21.10.2020 | Svátek má Brigita


MÉDIA: Novináři porazili politology

2.6.2006

Zásluhou veřejnoprávní ČT1 jsme měli možnost porovnat názory politologů a novinářů na současnou vyhrocenou atmosféru předvolebního boje. V diskusi v pořadu Události,komentáře v pondělí vystoupili politologové a v úterý se sešli ve studiu novináři. Podrobnosti najde čtenář na Události, komentáře (29.5.) a na Události, komentáře (30.5.) .

Zatímco politologové až na výjimku pana Lebedy vesměs naříkali nad nekorektním způsobem předvolebního boje a kauzu "biolíh" hodnotili (až na pana Lebedu) jako záměrnou předvolební agitku, novináři se naopak vyjadřovali až překvapivě pozitivně k činu pana Kubiceho a shodně všichni potvrdili, že pan Kubice v žádném případě nejednal na politickou objednávku ODS. Paní Slonková připomněla akci, kdy část policistů z ÚOOZ byla před několika lety záměrně neprávem očerněna a Kubice tehdy postupoval podle služebních předpisů a své podřízené nakonec stejně neochránil. Na tomto místě je třeba rovněž připomenout přípravu vraždy této novinářky, za kterou byl osnovatel pravomocně odsouzen. Jak známo, byl jím pan Srba, někdejší sekretář ministra zahraničí Kavana (více třeba na http://zpravy.idnes.cz/domaci.asp?r=domaci&c=A030317_091437_domaci_has) . Paní Slonková má tak s prorůstáním podsvětí do státní správy ty nejhorší zkušenosti. Člověka vlastně napadá pouze to, zda se naopak nedá v našem případě hovořit o zásadním zneužití státní správy a linka nevede z podsvětí do státní správy ale právě naopak. Ve státní správě se v míře větší než hojné usídlili lidé, kteří nejsou pouhými vykonavateli vůle podsvětí, ale využívají podsvětí ke svým politickým cílům.

Politologové, sami bezpochyby lidé počestní, si dle mého názoru vůbec nedokáží představit situaci, která bezpochyby již v Česku nastala. Stále preferují ve svém oboru to, co je psáno, a velmi málo a nebo vůbec (opět snad s výjimkou pana Lebedy) se nedívají na onu pověstnou odvrácenou tvář politiky. V této souvislosti se zejména podivuji jednání pana ministra Bublana, který by měl mít jako někdejší člen disentu "za bolševika" velké zkušenosti se zločiny tehdy neomezeně vládnoucích komunistů. Jestliže se o zprávě předložené Kubicem vyjadřuje s despektem jako o snůšce lží "mafiánů" a uvádí, že údajně jsou rozpracováni i politici jiných stran a že nechápe, proč si pan Kubice "vybral" jenom politiky ČSSD, ptám se pana ministra: "Řekněte nám ta další jména, pana ministře!"Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.