26.2.2021 | Svátek má Dorota


Diskuse k článku

MÉDIA: Lži a polopravdy jako nástroj manipulace

Tohle je dokonalá ukázka manipulativního psaní. Z jiných zdrojů vím, že lidé, kteří se v tom parku sešli už v pátek, protestovali proti ničení a odstraňování soch hrdinů občanské války. To je navíc v USA, tuším od roku 2015, zakázáno zákonem.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Javora 24.8.2017 14:01

Re: Bože, zachovej autorovi rozum!

Pane Rudolfe, vy osobně můžete chyby dělat jak se vám zachce. Vůbec se to nepozná.

A. Novák 24.8.2017 7:00

de omnibus est dubitandum...

o všem je nutno pochybovat. Dnes to platí dvojnásob...

M. Jandáková 18.8.2017 0:04

Dnes došlo k útoku v Barcelonĕ. "Zabíjela dodávka". (Bílá). Pachatel nebyl černý nebo bílý. Pachatelem byl "útočník". Až se vyšetří, zda útočník patřil k něj.ideologicko-polit.skupině, bude to zveřejněno. Jeho rodina ani jeho přátelé nebudou ostrakizováni, pokud jim nebude prokázána spoluúčast na přípravě tohoto vražedn. trestn.činu. Zdravím Vás ze srdce Evropy.

M. Jandáková 17.8.2017 23:30

Může hájit humanitu, kdo se nestal humanistou (a plete si univerzální hodnotu, život lidský, s příslušností k libovolnému kolektivu)?

M. Jandáková 17.8.2017 23:23

A ještě s dovolím přímluvu. Pane Horáku, chodíte sem číst články podobně, jako ostatní (jefnotlivci). Když chcete, o obsahu textů polemizujete. Jako ostatní. Bylo by dobré, kdybyste sobě rovné občany nenazýval ideologicko-politickým slovníkem.

Prozrazuje Vaše kolektivtní

uvažování. Sympatizant sympatizuje s politikou nebo polit.hnutím. Ne s novin.článkem. Mezi novin.článkem a rasist.hesly je dost podst.rozdílů

Pane Horáku, víte vůbec, co znamená jméno Ondřej Neff?

M. Jandáková 17.8.2017 23:15

Stačí, když dokážete, že mezi bílými byli jen nacisté a členové KKK, žádní další protestující proti odstranění památníku. Pokud to dokážete, viníte právem. Pokud to nemůžete dokázat, šíříte kolekt. vinu a rasovou nenávist. Když už to nechápete odjakživa, pak jistě

.chápete rychle, jak předesíláte.

M. Jandáková 17.8.2017 22:56

Jak jsem psal jinde, násilí je třeba odsoudit na všech stranách, ale to nesmí relativizovat násilí na jakékoli straně,

Pane Braune, buď můžete přemýšlet ve "stranách", čili nacházet kolektivní vinu, pak byste musel tvrdit např., že "Pákistánci" zotročují bílé děti (viz nedávni zveřejněný případ o 18členném gangu, obchodující s anglickými dívkami), anebo zůstanete humanistou, který vidí vždy dříve člověka, než jeho národnost či barvu pleti, a pak budete pečlivě oddělovat zrno od plev a odsoudíte "pachatele". Stejně, jako to děláme v Evropě.

J. Kanioková 17.8.2017 22:08

Nesouhlas...

A. Nový 17.8.2017 20:23

Re: pane Langře

No, viděl jsem video, kde dotyčný magor evidentně úmyslně najel do davu lidí na ulici a pak jeho zběsilé couvání z mista činu.

P. Horak 17.8.2017 19:44

Panecku, autore,

Vy to ale mate popletene. Proc si na Vase ignorantske otazky nenajdete objektivni informace, fotografie a nafilmovane zabery?

Pote byste si mozna vsimnul, ze pachatel vjel vysokou rychlosti z prazdne ulice do velke skupiny LIDI. Pote zpateckou ujel do prazdne ulice odkud prijel, jak rychle to jen slo.

Ti, kterym zrejme fandite vykrikovali nebo nesli transparenty v pochodnovem pruvodu as Nacistickymi hesly,jako "Blood and soil" (Blut und Boden), "Jews are Satan's children","Jews will not replace us". Nepripomina Vam to neco, pri Vasem pokrocilem veku? Prisli ze vsech koutu Ameriky, nekteri ozbrojeni semiauto, se stity a helmami, do maleho univerzitniho jewstecka, kde nebyli vitani.

