13.5.2021 | Svátek má Servác


Diskuse k článku

MÉDIA: Otevřený dopis

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
MF 30.1.2008 8:42

Úplný souhlas.

Mám ale obavu, že i to počasí je už zpolitizováno, každopádně brzy bude. Pak se bude hlásit, která teplá fronta byla způsobena lidmi a která ne.

Cricket 30.1.2008 8:38

Perla

Už dlouho jsem nečetl tak pregnantně vyjádřenou bídu naší mediální scény, obzvláště té veřejnoprávní. Pane autore, moje poklona.

Juras 30.1.2008 7:56

Tragédie

je, že za tuto ubohou službu ještě bohatě platíme. 

Netřeba 30.1.2008 7:41

Ale mají o nás starost.

Teď mě cenzura smazala příspěvek, v kterém bylo použito a proloženo hvězdičkami slovo, jaké zcela běžně používají děti v mateřské škole.

Veselý 30.1.2008 7:33

Člověče

kdybyste chtěl dodržovat zákon, tak zrušíte sdělovací prostředky.

Jan Svoboda 30.1.2008 7:24

Přemýšlejme,jak zlomit kouzlo,

myslím tím kouzlo moci nedouků. U t. zv. veřejnoprávních televizí a rádií by pro začátek stačilo, nemuset je povinně platit. Copak se v této zemi nenajde právník, který by dokázal najít cestičky, jak tenhle "veřejnoprávní" šlendrián trochu poškádlit? Článek je to nádherný, ale oni jsou splachovací. Zkusil jsem jim napsat. Odpověď byla slušná, ale na mou otázku, proč hlásali to a to jsem dostal odpověď, že v srpnu bývá teplo. Mimochodem - sledujete, jak těch veřejnoprávních utěšeně přibývá?

pp 30.1.2008 18:06

Re: Přemýšlejme,jak zlomit kouzlo,

Jediné řešení by bylo zakázat v těchto prostředcích reklamu a zajistit, aby nebyly závislé na míře sledovanosti. Jenže by to nejspíš znamenalo vybírat vyšší poplatky za jejich provoz a to by se asi nelíbilo ani těm, kteří si na jejich tendenčnost stěžují.

No... 30.1.2008 7:24

Krutě pravdivé

Teď  "jen", aby to někdo  "TAM" pochopil, což je v TV a novinách požadavek naprosto absurdní a nesplnitelný

Lagron 30.1.2008 7:20

Jo jo.

Jak kdysi říkával Miloš Zeman. Naši novináři jsou fůra hnoje!:-D

Ladislav N. :-))) 30.1.2008 12:24

Re: Jo jo.

Potíž je v tom, že o politicích platí totéž a o Zemanovi samotném dvojnásob. ;-P

karel 30.1.2008 7:04

Super článek

Perfektně vyjadřuje mé pocity, podepisuji. Co se na nás valí z médií je jen virtuální realita, obchodní produkt, který se skutečností nemá zéměř nic společného.Lze jen spekulovat, jaký podíl na tom má přání vládnoucích stran a jaký obchodní bitva médií o diváka a zisk. Je zbytečné kupovat si Blesk, když stejná úroveň běží v TV, celoplošných tzv seriózních novinách,apod.

mirek 30.1.2008 6:53

Z druhé strany, kdo je vlastník a kdo spotřebitel

Pokud jsou média výdělečnými podniky, musí si jejich vlastník vybírat takové lidi, kteří mu zajistí zisk, vlastník média je podnikatel jako každý druhý. Poptávka na trhu ukazuje, že výborně přežívají bulváry, o kterých ví  i malé dítě, že jejich pravda má cenu zlámané grešle a přesto tu hru obě strany neustále přijímají, autoři i čtenáři. A přitom jich přibývá. Tomuto trendu se pomalu ale jistě přibližují ostatní vydavatelé, poptávka po senzaci za každou cenu roste. Sledovat a pochopit souboj koncepcí, psaných rukou politickou je nuda k uzívání pro novináře i čtenáře, daleko výživnější je souboj politiků, který může novinář obratnou formulací i přikrmit a probarvit. A to mají, řečeno slovem klasika, mazlíčci rádi. Takže autor má sice na milion procent pravdu, ale i nadále si bude muset vybírat velmi pečlivě zdroj svých informací. A my s ním.

