29.9.2023 | Svátek má Michal


Diskuse k článku

MÉDIA: Někteří novináři volají po návratu 50. let

Po upozornění kolegy jsem si přečetl článek novinářů Tomáše Klézla a Lukáše Valáška. A upřímně řečeno jsem byl zděšen. To, co v něm autoři rozvíjejí hlavně ve vztahu k Františku Hezoučkému se začíná blížit článkům a metodám z doby, na kterou nerad vzpomínám.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Vlk 23.9.2021 13:20

Pane Wagner, také myslím že jsme schopni postavit JE vlastními silami. Nepotřebujeme raketové vědce nebo kupovat jaderku na klíč. Pouze koupit projekt a ten dopracovat ke stavebnímu povolení, následně prováděcí projekty za pomoci zahraničních specialistů. Výstavba JE není zas tak složitá, ale je nutno provádět velké množství činností na malém prostoru, dodržet kvalitu a dokumentovat, pracovat spolehlivě, pečlivě.

J. Kejkrt 20.9.2021 21:30

Pánové Klézl a Valášek myflí politicky! Tak k čemu odbornost?

V. Bok 20.9.2021 21:54

No, trocha vzdělání a osvěty by jim jistě ... chci říci neublížila, ale asi spíš ublížila. Třeba by pak, o hrůza, poznali jaký hlouposti píšou.

J. Mácha 20.9.2021 21:07

Za studií jsem se zaradoval, když došlo na likvidaci Lysenka. Teď se můžu těšit, že dojde na green deal. Takový bezuhlíkaty vodík je postaven na neexistenci zákona zachování energie. Jenže nejspíš budeme muset absolvovat několik zim při 14 stupních.

V. Bok 20.9.2021 21:58

Tvoříme nového, bezuhlíkatého člověka.

Tak jswem si přečetl něco o dobách ledových. Bylo jich teď několik za sebou v posledních několika milionech let a v mezidobí bylo vždy daleko tepleji, než dnes... jasně, souhlas, to ti neandertálci, že. Ti mohou za to že ty krásné doby ledové skončily...

V. Hodorka 20.9.2021 17:20

Klezl, vasicek? Co je to za nuly? Neco jako jecny a cigler. Jeden krici neshlukujte se a druhy rozejdete se. A to jsem oznacovan za rusofoba.

J. Svoboda 20.9.2021 17:12

Článek upozorňuje na to, jak Rosatom, například formou výletů do exotických částí světa, ovlivňuje i české prostředí. Dalík za něco podobného bručí ...

J. Vlček 20.9.2021 16:17

Pane autore, díky za to, že jste se ozval a zareagoval na bláboly našich takynovinářů. R^

Bylo by naivní očekávat od současných novinářů nějaké odborné znalosti.

Tito mistři péra, respektive klávesnice, umí sotva popsat skutečnou událost tak, jak se opravdu udála. Spíše ji popíší tak, jak jim káže jejich ideologické přesvědčení a korektní přístup k věci samotné.

Dopracovali se skutečně na úroveň novinářů padesátých let, tak trochu naruby ve srovnání s nimi. Pouze si prohodili světové strany východ a západ. ;-O

M. Pivoda 20.9.2021 16:57

O těch zmíněných novinářích nic nevím.

Ale mohu zde připomenout skutečný historický případ (u kterého jsem byl), že na základě přísně "vědeckého" posudku Jeho Magnificence Jiřího Zlatušky (z června 1990) nebylo možno na VUT Brno provést řádnou oponenturu aplikace českého systému umělé inteligence doc. Václava Poláka. Posudek Zlatušky stačil. A za takové svinstvo Jiří Zlatuška byl opakovaně zvolen rektorem Masarykovy univerzity!

Co zajímá českého občana: Celý svět tak dostal výsledky českého výzkumu doc. Václava Poláka zcela zdarma. Jedinou obranou tehdy bylo napsat výsledky svého výzkumu v jazyce anglickém, zveřejnit v zahraničí - a čekat a doufat.

M. Pivoda 20.9.2021 16:59

https://www.amazon.com/Mathematized-Humanities-Via-Humanized-Mathematics/dp/8085219220

V. Kuhaj 20.9.2021 15:06

Jisté odvěké dilema se mi jeví stále více absurdní - na východě země se silným levicovým prezidentem až diktátorem, a zřejmě cinklýma volbama, vyznávající tradice, mezi které ovšem nutno řadit fauly vůči politické opozici.

Za velkou louží země se slabošským a senilním prezidentem ovládaným levicovými progresivisty, a zřejmě cinklýma volbama, pohrdající tradicí, se stále sílícími fauly vůči politické opozici.

