25.2.2021 | Svátek má Liliana


Diskuse k článku

MÉDIA: Lži a polopravdy jako nástroj manipulace

Tohle je dokonalá ukázka manipulativního psaní. Z jiných zdrojů vím, že lidé, kteří se v tom parku sešli už v pátek, protestovali proti ničení a odstraňování soch hrdinů občanské války. To je navíc v USA, tuším od roku 2015, zakázáno zákonem.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Rudolf 17.8.2017 10:49

Re: Smíchej článek v HN

Já bych raději jakýkoliv s tím polákovým pamfletem nemíchal.

O. Mayer 17.8.2017 14:55

Re: Smíchej článek v HN

,.. když do čehokoliv přidáte sra.ku, nic jiného než lehce zředěnější sra.ka vám z toho nevyjde (a laskavý čtenář ať vybere, která z obou ingrediencí konkretní zprávy je jeho srdci blízká). Naopak je to léty osvědčená technologie desinformace, vydáte jednu vymyšlenou zprávu (např. u Berouna přistál létající talíř) a druhou podobnou, ale ještě více přitaženou za vlasy (v Berouně mimozemštani znásilňují české ženy). Ve chvíli, kdy někdo vyvrátí druhou zprávu (protože logicky se na ní zaměří přednostně), první jaksi nepřímo získává na větší věrohodnosti. Když vezmeme tenhle článek, lze z něho dovodit, že skupina zainteresovaných občanů se sešla v parku, aby zabránila odstranění památkově chráněné sochy a byla přitom napadena zdivočelými levičáky (podporovanými navíc policií). Jeden z nich prchaje před lynčem přitom nešťastnou náhodou přejel několik lidí a jaksi mimoděk ještě spadl policejní vrtulník (samozřejmě bez jakékoliv souvislosti s tím, že banda magorů se mlátí někde uprostřed města). Pokud se zaměříte na fakt, že ti dotyční úplně nevypadali, že by jim ležela na srdci památková hodnota té sochy, už zůstane na stole varianta že toho magora v autě chtěl někdo zlynčovat (event. lze použít už obráceně) Nová fakta v tom každopádně nejsou žádná, pouze argumenty k podpoření názoru, který chtěl autor článkem vyvolat.

M. Zikmund 17.8.2017 9:16

Výborný článek!

Nejhorší na tom je, že soubojem dvou levicových extrémů, tedy toho nacionálně socialistického a internacionálně komunistického vznikla německá totalita (ona by totiž vznikla ať už by vyhrálo jedno či druhé extremistické křídlo). A že něco podobného se děje i dnes. Stačí se podívat na naší ČT a člověk neví, zda se má pozvarcet z té goeblsovštiny nebo dopředu podělat z budoucnosti. Fanatici, co rozbíjejí výlohy, zapalují desítky aut a perou se s policisty jsou zásadně jen "protestující" a "demonstranti".

P. Lenc 17.8.2017 10:20

Re: Výborný článek!

Přesné!

D. Novak 17.8.2017 1:55

A pro ty ještě méně chápavé

Co si za obyčejné náckovství pletou jakýsi boj proti nemoarximu, politické korektnosti, establishmentu, levicovým médiím (jistě že židovským).... . Tohle je ti hoši co tam demonstrovali, a které Trump tak rád.

https://www.google.cz/search?q=National+Socialist+Movement&rlz=1C1SAVI_enCZ515CZ515&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwj51NbK-dzVAhXBtBQKHZlJAm4Q_AUICigB&biw=1242&bih=580

R. Gramblička 17.8.2017 6:29

Re: A pro ty ještě méně chápavé

a ti lidé nemají právo sdružovat se a veřejně hlásat své názory bez toho, aby byli napadáni? Co se smí říkat bude určovat kdo? Nějaký agent 721?

M. Šejna 17.8.2017 9:43

pane Grambličko

mají určitě právo protestovat a ti druzí zas mají pravo protestovat proti těm protestujícím. Nikdo ale nemá právo vraždit ty druhé za to, že mají jiný názor.

Domníváte se snad, že ten nacistickej magor, co vjel autem do protestujících, jen vyjadřoval svobodně svůj názor?

