30.5.2020 | Svátek má Ferdinand


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 324, poslední: 6.9. 2008 21:45, přehled diskusí

6.12.2007 15:43

Re: Re: Re: Jó, vy jste z té Třebíče, pane autore?

ono ani v těch Varech to není žádný High definition obraz skutečnosti...;-)

6.12.2007 15:40

Věřím tomu co slyším a co vidím

a v pořadu kritizovaném p. Šulou jsem viděl a slyšel chlapíka odpovědného za to, že městu byla naúčtována cena (pokud se dobře pamatuji) asi 160.000 Kč za 1 jednoduchou parkovou lavičku. Dotryčný to nevyvracel a ani to klioudně nevysvětlil (jak také?). Viděl jsem podnikatele, který nevidí nic divného na tom, že od města koupí pozemek za relativně nízkou cenu (snad 7 milionů Kč, pokud si vzpomínám) a prodá ji podstatně dráže (snad za 27 mil. Kč). Samozřejmě, má pravdu, když mu to město za tu cenu prodá. Ale zdá se to někomu snad normální - i když, popravdě, v Česku se nám to už normální vlastně zdá. A je zde řada dalších poznatků, které by se z odvysílané reportáže daly odvodit, pokud by někdo nedokázal, že se nejednalo o reportáž, ale o "hraný film".

6.12.2007 15:18

Tak co, Šulo ?

Vidím, že odpovídáte ve stylu Donutilova – Zeptejte se mně na co chcete, já vám na co chci odpovím – což je vaše svaté právo a já mám holt smolíka. Ale jako nezdolný optimista to přesto ještě jednou zkusím:

Co takhle odkaz na stránky nezávislých agentur prokazujících zlom v preferencích zelených v návaznosti na odvysílání průzkumu ČT pár (2, 3,..?) měsíců před loňskými volbami, na zdůvodnění výpovědi policejního primitiva Čermáka či na způsob, jakým 2000 modroušů zaplní  Václavák ?

6.12.2007 15:14

Re: Jistě tehdy, pokud by se ta paní chovala normálně......Re: Já s televizí problém nemám

DIvadlo sehrál fízl, který chtěl eskortovat mámu s děckem. Chtěl bych jeho aktivitu vidět při fašistickejch pochodech.

6.12.2007 14:49

problém je, že každý politik nebo fanoušek

nějaké strany si myslí, že noviny a televize píší PROTI ní. skutečnost je však taková, že většinou píší O NÍ.  no a o opozici se píše míń, neb kromě hlasování proti nic v podstatě nemůže.

je to jednoduché, pane šula. je to tak všude a vždy. jistě, výjimky se najdou. i v třebíči nebo ve vsetíně. ale není to až takovým pravidlem.

mimochodem, ten hulvath v čele a jeho boys jsou vděčný terč.

6.12.2007 14:42

Jistě tehdy, pokud by se ta paní chovala normálně......Re: Já s televizí problém nemám

Předpokládám že to i umí.... ;-)Ovšem to divadlo co zahrála pro kamery vypovídá o ní a jejím charakteru daleko víc..... ;-D Nechtěl bych mít něco takového doma a zvláště ne jako potomka..   Jenže v protivenství poznáš přátele i nepřátele...  A ubožácká pomsta vypovídá též dostatečně....:-/

6.12.2007 14:41

Re: Já s televizí problém nemám

Všechny voliče ne, je ty, kteří se nechají zmanipulovat.

6.12.2007 14:38

Re: Re: Jó, vy jste z té Třebíče, pane autore?

Vite vtip je v tom, ze ty radnicni noviny jsou placeny z dani obcanu a ze by se v nich melo dostat stejne prostoru jednem i druhym. Pak by plnily svoji ulohu verejne nazorove platformy. V tom, jak se zda, nejsme v rozporu. Ale vy jste me a ostatni ujistil jen v tom, ze radnicni noviny v Trebici neposkytuji rekneme alternativnim obcanskym nazorum misto a tak se lide sveruji novinam pana Rynese. Zase me tim jen potvrzujete, ze to je stav s nimz se celostatne nelze smirovat. Budto je vhodne zrusit vydavani oslavnych radnicnich platku a penize venovat na socialni ucely a nebo.. navim, ted me nic smysluplneho nenapada.