horduch 30.1.2008 7:11

Re: Z druhé strany, kdo je vlastník a kdo spotřebitel

 u veřejnoprávní ČT1 očekávám informace podložené statistikou a ne jedna baba povídala -průzkumem

J.B.Marconi 30.1.2008 6:36

Musím křičet HURÁ,

podepisuji tento dopis. Politologové, komentátoři, hlasatelé i paní Jílková budou mít určitě jiný názor, že pane Hvížďala . R^ >- R^

stawir 30.1.2008 6:58

Re: Musím křičet HURÁ,

R^

pozorovatel123 30.1.2008 3:27

Souhlas

Podepisuji tento dopis.

Přes to mám poznámku, požadovat po absolventu humanitární větve našich středních škol ev universit, aby věděl co je to medián nebo jakýkoliv jiný technický výrok, je vzhledem k úrovni těchto škol (učitelů) opravdu nespravedlivé. Odpověď přece nesmí být delší než jedna minuta protože pak musí být sdělováno, že Ariel (nebo cokoliv jiného) je nejlepší a to po dobu alespoň dvou minut.

Komik 30.1.2008 3:13

Ano, to je pravda

Typický příklad nucené zábavnosti - zpravodajské relace, např. reportér, který se snaží nás diváky vnést do atmosféry tak, že se nestydí nahlas mluvit přímo při koncertu, divadelním představení, projevu někoho, atd., reportér, který - když podává zpávu o tom, že na horách fouká silný vítr, musí samozřejmě stát na větru tak, že ho není ani slyšet (a pak ho vítr odfoukne i z obrazovky), atd. atd. Další příklady si každý asi dosadí sám, výsledkem je ale nárůst celkové infantility pojetí a ducha zpravodajských relací.

Lagron 30.1.2008 7:57

Re: Ano, to je pravda

Souhlas. Mne navíc irituje familierní oslovování účastníků různých kvizů a to jak v televizi tak v radiu. Moderátorům je zatěžko řícu paní, pane Jardo, ale vesměs používají strohé Jardo nebo.dokonce tykání! Pokud se jedná o člověka o generavi staršího než je dotyčný moderátor, považuji to za projev buranství. To za našich mladých časů (do roku 1948) nebývalo! Tuto sprostotu sem zavlekli bolševici, kteří každého oslovovali,  soudruhu ty(Y).

Ladislav N. :-))) 30.1.2008 1:36

Všimli jste si, jak se v ČT i ČRo rozmáhá "duchařina"? Různí astrologové, proutkaři....

"ochránci klimatu" a všechny možné i nemožné podvodné praktiky jsou vydávány bezmála za vědecké postupy. Čím hloupější redaktoři a jejich šéfové, tím více si vybírají témata ke své úrovni myšlení...

A tomu se v Kocourkově říká VEŘEJNOPRÁVNÍ MÉDIA. Ví někdo, co to vlastně má být? 8-o;-D

Tisifoné 30.1.2008 0:20

Je to pravda

Dopis vyjadřuje mínění velké většiny občanů. Odpor různých moderátorů, redaktorů, mediálních "poradců" a podobných osob vůči faktům, statistice, logickým argumentům, správně aplikovaným přírodovědeckým, technickým a ekonomickým zákonitostem vyplývá z jejich polovzdělanosti a touze po peněžních odměnách od zaměstnavatelů, kterým záleží zase jenom na penězích. Je to přirozená reakce a těžko proti ní bojovat otevřenými dopisy. Efektivnější cesta : povinná složka učebních osnov ve smyslu "proč nelze věřit všemu, co je v televizi, rozhlase, časopisech, novinách a hlavně na internetu". V krajním případě bojkot příslušného média.