R. Gramblička 17.8.2017 12:01

Re: pane Grambličko

toho magora jsem na mysli neměl.

Dnes se to má většinou tak, že sejde-li se skupina lidí prohlašujících nekonformní názor, hned se na ně nahrne antifa a spol s cílem ono vyjádření názoru překazit. Pokud je na místě policie, tak jen nadávkami a dělaním randálu, pokud ne, často dojde k potyčkám. Voni ti krajní levičáci nemají k násilí daleko. Co jim brání, protestovat na jiném místě nebo v jiném čase? Krásně to ilustrují násilné a mnohdy úspěšné pokusy o překažení přednášek názorově nepohodlných lidí na univerzitách v Kalifornii. Zajímavé, že tenhle postup naprosto převažuje na straně ultralevičáků.

P. Vaňura 17.8.2017 17:14

Nacionalistický německý fyzik Philip Lenard (nositel

Nobelovy ceny) nakonec kvůli svým názorům potřeboval koncem 20 let v Německu ochranku. Ale tu mu v té době proti ultralevičákům mohl v Berlíně poskytnout jediný muž, tamní Gauleiter NSDAP Joseph Goebbels. To ovšem znamenalo, že Lenard musel vstoupit do NSDAP... Nebylo to jen tak, muži, kteří ho hlídali patřili k jednotce, které velel Horst Wessel, později sám zavražděný komunisty...

D. Novak 17.8.2017 1:47

A panu autorovi

Tady máte video toto nájezdu bojovníka proti establishmentu, vlastence a obdivovatele Hitlera, Asada a Trumpa do davu neomarxistů. Že by byl byl obklopen lynčujícím davem se mi nezdá...

https://video.aktualne.cz/do-davu-lidi-v-charlottesville-najelo-auto/r~477b614680d611e7a7fc0025900fea04/r~d87f62fa7f9611e7a5d50025900fea04/

R. Langer 17.8.2017 8:29

Re: A panu autorovi

Hm, pod pojmem "najíždění do davu" si tedy já osobně představuji něco trochu jiného...

M. Šejna 17.8.2017 9:46

pane Langře

a jak byste to tedy pojmenoval, když to dle Vás nebylo "najíždění do davu"?

R. Langer 17.8.2017 12:30

Re: pane Langře

Byl to průjezd ulicí ucpanou nekalými živly a zřejmě mu nějaký z nich skočil přímo pod kola. Blbí jsou na to dost. :-P

M. Šejna 17.8.2017 14:12

jo aha

takže až dostane ten magor trest smrti za vraždu jednoho člověka a tězká zranění další zhruba desítky lidí, tak to vlastně bude justiční omyl.

Už se těším, jak pan bude Langer a jeho soukmenovci sepisovat petice za propuštění toho amerického "chudáčka", co jen se chtěl projet a ti druzí mu překáželi v cestě.

O. Mayer 17.8.2017 15:05

Re: pane Langře

víte, takhle přesně nejspíše uvažují muslimští atentátníci- ulice plná nekalých nevěřících....

Jinak obdivuji, jak dokonale jste o věci informovanej, včetně duševní kapacity těch přejetých- měli by si vás pozvat z FBI jako konzultanta

A. Nový 17.8.2017 20:23

Re: pane Langře

No, viděl jsem video, kde dotyčný magor evidentně úmyslně najel do davu lidí na ulici a pak jeho zběsilé couvání z mista činu.

J. Jurax 17.8.2017 1:24

Nojo,

bohové Vám rozum zachovají - ale nesmíte číst noviny a zpozdile doufat, že jsou zdrojem pravdivých a úplných informací. Prostě dnes jak za bolševika.

D. Novak 17.8.2017 1:50

Re: Nojo,

Musíme číst a navštěvovat Breibart, něco jako Der Sturmer. V USA to vychází jako Daily Stormer.

R. Gramblička 17.8.2017 6:27

Re: Nojo,

Vy raději rudé právo a jeho kopie (WP, NYT, Guardian) :-P

K. Frauknecht 17.8.2017 8:49

Re: Nojo,

:-))

J. Jurax 17.8.2017 13:51

Re: Nojo,

Pozoruju, že máte přehled; o existenci tohohle jsem nic netušil, není to můj obor zájmů.

