22.3.2023 | Svátek má Leona


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Lájoš B. 6.5.2009 8:51

Re: Mnoho ze současného poplyšového vývoje jsem očekával,

úderky přinesly - sorry

MGM 6.5.2009 9:26

Re: Mnoho ze současného poplyšového vývoje jsem očekával,

"Takže v čem konkrétně je privátní TV lepší ?"

Financuje si svoje odporné "zprávy" ze svých zdrojů. A ne z daní!

Lájoš B. 6.5.2009 11:26

Re: Mnoho ze současného poplyšového vývoje jsem očekával,

Fakt super. Koncesionářský poplatek je daň. Koukněte si někdy do huby, co píšete a pak teprve začněte psát ty svoje moudra.

MGM 6.5.2009 15:19

Re: Mnoho ze současného poplyšového vývoje jsem očekával,

Nejedná se o "koncesionářský poplatek". Jedná se o poplatek za techniky způsobilé zařízení k příjmu televizního nebo rozhlasového vysílání bez ohledu na jeho způsob využívání. Viz Zákon č. 348/2005 Sb, to byste mohl při vašem vzdělání už vědět. Nemohu si tedy zvolit, jestli se stanu "kocesionářem" některé vysílací stanice a přijímat tak její program. Jsem povinen platit za vlastnictví provzuschopného přístroje, přesto, že na něm pouštím jen domácí video. Tento způsob zpoplatnění naplňuje všecky znaky daně, přesto, že byl zřejmě z politických důvodů nazván jinak. Stejně jako třeba zdravotní pojištění. Také daň. Takže, co vás vede k nadávkám, jako že se mám dívat do své huby?

Ds 6.5.2009 11:03

Re: Mnoho ze současného poplyšového vývoje jsem očekával,

10 miliard Lodrovi se platilo proto,že socani úmyslně zanedbali obhajobu státu,aby si u nového majitele předplatili pozitivní informování.Oni se socani dokážou perfektně ze všeho vylhat a svým neustálým nehorázným lživým řevem přesvědčit nemyslící stádo o své pravdě, za vydatné pomoci takových jako je Lájoš B.

Jiřik 6.5.2009 8:50

Re: Mnoho ze současného poplyšového vývoje jsem očekával,

Konkurenci chceš zajistit privatizací ČT? Kdo by měl tolik peněz, aby si ji koupil a aby ji pak spojil s něčím jiným? Pchá...

Dneska vysílá v češtině kolem 35 televizních kanálů. To je podle mě dooost slušná konkurence.

(P.S. pokud chytáš jen ČT a Novu, pak to není problém ČT, ale Tvůj...)

MGM 6.5.2009 8:58

Re: Mnoho ze současného poplyšového vývoje jsem očekával,

Můj problém je, že pouze ČT a Novu kromě vás pravidelně "chytá" většina obyvatelstva. A většina stále to, "co hlásili v televizi", považuje za dané. Takhle se totiž provádí "výplach mozků". Ovšem u Novy to beru, neplatím ji. U ČT a ČRo se ale svými daněmi na téhle špinavosti podílím. Pokud to chcete činit vy, já vám nemíním bránit. Ale učiňte tak prostřednictvím poplatků za koncesi. Proto žádám jejich privatizaci. A nebojte se, že zájemce by nebyl. I když já bych je privatizoval "za korunu".

Lájoš B. 6.5.2009 9:07

Re: Mnoho ze současného poplyšového vývoje jsem očekával,

Ušetříce koncesionářský poplatek a zaplatíte ho v ceně zboží povýšené o cenu reklam na privátních TV.

Fakt to máte v hlavě srovnaný.

MGM 6.5.2009 9:37

Re: Mnoho ze současného poplyšového vývoje jsem očekával,

Zase píšete nesmysly. O tom, že pro nějaké zboží se bude investovat do reklamy, o tom rozhoduje vedení firmy, která reklamu zadává. Na to jako spotřebitel tohoto zboží nemáte vliv. Pokud si ho koupíte, zaplatíte i reklamu. Jaká to ale reklama bude záleží na firmě podle nabídek reklam, které obdrží, případně na tom, co jí její mediální odborníci doporučí. Tak to může být bilbord u dálnice nebo obrázek v novinách nebo třeba spot v televizi. Když se televizi podaří přesvědčit zadavatele reklamy, aby jí dal zakázku, pak vám za to odvysílá třeba vašimi dětmi (vnuky?) oblíbeného Vinnetoua, pokud  neuspěje, budou se muset spokojit třeba s Bellou a Sebastiánem. Takže nemějte péči, že ušetříte za zboží, když budete platit poplatek z televizního a rozhlasového vysílání. Takhle to ve světě opravdu nechodí.