Pravda, vetsinou je to v cizich jazycicuch a to je asi obtizne pro pomalu chapajici. Ja i tento prispevek pisu pomalu, protoze vim ze mnozi Vasi sympatizanti neumeji asi anin rychle cist ani pochopit to co ctou i v cestine.

J. Jurax 17.8.2017 19:02

Re:

Rasistické by bylo černošský rasista. Správné a politicky korektní označení takového je afroamerický aktivista.

Naopak sousloví "bělošský rasista" je politicky korektně správně. Běloch je vždy rasista, pokud není levicový, gender nebo LGBT aktivista.

P. Rudolf 17.8.2017 19:02

Re: Bože, zachovej autorovi rozum!

Velmi věcný příspěvek. Děkuji vám za něj a slibuji, že i nadále budu jen občas dělat chyby.

P. Vaňura 17.8.2017 17:14

Nacionalistický německý fyzik Philip Lenard (nositel

Nobelovy ceny) nakonec kvůli svým názorům potřeboval koncem 20 let v Německu ochranku. Ale tu mu v té době proti ultralevičákům mohl v Berlíně poskytnout jediný muž, tamní Gauleiter NSDAP Joseph Goebbels. To ovšem znamenalo, že Lenard musel vstoupit do NSDAP... Nebylo to jen tak, muži, kteří ho hlídali patřili k jednotce, které velel Horst Wessel, později sám zavražděný komunisty...

V. Čermák 17.8.2017 16:57

Článek, v Česku" celkem zbytečný.

Každý, kdo zažil propagandu komoušskou pozná na 1. pohled i propagandu EU-Havloidní. Stačí mrknout na noviny a článek již není potřeba číst, protože je předem jasné, co v něm bude. Snad podobně jako z Rudého práva v minulosti, tak podobně z Hospodářských novin v současnosti lze vypreparovat čistá fakta a smysl si doplnit z vlastní zkušenosti...

Z. Pešek 17.8.2017 16:56

Re: Bože, zachovej autorovi rozum!

tak jen bych neplet holínky a hodinky.........jako protestanty bych

označil věřící - křesťany a to co máte patrně na mysli, pak budou

protestující - nebyla protestujícími

Z. Pešek 17.8.2017 16:47

Pravda pravda

Neměl jsem šanci si přečíst popis průběhu akce, kromě subjektivních a z kontextu vytržených konstruktů.

V duchu těchto myšlenkových proudů by bylo třeba zbořit všechny sochy počínaje Karlem IV. a konče T.G.Masarykem.Vlastně konče židličkama VH.Tak nějak jsme to viděli v Sýrii......

V. Braun 17.8.2017 16:45

Re: Ta rada města

A to si představte, že jako reakci na násilnosti v Charlotesville rozhodla starostka Baltimooru, že sochy jižanských vůdců jsou bezpečnostním rizikem a už jsou odstraněny, pokud jsem to správně pochopil tak podle zákonů o řešení "krizové situace". Nakonec asi měla pravdu, tím, že to proběhlo rychle žádné protesty nebyly.

To jsme ovšem odbočili k tomu zda odstranění soch bylo legální či ne. Ovšem o tom události v Charlotesville nebyly, ty byly o způsobu demonstrací a o vyjádření zejména Trumpa k tamním událostem. Jak jsem psal jinde, násilí je třeba odsoudit na všech stranách, ale to nesmí relativizovat násilí na jakékoli straně, a z vyjádření Trumpa je taková relativizace jasně patrná. Však mu také bývalý vedoucí Kukluxklanu za jeho slova poděkoval.

Z. Pešek 17.8.2017 16:40

Re: Bože, zachovej autorovi rozum!

tak jen bych neplet holínky a hodinky.........jako protestanty bych označil věřící - křesťany a to co máte patrně na mysli, pak budou protestující - nebyla protestujícími

V. Pavelka 17.8.2017 15:44

Ta rada města

rozhodla bez referenda ?

O. Mayer 17.8.2017 15:05

Re: pane Langře

víte, takhle přesně nejspíše uvažují muslimští atentátníci- ulice plná nekalých nevěřících....

Jinak obdivuji, jak dokonale jste o věci informovanej, včetně duševní kapacity těch přejetých- měli by si vás pozvat z FBI jako konzultanta

V. Pavelka 17.8.2017 15:04

No

Multikulturní společnost je ideologická a až přemůže vnějšího nepřítele , pustí se sama do sebe , bude si málo multikultůrní !

