24.3.2023 | Svátek má Gabriel


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Ccecil 3.7.2007 8:43

Klobouk dolů

Naprosto přesné jasné a výstižné. Naprosto souhlasím. Je vidět, jak vznikají manipulace. Tichá pošta je sice dětská hra, ale má stejný efekt jako někteří novináři. Ti lidé neví o čem píší, ale dělají to rádi.

Sirena 3.7.2007 8:20

Re: Údajná genocida?

Andělo, Petr Mach genocidu v tomto článku nepopíral. Leda, že bys komentovala nějaký jiný článek. 

Sirena 3.7.2007 8:18

Lidovky mne překvapily

Lidovky mne zmiňovaným histerickým článkem překvapily. Předtím v příloze Věda dávaly prostor oběma stranám a nezaujímaly takto vyhraněný prostor. Autor článku se choval jako představitel každé jiné totalitní idelogie, kterému se někdo dovolil kritizovat jeho boha. Legrační je, že jenom pomáhá ostatním ekologistům zvyšovat histerii a pokud nevlastní například nějaký mixér větru, na dotace si dosáhne někdo jiný. Užitečný idiot.  

Saul 3.7.2007 8:11

Re: Re: Podobné metody jdou napříč médii... tzv. veřejnoprávní nevyjímaje

Kálíte mimo mísu, o tohle přece v článku ani v diskusi nešlo.

V. 3.7.2007 7:49

Lidové Noviny

nemusím, vzpomínám na dobu, kdy to byla hlásná trouba US a Havla. Dnes už se nemají o co opřít.

mou 3.7.2007 7:28

Údiv ? Pro boha a proč ?

Autor příspěvku má ve všem, nebo téměř ve všem, bohužel, téměř pravdu.

Ale že by se redakce omluvila ? A proč, pro boha ? Co ji k tomu vede ? Novinářská etika ? Nedejte se vysmát !

Když vám řemeslník špatně opraví domácí spotřebič, jdete za ním a reklamujete jeho práci. Spotřebič - to je věc uchopitelná. A příště k takovému  "odborníkovi" nepůjdete.

Ale vyřčené slovo, to už vrátit nelze, zanechá svůj otisk v myslích lidí.

A pak, to opojení mocí ! Já - tedy novinář, elita národa a hlídací pes demokracie  - něco prohlásím a ono se to stane pravdou ! A to se potom mám omlouvat ? Ne, to tedy ne. A proč taky. Že můj článek někoho poškodil ? Co má být, informace - to je přece moje práce ! Lhostejno, že nepřesné či přímo lživé.Hlavně, když mi můj zmetek nemůže nikdo na příklad  na rozdíl od třeba špatně opravené mikrovlnky hodit na hlavu. Já alespoň o zranění výtiskem novin, ve kterých se objevila lež bohužek ještě neslyšel.

ZA 3.7.2007 6:25

Re: Podobné metody jdou napříč médii... tzv. veřejnoprávní nevyjímaje

Strécu, co chcete, když oficiální českou politikou je Kubiceho zpráva....vytvořená nedouky postiženými modrou vírou...

martin TT 3.7.2007 5:50

Andělko

"údajně popíral genocidu" je něco jiného než "popíral údajnou genocidu"

Anděla 3.7.2007 5:33

Údajná genocida?

Také není pravda, že by režisér filmu popíral údajnou genocidu ve Rwandě......

Takže ve Rwandě žádná genocida nebyla, jenom takový trošku nesvár? Dobrý, zdá se, že Mach také popírá genocidu.;-)

k 3.7.2007 4:43

Je to

zajímavé, jaké jsou v unikátním ateistickém národě názory

Ladislav N. 3.7.2007 3:20

Podobné metody jdou napříč médii... tzv. veřejnoprávní nevyjímaje

Stačí, aby v příslušném médiu působil nějaký nedouk zanícený zelenou vírou - a potenciální průšvih je na cestě. Stačí se podívat, jak média prezentují větrníky a "alternativní" či "obnovitelné" zdroje energie - bez jakýchkoli technických znalostí. Někteří "novináři" jsou jenom statisté držící v ruce mávátko s úkolem vydělat si na živobytí. A není to jenom otázka ekologistických hnutí, podobně servilní texty lze (i v LN) najít např. k aktivitám V. Železného či jiných osob, napsané zjevně s cílem je pozitivně zviditelnit, aby na ně náhodou "lid" nezapomněl....