Lájoš B. 6.5.2009 11:20

Re: Mnoho ze současného poplyšového vývoje jsem očekával,

Ale vy nepoznáte, ve kterém zboží je navýšená cena z reklamy. A protože princip privátní TV je založen na financování z reklamy, nemáte šanci ovlivnit, jestli dotujete přes cenu zboží veřejnoprávní nebo privátní TV, takže Vaše úvahy o tom, že nějak můžete selektivně ovlivnit toky peněz z reklamy do privátních TV je naprostý blábol.

MGM 6.5.2009 15:00

Re: Mnoho ze současného poplyšového vývoje jsem očekával,

To, že já mohu selektivně ovlivnit toky peněz z reklamy do privátních TV, tvrdíte o mě vy, já jsem nic takového nepsal a je to samosebou blábol. Na tom se shodneme.

Lájoš B. 6.5.2009 15:52

Re: Mnoho ze současného poplyšového vývoje jsem očekával,

a zde vaše slova ... u Novy to beru, neplatím ji ...

Tak a že tady neargumentujete svým selektivním ovlivňováním toků peněz. Přestaňte machrovat, usvědčený lháři.

kája 6.5.2009 11:26

Re: Mnoho ze současného poplyšového vývoje jsem očekával,

A mimochodem,reklama ve veřejnoprávním rozhlase opravdu nebere ohledy na posluchače.

Loni na Štědrý den (2008) jsem z nostalgie poslouchal ČR2 - Prahu, zdobil stromek když  v 11 hodin dopoledne se najednou z rádia ozvalo sugestivním hlasem "Skrábe vás, svědí vás, nemůžete se posadit?" - Myslel jsem, že špatně slyším nebo že to bude nějaká příprava na veselou neznámou lidovou koledu:-D, ale mužský hlas pokračoval a nabídl nám mast na zklidnění hemeroidů.

Napsal jsem do redakce stížnost, ale co je to platné, ta hnusná reklama mi zkazila sváteční dopoledne. A odpověď? Oni to nemohou ovlivnit atd. ..., ale kdybych neplatil poplatek, to budu rozhlas jako neplatič zajímat, to bude dobře vědět, co podniknout.

Jiřik 6.5.2009 9:17

Re: Mnoho ze současného poplyšového vývoje jsem očekával,

Většina obyvatel ČR bydlí ve městech, pane kolego. Ze zbývající menšiny mnozí mají satelity, obecní kabelovku nebo IPTV. Těch, kdo jako Vy je odkázán jen na terrestrické vysílání, NENÍ většina.

Mimochodem, výplach mozků od reklamou štědře placených komerčních médií berete a jemu se poddáváte, nicméně jiný úhel pohledu od veřejnoprávní ne? Nepopíráte sám sebe, když podvědomě berete jeden jediný názor za správný a ty jiné - nekomerčně placené - nemají právo existovat?

MGM 6.5.2009 9:51

Re: Mnoho ze současného poplyšového vývoje jsem očekával,

Nestrefil jste se. Nebydlím na vesnici a mám k dispozici vysílání snad čtyřiceti stanic. V podstatě je mi to jedno, protože jich sleduji asi pět, ale ČT, Nova, Prima apod. to nejsou. Nicméně o tom, jaké zprávy lidé sledují ze svého okolí a okolí své rodiny mám. Tudíž když mluvím o většině, nemyslím tím většinu podle hustoty osídlení, nýbrž "většinu" obyvatelstva. Samosebou jsem chtěl naznačit, že většina obyvatelstva nedosahuje intelektuální úrovně, kdy si dokáže zmanipulované informace roztřídit a trvá na tom, že "je to pravda, protože to v televizi (v rádiu) říkali". Ta většina obyvatelstva totiž saje informace právě odtud (jsou to přece zprávy předávané česky). Jak už jsem napsal v jiných odpovědích, vyplachování mozků od soukromých médií mi VADÍ, ale nepodílím se na nich, nefinancuji je. Veřejnoprávní bulvár jsem ale donucen financovat formou daní (nazvaný poplatek), neboli na tohle lumpárnu přispívám a finančně ji podporuji. A to mi VADÍ mnohem více. Je to už jasné?

Karel 6.5.2009 10:24

Re: Mnoho ze současného poplyšového vývoje jsem očekával,

Naprosto souhlasím a také se to týká Novinek na internetu, velký kus zpravodajství zaujímají a to "denně" zprávy o osobách, zejména o paní a dívkách lehkých mravů, co to je ?Řeknete, tak to nečti, ano,  já to nečtu, ale co to je za nabídku?

M. Zima 6.5.2009 8:04

Pane Drábek,

česká novinařina je očividná žalost a Biafra ducha, podívejte se jenom na cenzory a manipulátory Neffa a spol., Vždyť i ten Váš dnešní článek zneužili k vlastním cílům.

