lecter tvrdit, že má rád lidi, berte prosím jeho vyjádření velmi opatrně a nepodepisujte se pod ně! ;-)