6.12.2007 14:30

Re: Navrhuji

Ale tam snad chodíš dobrovolně, narozdíl od poplatků ČT, které musíš ze zákona platit, přesto, že jejich pořady  nesleduješ, protože  neodpovídají  požadavkům na veřejnoprávní televizi.  Já nechci být nucena platit ze zákona  někomu, kdo sám zákon nedodržuje a manipuluje lidma.Rv;-€;-O  

6.12.2007 14:30

Re: Re: Jó, vy jste z té Třebíče, pane autore?

Ano Beldore, o situaci na trebicske radnici vim - jak trefne rikate - ho*no. Ale ono i to, co proniklo do verejnosti muze mit znacnou vypovidaci hodnotu. Kdyz se spoji na komunalni urovni levice s pravici, muze to mit (kvuli tomu ze se lidi znaji), pozitivni vliv na spravu veci verejnych. Ale sprava veci verejnych neni a nikdy nemuze byt ve stylu male kopane na jednu branku, kdy si jako malou domu radni prihravaji verejne zakazky a tvari se, ze se tak deje div ne ve verejnem zajmu. V parlamentu si tyhle dve strany jdou po krku, poslanci si nadavaji jak mali haranti, prenosy z techto cirkusovych predstaveni vidi cela Evropa a pak tataz televize prinese reportaz z Trebice, kde nam ukazou jak oranzovi a modri ukusuji k krajice a mlaskaji az je to nechutne. Pokud vam takovy stav veci vyhovuje, tak musite mit naopak vy, mily Beldore, hodne jednoduchy zivot. A ja vam ho zavidim.

Vzdyt podobna situace se odehrava nyni temer v "primem prenosu" v Karlovych Varech. Tam take radnice dela nepochopitelne veci, obcane se nestaci divit, pozorovatele odjinud jen krouti hlavou a statni instituce mlci. Hovori se o defenestraci a to je na povazenou. Po osmnacti letech znovunabyte svobody je to hodne tristni konstatovani... A jak se obavam, tak Trebic a Karlovy Vary nejsou jedina dve mesta, kde je cosi v neporadku....

6.12.2007 14:14

Já s televizí problém nemám

Fascinuje mne jak pan Šula považuje všechny voliče za tupé stádo, které ovlivňuje jedna televize Já třeba s ČT ani jiným mediem problém nemám,Televizi nesleduji a informace si získavám z jiných zdrojů, kterých je díky  internetu dost a dají se konfrontovat.  Pan Šula má na některé věci svůj názor, a byl byl by spokojen  pouze kdyby se sním ztotožnila ČT , jedno médium  ale prostě musí mít nějaký pohled.

Mimochodem kdyby se někdy setkal s paní Kateřinou Jaques asi by změnil názor, na ni. Zajimavé je, že v jejím případě akceptuje pouze její mediální obraz.

Vedral Ústí nad Labem

6.12.2007 14:09

Re: Re: Pane Šulo mnohomluvné.....

"..... který v úmyslu zpúsobit jinému škodu anebo opatřit sobě nebo jinému neoprávněný majetkový prospěch a) vykonává svou pravomoc způsobem odporujícím zákonu, b) překročí svou pravomoc , nebo c)nesplní povinnost vyplývající z jeho pravomoci ...."