Jak se můžete přesvědčit pořádným přečtením Čásenského citátu a nahlédnutím do MFD, myšlená "odpovědnost" neznamená  etickou, ale politickou kategorii, tedy je citát odůvodněním politikaření a kumpánství s politickou pakáží, přesně to, co skutečné noviny nikdy nesmí. Vy částí Vašeho výčtu Bohu žel nepochopení problému ještě jednou prakticky potvrzujete a není divu, že jste tím padl cenzorovi Neffovi do oka.

Lájoš B. 6.5.2009 8:27

Re: Pane Drábek,

Můžete nám přiblížit cíle těch, předpokládám ztroskotanců a zaprodanců, případně sionisticko imperiálních štváčů ? Přestaňte s pouhými náznaky a strhněte jim masky a vyjevte nám tu pravdu o nich.

M. Zima 6.5.2009 8:55

Jde o český systém, v Česku

nepíší novináři (až na pár potíraných vyjímek) o něčem, ale pro (nebo za) někoho. Novinářská objektivita v Česku de facto neexistuje a mnozí "novináři" si to sami ani neuvědomují. BTW: Jestliže vidíte u mě nějaké "náznaky", bude to ležet spíš na Vás. 

Lájoš B. 6.5.2009 9:12

Re: Jde o český systém, v Česku

No a to převzetí cizího článku Neffem je z cenzorského hlediska co a pro koho ? Neff a zmínění tajemní jemu podobní tím podporují nějakého vnitřního nebo vnějšího nepřítele státu ?

krmič 6.5.2009 11:59

Re: Jde o český systém, v Česku

Jde o český systém? Když všechen "český" tisk je v rukou německých vlastníků?

Petr Kohout 6.5.2009 8:00

Stačí si ověřit datum vzniku Benátek.

V té době totiž nebyl v Grónsku led (ale zato tam Vikingové pěstovali obilí).

Princ Jason 6.5.2009 23:56

Re: Stačí si ověřit datum vzniku Benátek.

V Gronsku je led minimalne 400000 let.

R 6.5.2009 7:55

Poptávka vytvořila nabídku

No, podle mně novináři píšou jenom to, co lidi vyhledávají a čtou. Kdyby Blesk nebyl deníkem s největším nákladem, tak asi by novináři i do jiných deníků nedávali podobné zprávy. Kdyby třeba různé další ještě horší bulváry lidi nekupovali , takže pro jejich vydavatelé by to nebyl kšeft, tak asi by novináři nepsali. Je velice laciné psát o novinářích jako o žumpách, když jsme sami kupováním těch novin tu poptávku vytvořili. :-(

Wlasta 6.5.2009 9:01

Re: Poptávka vytvořila nabídku

nevím jak Vy, ale já si posledních 15 let kupuji každý den jiné noviny, ale nikdy Blesk a jemu podobný škvár. Za těch 15 let šla úroveň novin rapidně dolu a systematicky se přiblížuje tomu bulváru. Rád bych si přečetl kvalitní analýzu politické situace ve státě oproštěnou od "koho chleba jíš toho píseň zpívej", nebo hodnocení ekonomiky bez skrytých i zjevných reklam, ale prozraďte kde?

Pokud by měla platit Vaše první věta tak musím souhlasit s tím, že děvky na E55 mají čest, ale i novináři z bulváru jsou čestnější než ostatní novináři "hlídací psi demokracie".

R 6.5.2009 12:13

Re: Poptávka vytvořila nabídku

Každý zaměstnanec každé firmy  je zaměstnavatelem zavazován k takové práci,aby firma prodalal co nejvíc a měla co největší zisk. Pokud má u nás stále největší prodejnost ten Blesk a většina ostatních deníků je daleko za ním, mně připadá minimálně naivní, ne li přímo hloupé se divit tomu, že články v ostatních novinách se úrovní  článkům v Blesku postupně blíží. Já jinak Blesk nečtu, ale na internetu se na takový ten měkčí bulvár kouknu.

František 6.5.2009 7:50

Máte pravdu

Takový novinář, jako třeba Jaroslav Kmenta, ten si může skutečně dovolit všechno. Že by ho snad někdo trošišku skřípnul?

Jiřik 6.5.2009 8:52

Re: Máte pravdu

Policejní odposlech a novinářská skrytá kamera nejsou jedno a totéž.

Frank 6.5.2009 7:39

No, prostě skvělé.

Jak říkal Miloš Zeman. Novináři jsou žumpy a póvl.

jardys 6.5.2009 7:23

souhlasím s autorem

Naprostý souhlas. Proto např. nelituji p.Dlabaju z Novy za vyhazov , protože jsem se mohl před nedávnem přesvědčit jak "objektivně" informoval  např. v kause Moravany , o které mám podrobné odborné informace . Bohužel, byl ale vyhozen z jiných důvodů.....