Ale Vy to jistě čtete, že ano?

V. Němec 17.8.2017 8:41

Re: Nojo,

Hádám, že pro autora by bylo lepší, kdyby mu bohové zravý rozum nezachovali...

Mohl by se sluníčkovsky usmívat na svět a být s ním spokojen.

J. Vintr 17.8.2017 1:08

Dnešní novináři (v celé Evropě i Americe)

unisono papouškují jen "politicky korektní" propagandu. Nenapíší pravdu ani omylem. To, že se celá naše bílá civilizace řítí do háje, je hlavně zásluha školství, které je na všech stupních zcela poplatné výše zmíněné "politické korektnosti" a masově produkuje hlupáky a omezence, jako jsou třeba tito novináři.

V. Kotas 17.8.2017 6:30

Re: Dnešní novináři (v celé Evropě i Americe)

Novináři těžko, protože ty můžeš počítat na prstech ruky. Pisálkové, mluvící hlavy, ty dnes ovládají média a musí být nejen na složenky, takže honba za senzací a vytváření jich, to jsou dnešní média.

D. Novak 17.8.2017 0:25

Tady máte ty

bojovníky proti establishmentu, liberálně-neomarxistickým médiím, ,za tradiční hodnoty, nazývače věcí pravým jménem, a bojovníky proti politické korektnosti v celé nahotě.... . A řvou Zemi Židům nedáme, občas si zahajlují, mávají vlajkami Třetí říše :-)

http://globalnews.ca/news/3668671/charlottesville-unite-the-right-photos/

J. Jurax 17.8.2017 1:27

Re: Tady máte ty

Ano, i takoví tam byli - ovšem už tam není vyfocena ta masa těch, co pouze protestovala proti odstranění pomníku a žádná taková hesla neprovolávala. Jenže ti na pečlivě vybraných záběrech nejsou - nejsou mediálně zajímaví a nepodporují oficiální, politicky korektní doktrínu.

D. Novak 17.8.2017 1:44

Re: Tady máte ty

Víte kolik se u nás po revoluci odstranilo soch? A proč ta většina těch slušných tyto nácky nevyhnala? Proč je ve svém průvodu či demonstraci měli? Zajímavé je, že když Palestinec řekne Nedám svoji zemi Židovi" tak je to antisemita a důkaz netolerance islámu, ale když tohle řvou bílí, do kostela jistě chodící běloši, tak je to co?

Tohle byla klasický pochod bílých nácků.

J. Vintr 17.8.2017 2:07

Re: Tady máte ty

U nás se odstraňovaly jen sochy boševických zločinců. Jestliže někomu najednou začnou vadit pomníky padlých a vojevůdců z války, která proběhla před stopadesáti lety jen proto, že byli bílí, svědčí to o něčem hodně špatném. Bílá populace, která tu černou pakáž a ty multikulturní blbečky v Americe živí, si od nich musí nechat všechno líbit?

D. Novak 17.8.2017 2:15

Re: Tady máte ty

Tam nejde o to jakou měli barvu! Ale o to za jako stranu bojovali! Pominu fakt, že vedli ozbrojený boj proti legitimní vládě A. Lincolna. Bojovali za stranu hájící neobhajitelné, tedy otroctví. Tedy stav, kdy jeden člověk vlastní jiného. Myslíte že běloch žijící v karavanu kdesi v Alabamě živí indického inženýra pracujícího pro Google? Nebo je to obráceně?

P. Dvořák 17.8.2017 4:02

Re: Tady máte ty

Vy si vážně myslíte, že ve válce S proti J šlo o odstranění otroctví? Jak mi tedy vysvětlíte, že mnoho černochů bojovalo na straně svých otrokářů?

Jste jako většina lidí, kteří nerozeznají důvod a záminku. Příklady: Záminka pro rozpoutání I. sv.v. byl atentát na následníka, ale důvod byl úplně jiný. Záminka pro rozpoutání II. sv.v byl jakýsi útok na vysílačku, ale důvod byl úplně jiný. Záminka pro "internacionální pomoc" v r. 1968 byla jakási plíživá kontrarevoluce, ale důvod byl úplně jiný.