Rudolf 3.7.2007 1:20

..Budeme pořizivat obří slunečníky?

Hlavně nebourejte kamna.;-)

Kvetla 3.7.2007 1:06

Re: Vyčítat ekologům lži je marná práce.

Když by nevyšel strašák s globálním oteplováním,budou strašit s novou dobou ledovou.Ke svým prašulkám se prostě musí dostat,jinak by zanikli Ó,jaká by to byla veliká škoda pro lidstvo ???

jenže jaká bude další akce,až někdo spočítá,že cca jedenáctiletý pravidelný cyklus zvýšené sluneční aktivity ohřeje Zemi na dalších jedenáct let zhruba o 3 st.C.Budeme pořizivat obří slunečníky???

občan 3.7.2007 1:02

Novinářská žumpa pro tentokráte a opakovaně v Lihových novinách

Není třeba nic dalšího dodávat, stále potvrzují svoji "úroveň".

Kvetla 3.7.2007 0:55

Brad Thor::The Lions of Lucerne,,Pocket Books,NY 2002,kap.Prolog

Já na skleníkové plyny seru,stejně jako seru na Kjotský protokol a globáln oteplování.To jsou všechno kecykteré nikam nevedou.Investoval jsem desítky milionů dolarů,abych tebe a tvé kolegy přivedl k rozumu,abyste konečně pochopili o co jde.Bože,i kdybychuž nikdy v životě nenarazil na lobistu,nebo politika s nataženou rukou,i tak by bylo pozdě.Ale když se ohlédnumco jsem za své peníze dostal,co myslíš,že asi vidím?Nic s velkým N.nechci ani pomyslet,o kolik přijdu,jestli to omezení spotřeby fosilních paliv projde.jako kdyby vládě netačilo,že nás donutila prodávat energii státům jako je kalifornie,za regulované ceny,teď chce zajít ještě dál a osekat nám trh.Zkusil jsem tu záležitost vyřešit všemi možnými i nemožnými způsoby,ale te´d už končí veškerá sranda.....;-D

Takže to jen na okraj diskuse,že prý všude jde o pravdu jen o globální oteplování....ve skutečnosti jde o doják na peníze z daní všech do kapes lobistů a politiků.mají v rukách slušný bič na všechny z nás.Buď jim zaplatíme předem,nebo nám zavedou ekologické daně.....R^?Rv

clay 3.7.2007 0:45

nechce se ani věřit

že je taková nehoráznost vůbec možná. No však asi v lidovkách věděli, proč se pod ten článek nikdo nepodepsal...

Rudolf 3.7.2007 0:41

Vyčítat ekologům lži je marná práce.

A nemá význam. Nějaký blbeček, spasitel světa, se vždy najde. Mnohem rozumnějším by asi bylo, podívat se na zdroje příjmů různých lobbistických organizací, jako Duha, Děti Země, Arnika a třeba i Greenpeace. Podívat se na propojení těchto lidí přes různé krycí organizace s orgány stání správy a s organizacemi, jejichž služeb musíme povinně využívat pro různé zákonem předepsané audity a pod. Ale vsadím se, že žádný novinář to neudělá, protože to je opravdu práce, zatímco senzační články (které zajistí slušný výnos pro vydavatele i novináře) jaksi prijdou samy.

Prétextat 3.7.2007 0:29

Je hloupé chtít omluvu po lidech, kteří neznají slušnost

Nic nového pod sluncem - pamětníci si jistě pamatují, jak komunističtí propagandisté s oblibou vymýšleli neexistující provinění svých oponentů, aby poté slavně zvítězili. Ve skutečnosti jsou to ubožáci neschopní argumentovat. Jsou politováníhodní stejně jako jejich dnešní následovníci. Člověk nemusel ani pročítat páně prezidentovu knihu aby věděl, že nepopírá změny klimatu. Ba právě naopak. Ale ono dokazovat, že změny klimatu řídí člověk není tak triviální ani pro ty co si myslí, že umí poroučet větru, dešti, či dokonce globálnímu klimatu.