O. Mayer 17.8.2017 14:55

Re: Smíchej článek v HN

,.. když do čehokoliv přidáte sra.ku, nic jiného než lehce zředěnější sra.ka vám z toho nevyjde (a laskavý čtenář ať vybere, která z obou ingrediencí konkretní zprávy je jeho srdci blízká). Naopak je to léty osvědčená technologie desinformace, vydáte jednu vymyšlenou zprávu (např. u Berouna přistál létající talíř) a druhou podobnou, ale ještě více přitaženou za vlasy (v Berouně mimozemštani znásilňují české ženy). Ve chvíli, kdy někdo vyvrátí druhou zprávu (protože logicky se na ní zaměří přednostně), první jaksi nepřímo získává na větší věrohodnosti. Když vezmeme tenhle článek, lze z něho dovodit, že skupina zainteresovaných občanů se sešla v parku, aby zabránila odstranění památkově chráněné sochy a byla přitom napadena zdivočelými levičáky (podporovanými navíc policií). Jeden z nich prchaje před lynčem přitom nešťastnou náhodou přejel několik lidí a jaksi mimoděk ještě spadl policejní vrtulník (samozřejmě bez jakékoliv souvislosti s tím, že banda magorů se mlátí někde uprostřed města). Pokud se zaměříte na fakt, že ti dotyční úplně nevypadali, že by jim ležela na srdci památková hodnota té sochy, už zůstane na stole varianta že toho magora v autě chtěl někdo zlynčovat (event. lze použít už obráceně) Nová fakta v tom každopádně nejsou žádná, pouze argumenty k podpoření názoru, který chtěl autor článkem vyvolat.

V. Pavelka 17.8.2017 14:43

No

pan A.Tomsky říká že Multikulturní, znamená bez hodnotícího soudu,čili bez kultury .DODO EFEKT z Mauricia .

O. Mayer 17.8.2017 14:32

kritizujete něco...

... co vzápětí v krystalické podobě předvádíte sám- už jenom ve zcela zavádějící titulku. Proč jste např. ty "lži a polopravdy" stejně taxativně nevyjmenoval jako ty nevyřešené otázky na konci. Každopádně, 5 lidí je mrtvých a jestli to plánované odstranění soch je či není legální mi v tomhle kontextu přijde tak trochu zbytečná otázka, resp. relativizace toho základního faktu.

M. Šejna 17.8.2017 14:12

jo aha

takže až dostane ten magor trest smrti za vraždu jednoho člověka a tězká zranění další zhruba desítky lidí, tak to vlastně bude justiční omyl.

Už se těším, jak pan bude Langer a jeho soukmenovci sepisovat petice za propuštění toho amerického "chudáčka", co jen se chtěl projet a ti druzí mu překáželi v cestě.

V. Braun 17.8.2017 14:10

Odstranění sochy bylo plánované a odsouhlasené

Autor hned na začátku vychází z nepravdivého popisu situace, neví to nebo záměrně lže?

Odstranění sochy bylo plánované a odsouhlasené radou města. Právě proto se tam protestující sešli. Odstranění sochy rozhodně nebylo protizákonné.

J. Jurax 17.8.2017 13:51

Re: Nojo,

Pozoruju, že máte přehled; o existenci tohohle jsem nic netušil, není to můj obor zájmů.

Ale Vy to jistě čtete, že ano?

T. Hraj 17.8.2017 12:46

bělošský, tedy nebarevný

Jak to, že ještě v dnešní době někdo smí napsat ́bělošský ́? Správně je přeci jedině euro-americký po vzoru afro-americký. Nebo ne? Černoši nejsou, barevní nejsou, ale běloši jsou?!?Chtěl bych vidět vidět tu mediální shitavalanche, kdyby v nějakém titulku stálo ́černošský extremismus ́.

A ještě obligátní: příznivci nacizmu nejsou pravicoví, ale levicoví extrémisté. Čili jednalo se o standardní utkání levicových a levicovýc extrémistů, kterému (jistě ke své nelibosti) byli nuceni přihlížet slušní, věcní protestující.

I. Pařízek 17.8.2017 12:38

100 x opakovaná lež a polopravdy

Již genosse Goebels říkal,že 100x opakovaná lež se stává pravdou.Dobře fungující multikulturní společnost je stejná fatamorgána,jako komunistická beztřídní společnost.Multikultůrní společnost neměří každému stejně a na to zanikne.

R. Langer 17.8.2017 12:30

Re: pane Langře

Byl to průjezd ulicí ucpanou nekalými živly a zřejmě mu nějaký z nich skočil přímo pod kola. Blbí jsou na to dost. :-P