9.3.2021 | Svátek má Františka


Diskuse k článku

MÉDIA: Lži a polopravdy jako nástroj manipulace

Tohle je dokonalá ukázka manipulativního psaní. Z jiných zdrojů vím, že lidé, kteří se v tom parku sešli už v pátek, protestovali proti ničení a odstraňování soch hrdinů občanské války. To je navíc v USA, tuším od roku 2015, zakázáno zákonem.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Manda 17.8.2017 8:42

Re: Tady máte ty

to ten 721. marxista nepochopí.

P. Portwyn 17.8.2017 7:30

Re: Tady máte ty

Federální vláda, proti níž "rebelové" bojovali, evidentně proti soše nic nemá. Federální vláda zřejmě došla k názoru, že nenávist mezi Severem a Jihem nikomu neprospěla a že je třeba národního smíření. Z toho bych vycházel.

Sto let to fungovalo. No a po sto letech se tohle smíření snaží rozvrtat pár aktivistů, o kterých bych si tipl, že ani nevědí, kdo byl Jefferson Davis.

R. Langer 17.8.2017 8:23

Re: Tady máte ty

Hm, vy ale máte neuvěřitelné znalosti americké historie. Vlastně ne, to bolševici neučili. :-D

P. Vaňura 17.8.2017 8:45

Lincoln chtěl, aby se osvobození černoši odstěhovali

zpátky do Afriky, protože neviděl způsob, jak by se mohli (velká většina z nic) v USA jeho doby uživit. Ti černoši se samozřejmě neodstěhovali a začali se živit jako námezdní dělníci na bavlníkových plantážích u těch samých bílých plantážníků, co u nic pracovali dříve. To, že černoši bojovali i na straně Konfederace je jen třešnička na dortu. Jak tady kdosi napsal, bojovali "za právo na práci a sociální jistoty."

Existoval ještě jeden důležitý rozdíl mezi černými otroky r. 1860 v USA a černými otroky v tomže roce např. v Egyptě.

Černoši v USA měli své rodiny a samozřejmě se přirozeně reprodukovali. To bylo dáno tím, že DOVOZ otroků do USA byl zakázán už roku 1806! Toto NEPLATILO pro otroky u Arabů. Ti žili v tak otřesných podmínkách, že vymírali a byli doplňováni DOVOZEM masy nově koupených černých otroků ze subsaharské Afriky, z míst, kam bílí tehdy ještě vůbec nedošli. Britové totiž otroctví zrušili už roku 1837.

Pokud vezmeme klasickou antiku, tam to s otroky bylo stejné, jako v tom Egyptě. Pokud bylo znemožněno získávání dalších otroků vítěznými válkami, došlo k postupné demontáži otrokářského řádu a postavení otroků se změnilo v postavení nevolníků ("kolonát")!

Postavení otroků na jihu USA se v 19 století též blížilo postavení nevoníků!

M. Drašner 17.8.2017 10:59

Re: Lincoln chtěl, aby se osvobození černoši odstěhovali

Až na to, že v Římě se mohl otrok vykoupit, případně propuštěn po smrti pána (tzv. propuštěnci) a v druhé generaci byli již jeho potomci plnohodnotnými občany. To se muslimských zemích hromadně podařilo jen mamlúkúm v Egyptě coby vojenské třídě.

P. Smatlak 17.8.2017 8:38

Re: Tady máte ty

To ,že je islám netolerntni ne li přímo hrůzná ideologoe ví každý kdo normálně myslí jen ty to nechápeš a to přirovnání něco naznačuje o tvých duševních a morálních schopnostech.Nech se Novák vyšetřit,ale nevím je li to u tebe ,myslím ta léčba k něčemu.

V. Student 17.8.2017 11:35

Re: Tady máte ty

Když vidím, jaké manipulace a jakého oblbování jsou nepřátelé Trumpa schopni, nemohu považovat za automaticky dané, že ta hesla provolávali náckové. Klidně mohlo jít zase o manipulaci. Byli konkrétně zjištěni? Fakt se jedná o nácky? Nebo záhadně zmizeli?

A i kdyby to náckové byli, kolik jich tam takhle křičelo? Kolik z toho davu lidí lze považovat za nácky?