Tak koho bych si tak vybral za kámoše? Všechny, kteří v tom máte jasno, upřímně obdivuji. Mně se zdají praštění oba.

V. Petr 20.9.2021 15:11

Ovšem, ještě horší je Brusel s jeho migranty a grýndýlem!

V. Kuhaj 20.9.2021 15:35

Ano. Kdyby USA byly otec a EU dítě, řekl bych, že dítě chytilo nějakou dědičnou nemoc. EU jsem nezmiňoval, to se tady děje, je prostě derivát toho, co se děje v USA.

J. Urban 20.9.2021 15:05

No jo. Hnus. Prestoze se ho autor snazi lakovat na ruzovo. O poslednich ruskych volbach do Dumy autor taky neco napise? Jak byly skvele, nezavisle, rovne, tajne, demokraticke... celkove mozna jeste lepsi nez ty dny na ZCU;-D

V. Petr 20.9.2021 15:12

No, možná se v nejhorším podobaly presidentským volbám v USA...

P. Brich 20.9.2021 15:59

!!;-D

J. Petrů 20.9.2021 15:21

co mají ruské volby společního s jadernou energií Mr. Urban? A to se vás ptám jen málo

J. Vlček 20.9.2021 15:30

To nic, to se pan Urban jenom ozval, coby potrefená ideologická husa. ;-D

P. Brich 20.9.2021 16:02

V EU se ubzdí a Urban má bláto ve spodním prádle;-D

R. Langer 20.9.2021 15:24

Autor psal něco o volbách, nebo jenom nějaký blbec zase nepochopil, o čem článek vlastně je? 8-o

J. Vlček 20.9.2021 15:33

Bohužel, v tomto případě je ten blbec zcela konkrétní. Jmenuje se J. Urban. ;-D

J. Nový 20.9.2021 14:09

Dík za takové články. Někdy si fakt připadám jak za bolševika. Cenzura, dehonestace, ostrakizace. V menší míře u nás, ve větší míče v západní Evropě a USA. Tentokrát mráz přichází ze Západu.

P. Brich 20.9.2021 16:04

Proč jak? Fičák nastane, až si zvolíme Pirátistan!!;-€EU;-O

S. Tomáš 20.9.2021 13:47

V 50. letech jsem si kupoval za 1 korunu nožík zvaný "Rybička." Tyto nože měly tu vlastnost, že z kapsy vždy neznámo kam odpluly, a když chyběl, nezbývalo než požádat o kapesné otce , který bral 1000 Kč měsíčně, a dojít do železářství a obětoval další korunu. Potom začalo zdražování, a včera jsem klasický nožík Rybička viděl v supermarketu za 99 korun. To si dovolit nemůžu 99x se příjmy nezvětšily. Nevolejte tedy po 50. letechV.??

O. Vašíček 20.9.2021 13:44

Další odskok bych měl k mezinárodnímu obchodu a stabilitě smluv. Bohužel se nejlíp vždy obchodovalo s diktátory :(. Dokázali si udržet stabilní podmínky několik desetiletí. Co slíbili, to splnili a obchodní partner se nemusel bát, že mu následující vládu podplatí konkurence :).

Z tohoto pohledu je Rusko, momentálně, velmi dobrý dodavatel. Možná právě proto i k proběhlým volbám. Navíc se můžeme podívat na probíhající obchodní vztahy např. s Německem - to se moc nebojí o dodávky plynu, i když podporuje jednu sankci za druhou :).

S Ukrajinou je Rusko, v podstatě, ve válečném stavu, ale dodávky výrobků a služeb není ovlivněno. Např. komponenty pro Ruské raketové motory se dlouho dělali na Ukrajině. Navádění kosmických lodí při dokování na ISS byla přímá Ukrajinská služba. Řízení lodí se předalo Ukrajině a ta je zaparkovala.

Jediný problém nastává, pokud se přestane platit. Když Ukrajina přestala platit ruský plyn, že se jedná o "válečnou reparaci" (nebo co to přesně bylo), tak teprve v tomto případě došlo k omezení.