ČT pracovala, neshlukovala se, kladla otázky volenému a jmenovanému představiteli (blbé ale co když tam lepšího neměli..) Ten zcela neoprávněně poslal mocenskou strukturu a sám kontroloval způsob jeho konání tak, že pracovníkům TV znemožnil konat jejich práci.... Ten kdo zneužije svých pravomocí ozbrojené složky k šíkaně druhého občana neporušujícím žádný zákon, porušil jeho občanská práva a je nezbytné jeho chování považovat za zneužitrí veřejného činitele.....  Pane, ti komunisti ppřed 89 byli podle vás v právu když posílali své honicí psi na lidi...? ;-DJistě, chápu vaše myšlení  a je mě z takových slouhů smutno...:-/

6.12.2007 13:57

Teda,

8-o8-o8-o8-o to jako myslíte, že za 2 roky nebudou žádní psi 8-o8-o8-o?

6.12.2007 13:53

Inu co je veřejnoSprávní televize,

to tu hádám nechápe asi nikdo....

6.12.2007 13:49

Ne není to pitomé. Pouze rozumné. Re: Navrhuji

Konečně Kylchap vyplodil něco rozumného.  ;-(

6.12.2007 13:47

Re: ČT je horší než Nova

Naprosto s Vámi souhlasím. Nedělám si žádné iluze o tom co by vysílal soukromý majtel, ale z principu mně vadí, že z mých daní je placená veřejnosprávní televize, kde stejný pořad stojí trojnások toho co v televizi soukromé, televize kde na rozdíl od soukromých se platí reprízovné atd.

 Nikdy jsem dost dobře nechápal, co to vlastně veřejnosprávní televize je. Už je mi to jasné. Je to spolek vybraných umělců a jejich přisluhovačů, kteří si takto zařídili luxusní životní standard pro sebe i své potomky.

6.12.2007 13:41

Re: Jó, vy jste z té Třebíče, pane autore?

Takze shrnuti: Vy o situaci v trebici vite hov*o.Ale urcite je to tam vsechno spatne. :) A clovek kterej tam zije je v kazdem pripade zapletenej, ze mu nejde verit..Mno vy musite mit zivot hodne jednoduchej;-D;-PRv

6.12.2007 13:41

Re: Jó, vy jste z té Třebíče, pane autore?

Nemáte pravdu v jedné věci, nejčtenější noviny ve městě jsou Horácké noviny pana Františka Ryneše a ty jsou na straně opozice. Radniční třebíčský zpravoadaj je měsíčník, sice ho dostává každá rodina do schránky, ale nemám představu, kolik lidí to čte.

6.12.2007 13:40

Re: Radnice v Třebíču

No nevím, občas když vidím toho novináře se utíká za politikem s pokřiky "můžete se nám k tomu že jste homosexuál vyjádřit" a politik asi 20x odpoví (zpočátku slušně) že teď nemá čas, že mu mají třeba poslat maila .... u Blesku nebo Šípu to chápu, u ČT skutečně ne.

6.12.2007 13:39

Navrhuji

aby stát prodal či zrušil Národní divadlo, Českou filharmoni, Státní operu Národní galerii....

Zdá se vám to pitomé. Je to pitomé. Ale dle potrhlého ekonoma ne.

6.12.2007 13:28

Re: Souhlasím s autorem

Privátní televize kultivují diváky tak, aby z blbých byli ještě blbější a dali se snáze manipulovat (jde o peníze - reklama, a o moc - takovéhle pořady). Veřejnoprávní se ty privátní snaží dohnat. Nemám televizi a placení poplatků jsem odmítl. Vůbec mi nechybí.

6.12.2007 13:25

ČT je horší než Nova

ČT1 je horší než Nova, protože ji za ten bulvár a pitomé seriály musím platit daň. Nova si ten bulvár dělá za své, ať je takových televizí klidně deset. Na TV se divám jen o víkendu a není téměř na co. Na ČT1 je to samý seriál nebo estráda. Musím říct, že Ein Kessel Buntes nebo Televarieté patří k tomu lepšímu :-( Fakt je, že pudlíci v kalhotkách nebo Velká revuální šou jsou otřesné. Je vidět, kdo je cílová skupina...

