4.7.2020 | Svátek má Prokop


Diskuse k článku

MÉDIA: Mýlit se s Petrem Pithartem

Cestou z Lutherova města Wittembergu, kde jsme s mojí paní pár dní prodlévali a také jezdili na kolech ve vyprahlé krajině připomínající africkou savanu (ve městech také černošští povalující se inženýři v nevelkých kvantech pobývají, takže iluze je téměř dokonalá a chyběly už jen žirafy a antilopy), jsem tuto neděli poslouchal rádio.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Meišner 11.7.2018 8:01

naprostý souhlas

s autorem. --naše tzv. veřejnoprávní média, to je myšlenkový hnus na entou. a protože pamatuji totalitu, můžu potvrdit, že od té se to liší opravdu, ale opravdu jen malounko.

Perryman 11.7.2018 7:52

Petr Pithart se mylil vzdycky a dokud mel vliv, tak svoji naivitou a neschopnosti domyslet veci do konce i skodil. Ve spojeni s V. Havlem to bylo fakt nestesti.

P. Harabaska 11.7.2018 7:49

Nejen v uvedeném pořadu "dvojky"

Petr Pithart buď vědomě lhal, anebo už vidí a slyší jen to, co vidět a slyšet chce. On lhal anebo viděl a slyšel jen to, co vidět a slyšet chtěl, vždycky.

J. Pražák 11.7.2018 7:46

Re: hloupá móda - Re: Zločinná veřejnoprávní media

Jste schopen si přečíst a poslechnout zahraniční média? Asi ne. Protože selektivní informování našich médií nedává vůbec možnost pochopit, co se okolo nás děje. Podstatné události zatajují, co zveřejní tak upraví do podoby oslavy neomylných EUrovůdců. Pozornost odvádějí na nesmyslné témata, jako "hrozba Ruska", které (bez započtení exportu surovin) má HDP jako Belgie, 5x méně obyvatel než země Nato a na zbrojení vydává cca 7% toho co Nato.

J. Pražák 11.7.2018 7:41

S EU už je to asi hodně nahnuté

když i takoví presstituti jako Palata a Kulidakis v poslední době napsali pár článků, které už 100% (ale pouze z 90%) neoslavují EUrovůdce a jejich politiku vedoucí národy Evropy do zkázy.

J. Karlík 11.7.2018 7:35

Absolutní souhlas

Rád čtu Vaše příspěvky, mají šťávu a názory, blízké mým. "Veřejnoprávní" média sleduji s filtrem z doby totality. O vyváženosti může mluvit jen zarputilý lidskopravnik. Bohužel, bude hůř. Redaktoři s vymytymi mozky posilují. A jejich zlozvyk poučovat svého hosta o správné odpovědi je až zarážející. O skákání do řeči ani nemluvím. Ale rozhovor redaktorky BBC s maďarským politikem předčí i naše borce.

P. Dvořák 11.7.2018 4:51

Dostal jsem radu, kterou jsem realizoval.

Přibližně od poloviny roku 2016 jsem přestal sledovat jakékoliv zpravodajství a veškeré diskusní pořady v TV a rozhlasu bez rozlišení stanice. Přestal jsem odebírat předplacený tisk nebo jakýkoliv kupovat. Čtu jen měsíčník z místní radnice úřadu městské části nebo regionu. Sledovat dění lze naprosto dostačujícím způsobem přes internet.

Názor na aktuální dění kolem sebe si lze udělat i bez každodenního úředního výplachu duše. Bohužel prostřednictvím koncesionářských poplatků musím platit i za to, co si vůbec nekupuji. Nehorázné.

Za psychopaty zvláštní kategorie považuji lidi, kteří pravidelně sledují ČT24 a Radiožurnál. Normální člověk přece neunese dostávat hodinu za hodinou masáž mozku, složenou z neustálého opakování stejných zpráv a poněkud rozdílných, nicméně stejných komentářů k témuž. Bez vypnutí nebo alespoň poruchy myšlení nelze hodinu po hodině sledovat např. několikadenní vyprošťování jakýchsi školáků kdesi nebo odstoupení jakési absolventky hnojárny, která měla být ministrem(-yní!) spravedlnosti.

P.S.: Kolik měsíců, resp. dnes už roků, dochází k pravidelné masáži ve věci Čapí hnízdo? Spousta lidí žvaní, píše, komentuje, rozebírá, posuzuje, vyhodnocuje . . . a co, změnilo se za tu dobu něco? Stalo se něco, co by opravdu stálo za mimořádnou pozornost, protože to mělo mimořádný dopad? PRD! Jedinou pravdu vyjadřuje myšlenka, kterou jsem, myslím, četl zde na NP: Všechny ty tanečky, obstrukce, zdržování, stíhání, podpora-nepodpora, koalice-nekoalice atd. atd. nás už stály nejmíň desetinásobek hodnoty Čapího hnízda.

T. Kohout 11.7.2018 4:20

hloupá móda - Re: Zločinná veřejnoprávní media

Jo jo, stalo se módou sezony do ČT řádně tepat. Přitom ČT je téměř to jediné, co se zde dá poslouchat. Ty ostatní stanice přece nelze brát vážně. Zprávy prošpikované reklamou na hloupé další pořady (Nova) atd, no to je přece hrůza. Proto zde říkám, že mám kompletně opačný názor na tuto tématiku, než pan autor.

M. Vaněček 11.7.2018 2:00

Zločinná veřejnoprávní media

si nezvou pana Holáska, :-). Pánbůh zaplať, proč taky. A ani figury fromátu Václava Klause (st.i ml.), Kaczynského nebo Orbána mi tam taky moc nechybí. Vyváženost neznamená, že do nich musí mluvit každý cvok.

Dehonestovat a pak převzít (dříve) svobodná media, to je základ pro ovládnutí celé společnosti. To, že jsou ČT a ČRo trnem v oku zdejším Putinovcům a jiným pomatencům, mě utvrzuje v tom, že to s nimi vůbec není tak špatné...