Tím chci říct, že rozhodují politici se všemi plusy a mínusy, které k tomu patří. (Momentálně spíše mínusy - nejsou schopni a hlavně ochotni nic rozhodnout!) Obchod si, ale řídí firmy. A těm jde hlavně o zisk. Ať už jsou z části nebo úplně státní. Aby byl obchod úspěšný, musí, hlavně mezi odborníky, kteří jej připravují, být dobré jméno dodavatele nedotknutelné. Pokud by, kdekoli na světě, došlo k nějakému incidentu, který by, z politických důvodů, zamezil realizaci nebo provádění smluv, tak tuto firmu žádný odborník dále nepřizve. I jemu jde o jméno a spolčením s takovým dodavatelem by přestal být odborníkem, který připravuje takové obchody. :)

O. Vašíček 20.9.2021 13:24

Přečetl jsem oba články i zdejší diskusi. Musím říct, že p. Wágner trochu zesílil vyznění článku zmíněných novinářů. Nemyslím si, že to není od věci a je jen dobré, že se takto upozornil a rozjel diskusi. Článek totiž jen shrnuje fakta kdo s kým, kde a kdy. A na tom není nic špatného. Problémem je směrování a vyznění článku. "Ten tón, TEN TÓN" :). Shrnutá fakta a jejich skladba totiž podtrhují dojem, že účastníci pořadatelé jsou všichni koupeni a snaží se přetlačit mínění a kupit si studenty pro své zájmy. Celá akce že je reklama na Rosatom a nikdo jiný nemá co ukázat. :)

Ono to tak v, v podstatě, je :) Každý reklamní spot, brožura a veletrh je marketingová akce a snaží se přesvědčit zákazníka i okolí, které by mohlo na rozhodnutí zákazníka mít vliv, že já jsem tem pravý obchodní partner a mé výrobky jsou lepší než konkurence.

Ale na tom taky není nic špatného. Při jakémkoli jednání o, už jen možnosti, nákupu se dodavatel snaží presentovat a ovlivnit kupujícího. Od pování na oběd až po návštěvu v jeho provozech, referencích apod. Špatné to je až v okamžiku, kdy se za tuto možnost pořizují nová auta, bydlení apod. :(.

Tady by měl správný novinář upozornit na tyto skutečnosti bez ohledu zda se jedná o sever, jih, východ, nebo západ! Tady bít na poplach a ukázat, že něco nemusí být úplně OK.

Pokud, ale, upozorňují jen na, celkem neškodné, souvislosti v úmyslu vzbudit dojem nějaké cílené propagandy, tak je to zárodek cenzury a dehonestace takových akcí. Přitom uvedené údaje jsou dostupné a nejsou proti ničemu. Pokud se zajímám o rozvoj jaderného průmyslu, tak je jasné, že budu jednat s jedním z největších dodavatelů a propagátorů technologie.

O. Vašíček 20.9.2021 13:38

Pokud se vrátím k atentátu ve Vrběticích, tak zde si měli autoři všimnout jiné souvislosti. Vyšetřování probíhalo dlouhé měsíce a nic se nevědělo ani nezjistilo. Je zajímavé, že těsně před hlasováním o účasti Ruska na dostavbě JE se naší zpravodajské službě dostanou do ruky důkazy o účasti Rusů na tomto incidentu. :) Navíc to způsobí jejich vyloučení!

Neřeším pravost, předpokládám, že důkazy pravé budou a akce proběhla dle šetření. Mám jen vlastní teorii, proč k tomu vlastně došlo. Byly zde skladovány (a dost ležérně) zbraně a munice pro mezinárodní obchod bůh ví s kým. O tento obchod se, asi kromě našich zpravodajců, zajímaly všechny velké služby včetně USA, Izraele i Ruska.

Co když Rusko zjistilo kupce, který by mohl tyto zbraně použít proti jejich zájmům. Asi by se snažili tomu obchodu zabránit.

To je samozřejmě neomlouvá a celá akce je hodnocena jako atentát nebo teroristický čin.

Jen by mě zajímalo, jak by se veřejné mínění a celá vláda chovala, kdyby se mělo jednat o obchod s Hamásem a podobnou akci provedli Izraelci :). Předpokládám, že by asi byli šetrnější. Ale jak šetrně zlikvidovat tuny munice a min nevím.

J. Nový 20.9.2021 14:12

Důkazy z Vrbětic jsme sice neviděli, ale byly zřejmě předloženy západním zemím, které ocenily jejich pravdivost a sílu natolik, že ze svých zemí nevyhostily ani jednoho ruského diplomata. Ale jinak nám vyjádřily ty země podporu, to zas jooo! ;-D

R. Langer 20.9.2021 15:27

Vyšetřování probíhalo skoro 8 let, a vyšly z něho dokonalé důkazy, jaké svět neviděl. ;-D

V. Petr 20.9.2021 15:37

Přečtěte si Ostrov tučňáků od A. Franceho: "Nejmenší důkaz měří 2 cm, zatímco největší důkaz měří 4 m... " (Aféra s 80000 otýpkami sena)