14.11.2019 | Svátek má SávaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


MÉDIA: Macháček, Šmíd i Aust začali hledat etickou brzduŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 9, poslední: 31.10.2006 18:59, přehled diskusí

Poděkování za to, že si někdo konečně všiml.:
Autor: Em Datum: 31.10.2006 15:06

jako by novináři někdy něco vyinvestigovali...:
Autor: rýpadlo Datum: 31.10.2006 13:20

Jen si vezmněme snad nejslavnější a novinářskými cenami ověnčený případ Watergate. Nedávno přece vyšlo najevo, že pověstné "Hluboké hrdlo" si našlo novináře a ne oni jej, neznali ani jeho identitu a - byl to člen tajných služeb.. Psali jen  to, co jim nablil. Stejně jako u nás. Přesto - ještě že tak!

Re: jako by novináři někdy něco vyinvestigovali...:
Autor: J.G. Pasek Datum: 31.10.2006 14:48

a dodnes ti dva "novináři" z té Watergate slávy žijou a dojí . . . . za každou cenu, šlapat po hlavách, slávy a zisku chtivé děvky to jsou.

Média bojují proti korupci - jak to dělají?:
Autor: milkom Datum: 31.10.2006 11:48

a) Citlivé informace nakupují, tím se ale dopuštějí korupce a ztrácejí tak morální kredit,

b) informace obdrží zdarma - je pravděpodobné, že se stávají nástrojem dodavatele informací a ztrácejí věrohodnost,

c) informace si vymýšlejí - stávají se bulvárem - žádná morálka se od nich neočekává.

Nevíte někdo jak psát o korupci a zůstat čistý, věrohodný a s vysokým morálním kreditem?

Hm,:
Autor: Mablung Datum: 31.10.2006 8:36

etická brzda je sice hezká myšlenka, ale je stejně problematická jako diktatura. Osvícená diktatura je lepší než demokracie. Prů*er je v tom, že osvíceného diktátora těžko najdete. Systém s etickou brzdou je také lepší než anarchie. Ale obávám se, že by příliš mnoho lidí chtělo mít právo na ní šlapat.

Proto, i když má tato novinářská anarchie mnohé nevýhody, je to lepší než kdyby nějaký Paroubkův (ODSácký, komunistícký, při*osraný, ***** (doplnit dle chuti)) pohůnek šlapal na brzdu a na krky.

hledání etické brzdy::
Autor: deda Datum: 31.10.2006 8:29

a co by se asi veřejnost o všech těch kaouzách socanů dozvěděla, kdyby je novináři nezveřejnili? Totéž, co o kauzách soudruhů, o kterých se tehdy nesmělo veřejně referovat. Jak můžete chtít etiku po jedněch, když  ti druzí (vládnoucí strana), kteří by měli být její zárukou, ji porušují?

Nechápu, co osvícení soudruzi novináři, mají za lubem. Socanům a komoušům se nedá důvěřovat. O tom nás již dostatečně přesvědčili!!!

Re: hledání etické brzdy-deda:
Autor: xaver Datum: 31.10.2006 18:59

Na Vás je příteli kouzelné,že si jménem nicku chcete tvořit nějakou gloriolu moudrosti starce.Spolu s plky které tak usilovně trousíte tu a onde a které často nemají ani hlavu

a patu spíše než než moudrost starců signalizujete prohlubující se demenci a tím se dostáváte zhusta případů mimo mísu.Dokážete pouze papouškovat to co Vám bylo nalito do hlavy.Za dob reálného socialismu jsem měl nepřetržitou řadu konfliktních situací s vládnoucí třídou a v mém kádrovém materiálu jsem si početl jaký jsem byl nepřítel

a pravicový oportunista k těmto kydům jsem se dostal díky sametu,když se rozdával na podniku obsah kádrových skříní.Dnes sice teké zrovna nejsem z KČM na větvi ale jsem demokrat (nikoliv sociální) a respektuji parlamentní demokracii a voliče té či oné strany.

Především ale používám svého mozku.

V mém žebříku vážnosti povolání a serióznosti? Novináři jsou o jeden špricl pod prostitukama . . . .:
Autor: J.G. Pašek Datum: 31.10.2006 5:02

.

Kauza Budisov - dve faze:
Autor: VLK Datum: 31.10.2006 1:47

V kauze Budisov, jak je to v clanku nazvano, je treba rozlisit dve faze. V prvni televize Nova dlouhodobym sledovanim nekde na hranici zakona odkryla zasadni fakta cele kauzy. V druhe fazi po publikovani se ostatni media snazila co nejlacinejsim zpusobem svezt na celem pripadu a dohnat naskok Novy.

V obou fazich jsou skutecne novinari vyuzivani policii. V te prvni udelali novinarem nastrceni agenti cernou praci, kterou policie delat nesmi. Ale jeji vysledky pak uz vyuzit muze, pokud jim to ten novinar umozni. V te druhe fazi jde o ten zminovany cileny unik informaci.