Navrhuji a požaduji, aby stát prodal či zrušil Českou televizi. Není důvod, aby stát podnikal v mediích, stejně jako stát netiskne noviny. Jde jen o státní propagandu a útok na lidskou svobodu a zdravý úsudek.

6.12.2007 13:23

Re: Re: Re: Re: Ale ČT není osamocena!

aha, takže seriózní informování podle vašich představ jsou například "podvodník světového formátu Al Gore". Tak to teda má fakt jinou úroveň (Y)

6.12.2007 13:23

Alenotak Šulo !

Na demonstraci proti Paroubkovi přišly 2000 lidí | Domaci.iHNed.cz - To nebylo ani na ten roh Krakovský.

Že by to bylo takhle se všemi vašimi "argumenty" ? Cccc...

6.12.2007 13:23

Re: Re: Ano, více méně souhlas.

Klidně si připlatím když zmizne ČT ;-)

6.12.2007 13:18

Re: Re: Re: Média si vyvádějí jak chtějí

 Myslím, že  celou diskusi o médiích lze shrnout tak, že v České televizi platí zákon o triviálnosti: čas ,který ČT věnuje jakémukoliv tématu je nepřímo úměrný důležitosti tohoto tématu. To ostatně platí  i o ostatních masmédiích. A pokud se týče obsahu zmíněných zpráv, tak už před 20ti léty platilo:

pravdivé je datum v tiráži, pravděpodobné výsledky sportovních soutěží, a to ostatní ........je prostě to ostatní.:-D

6.12.2007 13:18

Re: Papírový atentát

Lžete velmi věrohodně, nicméně pánové hovořili o zahraničním kontě ODS a ani slovo o švýcarském kontě vybulvárovaném panem Železným z NOVY. Vy jste tedy k vyváženosti svým příspěvkem rozhodně nepřispěl.:-/

6.12.2007 13:17

Jó, vy jste z té Třebíče, pane autore?

Pokud jste na cele zalezitosti osobne zainteresovan treba tim, ze nektere ucastniky znate osobne, nejste schopen si udelat patricny odstup a nadhled pro posuzovani. Ja jako nestranny divak vidim vse trochu jinak nez vy. Na trebicske radnici vladne kockopes v dojemne shode a to neni dobre. A trebicska opozice je tvorena zcela okrajovymi politickymi subjekty, ktere se navic nedostanou ani do mistniho tisku, protoze ten je v rukou radnice. A jak vypadaji radnicni noviny znaji dobre temer vsichni ceskomoravsti obcane. Zadne kriticke clanky, ani hlasy tech druhych nejou pripusteny. Znam ale napr. situaci v Nachode. Tam si jeden z opozicnich zastupitelu financuje vlastni noviny. Oficialne radnice vydava Nachodsky cas a pan Rousek Nachodsky necas. Ktere z tech dvou periodik je ctivejsi neni treba ani dodavat. Tak to jsem jen upozornil, ze je treba hledat formy pro svuj hlas, pro sve obcanske postoje. Vyuzivat internet a opozicni noviny a uvidite, jak se veci zacnou hybat. Hledejte formy tzv. obcanske zurnalistiky, protoze kazdy ma moznost vyuzit svych prav zarucenych Zakladni listinou prav a svobod a to je zakon nad zakony. Toho (a voleb) se vsichni kockopsi museji byt jak cert krize. I ti terbicti...

6.12.2007 13:16

Radnice v Třebíču

Možná, že vlezlý způsob získávání novinářských informací je něco, ač si nechceme a neumíme zvyknout. Ale zdá se mi, že v otázkách prodeje obecního majetku v Třebíči a zejména pak v arogantním způsobu jednání tak, jak jsme je viděli v televizi je cosi varujícího. To minimálně.l

6.12.2007 13:16

Re: Re: zastávat se třebíčské radnice je trapné a hloupé

A v čem? Že nezabránil chování starosty a místostarosty ? Tedy přesněji jejich slovním nesmyslům?